Skoči na vsebino

Bratski pozdrav


samo

Priporočene objave

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

poblendam vsem, pozdrav pomeni srečno vožnjo. So pa države s preveč motoristi, kjer ni pozdrav običajen. Italija recimo.

Ja v Italiji pa bi res bila kriza...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blendanje...potem pa zbremzam za naslednjih 5 do 10 km in gledam, kaj je narobe in kje kaj leži...če ne moreš z okončinami, z lampami raje ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, lasagna pravi:

Blendanje...potem pa zbremzam za naslednjih 5 do 10 km in gledam, kaj je narobe in kje kaj leži...če ne moreš z okončinami, z lampami raje ne.

mojster potem imaš pa resne probleme.

Odzdraviti s kratkim pobliskom je oddzrav. Nihče se ne obremenjuje, mam uči na špeglih.

Pobliskati večkrat in še z roko (odprta dlan navzdol, ter kretnja umiri) je pa jasen znak za smrkce. Takrat pa hitro vidim v ogledalu štop lampe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo ravno pri pozdravih...

v četrtek 2.5. popoldan sva bila s kolegoma na vožnji in na relaciji Lenart-Trnovska vas mu je strgalo pogonsko verigo, na srečo takoj za ovinkom in se je rešil z blokiranim kolesom

stala sva z motorji ob cesti, mimo se je v času čakanja 1 ure na vleko peljalo vsaj 30 motoristov in vsi so super pozdravljali, da bi se kateri ustavil ali prišel nazaj vprašat ali je kaj narobe in ali je morda potrebna kakšna pomoč?!?

 

...toliko o motoristični solidarnosti

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, TTONE pravi:

ko smo ravno pri pozdravih...

v četrtek 2.5. popoldan sva bila s kolegoma na vožnji in na relaciji Lenart-Trnovska vas mu je strgalo pogonsko verigo, na srečo takoj za ovinkom in se je rešil z blokiranim kolesom

stala sva z motorji ob cesti, mimo se je v času čakanja 1 ure na vleko peljalo vsaj 30 motoristov in vsi so super pozdravljali, da bi se kateri ustavil ali prišel nazaj vprašat ali je kaj narobe in ali je morda potrebna kakšna pomoč?!?

 

...toliko o motoristični solidarnosti

In takšnih primerov je še pa još.

Nekaj let nazaj je moj priletni K100 dobil neke popadke dva ovinka naprej od Kozine proti Ljubljani. Nedelja popoldne, najbrž ni bilo treba povdarjati, koliko jih je takrat pokalo mimo. Ali je kdo ustavil? Malo morgen! So pa razkošno mahali v smislu: Spokaj se od tu, saj te bo še kdo nasadil... A res? P... ti mat... Vozi 90 pa me ne boš! Raje opozori ostale na to možnost pa pomagaj mi poriniti motor na varno prekleti bizgec! Kot da rinem motor tam kar tako, zaradi rekreacije...

Še huje predlani, na vstopu v Cerknico iz smeri Rakitne. Sobota zgodaj popoldne. Moja ustavi ob cesti s hudim napadom aritmije. Leži na stopnicah neke hiše tik ob cesti, jaz čepim ob njej... Nihče, ampak res nihče, ne z motorjem ne z avtom, ni ustavil in povprašal, ali lahko kako pomaga...

Zato si tudi jaz dostikrat mislim: j...i se ti s svojim pozdravljanjem. Včeraj si pri 50-tih kupil motor, zdaj pa pozdravlješ pa ne veš zakaj! Raje zvozi ovinek po svoji strani. In ne mahaj mi po ravnini iz naselja naj grem mimo potem, ko si ga ravnokar navil na 150. Medtem ko ga potem rinem skozi ovinke in gledam, ali bo zvozil z 10° nagiba ali ne bo in ko že motovili po sredi ceste, nekako še uspe pozdraviti nasproti vozečega. Ko mi potem nekako uspe priti mimo sledi naselje, jaz nastavim tempomat na 55km/h, on pa spet pokaže vse svoje razkošno znanje in me prehiti, kot da stojim. Marš u k...c! Včasih me prime, da se sploh ne bi več peljal z motorjem pa kaj, ko slika ni nič drugačna izza volana. No, takrat me takšni bizgeci vsaj ne pozdravljajo...

