Skoči na vsebino

Yamaha XTZ 750 Super Tenere


TRANS

Priporočene objave

Heidenauke imam drugo sezono gor. So malce bolj glasne, na mokri cesti svetovne, tudi za makadame so ok, štoflci na zadnji gumi se prav smešno obrabijo - spredaj so višji, zadaj nižji. Zadnja guma par sto kilometrov malce drsi, dokler se štoflci malo ne pobrusijo oziroma uležejo. Jaz sem zadovoljen z njimi, vendar bom naslednjo sezono verjetno izbral nekaj bolj cestnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hvala za pomoč, izbral sem heidenau k60, in so super! Sedaj bi pa rabil enega res dobrega mehanika, struckota za mojo tenerejko da jo malo vzame v roke. Nemrec na case mi zacne pod visokimi obrati cukati, pa na splosno da jo bi pregledal in porihtal! Poznamo kakšnega preverjenega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plansar dobrodošel v klub S10.Ti mopedi rabijo ob rednem vzdrževanju bolj malo šraufanja .Jaz sem se zanjo odločil ker nima skoraj nič elektronike in pri 150 Kkm še ni videla mehanika.                Ti glej da imaš soliden regler,nezlizane cevke za igle v karburotu in da ti matica na pinjonu ne pleše.Poleg kake malenkosti na tem mopedu pogrešam edino boljše prednje zavore,kar pa se lahko reši z drugo pumpo,armiranimi cevmi,večjimi diski..LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Dejte mi nekaj rečt, imate na svojih tenerejkah vsi iste številke okvirja in motorja? Namreč moje se razlikujejo? Zdej me pa malo bega, je bla menjana mašina al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni lastniki Supertenerejke!

Tudi sam si lastim ta motor in pri spomladanskem servisu sem opazil da mi pušča hladilna tekočina pri čepu na hladilniku (slika). Pušča samo ko je motor vroč. Zanima me kaj je funkcija tega čepa, na vijaku gor piše 30 kg-cm in sem ga malo poiskusil obrniti pa se mi je zdelo da se vrti v prazno, zato sem nehal...

 

Lep pozdrav,

Blaž

Puscanje hladilnika.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš hotel zadevo rešit,boš moral vijak odviti in menjati tesnilo (predvidevam).V najslabšem slučaju se bo kaj odlomilo,potem boš moral do mojstra ki obnavlja hladilnike . In zapomni si,da sploh pri starejših kištah se nikoli ne tika nobenih šraufkov na hladilniku ampak samo na objamkah  dveh cevi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A pozna kdo koga da bi mi naredil scitnike za tank/plastike iz cevi?

 

Imam namrec predelano estetiko in mi standardni scitniki (Rikicross, heavy duties ecc) ne pasejo...

ce bi se dalo bi prisel do majstorja kar z motorjem da dobi mere, potem pa bi se ze zmenli.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Najprej en lep pozdrav, se po dolgem času spet oglašam na forumu in kot slučajno v temi o mojem prvem pravem motorju.

Superca je bila moj prvi oreng motor ene 13 let nazaj :)

Sedaj po ene 25 motorjih pozneje ali pa še več, že nekaj časa ne štejem več, sem spet kupil tole makino :)

Bila je v nevoznem stanju in zapuščena, ampak potencial je pa še vedno. Namen jo imam do konca zrihtat kar je pač za zrihtat, nič katastrofalnega ampak malo morje malenkosti, potem pa poln gas po gozdnih poteh pa da vidimo kaj bo :)

Dele kupujem pri Klasa Racing in pa Kedo

 

Malo pa za navdih v spodnjih linkih, kako se da peljat s temle mopedom in pa še ena kar ekstremna predelava 

https://www.youtube.com/watch?v=NX4qdFuXPvA

http://www.super-tenere.net/forum/xtz750-modsprojects/46935-xtz750-full-rebuild-to-yze-750?limitstart=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • 2 let pozneje...

Zanima me, kje je pravi naslov, kamor lahko peljem, svojo Yamaha Tenere 750 na nastavitev vžiga po popolnem servisu in menjavi vecine delov...? Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kod si... Recimo forumaš Trojan iz Analogmotors v LJ. Ni pa edini v Sloveniji. Kar nekaj dobrih mehanikov na različnih koncih naše kure. 

