Skoči na vsebino

Kawasaki KLR (KLX) 650


Zhuk

Priporočene objave

1) vlivali k bencinu dodatek svinca

2) katero olje v motorju uporabljati

3)na koliko km olje menjati

4) kaj pomeni model 650c ( predvsem ta C me zanima )

pa se kaki drug nasvet ne bo odvec, lp

Today is the greatest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

1) vlivali k bencinu dodatek svinca

2) katero olje v motorju uporabljati

3)na koliko km olje menjati

4) kaj pomeni model 650c ( predvsem ta C me zanima )

pa se kaki drug nasvet ne bo odvec, lp

Today is the greatest

1.Odvisno od letnika!Mislim pa da vsi letniki pred 90 rabijo tisti dodatek!

2.Jaz sem pravkar "vlil not" Motula 15w50 in se v primerjavi z prejsnim Castrolom obnasa bistveno bolje. Motor deluje mirneje in se boljse odziva. Ne vem pa kako bo npr: v mestu pri 35C

3.Verjetno na 6000 km tako kot pri vecini ostalih motorjev. Ce kdo ima bolj natancne informacije ...... lepo prosim!

4. mislim, da gre za model z malekostnimi spremembami(plastika, obratomer, itd.)

Ce pa kdo ima knjizico z navodili za KLR-a se pa priporocam!!!

Eintopf schmeckt immer!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši letniki ne rabijo dodatka za bencin

Uporabljal sem olje Motul.Brez dolivanja menjava na 7-10000 km

C-pomeni novejši model,malo spremenjena oblika,nekaj manj moči,

zaradi večje vzdržljivosti.Končna hitrost za 10 km/h manjša,

bolj okreten in lažji.

Še ena važna stvar: Večkrat preveriti (vsako leto)verigo in

natezalec verige odmične gredi,ker se za razliko od drugih motorjev ne sliši prav dosti,če je veriga iztrošena. V najslabšem primeru se lahko utrže ali pa uniči blok motorja.

pozdrav Dare

Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Avatar

Novinec

Član od: nedelja, 15.09.2002 13:11

Objav: 8

Objavljeno: 15 sep 2002 16:52 Zadeva: KLR 650 vprašanje

--------------------------------------------------------------------------------

Tole morda nekateri že veste,drugi pa ne,vseeno pa bom povedal in nekaj vprašal.

V osemdesetih letih so v Evropi prodajali KLRje ki so bili dosti bolj potovalni od današnjih. Imeli so 24 L rezervoarje, širše in bolj položne sedeže, vetrobransko steklo in 48 konjev. Zdi se mi vsaj da so jih takrat prodajali. Vem pa 100%, da takšne KLRje prodajajo še danes v Ameriki. Zakaj za vraga imamo sedaj v Evropi samo še 43 konjske KLRje z 14 L rezervoarji, brez stekla in z ozkim sedežem. Vem da sta to dve različi istega motorja. Ampak zakaj pri nas prodajajo samo eno, na drugi strani luže pa dve? Aja..tudi v Avstraliji se mi zdi da imajo 24 L različico.

Namreč marsikdo bi želel kupiti nov potovalni enduro. Evropska KLR in XT sta malo prešibka, ostali(Pegaso,GS,Freewind,Transalp,Africa twin...) so pa precej dragi. Ameriška 24 L 48 hp različica KLRja pa stane enako kot naša. Aja...preveril sem še kako je s tem v Nemčiji in Franciji..na žalost isto kot pri nas. Tko da če ima kdo zveze pri naših uvoznikih Kawasakijev se naj malo pozanima zakaj je to tako kot je?

Nazaj na vrh

dore

Član

Član od: nedelja, 07.04.2002 10:31

Objav: 58

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 15 sep 2002 17:51 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Imel sem oba KLR-a. Novejši Ima veliko boljše vozne lastnosti,veliko manj

vibracij in kljub temu da ima manj KM se veliko lepše pelje kot prejšnji

model. Iz lastnih izkušenj ti torej povem,da je novejši neprimerno boljši.

pozdrav

_________________

Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče dodatka za svinc... treba pogledat. Moja 1978 XS 1100 ne rabi -> narejena za neosvinčen benz.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se manj KM tiče, so pri vseh klasičnih velikih enocilindričnih endurah (600-650) pobrali moč in s tem tudi glasnost, problem so "ta zeleni" ki se borijo tudi proti zvočnemu onesnaženju na necestnih področjih, temu cepci rečejo green sticker in na žalost tudi moj motor spada v to kategorijo;

vendar majhne spremembe veliko porihtajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče tiste oznake C pomeni naslednje(kot sm že rekel...vendar še nism povedal kaj je C) :)

