Skoči na vsebino

Moj maxiscooter


Priporočene objave

Sem mal študiral, kaj naredit, če predreš zadnjo gumo na maxiju. Tisti sprey, ki ti v gumo skozi ventil nameče nek mehek kavčuk, ki se potem strdi po moje ni ravno najboljša rešitev, saj ne vem, kakšna je potem feltna. Verjetno je fajn zapacana s to rečjo. Ima kdo nasvet, kaj storiti v takem primeru, da se lahko odpelješ naprej in koliko se potem lahko še pelješ, saj vulkanizerji niso ravno na vsakem voglu, sploh bi se pa razveselili maxija, pri katerem je po moje precej več dela, kot pri klasičnih motorjih s ketno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče jo bom prodal. Tiste akcijske ki so bile po 630.000 SIT pa so že prodane. Sem preveril, ker drugače bi bil nesmisel prodajati za tako ceno.

Cena je pa ista kot pri temle prodajalcu samo da ima manj prevoženih, ter prtljažnik s kovčkom.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=34868

LP

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem skupaj. že nekaj časa se nisem javljal - pač nisem imel motorja. sedaj sem končno nabavil atlantic 500 - v italiji so mnogoooo cenejši. zanima pa me ena stvar. kakšne so kaj vaše izkušnje z gumami. katere so dobre in ne tako drage - se pravi neka srednja varianta. prvo bom namreč moral v kratkem zamenjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ga uvozil? Kakšen je postopek itd..

okoli gum pa ne vem sam imam montiran dunlop, pravijo pa da sava dela kvalitetne, vendar ne vem če v tej dimenziji. Slišal pa sem že nekaj tudi okoli "Hidenau"-ne vem kako se piše . :oops:

Drugače pa montiraj takšne ki so bile gor serijsko, verjetno je tovarna izbrala optimalno varianto.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Save se fajn držijo, se pa dokaj hitro obrabijo. Sem imel tudi že Dunlop, pa sem bil kar zadovoljen z njimi. Ko bom na tem motorju menjal, bom dal gor spet Dunlop.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postopek za uvoz je simpl--rabiš račun če ga kupiš pri pravni osebi oz. kupoprodajno pogodbo - overjeno, če ga kupiš pri fizični osebi, ter prometno dovoljenje s potrdilom da je vozilo odjavljeno iz prometa. greš v koper naredit homologacijo (27000,00) in lahko ga registriraš.

hvala za nasvet za gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa montiraj takšne ki so bile gor serijsko, verjetno je tovarna izbrala optimalno varianto.

LP

Na to se pa jaz raje ne bi zanašal preveč. Vsaj pri runnerju 180 so bile serijske gume poden.

Glede uvoza rablejenega skuterja je pa pomojem postopek precej enak uvozu rabljeenga motorja, ki ima prestave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POzdrav vsem.Zanima me če obstaja kakšen klub,kjer ste lastniki maxi scooterjev ali če ste skupina ,ki se kje vozite.Srar oziroma mlad sem 41 letV tem tednu bom kupil Kymco xciting.Prej sem vozil bolj naked motorje in choperje.Ta scoter pa se mi zdi ugoden-bomo videli kako se bo obnesel.Moj e-mail bukovec@email.si lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tudi omejitev z letnikom ali EURO2 normo tako kot pri avtomobilih?

najbrž da tud, pošteno povedano se s tem nisem obremenjeval, ker je en kolega ravno tako uvozil motor in ni imel nobenih problemov s homologacijo. je pa res da motor ne sme biti starejši od štirih let - vsaj mislim tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

POzdrav vsem.Zanima me če obstaja kakšen klub,kjer ste lastniki maxi scooterjev ali če ste skupina ,ki se kje vozite.

Na žalost (še) ne obstaja nič podobnega... Smo pa nekateri zainteresirani, ampak bi se moral kdo malce zavzet, pa stvar zorganizirat...

Smo se sicer že tudi menil za kakšne izlete, pa zaenkrat kaj več kot do dogovorov še ni prišlo...

Kakorkoli že, prisrčno pozdravljen med maksiskuteraši.

p.s.: Se pa priporočam tudi za kakšne slikce in tvoje mnenje o Xcitingu, sploh pa ko ga boš malo bolje spoznal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa montiraj takšne ki so bile gor serijsko, verjetno je tovarna izbrala optimalno varianto.