Btw fajn motor imaš

Aja, pa drugič ni treba nove teme odpirat. Tam nekje je sam svoj mojster in pa servisi... Tale tema bo kmalu klonk... Pa za kazen seveda gajba pira in 7 zdravih marij. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe hvala ? Ja saj si mislim, ampak nisen našel nič konkretnega. Za Yamahe je bil vcasih Primc, ampak zdaj dela ori španu in imam filing, da bo račun uf... Glede lokacije itak prikolica pa gas. 

Hvala ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, MrClive pravi:

Hehe hvala ? Ja saj si mislim, ampak nisen našel nič konkretnega. Za Yamahe je bil vcasih Primc, ampak zdaj dela ori španu in imam filing, da bo račun uf... Glede lokacije itak prikolica pa gas. 

Hvala ?

Pokliči primca na tel od špan-a .. drugače maš pa marinca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

#trumper hvala za info. Za nnega vem, da je top. 

Marinc je tudi pri Španu? Ne najdem nikjer? Hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MrClive pravi:

Zanima me, kje je pravi naslov, kamor lahko peljem, svojo Yamaha Tenere 750 na nastavitev vžiga po popolnem servisu in menjavi vecine delov...? Hvala. 

tule bo prava tema. Prosim ne odpirat novih za vsako vprašanje. Je bolj pregledno, pa prej človek dobi odgovor.

Torej ali konkretni model, ali servisi ali sam svoj mehanik, teme obstajajo.

Za Yamaho je pooblaščen tudi Elisa iz domžal. Mislim, da tomaž obvlada zadeve.

pred 51 minutami, MrClive pravi:

#trumper hvala za info. Za nnega vem, da je top. 

Marinc je tudi pri Španu? Ne najdem nikjer? Hvala. 

Marinc ima celo svojo temo, je pa blizu Škofje loke. Tudi on je strokovnjak, pa priden.

Vsekakor ga priporočam.

Lahko mu tudi ZS pišeš, tule je profil @marincspeedshop ali FB https://www.facebook.com/marinko.rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za usmeritev. Mislim, da imam ze zdaj tudi odgovor kam peljati motor. Vse opcije so torej ok. Pomojem bo kar Marinc ? Hvala za vse informacije. Ce ima kdo pravice naj prosim zapre mojo temo. Hvala. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, MrClive pravi:

Hvala za usmeritev. Mislim, da imam ze zdaj tudi odgovor kam peljati motor. Vse opcije so torej ok. Pomojem bo kar Marinc ? Hvala za vse informacije. Ce ima kdo pravice naj prosim zapre mojo temo. Hvala. Lp

ni več tvoje teme, si premaknjen sem :D

Vse ok, pa fino zrihtaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
pred 14 urami, ravni pravi:

Zamenjava špic oz. napere, kdo bi mi to naredil?

tema o xtz750 super tenere obstaja. si premaknjen na pravo mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2023 ob 21:17, ravni pravi:

Zamenjava špic oz. napere, kdo bi mi to naredil?

Hi, če si vešč "splošnega" vijačenja in nimaš dveh levih rok, lahko poskusiš tudi sam.

V pomoč ti naj bo kaj takega...

Na tubi najdeš še veliko več posnetkov na to temo. "how to lace motorcycle wheel " ti bo pomagal pri iskanju...

Je kar težko najti pravega mojstra za tako raboto. Vse je večinoma na "litih feltnah". So v zadnjem času spet zelo "moderne feltne na špice", tako da bo pozabljeno znanje spet hudo iskano...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem pogledal veliko filmčkov že tega k si mi ga poslal pa je mehanik, pa se lovi oz. dela napake, sem probal tudi sam pa ni tako kot bi moralo biti pani glih tako je v praksi težje. Vseeno hvala ampak ne moremo biti za ve strokovnjaki.

No sej sem ga dobil, če bo deber ga bom priporočal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ravni pravi:

tako je v praksi težje.

ja, ne da se vsega naučit preko "dopisnega tečaja". Potrebno je kar nekaj vaje. Sam kolo za bicikl sestavim bp. Kupim pesto, obroč in napere. Je pa potrebno kar precej potrpljenja predvsem od začetka.

Ko enkrat osvojiš princip ni tako težko. Rabiš pa nekaj pripomočkov. Predvsem dobro stojalo na katerem na koncu kolo lepo "nacentriraš".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!