Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

pred 9 urami, motozajebant pravi:

Logično, okus je je na mestu 1. 

Lahko verjames ali ne, na tej fotki je porcija špagetov kot jih dobiš v gostilni... morda fotka naredi svoje. Ni pa pretirana porcija, se strinjam. A že lep čas sem se nehal nažirat :)

To bi morala biti normalna porcija testenin. V deželi, iz katere izhajajo, se to je kot ena od predjedi.

Saj veste Antipasto, Prima, Sekonda, Terca,....  Dolce

Toliko hodov je, da na koncu si bobenček.?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

To bi morala biti normalna porcija testenin. V deželi, iz katere izhajajo, se to je kot ena od predjedi.

Saj veste Antipasto, Prima, Sekonda, Terca,....  Dolce

Toliko hodov je, da na koncu si bobenček.?

 

Glede na to, da je bil to  moj 5 obrok včeraj... sem ga imel kar dovolj :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, ligenjček said:

:hmm: moj želodček se ne bi strinjal s tabo :lol1:

ker lahko je hrana še tako "kvalitetna" če mi po okusu ni všeč me to sploh ne gane, še sploh pa če moram potem na vrh še oropat mc'donald's al pa šiptarja, da ne umrem od lakote najbrž ne bom preveč zadovoljen ;) 

heh? saj kvalitetna hrana je okusna, ce ne, ni kvalitetna. Ti pa skos govoriš samo o količini. M_Zajebant malo presega ostale, a zato ga je treba takoj nazaj malo potlačit? Da se ne bo razvadil al kaj ?

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motozajebant pravi:

Kvantiteta je nepomembna, šteje samo kvaliteta. 

Prigoda z moje civilne poroke: Grad Laško, Marko Pavčnik, nevem kolko hodov, 70 ali 80€ po glavi, naročo dvojno glavno jed, po južni sem šel pred celsko občino na...KEBAB .

Taprav savinjski hribovski kmet rab špeh pa meso, ne pa nek plunek v fensi okrašenem talerju !

 

spacer.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

heh? saj kvalitetna hrana je okusna, ce ne, ni kvalitetna. Ti pa skos govoriš samo o količini. M_Zajebant malo presega ostale, a zato ga je treba takoj nazaj malo potlačit? Da se ne bo razvadil al kaj ?

 

@nejc74 niti ne jemljem tako. Vsak ma pravico do svojega mnenja in vsakemu paše drugače. Ma to nabijanje o porcijah mi je pa zgrešeno, ampak ok, tudi to mora biti :) 

pred 44 minutami, Buschi pravi:

Prigoda z moje civilne poroke: Grad Laško, Marko Pavčnik, nevem kolko hodov, 70 ali 80€ po glavi, naročo dvojno glavno jed, po južni sem šel pred celsko občino na...KEBAB .

Taprav savinjski hribovski kmet rab špeh pa meso, ne pa nek plunek v fensi okrašenem talerju !

 

spacer.png

Samo kaj ti nuca kvantiteta, če ni kvalitete? Jaz rajši pojem malo porcijo in dobro po okusu, kot pa 1kg natlačen na krožnik in zanič. 

Ampak ok, različni smo, vsakemu svoje :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq je precej običajno, da folk rad pretirava.  Kvantiteta pred kvalitetoo, na žalost.
Če ješ kvalitetno hrano, potem je dovolj manjša količina.

Šrot futer ala McŠit in podobna industrijska hrana pa je polna samo kalorij in kemije (barvila, konzervansi, ojačevalci okusa), ki delajo špeh,  vitaminov in mineralov potrebnih za zdravo vzdrževanje našega teleščka pa ni nitri niti za vzorec več.
Itaq je znano, da je veliko debelih podhranjenih in bolanih

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vseh metat v isti koš, eni se pač radi nažremo, pa to ne pomeni McDonaldsa. Saj se lahko kvalitetno naješ. Jaz sem pač navajen da se 'nabijem' 1x-2x na dan, ker mi tako paše, se sklada z mojim načinom življenja in aktivnostjo. Pa sem daleč od debelinkota, ravno par dni nazaj sem nažgal 10km pod 40min (lauf). Jem vedno doma, vse pripravljeno 'iz nule', se pravi iz osnovnih živil... Ampak porcije niso kot od @motozajebant. Jih je lepo gledat, človek res lačen postane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, nejc74 pravi:

heh? saj kvalitetna hrana je okusna, ce ne, ni kvalitetna. Ti pa skos govoriš samo o količini. M_Zajebant malo presega ostale, a zato ga je treba takoj nazaj malo potlačit? Da se ne bo razvadil al kaj ?

