Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

če kdo ne verjame naj poizkusi - sojini kalčki so fenomenalni z domačim bio jabolčnim kisom in bučnim oljem..sam povem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

če kdo ne verjame naj poizkusi - sojini kalčki so fenomenalni z domačim bio jabolčnim kisom in bučnim oljem..sam povem..

Kam pridem :huh:  .. sam vprašam :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kostanja ne morete olupiti? Uporabite mikrovalovno pečico

S prihodom jeseni je narava protagonist velike preobrazbe, ki se ponavlja iz leta v leto. Nebo postane manj modro, medtem ko je gozd oblečen v izredne barve in napoveduje zimo. Vonj dežja ostaja v zraku, ki postane svež, in značilni izdelki, ki jih zemlja ponuja v tem določenem obdobju leta, prihajajo z vrta. Na mizi se pojavita sadje in zelenjava, značilna za sezono. In na tržnici se poleg kakija in granatnega jabolka začenja razkazovati tudi kostanj. Odlični, pečeni in kuhani, so bogati s prehranskimi lastnostmi in všeč mladim in starejšim. Kako težko pa je olupiti kostanj, preden se naužite njihovega slastnega okusa? Poleg trde lupine, ki jih pokriva, so pravzaprav zaviti tudi v nadležno majhno kožico, ki se pogosto preprosto noče odlepiti. Za lažje in hitrejše delovanje je mikrovalovna pečica: bi to kdaj rekli?

Post-Castagne-770x512.jpeg.528acc01350dca489fafd9b6ead01631.jpeg

Ta majhen aparat, ki je zelo priljubljen v vsaki družini (tukaj je tisto, česar nikoli ne kuhamo v mikrovalovni pečici), je dragocen za brez težav olupiti kostanj. Za to obstajata dve šoli mišljenja. Prva je, da na lupini zarežemo, pazimo, da se užitnega dela ne dotaknemo. Po zunanjih rezih morate kostanj za približno deset minut namočiti v vodi. Ta korak pomaga zmehčati vsak del naše okusne hrane, kar olajša naknadno odstranjevanje kože. Nato jih samo odcedimo in damo približno dvajset v primerno posodo. Na koncu postavite v mikrovalovno pečico in kuhajte 5 minut pri največji moči. Koža in membrana se bodo zlahka odlepili, kostanj pa bo pripravljen za pokušino.

Drugi postopek je zelo podoben, vendar pri njegovem izvajanju preskočite postopek namakanja in skrajšate čas kuhanja. Zato nadaljujte z rezom in jih nato postavite neposredno v mikrovalovno pečico za največ dve minuti. Na tej točki, če so kostanji še surovi, jih preprosto položite v skledo z vročo vodo in jih za 1-2 minuti spet postavite v mikrovalovno pečico.

Vir: Supereva.It

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Spasku pravi:

Kostanja ne morete olupiti? Uporabite mikrovalovno pečico...

Mi nimamo mikrovalovke, pa kostanj pečemo po podobni metodi. Rez čez puklo (kot je lepo ilustrirano na sliki v zgornjem postu), potem namakanje v vodi 10 min, nato pa v klasično pečico za cca. 20 minut...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, izibajker said:

Mi nimamo mikrovalovke, pa kostanj pečemo po podobni metodi. Rez čez puklo (kot je lepo ilustrirano na sliki v zgornjem postu), potem namakanje v vodi 10 min, nato pa v klasično pečico za cca. 20 minut...

Na koliko stopinj v pečici pečeš ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Spasku pravi:

Na koliko stopinj v pečici pečeš ???

cca. 200 stopinj. Je pa lahko problem, če so kostanji neenake velikosti, se pravi če je opazno odstopanje v dimenzijah. V tem primeru so lahko tisti manjši že preveč zapečeni, medtem ko so veliki idealno...  Če bi jih pekel bolj pogosto, bi bilo smiselno, da se jih pred peko malo posortira. Ker pa jih pečemo 3-4x/leto, se mi pa tega ne da...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Bmflar pravi:

Kej tacga bi zdele maznu :blush:

 

Cevapi.jpg

deset u po somuna ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Frenk 67 pravi:

deset u po somuna ?

ti po fotki vidiš da so goveji?? :OK:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MARE 65 pravi:

Ne dvomim, da je dobr...ampak ćevapi su ćevapi...

Res je, čevapi so čevapi... sam sem se jih poleti prenajedu... zdaj malo pavze :) 

Da ne bojo samo čevapi, še nedeljsko kosilo :) 

1377963237_riota.thumb.jpg.c39a3024860d2ae528f275556896f349.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Da ne bojo samo čevapi, še nedeljsko kosilo :) 

A ti tut vedno slikaš pri drugi mizi, kjer bolje jedo :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

A ti tut vedno slikaš pri drugi mizi, kjer bolje jedo :huh: 

jst grem vedno k sosedi, poslikam potem pa domov :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!