Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
BC

KTM LC8 950 in 990 Adventure (S)

Recommended Posts

miklavc

Srečno, zdravo, uspešno, predvsem pa varnih kilometrov polno 2020 vsem! 

@mato295

Kar se filtrov tiče pri 9x0 je podobno kot z oljem. Vsak hvali svojega. Za normalno rabo je original še najboljša in najcenejša opcija. Za bolj terensko rabo sem jaz original sistem malo dodelal s predfiltorm, enakim kot ga je uporabljal Meoni na 950RR.
IMG_20171226_210442_1.thumb.jpg.ab4e161ffc7cb3d52e9b431cebc7dd2a.jpg

Na evropskem trgu si lahko sam sestaviš Rotty kit za 1/3 cene le tega. V Grčiji en model proizvaja alu osnovne plošče za ITG/Rotty filtre. ITG filter pa lahko naročiš iz Anglije. Plošča je cca 45€ filter pa je JC30/65 cca 80€. Jaz sem s tem filtrom zadovoljen, ampak ima svoje pomanjkljivosti. 
IMG_20171204_224030_1.thumb.jpg.86c38efa9f22fde79888b7f9183793a8.jpg
IMG_20171228_105353_1.thumb.jpg.9e206facd9e45754a21d59b926660543.jpg

Lani pa so pri TripleClampMoto prišli na trg z čisto nivim dizajnom, ki so ga povzeli po 450RFR filtrih, to je samostojna plošča, kletka in penast filter. Uspelo jim je izboljšati tesenje plošče in filtra, kar je največji problem pri ITG/Rotty sistemu. Penast filter brez kletke (kot so na MX motorjih) pa je cenejši za zamenjavo, se lažje čisti in če greš na pot okrog sveta, drugega lažje spakiraš. 
image_e2f7cbb2-4f14-420c-a587-ad47382c72bb_1024x1024.jpg?v=1560363977

Glede na to da voziš 990 računaj še na menjavo mape na elektroniki v primeru, da greš na odprt filter. 

Lp, M!

Edited by miklavc

mato295

Hvala za info.

Še razmišljam. Stroški se kar nabirajo. Če bi zamenjal vse, kar želim, bi prišel na dvojno ceno motorja. Moram nekje potegnit črto. 

miklavc
pred 19 urami, mato295 pravi:

Hvala za info.

Še razmišljam. Stroški se kar nabirajo. Če bi zamenjal vse, kar želim, bi prišel na dvojno ceno motorja. Moram nekje potegnit črto. 

Pri teh zadevah lahko denarnica kar fejst trpi :D Glede na to, da ti je motor še bolj nov, je moj edini nasvet, da se nekaj časa voziš, potem boš itak videl kaj ti manjka oz kaj bi spremenil ;) 

bzk
On 1/1/2020 at 2:37 PM, miklavc said:

Glede na to da voziš 990 računaj še na menjavo mape na elektroniki v primeru, da greš na odprt filter. 

Lp, M!

Kako lahko zamenjam mapo oz. kdo mapira motorje pri nas?

lp

miklavc
pred 37 minutami, bzk pravi:

Kako lahko zamenjam mapo oz. kdo mapira motorje pri nas?

lp

Lahko nardiš sam s primerno opremo: 

Kdo pa to pri nas dela pa nevem. Jaz imam 950 ravno zaradi tega ker še nima neke nnepotrebne elektronike. 

mato295
miklavc
Ob 11. 1. 2020 ob 9:06, mato295 pravi:

Oljne filtre sem nazadnje vzel tukaj: https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=3910&detailid=3684 6 kosov v akciji, ker so bili zamenjani s filtrom HF650

Svečke in olje dobiš v Bartogu v SG, bakrene podložke in O-ringe pa v Ravnah v trgovini Tehimpex. 

Zračni filter pa preko uradnega KTM zastopnika, sam uporabljam Axle Koper

Najlažje prišparaš, če si najdeš lokalne dobavitelje. KTM samo prepakira standardno robo in jo podraži (svečke). 

Če boš delal servis sam, mi javi pa ti za prvi servis dam O-ring in bakrene podložke. 

Edit: Za večino potrošnega metirala imaš pa najbližje v Radljah mx-shop.si. Meni je zrital vse kar sem rabil pa še blizu je za osebni prevzem.

Edited by miklavc

mato295

Hvala za vse informacije. Če ti ni odveč, bi te prosil za podatke o O-ringih in bakrenih podložkah, da lahko nabavim.