LP

Glede dimenzij že, glede firme pa navadno ne. Pnevmatike so navadno najcenejša možna verzija. Na XX-u recimo so bile originalne gume Michelin Macadam, pa so dejansko kuraz od ovce. Tudi na mojem Kymcu so bile gor Maxxis in, čeprav se je firma malo popravila, za to sezono vseeno imam pripravljene Metzelerke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POzdrav vsem.Zanima me če obstaja kakšen klub,kjer ste lastniki maxi scooterjev ali če ste skupina ,ki se kje vozite.Srar oziroma mlad sem 41 letV tem tednu bom kupil  Kymco xciting.Prej sem vozil bolj naked motorje in choperje.Ta scoter pa se mi zdi ugoden-bomo videli kako se bo obnesel.Moj e-mail bukovec@email.si lp

Si ti slučajno doma v Rožni dolini in voziš srebrni Xciting? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

jaz vozim piaggio beverly 500, naredil sem 7.000 km.

Sem videl da se zdaj nov Kymco 500 dobi za doberega 1.1. mio Sit......

osebno mislim da bi lahko bili 500 ccm skuterji malo bolj direktni pri speljevanju...

drugače pa sem zadovoljen z odzivnostjo skuterja od 90 do 120 km/h...

bi vprašal edino le to ...koliko je končna hitrost.....vem da boste rekli tu nekje okrog

160 km/h...sam moram povedati da sem na avtocesti (sklonjen čist dol) potegnil tja do

konca skale na števcu ( čez 180 km/h)... :kva2:

lp

glede druženje: definitivno moramo kaj ukreniti !!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, beverly.

Lepo, še en nov maksi, počas se nas bo pa še kaj nabral...

> moram povedati da sem na avtocesti (sklonjen čist dol) potegnil tja do

konca skale na števcu ( čez 180 km/h)...

Jest mam na računalniku zabeležen 179 maximum... Sam, verjetn števc mal laže, po mojem je to ene 10 nad realno.

> glede druženja: definitivno moramo kaj ukreniti !!!!!!!!!!

:OK:

p.s.: Ali je kovček original? Kje si ga nabavil in koliko je bil?

Popravljeno . Popravil Valentin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ti slučajno doma v Rožni dolini in voziš srebrni Xciting?  :photo:

Doma sem iz Novega mesta nimam še doma motorja dobim ga drug teden ali najkasneje naslednji.Bo pa črne metalik barve.Ko ga dobim in naredim prvih 100km pa bom napisal svoje vtise.Prej sem vozil suzuki gsx 750,kawasaki 500s,suzuki 500gs in moto guzzi nevada 750.Sedaj rabim nekaj udobnega za vožnjo na kake izlete.Zato bi bilo res pametno,da se nekako maxi skuteristi dobimo skupaj za kakšne vožnje.Letos je prodano že 16 kymco xciting 500 toliko za v vednost,da nas je že kar nekaj ,ki bomo na cesti,kje so še ostale znamke.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kakšen meeting bi kar prav prišel :) Beverly čestitam za nakup istoimenskega skuterja, bukiju pa za nakup Xcitinga. Koliko kaj grejo 500ccm mašine nebi vedel, ko sem peljal Kymca proti MB po avtocesti sem dosegel malo čez 160km/h po števcu, ampak nisem imel do konca odvitega plina. Da ga nisem odvil do konca je vzrok predvsem v tem, da ni bil moj in da je bil še svež s 400km. Pomoje bil šel še kakšnih 10km/h več. Buki, zanimalo me je, če si iz Rožne doline zato, ker sem videl enega gospoda srednjih let, da ima srebrnega Xcitinga, na avtomobilu pa nalepko od Motosveta... :hmm: Le kdo bi to lahko bil? Malo naprej od njega, na Jamnikarjevi, pa ima en Atlantica 500.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend, predno sem šel z X9 v Belo krajino, sem želel preveriti nivo hladilne tekočine... in glej ga zlomka, ugotovim, da je posoda skoraj prazna :kva2: Grem na Petrol in kupim antifriz natočim v rezervoar, čez nekaj minut pogledam pod motor in vidim, da tekočina teče skozi malo luknjico pod vodno črpalko :huh: Čez dva 2 dni peljem motor na redni servis, majstre pokličem čez par ur in pravijo, da je potrebno zamenjati semering pri črpalki. Motor je na srečo še v garanciji, vendar uvoznik tega dela nima na zalogi, ker ga še nobenemu ni bilo ptrebno zamenjati. Potem je serviser iskal po Sloveniji neoriginalni semering, ga na srečo našel, šel iskat in končno namestil na moj skuter. In še vedno je puščalo! Očitno je okvara na vodni črpalki in ni druge kot naročiti originalni del iz Italije, uvoznik pa pravi, da bo za počakati 7 dni... torej pri makaronarjih 14 dni. :angry2:

Jaz pa ful vesel sredi najlepšega obdobja za fure brez mojega skuterja 2 tedna :cry: Imam vsaj to srečo, da je garancija še veljavna in me popravilo ne bo stalo nič denarja.