Če si se odločil ravno mene citirat ti pa odgovorim ;) Kar se tiče kvalitete, morava prvo razčistiti kaj zate pomeni kvalitetna hrana, zato sem jo tudi zapisal v narekovajih, ker meni lahko sam Bine Volčič pripravi brokoli pa ohrovt na 1001 način pa mi ne bo okusen, pa bi ga marsikdo kategoriziral pod kvaliteto. Kar se tiče tega kar jaz govorim, predvidevam, da si eden od tistih ki preneha z branjem posta takoj ko prebere se ne strinjam, ker, kot prvo, sem količino omenil samo 1x, pa še to le, ko sem omenil da ni popolnoma nepomembna. Jaz osebno sem zelo fizično aktiven, in vsak nutricionist, ali pa kdorkoli ki ima malo kmečke logike, ti bo razložil, da mišice rabijo za normalno delovanje dovolj hrane, večje in močnejše kot so, več hrane potrebujejo, zato so meni osebno všeč kar zajetni obroki. Nikjer med mojimi objavami pa ne boš zasledil negativne kritike, če jo najdeš dam za pivo! Pa ne na motozajebantovo hrano, niti na katero drugo, pohval je pa kar precej ;) Torej prosim razloži mi, s čim jaz kogarkoli tlačim? Res ne vem, ali sva z razumevanjem tam, da nestrinjanje in v nadaljevanju pohvalo zamenjavava s kritiziranjem, ali samo iščeš pozornost :D pa da ne bova svinjala teme, namesto odgovora raje deli z nami kak lasten kulinaričen izdelek ;) ne glede na kvaliteto/kvantiteto ti bom lajkal za trud :P 

Lp?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, ligenjček said:

Če si se odločil ravno mene citirat ti pa odgovorim ;).....

Tezko je razbrat iz tvojih postov, kaj misliš. Ker stavkov ne končas in jih pustiš viset v zraku. Tale tema je bila ena redkih, ki ni bila posrana z brez vezno kritiko. Ti sam si zacel filozofirat kaj je primerno, kvalitetno itd. Jaz predvsem menim, da je neprimerno, da bi se za brez veze kritiziralo M_Zjeve izdelke, ki so preprosto eni boljših v tej temi. Ti pa si dodal kaj? Malo kozlanja po ostalih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej fantje, da malo razbijemo tole negativno ozračje. Jaz sem se danes prav posebej potrudil! In spekel eno miniaturno pico za našega člana @Grut ??

malo heca, ma pico sem pa namerno tak malo naredil ?

20210408_165937.thumb.jpg.5f8bc137d4dd379dbeaedb45640f9f65.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, motozajebant pravi:

malo heca, ma pico sem pa namerno tak malo naredil ?

fino, to samo prepogneš pa z rokami poješ brez vilic in noža...še tabasco manjka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

fino, to samo prepogneš pa z rokami poješ brez vilic in noža...še tabasco manjka :)

No, tolk mejhna pa spet ni bla :D

tabasca nimam, mam pa svojo domačo pekočo omako ? Če maš rad pekoče, ti jo lahko letos malo pošeram, sem veliko peperončinov posadil ?

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, motozajebant pravi:

Glede na to, da je bil to  moj 5 obrok včeraj... sem ga imel kar dovolj :) 

ok nej ti bo..jaz jem 1x na dan.. seveda pijem večkrat :P

pred 7 urami, motozajebant pravi:

@nejc74 niti ne jemljem tako. Vsak ma pravico do svojega mnenja in vsakemu paše drugače. Ma to nabijanje o porcijah mi je pa zgrešeno, ampak ok, tudi to mora biti :) 

Samo kaj ti nuca kvantiteta, če ni kvalitete? Jaz rajši pojem malo porcijo in dobro po okusu, kot pa 1kg natlačen na krožnik in zanič. 

