Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 750 Super Tenere


TRANS

Priporočene objave

hvala fantje za intervenco!bom pozijal,ampak probal sem ga dati v 1 in 2 brzino pa je isto v trenutku ko lucka za neutral vgasne -crkne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala fantje za intervenco!bom pozijal,ampak probal sem ga dati v 1 in 2 brzino pa je isto v trenutku ko lucka za neutral vgasne -crkne

Saj to ti razlagajo.

Stikalo preprečuje, da bi bil motor v katerikoli brzini, ko je tačka dol.

Če se to stikalo zatika ali je kako drugače pokvajreno se dogaja točno to, kar si opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj nekdo slika tačko, oziroma to stikalo ( če se vidi ) in naj prilepi sliko, da vidimo tudi drugi! Jbg ! Tisti ki zna to popraviti, naj napiše kako! Lahko se to v prihodnosti zgodi tudi meni in bom znal popraviti sam! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam Yamaho super tenere let.93 typ 3LD,Dogaja se mi OBCASNO da topel motor brez tezav vzge v neutralu ko pa prestavim v brzino crkne....Takrat tudi v brzini ne vziga(zaganjac se ne odziva).Ko pa ne za*ebava,pa vziga kot mina v brzini ali v neutralu brez posebnostih.sem novi na forumu,prosim za odgovor ali za napotek ce je ze ta tema bila objavljena.Prosim za odgovor

..in zato ker ti crkuje moraš odpirat novo temo...preberi raje navodila :rtfm:

tema o supertenere 750 že obstaja fuuullll cajta. Samo se ti ne da brat.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh stikal se načeloma ne popravlja ker prekinjajo vžig in te lahko stanejo tudi padca ali nesreče (v najslabšem primeru da ti motor zarad stikala crkne v polnem nagibu ali ravno v trenutku ko prehitevaš bolj na tesno..), pa tud zelo težko ga vzameš narazen ker je ponavadi zalito.. vse kaj lahko narediš je da začasno "prebrikaš" stikalo..

skleneš tisti 2 žici ki bi ju naj stikalo prekinjalo..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila sklopka bi motor cuknil-skočil.To je zelo verjetno(mikro) stikalo tačke probaš ga najenostavneje tako, da izklučuš kabla(kable) na stikalu ali pa nekje na konektorju malo stran od stikala.Stikalo ima lahko celo 3 priklučke(kable) in ne samo dva tako, da lako enkrat vključi drugič pa izključi.Natančno kako povežeš poglej v električno šemo tvojega motorja in še poglej v šemi,če je vmes še reley,ki bi bil lahko tudi defekten,če je stikalo na tački vredu!

Ps:stikalo preveriš tako, da snameš kable ali pa jih med seboj, če sta dva brikaš, če so trije pa poglej el.šemo ! :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden se lotiš kablov,preveri če je vredu prišravfan, ker se zna zgodit, da ti eden šravf ven pade in in stikalo zdrsne od tačke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri stikalo na stranski tački. Lahko se zatika, pa se sčasoma sprosti.

JA!!! to je blo to!!! stikalo sem snel zice zvezal skupaj,tezave cudezno izginile! hvala obema za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA!!! to je blo to!!! stikalo sem snel zice zvezal skupaj,tezave cudezno izginile! hvala obema za odgovor!

a zdej misliš bit brez varnostnega stikala?:slap:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je to stikalo? A se vidi, a je treba kaj odšraufat?

Popravljeno . Popravil Saladin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je to stikalo? A se vidi, a je treba kaj odšraufat?

Nebogi "toliko" len in sam poglej je tam kjer je pričvrščena tačka. NIGA ČEZ KOMOT !! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je to stikalo? A se vidi, a je treba kaj odšraufat?

Malo bolje poglej tečaj bočne tačke (tisti šrauf okoli katerega se premika tačka. Zadaj je ponavadi stikalo iz katerega grejo žice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,zakaj pa ne?

zato ker boš slej al prej pozabil zložit tačko in se boš peljal,kar je lahko smrtno nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker boš slej al prej pozabil zložit tačko in se boš peljal,kar je lahko smrtno nevarno.

hvala za opozorilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja,zakaj pa ne?

Ti torej misliš, da so tisto stikalo morali nenako ponucat, pa so ga montirali na tačko tvojega motorja? Zato ga brez sekiranja snameš in se pelješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker boš slej al prej pozabil zložit tačko in se boš peljal,kar je lahko smrtno nevarno.

sam ga večkrat preverim če deluje, ker se mi je kar nekajkrat zgodilo, da sem pozabil dat tačko gor, pol pa tako butasto pogledam ko dam v prvo zakaj crken. dobra stvar tale stikalo :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za opozorilo!

"Pazi" mam soseda res, da je fajn pokasiral(plačali smo vsi),ko je zaradi tega stikala(tačke) grdo padel,danes najbrž nebi dobil gnarja, ker bi sigurno zavarovalnica vzela sodnega izvedenca!!! dobri stari časi!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bivši sošolec se je zato ubil pred cca. 20 leti! Na Bohinjski Beli je vozil očetov BMW, mislim da je bil stari RT. Ker se je peljal skozi vas od prijatelja in je bilo poleti, je imel čelado obešeno na roki. Pozabil je pospraviti tačko in na ovinku močno padel. Z glavo udaril v škarpo in adijo. Ljudje so povedali, da mu je iz ušes tekla kri...Tip je bil star cca. 20 let in umrl je zaradi neumnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta kuk te bo še nasral,da boš generalko na motorju delal :P

Pri mojemu je bilo točno tako kot je opisal, ruknilo ni nič, sam crknil je, še tukaj sem spraševal kaj bi lahko bilo. Brumer je pravil kuplunga.

Ditner ( katastrofa MK)je moped pogledal, pa ko iz topa "sam olje menjaj pa bo "... Det je imel prav, hidravlično olje sva menjala pa je delalo kot novo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je to stikalo? A se vidi, a je treba kaj odšraufat?

Na levi strani spodaj kjer je pritrjena tačka ( stransko stojalo)

post-24436-0-54231900-1311603629_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!