Za redni servis na 8000 km sem pa plačal 13.323 SIT. Aja, še nekaj je bilo pokvarjeno... Ko sem prišel iz Bele krajine, sem natočil gorivo do vrha, števec pa mi je kazal le pol, počasi (20km je rabil) je pa zlezel do 3/4. Na srrečo mi je serviser to brez problema popravil. Rekel je približno takole, da se sname neka vzmet pri sondi :?

Zdaj imam skuter doma in naj se ne bi vozil, dokler ne pride rezervni del iz Italije. :(

LP

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

hvala za dobrodošlico,

p.s.: Ali je kovček original? Kje si ga nabavil in koliko je bil?

kovček je Givi, 48l, ko sem izbiral kovčke sem pač gledal da vizuelno paše na rit motorja. Original kovčki so se mi zdeli preveč dragi, pa še preozki in s tem neuporabni....kaj pa vem...

cena..ne vem, ker mi prodajalec ni odobril nobenega popusta, ( zastopnik tega ne dovoli) sem se z njim dogovoril za " free" dodatno opremo po lastnem izboru iz njegove trgovine. Je pa res da jaz in moj oče vse kupujeva tam, pa tudi servise redno delava pri enem in ta istem serviserju. Se mi zdi da je ustvarjena neka vez zaupanja in familijarnost do njih ( fantov ki rihtajo naše skuterje).

v soboto 11.6.05 imam namen se peljat jaz in moje dekle iz štajerske v Kranjsko goro - čez karavanški predor na Vrbsko jezero, tam prespati v Hostlu (44€) in se potem po še nedorečeni poti vračati domov v nedeljo popoldan...( če bo lepo vreme)..

kaj pa vi ? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem planiral, da bom šel ta vikend na morje v Vrsar pa očitno ne bo nič iz tega :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tele števci na x9 so sploh zadeva zase... Recimo meni kaže temperaturo max na toliko (glej attachment). Pa sem vprašal serviserja, če bi se dalo to popravit, pa je nekaj govoril o tem kako se ti motorji hitro hladijo pa take stvari. AMPAK, se mi zdi da glede na to da sem šel v klanec (iz bohinja na sorco) z dvema na vroč dan in da se je ventilator že prižgal, da bi morala biti temperatura le višje kot sem označil z max na slikci?

Drugače pa, zadnje čase redno opažam po Ljubljani vedno več maxi skuterjev. Prav lep kovinsko srebrno zelenkast x9 na Prešernovi, pa iz Podutika zadnjič srebrnega x9, pa tam okoli Delove stolpnice še dva, enga (Madisona?) pa še enga Majestija.

Lepo da nas je zmeraj več, bi se res moral malo zorganizirat in se kje srečat.

post-7101-1118044060.gif

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še moj skuter !

lp

atlantic 500 mi po ravnem stisne ene 160 več ne. s klanca sem ga natišal 166. to mi ustreza. tako ali tako se lahko strinajamo da maxijev ne kupujemo zaradi hitrosti ampak zaradi udobja in prostora. poraba je okoli 4l/100km.

kupujem pa kovček in me zanima kje bi ga lahko dobil. pri atlanticu 500 je nerodno da moraš naslonjalo odstraniti in potem pride v poštev če hočeš da je vse lično le original 46l kovček ki pa je kar drag 55000 sit. če ga hočeš v barvi motroja pa še 15000 sit zraven!??

kar se tiče druženja se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na X9 original top case. Ta kovček ima zadaj rdeč odsevnik. No, pri meni je ta polompljen in ne vem kaj naj zdaj naredim. Original rezervnega dela ni, mogoče bi dal čez rdečo ali pa belo odsevno nalepko :hmm:

Ima kdo kakšen predlog :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem pa kovček in me zanima kje bi ga lahko dobil. pri atlanticu 500 je nerodno da moraš naslonjalo odstraniti in potem pride v poštev če hočeš da je vse lično le original 46l kovček ki pa je kar drag 55000 sit. če ga hočeš v barvi motroja pa še 15000 sit zraven!??

kar se tiče druženja se strinjam

Givi ima kar dosti izbire glede velikosti, mislim pa, da lahko izbiraš tudi med nekaj barvami (srebrna, črna, temno rdeča). Cene so ugodne, lahko pa kupiš še kakšne dodatke kot npr. naslon za sopotnika. Kovčke s cenami si lahko ogledaš na spletni strani TC Motoshop .)

Samo tako za info... original kovček 48l za Piaggio x9 pride svinjsko dragih 90.000 SIT :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!