Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

20 minutes ago, GoBobi said:

 Baby-back ribs sem speku v pečici (v foliji) že vsaj ene 15 krat, a ne najdem variante, da bi bili res mehki, da bi odstopali od kosti kot na videih iz youtuba. Včasih so blizu, potem pa naslednjič na enak čas in temperature, trdi kot kotleti?...

Osnovni princip: pečeš dovolj dolgo da kosti odstopijo, pri čemer paziš, da se meso ne izsuši (zato folija, eni zavijejo najprej v plastično, nato v alu folijo) ali zažge (zato ne previsoka temperatura). Pečeš na kosti ker je precej bolj okusno. Na youtube ima+ verjetno 999.999 videov na to temo.

recimo: 3-4 ure na 130-140°C (4-5 če imaš velike prsi, hočem reči bolj prsni del)

mam recept za goveja rebra, 24 ur na 90°C, goveja krača, 8 ur na 120°C etc, ampak saj vidiš princip

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, GoBobi pravi:

@motozajebant, dej mi prosim povej, kje dobiš tako mesnate in velike kose. Pa poduči me prosim še, kako se jih lotiš pečt. 

Baby-back ribs sem speku v pečici (v foliji) že vsaj ene 15 krat, a ne najdem variante, da bi bili res mehki, da bi odstopali od kosti kot na videih iz youtuba. Včasih so blizu, potem pa naslednjič na enak čas in temperature, trdi kot kotleti?.

Vsakič poberem mreno stran in "kuham" jih na mesno stran dol. Sem probal tudi na kosti dol, pa se mi je zdelo, da je bolje, če je obratno.

Pomagaj, prosim?...

 

Tudi rebra sem pekel. A mi je bolj blizu potrebušina.. našpikam na 5 cm s slanino , nasolim in malo popopram .. pistim čez noč v hladilniku in naslednji dan spečem na žaru v inox posofi pokrito z alu folijo.. na koncu odstranim folijo da se zos malo zgosti - za pomakat.. kot maslo je

Mesarija domes dol pri ljubljani - potrebušina in njihova ptekahena slanina

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, GoBobi pravi:

@motozajebant, dej mi prosim povej, kje dobiš tako mesnate in velike kose. Pa poduči me prosim še, kako se jih lotiš pečt. 

Baby-back ribs sem speku v pečici (v foliji) že vsaj ene 15 krat, a ne najdem variante, da bi bili res mehki, da bi odstopali od kosti kot na videih iz youtuba. Včasih so blizu, potem pa naslednjič na enak čas in temperature, trdi kot kotleti?.

Vsakič poberem mreno stran in "kuham" jih na mesno stran dol. Sem probal tudi na kosti dol, pa se mi je zdelo, da je bolje, če je obratno.

Pomagaj, prosim?...

 

Imaš zs :)

pred 4 urami, thumper pravi:

Tako zgleda20200830_165905.thumb.jpg.32da112c520478acab51bbc4f432ae50.jpg

A tele frofatuke maš za mačke, da te ne motijo ko potrebušino ješ? ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, motozajebant pravi:

A tele frofatuke maš za mačke, da te ne motijo ko potrebušino ješ? ??

@Ninč. se že reži k se je na prekmursko hobotnico spomnila..

drugače pa nekako tako.. sam tega kar si napisal pač ne smem zaradi tvojega zdravlja pokazat okoli.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kure pridno nesejo jajca ,s fotrom pa lačna kot volka jih pridno porabljama:) pa še tak ne dohajama proizvodnje:naughty:

 

20210310_163726.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ninč, dobronameren nasvet: prosim, prosim, vrži to kemijo stran.

V prekmurju imaste veliko mlinov, vzami prekmursko pirino moko, mal sode bikarbone, mal jogurta, mal vode, mal soli  in si speci domač pirin kruh. Ker je brez kvasa, je bolj ploščat, podoben tej tvoji kemiji. Gor namaži domačo prekmursko tunko in ti bo šlo v življenju precej bolje. Verjemi.

 

Niso zastonj naše babice pravile, da ljubezen gre skozi želodec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Mavti pravi:

Kure pridno nesejo jajca ,s fotrom pa lačna kot volka jih pridno porabljama:) pa še tak ne dohajama proizvodnje:naughty:

 

20210310_163726.jpg

Tole zgleda bl k prepeličja jajca. Futraš ti kej tele kure? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Buschi pravi:

Ninč, dobronameren nasvet: prosim, prosim, vrži to kemijo stran.

V prekmurju imaste veliko mlinov, vzami prekmursko pirino moko, mal sode bikarbone, mal jogurta, mal vode, mal soli  in si speci domač pirin kruh. Ker je brez kvasa, je bolj ploščat, podoben tej tvoji kemiji. Gor namaži domačo prekmursko tunko in ti bo šlo v življenju precej bolje. Verjemi.

 

Niso zastonj naše babice pravile, da ljubezen gre skozi želodec.

Moj najvecji greh je trenutno cuker in je v delu, da ga minimaliziram kokr pac lahko. Ker je vir še drugih težav, ne sam da mi rit raste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cuker rabiš, sam tazdrav cuker...fruktoza je odgovor.

spacer.png

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, velika ritka je samo plus na plus na plus.

:naughty:

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pejt u rt s cukrom... Zdele bi eno dobro cigansko pecenko, fajn načesnano pa skledo motovilca.... Da ti vidis pol rumantiko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a ni u ciganski pečenki zelenjava pečena zraven kotletov? Vsaj pri nas smo jo tako delali....

A ti daš česen zraven kot tržaško omako????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, GeeSXer pravi:

Nič več cigansko. Etnično neprimerno, ker se jo pojmuje kot izrazito diskriminatorno.  

rom, romi, romski 

:)

Daj prevedi https://www.kulinarika.net/recepti/mesne-jedi/bosanski-lonec/28/  :) da bo etično sprejemljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GeeSXer pravi:

Nič več cigansko. Etnično neprimerno, ker se jo pojmuje kot izrazito diskriminatorno.  

rom, romi, romski 

:)

a potemtakem jo lahko pečeš samo v kvadratni ali pravokotni posodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Frenk 67 pravi:

Tole zgleda bl k prepeličja jajca. Futraš ti kej tele kure? ?

Vsega imajo plono rit, ker so hišne ljubljenke še posebaj petelin pa čez dan  so zunaj svobodne, je pa res ,da so vse še čisto mlade in s tem so malo manjša jajca :) 

No danes sedem jajčk med regratovo solato in ovčja pečenka zraven :whistle: božansko:worship:

slik ni ker ni nobeden slikal:blush: pojedli vse ostalo nič:naughty:

 

20210129_162431.jpg

Takole se pa  s starejšo kokoško zgodi potemko rata debela:whistle:

20210218_185647.jpg

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Mavti pravi:

 

No danes sedem jajčk med regratovo solato in ovčja pečenka zraven :whistle: božansko:worship:

 

Vsaka čast, da lahko ješ pečeno ovco :worship:

Ovčje meso uporabimo samo za hrenovke. No, za probo smo lansko leto naredili ovčji "pršut" je bil celo užiten.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!