Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

pred 3 minutami, bobi1001 pravi:

Kva maš to neki čudnga.......pa paradajz kr s skero nasekan:lol1:

Puranji zrezki :panic: jah, sej vseen kuko je narezan, važn da u rit pade :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, RobiRoberto pravi:

Včeraj jih je nabrala in pripeljala domov moja draga.

Včeraj popoldne jih je pa še pripravila za nadaljno uporabo.   :worship:  ,  :inlove:

IMG_8090.JPG.c7953dcf3fde9e981baf028c9a468762.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎29‎. ‎08‎. ‎2018 ob 12:46, Zivnorc pravi:

...aja....pa tolele je not...:kva1:

20180829_124302.jpg

Dve vprašanji:

1. A odspodi nč ne kuriš?

2. A sm lohk tvoj prjatu? :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Frenk 67 pravi:

Dve vprašanji:

1. A odspodi nč ne kuriš?

2. A sm lohk tvoj prjatu? :wub:

1.  Pripelji svojo žensko...

2.  Pol pa itak ne boš več moj prjatu....

 

:lol1:

 

... najprej zakurim spodaj, da se vse skupaj zalaufa in pregreje.... potem dam na ogenj sač (podpeko) z vso šaro notri, zalito z malo vode in vinom ... in kurim spodaj cca četrt ure, potem poberem ven vse meso, premešam zelenjavo, lepo spet položim meso (na drugo stran) po vrhu zelenjave, nato dodam na ogenj da imam dovolj ognja , da ga preselim na pokrov..... ...nato zadnje dobre pol ure kurim samo na pokrovu. Vmes obračam meso, da se ne zažge samo po eni strani.

Če niso preveliki kosi, je v eni uri vse skupaj končano. ... če je pa kak velik kos, pa dam na ogenj kake pol ure prej v sač samo ta kos mesa , malo svinjske masti...in zalivam z vodo, da se poduši.... nato gre not vse ostalo.....

...lahko tudi goljufaš, če imaš kako kračo... jo dam prej za urco v pečico...pa pol v sač skupaj z vso ostalo robo, da ne kurim predolgo.

... še bolj enostavno je, da namesto drv uporabiš oglje. To je pa že luxus.

..aja.. pa na sliki se vidijo ostanki "kurišča" pod sači...  :D

 

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zivnorc pravi:

1.  Pripelji svojo žensko...

2.  Pol pa itak ne boš več moj prjatu....

 

:lol1:

 

... najprej zakurim spodaj, da se vse skupaj zalaufa in pregreje.... potem dam na ogenj sač (podpeko) z vso šaro notri, zalito z malo vode in vinom ... in kurim spodaj cca četrt ure, potem poberem ven vse meso, premešam zelenjavo, lepo spet položim meso (na drugo stran) po vrhu zelenjave, nato dodam na ogenj da imam dovolj ognja , da ga preselim na pokrov..... ...nato zadnje dobre pol ure kurim samo na pokrovu. Vmes obračam meso, da se ne zažge samo po eni strani.

Če niso preveliki kosi, je v eni uri vse skupaj končano. ... če je pa kak velik kos, pa dam na ogenj kake pol ure prej v sač samo ta kos mesa , malo svinjske masti...in zalivam z vodo, da se poduši.... nato gre not vse ostalo.....

...lahko tudi goljufaš, če imaš kako kračo... jo dam prej za urco v pečico...pa pol v sač skupaj z vso ostalo robo, da ne kurim predolgo.

... še bolj enostavno je, da namesto drv uporabiš oglje. To je pa že luxus.

..aja.. pa na sliki se vidijo ostanki "kurišča" pod sači...  :D

 

 

 

 

 

Hvala! Precej komplicirano, najbrž "usavršeno" z leti izkušenj. Jst u gmajni poleg bajte neredim eno plitko luknjo, počistim okolico in zakurim, gor dam tud oglje. Ko se dobr razgori, dam del žerjavice na stran, položim gor sač in nanj žejavico. Po kakšnih uri zakurim zraven še eno kurišče, odkrijem sač, obrnem meso, pomešam zelenjavo in prestavim na novo kurišče še za eno uro. Gledat morš samo, da so kosi mesa približno enako veliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hja... to je tko... če živiš u gmajni....   :P

... jest sem bolj šparown z drvmi.... tako sem na moj način zmanjšal količino potrošenih drv na minimum...  :P

.pa jaz imam bosanski pločevinasti sač, pri čemer je potrebno biti bolj pazljiv, da se kaj ne zažge... če imaš litoželeznega, ni treba toliko paziti....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!