Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 750 Super Tenere


TRANS

Priporočene objave

KO sem kupil motor je imel tudi predelan auspuh in je obupno ropotal potem sem naredil novo notranjost avspuha in sedej imam občutek da gre precej bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Imam teževo,pri hitrosti cca.110-140 km/h mi začne nihati v levo in desno.

Niha mi cel motor,tako da je zelo neprijetna vožnja,potem pa spustim plin,se umiri in čakam kdaj spet...

Se zahvaljujem za pomoč!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, welcome to the šejkers club :D

Fedri so zgleda premehki, pa ti ga šejkat začne. Jaz sem se že tolk navadu, da je postalo prav zabavno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, welcome to the šejkers club :D

Fedri so zgleda premehki, pa ti ga šejkat začne.  Jaz sem se že tolk navadu, da je postalo prav zabavno. :)

Misliš,da bi bilo potem bolje.če spredaj malo stršam fedre ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi bilo bolje, ampak čudežev pa ne pričakuj.

Pa prej še poglej če nima kak ležaj luft ali pa je kaj losano.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ej vem da bo moje naslednje uprašanje off topic :topic: ampak jest mam velk problem z mojo yamaho...no problem je sledeč...padu sm..in mi ličar nemore barve namešat...na yamahi mi je pa ne povejo kao da je to nihova zaščitna barva. :angry:

a ma kdo res kkšne izkušne s tem mešanjem barv, da bi mi podatke povedu,ker nemislm gnara dajat za nove plastike...res...prosm no če bi mi kdo povedu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Celo na novo poštrihaš

2. Baje obstaja en taka napravica, ki naj bi jo ličarji imeli s katero "izmerijo" odtenek barve.

3. Dober ličar zna tudi od oka namešat. Ali pa so v specializirani mešalnici barv kaj bolje opremljeni. Ena je na Viču pri izvozu z avtoceste, kot da bi hotel it na avtosejem. Kje točno, pa nevem povedat.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem bi morala biti koda barve nekje na okvirju; pod sedezem ali kaksno plastiko skrivajo ponavadi te nalepke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem bi morala biti koda barve nekje na okvirju; pod sedezem ali kaksno plastiko skrivajo ponavadi te nalepke.

recepta za Yamahine barve NI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok hvala...se bom pozanimu

če rabiš dobrega ličarja me kontaktiraj na PM ti dam cifro k ravno en rezervoar s kačjih rid od nedelje barva pa če je ista barva še tebi okadi je pa zelo zelo blizu originala,ker recepture od Yamahe ne boš dobil nikjer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksnega recepta?

receptura za mešanje barve....tega za Yamaho ni za dobiti :grrr ker skrivajo ali zato da kupuješ original dele :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm....... pred leti sem imel FJ 1200. in pod sedezem je bila na okvirju nalepka z crkami in stevilkami. ko sem potreboval nekaj barve sem odkorakal k dealerju, mu povedal problem, je pogledal pod sedez na nalepko in mi iz skladisca prinesel 25 ml zeljene barve.

torej ce "recepta" ni je barva. in iz tega se da marsikaj izvedeti. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Imam teževo,pri hitrosti cca.110-140 km/h mi začne nihati v levo in desno.

Niha mi cel motor,tako da je zelo neprijetna vožnja,potem pa spustim plin,se umiri in čakam kdaj spet...

Se zahvaljujem za pomoč!!

To je čisto normalno. Pa pomojem pri ST niso krivi samo fedri ampak tudi težišče, ki je zelo visoko. Pri moji se to nihanje pojavlja med 130-140 km/h, prej in kasneje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

da dodam še svoj prispevek. namreč, razgledujem se malo starejših endurah (cestnih) in so mi tele yamaha 750 precej všeč. za 660 vem da je sicer precej vredu motor (vzdrževanje, nizki stroški) vendar ne vem kako se obnese na daljših turah v dvoje (klanci, prehitevanje) zato me bolj zanima 750. kakrakteristike po papirju vem. :) kaj pa je resnice o tistem z veliko porabo? se ga da voditi po brezpotju?? (ne bi rad da mi 69 KM požre 10 litrov v povprečju :D

sicer pa imam v ožjem izboru tudi aprilio pegaso, bmw 650 f (modeli do 1999), honda dominator, yamaha xtz 660, kawasaki kle 500... če bo posreči z denarjem, pa yamaha tdm 850. kakšen namig mogoče?

LP

Citro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te skrbi poraba pri ST, je to rešljiv problem. Na netu se dobi navodila kaj in kako je treba narediti s fergazarji in zadeva ima porabo okoli 6-7 litrov. Pri meni deluje.

Brezpotje je tako tako, jaz sem bil z njo enkrat v Tuniziji in v Libiji, imam pa drugačno vzmetenje. Torej zadeva je bolj vozna za makedame, nikakor pa ne za v hosto.

Še vedno pa se mi zdi to dovolj dober motor za zelo malo denarja.

Lp Climber

da dodam še svoj prispevek. namreč, razgledujem se malo starejših endurah (cestnih) in so mi tele yamaha 750 precej všeč. za 660 vem da je sicer precej vredu motor (vzdrževanje, nizki stroški) vendar ne vem kako se obnese na daljših turah v dvoje (klanci, prehitevanje) zato me bolj zanima 750. kakrakteristike po papirju vem. :) kaj pa je resnice o tistem z veliko porabo? se ga da voditi po brezpotju?? (ne bi rad da mi 69 KM požre 10 litrov v povprečju :D

sicer pa imam v ožjem izboru tudi aprilio pegaso, bmw 650 f (modeli do 1999), honda dominator, yamaha xtz 660, kawasaki kle 500... če bo posreči z denarjem, pa yamaha tdm 850. kakšen namig mogoče?

LP

Citro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da dodam še svoj prispevek. namreč, razgledujem se malo starejših endurah (cestnih) in so mi tele yamaha 750 precej všeč. za 660 vem da je sicer precej vredu motor (vzdrževanje, nizki stroški) vendar ne vem kako se obnese na daljših turah v dvoje (klanci, prehitevanje) zato me bolj zanima 750. kakrakteristike po papirju vem. :) kaj pa je resnice o tistem z veliko porabo? se ga da voditi po brezpotju?? (ne bi rad da mi 69 KM požre 10 litrov v povprečju :D

sicer pa imam v ožjem izboru tudi aprilio pegaso, bmw 650 f (modeli do 1999), honda dominator, yamaha xtz 660, kawasaki kle 500... če bo posreči z denarjem, pa yamaha tdm 850. kakšen namig mogoče?

LP

Citro

Jaz sem imel porabo od 6.5- 7.5.

Če se le da, rajši probaj tdm 850 dobit.

Pa superca je kar opazno hitrejša od zgoraj naštetih motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel porabo od 6.5- 7.5.

Če se le da, rajši probaj tdm 850 dobit.

Pa superca je kar opazno hitrejša od zgoraj naštetih motorjev.

poraba je torej sprejemljiva. sicer sem zasledil nek članek, kjer z dyno jet kitom opazno zmanjšaš porabo na dobrih 5 litrov, brez da bi zmanjšal preformanse. če koga zanima, bom našel link...

sicer pa meni tudi diši bolj tdm 850, samo ne vem, kako bo s financami. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!