Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

opažam pa,da zadnje čase res manj odzravljajo in pozdravi so bolj SKROMNI dvig prsta

Če me pa roka boli že od pozdravljanja. :whistle: Vsakih 500m moram roko dvigovat, kolk je zadnje čase tega "železja" na cesti. S časoma se mi potem več ne da in dvignem samo prste na levi roki.

sevidijokerimambelerokavicepress (no so že mal abšlesale :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SiR - 90% motoristov se med sabo pozdravlja, pa če ti paše ali ne :naughty: . Če ti ne pozdravljaš/odzdravljaš je to pač tvoja stvar in osebno mnenje, ki ga prosim nehaj vsiljevat za vsako ceno.

preberi tole debato pa razmisli, kdo komu kaj "vsiljuje"... samo preštej objave, ki vključujejo besedno zvezo "bi se morali" in "če ne pozdravlja, zame ni motorist"... pa boš videl, kdo kaj "vsiljuje"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se morem strinjat z FiFtijam, mene je tud usak pozdravu, pa sm se tud z mlinčkam vozu po zasavji in savinski (večino časa). učas me je pa ista zadeva na semaforji zmotla, pa še to ne vedno. dostkrat se je nardil da sm v debato padu na semaforju (kokr se že pač da govort oz. slišat).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz, če mi le uspe, vedno pozdravim, pa tudi če dvignem roko vsakih pet sekund, pa me le ta prav nič ne boli. Vedno, ko pozdravim ali odzdravim, pozdravljenemu zaželim srečo na cesti. Tistemu, ki pa mi ne odzdravi, pa ga pošljem v ovinku naravnost...

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa, da iz leta v leto narašča število motoristov. V bistvu voznikov motornih koles. In čez noč jim ne moreš vcepiti vozniške kulture, vključno s pozdravljanjem.

Pozdravljanje ni del vozniške kulture.... del vozniške kulture je, da imaš tehnično izpravno vozilo, da ne kršiš predpisov, da si uvideven do soudeležencev v cestnem prometu, da ne žališ policistov - in podobno...

pozdravljanje pa pač po lastni presoji. samo ne šimfat tistih, ki ne pozdravljajo... verjetno imajo svoje razloge in zato niso nič manj "kulturni", a ne... morda nekateri celo bolj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj ste vsi negativen, kadar me kdo ni pozdravil/odzdravil sm pač sklepal da ni videl. bolje kot pa se zafrustriraš in zasekiraš v tri krasne.

kozarec je na pol poun B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato se je pa treba zavzet, use take mormo na kup spravt in jih premlatit k bike, če šekr ne bodo pozdravlal bomo še s štromam probal, če pa šekr ne, pa ne vem več kua nardit.. :hmm:

Najprej odrasti, potem se nauči lepo slovensko izražat, potem pa še razmisli, kakšne neumnosti klatiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam, ki smo se že v prejšnji državi vozili, je pozdravljanje prešlo v navado. Pred dvajsetimi leti sem vedel za vsakega motorista ne le v svojem kraju, ampak po celi Koroški. Zdaj pa jih je že v naselju toliko, da skoraj ne poznam vseh... In, ko pelješ po cesti bi komaj bilo, da bi montiral eno plastično roko na balanco, toliko jih srečaš...

in še kr pričakuješ, da bodo vsi pozdravljali ko mutavi? samo zato, ker se pač slučajno vozite s podobnimi vozili? ehh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

za SiR-a:

spt se spušaš v use. odrastu nebom nikol, s tem sm se sprjaznu, ljudje okrog mene pa se bodo tud moral (nekateri so se že). slovensk nočm klatit ker sm ponosn trbouc in to tud rd pokažm. post je biu pa zajbancija kar se je tud očitno vidl. sam zakaj bi se smejal al pa kej dudal, gremo raj pošpukat in skritizirat use kar piše in kar še bo pisal. temu se ja pa za veselit živleja. klanjam se ti. preber kua mi u podpisi piše, tega se tud držim. če pa pomena ne veš pa upraš!!

:slap:

Popravljeno . Popravil fossil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no fino...

...v PM..., da se bomo razumeli. Nobenemu ne privoščim nesreče. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vem ;) sam kakšna mularija, ki bi to prebrala, vprašanje če bi tako razumela.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vem ;) sam kakšna mularija, ki bi to prebrala, vprašanje če bi tako razumela.

Vem, da ne bi, ker niso naše AVE :worship: generacije, kot sva midva :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ g. sivi volk:

... in sm biu kr malo razočaran ker ti povem da jih okoli 40% ni odzdravilo :doze: jst kmal ne bom več pozdravljov ker se mi debilno zdi da ga pozdravm on pa gleda k tele naprej na cesto...

odzdravljanja je vedno manj.- no ja življenje gre dalje :)

Pozdravi... srednja žalost.So pa zato bili slatki od sopotnic. :worship:

Hotel sem povedati, da je zadnje čase ogromno voznikov motornih koles, ki so to šele postali. In od nekoga, ki je včeraj naredil izpit, danes pa kupil motor, pač ne moreš pričakovati, da bo znal že vse, vključno z etiko in pozdravljanjem. Sem bil letos na žegnanju pri Apachejih, ga ni bilo privatnika, ki ne bi imel motorja... Jih je bilo pa kar malo smešno poslušati, kaj so se menili ob motorjih,- večji del koliko so dali zanje.

