Skoči na vsebino

Njam njam


pirrulz

Priporočene objave

Hladna predjed:

Naribana črna redkev s fižolom, česnom in bučnim oljem

Topla predjed:

Mineštra z bobiči v katero je stopila svinja

Glavna jed:

V namaščen pekač nadevaš zelje, nanj zložiš narezano čebulo in dva svinjska kosa. Če imaš rad sladko-kisle zadeve dodaš še par suhih sliv. Pečeš na 180 stopinjha cca 40 minut.

Sladica:

Sadni kruh

Vino:

Stari kralj

Ber tek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mineštra:

Prepražiš:

Čebulo, česen, korenček, papriko, grah, zeleno, bobiče (koruza)

Dodaš:

Ščepce provansalskih zelišč, žličko vegete, sol, mleto rdečo papriko in žlico moke

Zaliješ z vodo in pustiš, da se kuha cca 2 uri.

Če nisi ljubitelj mesa jo pustiš takšno, drugače naj vanjo stopi še svinja.

Ber tek ... pri nas že vre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale pohvala :004 , ker si napisala cel recept. Če se bodo še ostale/li odločili in napisali kakšen svoj recept, bomo izvedeli marsikaj novega.

Vsaj tisti, ki jih to zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš eno ne preveč staro, a tudi ne preveč mlado kuro... jo spucaš od znotraj, od zunaj pa kožo premažeš z medom in nekaj kapljicami konjaka... drobovino iz kure otrebiš in sesekljaš, popražiš na čebulci, umešaš v hladna stepena jajčka z zelišči in kruhovimi kockami, natopljenimi v mleko... vse skupaj stlačiš v kurino votlo notranjost in pod kožo, ki je zaradi medu še malček bolj prožna in malček manj nagnjenja k trganju ... če ti je filanje uspelo (brez kakih perverznih idej :devil: ) jo daš za nekaj ur v pečico in pečeš v ustreznih režimih, da znotraj ni surova in zunaj ni zažgana. Če zraven ponudiš še kaj omakic, recimo iz korenčka in in graha ter solato po želji, za splakovanje pa buteljko ali več, si zmagovalec na vseh frontah. Ostanki so užitni še kak dan ali morda dva po fešti. :)

seveda je to saom osnova: pravzaprav je magija v tisti fili, ki jo lahko opremiš z zelišči in kakšnimi blagimi vinskimi dodatki po želji. Tudi drobovina je lahko vseh sort, odvisno pač, kaj se ti gravža in kaj ne.

eni jo recimo filajo z rižem in škampi, drugi s čebulo in drugimi zadevšnami ...

post-291-1135903029_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri za kosilo:

Narediš testo za testenine, malo bolj trdo => moka, jajce, malo vode

Razvaljaš na 3 mm debelo in narežeš v tanke rezance ter pustiš cca 30 min, da se malo posušijo.

MEDTEM, KO SE REZANCI SUŠIJO:

Vzameš gambere in jih vržeš v vroče olivno olje, dodaš nasekljan česen, sol in mešanico zelenega, belega in rdečega popra. Ko iz gamberov izhlapi voda dodaš narezano špinačo (valjda svežo, ne zamrznjeno) in prav tako dušiš, dokler ne izpari voda. Dodaš malo muškata, žlico vegete, žlico pesta genovese ter pol sladke in pol kisle smetane. Pustiš, da vre. Medtem skuhaš v slanem kropu rezance (cca 12-15 min, če so ti všeč aldente oz. 20 min, če imaš rad poc). Ko so kuhani jih odcediš in vržeš v prej pripravljeno omako, naštimaš temperaturo na max in na hitro premešaš (tako da se rezanci čisto, čisto malo zraven še zapečejo). Posuješ z naribanim parmezanom (pa ne z unim iz vrečke ampak pravim parmezanom). Zraven paše kakšna dobra buteljka belega vina (suhega) in motovilec z malo rukole.

Zgornjo zmes lahko filaš tudi v Barilline kanelone, s tem, da dodaš še skuto in eno jajce. Ko nafilaš kanelone jih preliješ s kislo smetano, ki si jo zmešal z mlekom, jajcem, maslom in mušktanim orehom, na kanelone nadevaš trdomasten mehek sir in daš v pečico za 30 do 40 min na 180 stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: No ene babe pa tudi dosti kuhamo... Sam danes sem bolj po vremenu in sem šla na hot dog, ker se mi ni dalo "ustvarjat!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi sem. o ja, pa še kako sem. In zdaj na mojem licu že kraljuje blaženo-orgazmični smehljaj. :D Zakaj?

To the "njam njam" topic, Frederic! Vite, vite! :grim

DUNAJSKI!!!!!! :yea2: :yea2: :grim :yea2: :OK: :yea2: :yea2: :yea2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi našteval, kaj sem jedel, ker sem pol že pozabil. Bilo je vsega na pretek. In to v družbi, da jo težko najdeš pod našim soncem.

Vaga pokazala dve dodatni kili, rengen pa za prst špeha več okol trebuha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sredo zvečer...polenta s pršutom, sirom in figami v pečici...

v četrtek zvečer.... pečenica + kuhan pršut + kruh + vroča čokolada....

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!