Obstaja dve različici KLRja. Ena je ta naša 43 hp z 14 l rezervoarjem. Druga je pa C (ali je obratno)? z vsem tistim kar sem napisal v zgornji objavi(48hp, 24 l rezervoar)...skratka ne gre za razliko samo o malenkostih. Če koga zanima več naj preveri naslednjo stran:

http://www.kawasaki-canada.com

P.S.:ne vem če je to točn naslov..tko da raje vpišite ta naslov v Google ali kaj takšnega in boste dobili pravo stvar. Na tej strani sta oba modela in tudi fotografije obeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rock

Član

Član od: ponedeljek, 20.05.2002 22:26

Objav: 57

Kraj: Radovljica

Objavljeno: 23 sep 2002 20:02 Zadeva: KOLIKO $$$$ ZA KAWASAKI KLR 650

--------------------------------------------------------------------------------

Lep pozdrav,

Da vas se jaz nekaj prasam, namrec prodajam Clia(ali menjam) in mi je en tip ponudu Kawasaki KLR 650 letnik 1996 reg do 3.6, belo modre barve, kovcek, in baje je dobro ohranjen, 27.000km, zanima me koliko je to res vredno in ce ga ima kdo od vas da mi pove na kaj naj gledam ko ga bom sel pogledat, ce pa se kdo zanima za nakup takega motorja lahko pove in se kaj zmenimo,

Hvala za odgovore.

LP, Rok

_________________

My second car is a motorcycle....

Nazaj na vrh

klimbra

Vseved

Član od: nedelja, 26.08.2001 17:52

Objav: 2064

Kraj: Vatican City

Objavljeno: 23 sep 2002 20:09 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

To,da je registriran ni vredno nič,zerro,nula,njente.....

_________________

Klimbra........ime,ki zagotavlja popolnost!!!

Nazaj na vrh

strom

Vseved

Član od: petek, 19.10.2001 15:40

Objav: 1031

Kraj: Laibach

Objavljeno: 23 sep 2002 20:26 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Odvisno ker clio.... 91-94 letnik... pa 90+kkm... pol ok.

Obvezno prej izmeri kompresijo na KLR.

Znanec je mel eno tako zadevo, pa je prodal... lih en tak letnik je bil pa barve...tud kufer je mel. Je blo za generalko narest, pa je raj prodal.

LP

_________________

Nightrider: I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

(Mad Max, 1979)

Nazaj na vrh

Rock

Član

Član od: ponedeljek, 20.05.2002 22:26

Objav: 57

Kraj: Radovljica

Objavljeno: 23 sep 2002 21:38 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Kako naj pa izmerim kompresijo, ??? A mogoce ves katere firme kovcek je imel in pa kam ga je prodal,

LP, Rok

_________________

My second car is a motorcycle....

Nazaj na vrh

Rock

Član

Član od: ponedeljek, 20.05.2002 22:26

Objav: 57

Kraj: Radovljica

Objavljeno: 23 sep 2002 21:42 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

klimbra je napisal:

To,da je registriran ni vredno nič,zerro,nula,njente.....

To vem ja , smola

_________________

My second car is a motorcycle....

Nazaj na vrh

strom

Vseved

Član od: petek, 19.10.2001 15:40

Objav: 1031

Kraj: Laibach

Objavljeno: 23 sep 2002 22:00 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Rock je napisal:

Kako naj pa izmerim kompresijo, ??? A mogoce ves katere firme kovcek je imel in pa kam ga je prodal,

LP, Rok

Sposodi si števc... zašraufaš ke k je svečka, pa verglaš... pa vidiš do kje ti napumpa zadevo. Ne vem ker kufer je mel. Tipu je ime Erik, tko da praši kdo je prodal zadevo.

LP

_________________

Nightrider: I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

(Mad Max, 1979)

Nazaj na vrh

Roman

Uporabnik

Član od: nedelja, 11.11.2001 10:43

Objav: 504

Kraj: Gorenjska

Objavljeno: 23 sep 2002 22:53 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

strom je napisal:

Rock je napisal:

Kako naj pa izmerim kompresijo, ??? A mogoce ves katere firme kovcek je imel in pa kam ga je prodal,

LP, Rok

Sposodi si števc... zašraufaš ke k je svečka, pa verglaš... pa vidiš do kje ti napumpa zadevo. Ne vem ker kufer je mel. Tipu je ime Erik, tko da praši kdo je prodal zadevo.

LP

Tako enostavno to ni. Če imaš motor z več cilindri lahko izmeriš kompresijo na vsakem cilindru posebej, ko ti motor dela - pa še tu lahko ugotoviš samo to, koliko je kakšen cilinder boljši od drugega. Pri singlu pa motor "verglaš" na štarter - če vrti hitreje, ti pokaže višjo kompresijo, če daš do konca "gas" ti pokaže še malo več, podatek, ki ga dobiš, si pa lahko zatakneš za uho .