Nam, ki smo se že v prejšnji državi vozili, je pozdravljanje prešlo v navado. Pred dvajsetimi leti sem vedel za vsakega motorista ne le v svojem kraju, ampak po celi Koroški. Zdaj pa jih je že v naselju toliko, da skoraj ne poznam vseh... In, ko pelješ po cesti bi komaj bilo, da bi montiral eno plastično roko na balanco, toliko jih srečaš...

........ opažam pa,da zadnje čase res manj odzravljajo in pozdravi so bolj SKROMNI dvig prsta mislim si svoje.Namreč kdor ne odzdravlja (pozdravlja), včasih sem mislil saj to je novinec in se mora tega še naučiti,ko pa vidiš,da se mimo pelje kot idijot,ponavadi še z kakšnim dobrim motorjem in nepozdravi ....

v bistvu je moj post letel na zgoraj opisano "kulturo" na cesti. ali iz nevednosti ali ignorance je brezpredmetno.

pac tempora mutantur.

ker sem "cepljen" pozdravljam. ce odzdravi ok, ce ne se tudi ne cirkuliram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še kr pričakuješ, da bodo vsi pozdravljali ko mutavi? samo zato, ker se pač slučajno vozite s podobnimi vozili? ehh...

Ja, kaj pa je to kaj slabega, če nekoga pozdraviš, on pa tebi odzdravi...? Res ne vem, kaj si hotel s tem povedati. Še vedno trdim, da je pozdravljanje del kulture. Če odzdravi O.K., če ne, se pa svet tudi ne bo podrl. Si pa o njem seveda mislim svoje. Lahko da je novopečeni motorist, pa komaj vozi, lahko da ravno šalta,... Lahko pa da je čisto navaden cepec, ki mu ni mar za nikogar, razen zase.

Enkrat sem sam sebi rekel, da ne bom pozdravljal prvi, da bom samo odzdravljal. Že pri drugem srečanju z motorjem sem imel roko v zrak,- moč navade pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bi moralo ratat kakor planinci ko si zaželijo srečno pot. redkokateri ne pozdravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kaj pa je to kaj slabega, če nekoga pozdraviš, on pa tebi odzdravi...? Res ne vem, kaj si hotel s tem povedati. Še vedno trdim, da je pozdravljanje del kulture. Če odzdravi O.K., če ne, se pa svet tudi ne bo podrl. Si pa o njem seveda mislim svoje. Lahko da je novopečeni motorist, pa komaj vozi, lahko da ravno šalta,... Lahko pa da je čisto navaden cepec, ki mu ni mar za nikogar, razen zase.

Enkrat sem sam sebi rekel, da ne bom pozdravljal prvi, da bom samo odzdravljal. Že pri drugem srečanju z motorjem sem imel roko v zrak,- moč navade pač.

Sir pač išče konflikt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz bratskega pozdrava v bratski pretep.Mislim ,da nam je vsem všeč, če nas pozdravijio ali če nam odzdravijo.Nekateri so bolj mačo pa si tega nočejo prizna.i :blush: Je pa res če si ure in ure na vožnji, te na kakšnem odseku ne mika pozdravljat...pol pa začneš ponovno.

Grey Wolf ma vas rad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ker sem začetnik, zmerm pozdravim samo z vsemi prsti, tako da še belanco držim, sm še previden, drgač v ovinku je pa res težko pozdravit, sploh pa če celo belanco spustiš, morm se še navadit pa bo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30% blendanja z lučmi :nono:

60% pozdrav z roko

ostalih 20% pa je trdno sedelo v sedlu ,to je moje opažanje iz sobotne furce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji skoraj nihče ne pozdravi, kar je seveda logično, saj je motoristov toliko na cesti, da bi celo pot lahko samo mahal. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30% blendanja z lučmi :nono:

60% pozdrav z roko

ostalih 20% pa je trdno sedelo v sedlu ,to je moje opažanje iz sobotne furce.

to je 110% :D ampak ni važno.. vemo kaj si hotu povedat.

glede blendanja: vsi pravte da je to znak za radar oz. policijo, kar po eni strani drži.

jaz to nakažem tako da z roko pokažem naj gre bolj počas, oz. s prstom v zraku pokažem "vrtenje sirene" (če me razumete) :D

nevem zakaj ste vsi tako ŠOKIRANI in takoj napihujete zadevo če vam nekdo poblenda. vsi ste to navajeni iz vožnje avtomobila, ker tam ne moreš drugače pokazati da je radar kot pa z blendanjem..

pri motorju je več možnosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji skoraj nihče ne pozdravi, kar je seveda logično, saj je motoristov toliko na cesti, da bi celo pot lahko samo mahal. :rolleyes:

sj pa nis u angliji boš že dvignu en palec pa pozdravu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Angliji skoraj nihče ne pozdravi, kar je seveda logično, saj je motoristov toliko na cesti, da bi celo pot lahko samo mahal. :rolleyes:

Sem slišal da ne pozdravljajo, ker v drugi roki nosijo dežnik,zato pa z cilindrom pokimajo.Mala šala da se ozračje ne pregreje. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!