Trenutno je motor čisto podrt. Predno ga sestavim nazaj, bom naredil še servis.

miklavc
Ob 14. 1. 2020 ob 7:52, mato295 pravi:

Hvala za vse informacije. Če ti ni odveč, bi te prosil za podatke o O-ringih in bakrenih podložkah, da lahko nabavim.

Trenutno je motor čisto podrt. Predno ga sestavim nazaj, bom naredil še servis.

Zdravo! 

Nevem zakaj mi MS ne pošilja obvestil za odgovore. Kar se tesnil za menjavo olja tiče, rabiš naslednje:

- Na oljnem rezervarju za čep rabiš: Bakrena podložka DIN7603-12X18X1,5

- Čep za izpust olja na mašini: Bakrena podložka DIN7603-22X27X2

- O-ring za pokrov oljnega filtra: 40,00X2,50

V primeru da imaš slabo tesnilo na pokrovu od mrežice, ki je na strani mašine potrebuješ še: 60030012050 MOLDED RING 1,8X2,5 VAMAC 03 od KTM-a. Po 3 menjavah olja, tega tesnila še nisem rabil zamenjat. 

DAMI34
pred 14 minutami, miklavc pravi:

Zdravo! 

Nevem zakaj mi MS ne pošilja obvestil za odgovore.

preveri v nastavitvah obvestil

mato295

Evo, servis je narejen. Je pa očitno zadnji servis, ki sem ga delal sam. Nimam več veselja za te stvari. Ko si mlad in sam je vse drugače....

Zato tudi prodajam sledeče stvari, če koga zanima. Želel sem predelati motor predvsem v smislu prihranka na teži. Računal sem nekje 15-20kg. 

- menjava izpuha min. 8kg.

- menjava akumulatorja za LiIon 6kg

- odstranitev centralnega stojala 2kg

- zamenjava original zračnega filtra in odstranitev ostalih eco zadev 1kg

- menjava originalne zaščite 1kg

Cene so zelo ugodne (sem želel oddati oglas, pa je oglasnik dvakrat zmrzni - sem obupal). 

https://www.ebay.de/itm/AS3-ALUMINIUM-SKID-PLATE-SUMP-BASH-GUARD-to-fit-KTM-950-990-ADVENTURE-2002-2012/163387904916?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

https://www.ebay.de/itm/KTM-Adventure-Exhaust-950-990-Full-system-BLACK-TITANIUM-GPAN-SILENCER-BY-GPR/153542357198?epid=9019823095&_trkparms=ispr%3D1&hash=item23bfd670ce:g:1toAAOSwh7ZdEiRt

https://www.ebay.de/itm/VOIGT-MT-Lenkererhöhung-30mm-mit-Versatz-21mm-für-28mm-Lenker-schwarz-eloxiert/254328328955?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Je pa vse novo, nerabljeno, zapakirano. Če kdo vzame vse skupaj, bo 50% ceneje od novih cen.

Kogar zanima, naj mi piše na zs.  

mato295

Zdravo,

Poviški in zaščitna plošča rezervirano.

Ostane še izpuh. Res je lep. Kdor si ga bo namestil, mu ne bo žal. Ves material za pritrditev je zraven.

Cena skromnih 450€.

IMG_20200210_185825.jpg

IMG_20200210_185942.jpg

Kazo

iščem širše stopalke za 990 ima kdo kakšne rabljene po razumni ceni? ali pa kje se da dobit kakšne, da niso zlate:)

Kazo
18 hours ago, Luka66 said:

Imam ene širše original KTM od 1090, 1190, 1290,....ne vem, če pašejo

image.png.862e409f7ea0d673dfff41b1ee062f62.png

Preverim, cena?

mato295

Ne ni to. Do sedaj daleč najboljši motor, kar sem jih imel.

Nekaj drugega imam v mislih. Povem več, če bom realiziral. 

Edited by mato295

miklavc

Na FB se odvijajo prijave za skupinski nakup škatlic za povečanje shranjevalnega prostora pod sedežem. Paše na 950/990 tudi na modele z ABS. Cena okrog 66€, odvisna od naročila. Če bi kdo to imel, naj mi javi v ZS in posredujem naprej na FB ali pa mu pošljem link do FB teme pa se sam prijavi. 

91903341_10221216128743659_7690197239079108608_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=-uBl0gMiOikAX-ApBiK&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=6&oh=cfe5fa2d7adafb37008768e1f91e9d69&oe=5EA9240D