Nazaj na vrh

strom

Vseved

Član od: petek, 19.10.2001 15:40

Objav: 1031

Kraj: Laibach

Objavljeno: 24 sep 2002 03:09 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Roman je napisal:

strom je napisal:

Rock je napisal:

Kako naj pa izmerim kompresijo, ??? A mogoce ves katere firme kovcek je imel in pa kam ga je prodal,

LP, Rok

Sposodi si števc... zašraufaš ke k je svečka, pa verglaš... pa vidiš do kje ti napumpa zadevo. Ne vem ker kufer je mel. Tipu je ime Erik, tko da praši kdo je prodal zadevo.

LP

Tako enostavno to ni. Če imaš motor z več cilindri lahko izmeriš kompresijo na vsakem cilindru posebej, ko ti motor dela - pa še tu lahko ugotoviš samo to, koliko je kakšen cilinder boljši od drugega. Pri singlu pa motor "verglaš" na štarter - če vrti hitreje, ti pokaže višjo kompresijo, če daš do konca "gas" ti pokaže še malo več, podatek, ki ga dobiš, si pa lahko zatakneš za uho .

Še dobr da je zraven.

LP

_________________

Nightrider: I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

(Mad Max, 1979)

Nazaj na vrh

Rock

Član

Član od: ponedeljek, 20.05.2002 22:26

Objav: 57

Kraj: Radovljica

Objavljeno: 24 sep 2002 08:41 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

aha ok se bom jest to mal pozanimu kako je s tem

Lp, Rok

_________________

My second car is a motorcycle....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

stenere

Novinec

Član od: četrtek, 24.05.2001 12:49

Objav: 38

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 02 okt 2002 16:33 Zadeva: KLR lučka za temperaturo

--------------------------------------------------------------------------------

Ali je to normalno, da na KLRju (letnik '97) gori lučka za temperaturo(tudi ko je hladen in imaš samo kontakt), če imaš v nuli, ko daš v brzino pa ugasne?

Malo sumimo da je prejšnji lastnik nekaj "čaral" in kaj narobe priklopil.

gregor

Nazaj na vrh

Kall

Član

Član od: ponedeljek, 15.04.2002 17:17

Objav: 85

Objavljeno: 02 okt 2002 17:13 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

normalo! kao test da lucka za temp(rdeca) se zmeraj dela!

_________________

Today is the greatest

Nazaj na vrh

dore

Član

Član od: nedelja, 07.04.2002 10:31

Objav: 58

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 03 okt 2002 01:48 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Pri vseh novejših modelih KLR-ov,je to povsem normalno,tako da ni

panike glede čaranja.

pozdrav

_________________

Dare

Nazaj na vrh

axxxi

Član

Član od: četrtek, 07.02.2002 9:41

Objav: 137

Kraj: Antigua and Barbuda

Objavljeno: 03 okt 2002 13:00 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Mam KLR-a! Lučka mora v leru oz. samo kontakt vedno svetiti (kontrola da dela)!

_________________

+ motorček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole morda nekateri že veste,drugi pa ne,vseeno pa bom povedal in nekaj vprašal.

V osemdesetih letih so v Evropi prodajali KLRje ki so bili dosti bolj potovalni od današnjih. Imeli so 24 L rezervoarje, širše in bolj položne sedeže, vetrobransko steklo in 48 konjev. Zdi se mi vsaj da so jih takrat prodajali. Vem pa 100%, da takšne KLRje prodajajo še danes v Ameriki. Zakaj za vraga imamo sedaj v Evropi samo še 43 konjske KLRje z 14 L rezervoarji, brez stekla in z ozkim sedežem. Vem da sta to dve različi istega motorja. Ampak zakaj pri nas prodajajo samo eno, na drugi strani luže pa dve? Aja..tudi v Avstraliji se mi zdi da imajo 24 L različico.

Namreč marsikdo bi želel kupiti nov potovalni enduro. Evropska KLR in XT sta malo prešibka, ostali(Pegaso,GS,Freewind,Transalp,Africa twin...) so pa precej dragi. Ameriška 24 L 48 hp različica KLRja pa stane enako kot naša. Aja...preveril sem še kako je s tem v Nemčiji in Franciji..na žalost isto kot pri nas. Tko da če ima kdo zveze pri naših uvoznikih Kawasakijev se naj malo pozanima zakaj je to tako kot je?

Hja, to je pa takole: tisti model z večjim, 23l rezervoarjem in "cestnim" podvozjem (krajše prednje vilice in zadnji blažilnik, zato 50 mm nižji sedež) je bil Tengai. V Evropi so ga prodajali od leta 1989 do 1992. Potem do delali dve leti model KLX 650, a so imeli velike težave z motorjem, ki se je kar naprej kvaril, zato so leta 1995 spet začeli prodajati KLR 650, Tengai pa je izginil (morda v US of A, tega pa ne vem). Vir tegale zgoraj in še veliko podrobnejših podatkov pa je Arhiv na www.motorradonline.de .