Ampak ok, različni smo, vsakemu svoje :) 

bistvo je kvantitetna kvaliteta...

pred 7 urami, Alla pravi:

Itaq je precej običajno, da folk rad pretirava.  Kvantiteta pred kvalitetoo, na žalost.
Če ješ kvalitetno hrano, potem je dovolj manjša količina.

Šrot futer ala McŠit in podobna industrijska hrana pa je polna samo kalorij in kemije (barvila, konzervansi, ojačevalci okusa), ki delajo špeh,  vitaminov in mineralov potrebnih za zdravo vzdrževanje našega teleščka pa ni nitri niti za vzorec več.
Itaq je znano, da je veliko debelih podhranjenih in bolanih

jst sm bulan(scr ne vem kaj ampak vem de sm) ...sm podhranjen debeluh .. evo tko ..

pred 3 urami, ligenjček pravi:

Če si se odločil ravno mene citirat ti pa odgovorim ;) Kar se tiče kvalitete, morava prvo razčistiti kaj zate pomeni kvalitetna hrana, zato sem jo tudi zapisal v narekovajih, ker meni lahko sam Bine Volčič pripravi brokoli pa ohrovt na 1001 način pa mi ne bo okusen, pa bi ga marsikdo kategoriziral pod kvaliteto. Kar se tiče tega kar jaz govorim, predvidevam, da si eden od tistih ki preneha z branjem posta takoj ko prebere se ne strinjam, ker, kot prvo, sem količino omenil samo 1x, pa še to le, ko sem omenil da ni popolnoma nepomembna. Jaz osebno sem zelo fizično aktiven, in vsak nutricionist, ali pa kdorkoli ki ima malo kmečke logike, ti bo razložil, da mišice rabijo za normalno delovanje dovolj hrane, večje in močnejše kot so, več hrane potrebujejo, zato so meni osebno všeč kar zajetni obroki. Nikjer med mojimi objavami pa ne boš zasledil negativne kritike, če jo najdeš dam za pivo! Pa ne na motozajebantovo hrano, niti na katero drugo, pohval je pa kar precej ;) Torej prosim razloži mi, s čim jaz kogarkoli tlačim? Res ne vem, ali sva z razumevanjem tam, da nestrinjanje in v nadaljevanju pohvalo zamenjavava s kritiziranjem, ali samo iščeš pozornost :D pa da ne bova svinjala teme, namesto odgovora raje deli z nami kak lasten kulinaričen izdelek ;) ne glede na kvaliteto/kvantiteto ti bom lajkal za trud :P 

Lp?

lej najbolš da daš za pivo pa se vse skompenzira ..

pred eno uro, motozajebant pravi:

Ej fantje, da malo razbijemo tole negativno ozračje. Jaz sem se danes prav posebej potrudil! In spekel eno miniaturno pico za našega člana @Grut ??

malo heca, ma pico sem pa namerno tak malo naredil ?

20210408_165937.thumb.jpg.5f8bc137d4dd379dbeaedb45640f9f65.jpg

GRUT!!!! A S ŠE ŽIU?  al že ud vakote umru ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

fino, to samo prepogneš pa z rokami poješ brez vilic in noža...še tabasco manjka :)

vilc pa noža res ne rabiš, rabiš pa zobno nitko, da jo po ugrizu ven  spraviš in pogoltneš...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, 3nity pravi:

@motozajebant glede na to, da tvoje objave dvignejo veliko prahu, bi bil počasi res že čas, da greš na TV ? Samo ne k Binetu, razen če bi ga ti učil izdelave raviolov ? 

@nejc74 Če smo čisto iskreni, so v tej temi tudi Roševo skritizirali ?

--

Obstaja standard za velikost porcije testenin in sicer, če gre za suhe t. in glavno jed oz. edini hod, pride 100g na osebo. 80-90g, če gre za dvo oz. trohodni meni. V primeru @motozajebantovega pethodnega ? menija pa 60g ? To je pa ravno polovica napram temu kar pojemo pri nas doma ?

 

 

IMG_20210404_183128~2.jpg

IMG_20210406_134822~2.jpg

IMG_20210405_224036.jpg

Ha ha ha ? ne, na tv pa ne grem ?