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ma si nisem mogel kaj da ne bi tega obesil sem gor ! :oops:

Meni je vsec, pa samo upam lahko, da se komu drugemu tudi! Za na SM dirko verjetno ni zame pa bi bil cisto ok!! :lol: :twisted: :wink: M01532.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

A kdo mogoce ve od katerega letnika dalje ima KLR 650 42 KM in koliko se to pozna glede na prejsnjega s 48KM!Ker zdej ga bom pa verjetno kar mogu kupit ker za KTM-a se noce pa noce nasparat:(

LP,Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...,nekaj manj moči,

zaradi večje vzdržljivosti.Končna hitrost za 10 km/h manjša,

bolj okreten in lažji......

Dare

Hja,...zgolj informativno... ;)

Kolk pa je sploh končna (maximum) v praksi :P (teoretični podatki so zelo različni :blink: )

in koliko je povprečna potovalna hitrost (relacija), ter poraba pri tem B)

Hvala za info... ;) :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

...kolega je kupu tole mašinco pa prosi za nasvet katere gume naj namontira nanj, fant redko zapelje s ceste tako da so mu te ki so gor preveč krampaste in premalo cestne (ne želi pa SM predelave - sam gume bi zamenal)

kl650blk.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kolega je kupu tole mašinco pa prosi za nasvet katere gume naj namontira nanj, fant redko zapelje s ceste tako da so mu te ki so gor preveč krampaste in premalo cestne (ne želi pa SM predelave - sam gume bi zamenal)

Če se le tu pa tam zapelje na kakšen makadam bi bile v redu Metzeler Tourance, če pa misli biti skoz na asfaltnih cestah pa Enduro 4. Vsaj jaz bi mu tako svetoval, po lastnih izkušnjah z Klr-om :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kolega se zahvaljuje za nasvet...je mel že prej enduro 4 ogledane pa ni bil zihr, me je pa prosu če te prašam (in druge z iskušnam z KLR) če si kdaj furu na daljše ture in kakšni so vtisi, kolega bi namreč šou mal v dolomite po tem ko se privadi na motor.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zvedu sm da je tist baje za temp hladilne tekočine, armatura pa da je KLRja z ameriškega trga. Kako armaturo majo pa naši KLRji a ma kdo kako slikco ....a je ista al oskublena (obratomer, temp, fuel indicator,...)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No glede tiste armature bi rad povedal naslednje. Drži, ameriški modeli imajo takšno armaturo. Imajo pa tudi 24 L rezervoar in več konjev. Aja in bolj potovalni izgledajo. Naš evropski model mislim, da ima samo števec za hitrost in za temperaturo. Vsaj tiste k sm js videl so bili takšni, tko da mogoče se motim. In ko sem dolgo nazaj govoril o 24 L modelu KLRja, pa mi je nekdo rekel, da najbrž mislim Tengaia. Ne nism mislu Tengaia, pač pa točno tistega KLRja, katerega armaturna plošča je na sliki, in katerega vozijo Američani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa je KLR na potezi za spremembo, a ne. Pri Yamahi so se le končno "zrajtal" in komaj čakam, da si ogledam novo XT v živo.

Škoda, da pri nas ni naprodaj KLR za ameriški trg:

post-4-1063089411.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Spoštovani motoristi in motoristke. Sem ponosni lastnik motornega kolesa KAWASAKI KLR 650 LETNIK 1988, vendar imam trenutno nekaj smole motorjem. Nujno bi rabil glavo motorja ali vsaj odmično gred ker mi ima neka dekompresijska na gredi malo lufta in mi neprijetno ropoče v motorju. Če kdo ve kje bi lahko dobil to naj mi prosim javi, ker bom zalo zahvalen za vsako informacijo.

Lep pozdrav vsem motoristom in motoristkam, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se dobi svašta na www.ebay.de

Sicer pa poglej malo mikrofilme na http://www.kawasaki.com/index2.asp pod vehicle information - view parts diagrams

pa poglej kaj sploh rabiš oz. kaj ti je šlo.

Lahko da imaš samo ventile razštelane, stegnjeno ketnco za ventile ali pa uničene ležaje od odmične oz. odmično.

Malo bolj opiši problem ali pa vsaj dobi še kakšno mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa stroma poslusaj - glede masin je majstore! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bom zalo zahvalen za vsako informacijo.

Lep pozdrav vsem...

Ti kar na pooblascen servis pici, deli za KLR so (vsaj vcasih so bili) izredno poceni v primerjavi z drugimi. Pa se orenk ti bodo ustimali in morda odkrijejo se kaj, kar se zdaj ne vidi in bi bilo tudi zdravo zamenjati! Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!