Ps. Na sliki carbonare, je bilo ravno 100g špagetov ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj se un tam matra kaj na krožnik nalagat. Če bi bil jaz pred tisto skledo iz sira bi se sigurno lotil špagetov direkt. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motozajebant pravi:

Ej fantje, da malo razbijemo tole negativno ozračje. Jaz sem se danes prav posebej potrudil! In spekel eno miniaturno pico za našega člana @Grut ??

malo heca, ma pico sem pa namerno tak malo naredil ?

20210408_165937.thumb.jpg.5f8bc137d4dd379dbeaedb45640f9f65.jpg

Z veseljem bi jo maznu,sem ljubitelj pic in verjamem daj odličnega okusa ... lej prjatu moj,nism hotu izpadt žaljiv ali nesramem,tist je blo napisan iz heca,verjamem,da kuhaš odlično in ja,tvoje slike izgledajo super,zato oprosti,če je to izpadlo tako,kot so nekateri in ti tud razumeli,da sem žaljiv. Ne bo me pa noben prepričou,ne Bine Volčič,ne Đejmijou Oliver,še najmn pa Ana Roš,da kvantiteta ne more bit kvalitetna. Skuhat 12 špagetou namesto 37 kvaliteta?,pica,ki meri 18 cm namesto 24?,dobiti na krožnik žličko pire krmperja,3 grahke,1 na pou ukrogu delno srou medaljo in čez use vejico kopra??ne hvala,raj mam običajno garaško porcijo... Prosim pa use tiste, ki trdijo da kvantiteta ne more bit kvalitetna,da mi pošljejo recept za sstandardno nedelsko družinsko kosilo...upam,da za 4 člane ne skuhate 1 krmperčk,9 žlic juhe,1.64 korejnčka pa 48 gramou bočnika.Prjatu moj,še 1x oprosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Grut pravi:

Z veseljem bi jo maznu,sem ljubitelj pic in verjamem daj odličnega okusa ... lej prjatu moj,nism hotu izpadt žaljiv ali nesramem,tist je blo napisan iz heca,verjamem,da kuhaš odlično in ja,tvoje slike izgledajo super,zato oprosti,če je to izpadlo tako,kot so nekateri in ti tud razumeli,da sem žaljiv. Ne bo me pa noben prepričou,ne Bine Volčič,ne Đejmijou Oliver,še najmn pa Ana Roš,da kvantiteta ne more bit kvalitetna. Skuhat 12 špagetou namesto 37 kvaliteta?,pica,ki meri 18 cm namesto 24?,dobiti na krožnik žličko pire krmperja,3 grahke,1 na pou ukrogu delno srou medaljo in čez use vejico kopra??ne hvala,raj mam običajno garaško porcijo... Prosim pa use tiste, ki trdijo da kvantiteta ne more bit kvalitetna,da mi pošljejo recept za sstandardno nedelsko družinsko kosilo...upam,da za 4 člane ne skuhate 1 krmperčk,9 žlic juhe,1.64 korejnčka pa 48 gramou bočnika.Prjatu moj,še 1x oprosti....

@Grut sploh nisem tako vzel, res ne. Vem da je zajebancija in zato sem se tudi pošalil na tvoj račun s pico :) 

Pazi, se strinjam s tabo kar si napisal. Seveda je kvantiteta tudi lahko komot kvalitetna, to je dejstvo. 

A jaz sam dajem prednosti kvaliteti pred kvantiteto. Ne pomeni pa to, da je kvantiteta nekvalitetna. 

 

pred 2 minutami, Grut pravi:

zgražite se ... rojstn dan v službi... 4 moški pa ena na pou posušena dečva ... 

20210117_121915.jpg

20210117_122444.jpg

I tata bi sine :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je petek in imamo že vsaj desetletje ob petkih pico, sem se hotel pohvalit še z mojo mojstrovino za kmečke dedce. Ampak, pekla jo je žena in je bolj podobno zažganemu kotletu iz žara kot pici... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, Ninč. pravi:

Prazen por, cesen, kurje joske, prosena kasa. Berivka...

 

IMG_20210409_120319.jpg

Sem dobil enkrat račun v gostilni s postavko prazen krompir.. sem rekel da ne bom plačal.. matr je ratal kelner paničen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!