Matr sem nekaj jezen danes. Najbrž zaradi prehlada...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je tole pozdravljanje že malo nadležno .. saj se skoraj celo pot od LJ do Kala peljem z eno roko ... in sem v prekršku :dry: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

men je tole pozdravljanje že malo nadležno .. saj se skoraj celo pot od LJ do Kala peljem z eno roko ... in sem v prekršku :dry: 

Maš gips namontiran :P?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, TTONE pravi:

ko smo ravno pri pozdravih...

v četrtek 2.5. popoldan sva bila s kolegoma na vožnji in na relaciji Lenart-Trnovska vas mu je strgalo pogonsko verigo, na srečo takoj za ovinkom in se je rešil z blokiranim kolesom

stala sva z motorji ob cesti, mimo se je v času čakanja 1 ure na vleko peljalo vsaj 30 motoristov in vsi so super pozdravljali, da bi se kateri ustavil ali prišel nazaj vprašat ali je kaj narobe in ali je morda potrebna kakšna pomoč?!?

 

...toliko o motoristični solidarnosti

js sm se že parkrat ustavu, pa so me sam čukast gledali ... sj te ni nuben ustaulu .. tko smo se ustavl ... pa enga prižgal ... 

če poznaš mednarodni znak za motorista, ki rabi pomoč, pol imaš več možnosti, da ti kdo ustavi... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa naj vem, da je motorist v težavah, mogoče fotka, lula, se preteguje ob motorju.

Ko sem flikal gumo se je kar nekaj ljudi ustavilo ob meni in ponudilo pomoč. Ko sem pa kufre stavil dol z motorja pa nihče, saj niso vedeli, da imam problem.

Če je problem, pomahaš in ustaviš, ter prosiš za pomoč.

Če motor leži na tleh, bo pa vsak vedel za kaj se gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men sta v moji moto karieri dva avtomobila ustavila in vprašala, če rabim pomoč, ko sem počival v senci. Motorist ni ustavil noben. Je pa res, da nisem nikoli rabil pomoči. Je pa ta motorističen pozdrav še iz časov, ko ni blo tolko motoristov, ko smo se skoraj vsi motoristi med seboj poznali. Tako kot se npr. pozdravljajo šoferji avtobusov (pa ne trol v LJ). Danes bi moral imeti na roki gips, da bi vsakega pozdravil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi nasproti vozeči "odzdravi" še imam upanje, da bi mi sporočil/signaliziral tudi kakšno nevarnost na moji poti (pa naj bo policija al kaj koli drugega) .. mi je pa res glupo, da nekateri še tega ne sporočajo .. no, po drugi strani pa je res, da imajo eni že sami sabo dovolj opravkov in je boljše, da se 110% posvetijo svoji vožnji - včasih ga prav vidiš v čelado, kako ga je strah samega sebe .. :(

Je pa zanimivo videt koga, ki te še iz avta pozdravi. Ponavadi s kakšno nalepko zadaj "biker inside" ali kaj podobnega .. :OK:

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mahanje, da je nekaj narobe, je malo drugačno od mahanja v tri krasne. Kot da bi v gostilno pršu in pozdravil vsakega, ki je trenutno tam :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Tex pravi:

Če mi nasproti vozeči "odzdravi" še imam upanje, da bi mi sporočil/signaliziral tudi kakšno nevarnost na moji poti (pa naj bo policija al kaj koli drugega) .. mi je pa res glupo, da nekateri še tega ne sporočajo .. no, po drugi strani pa je res, da imajo eni že sami sabo dovolj opravkov in je boljše, da se 110% posvetijo svoji vožnji - včasih ga prav vidiš v čelado, kako ga je strah samega sebe .. :(

Je pa zanimivo videt koga, ki te še iz avta pozdravi. Ponavadi s kakšno nalepko zadaj "biker inside" ali kaj podobnega .. :OK:

tebe pozdravljajo samo zato, ker vedo, da mene poznaš in da mi boš prenesel pozdrave :ras: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mahanje koloni motoristov je kot pozdravljene vseh v polno nabitem nakupovalnem središču. Občasno srečanje je nekaj drugega. 

Mi je pa zanimivo, kako blendanje deluje na spominske celice tistih, ki pozabijo, da so v naselju. Takoj se spomnijo, kje so. Pravzaprav se spomnijo tudi, kje imajo zavoro in, da jo niso že preveč časa uporabili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi v gostilni in nakupovalnem centru vse pozdravim. Kaj čem, sem prijazen možakar in me je sama dobrota ter prijaznost, ljubezen do sočloveka..  :blush: :?

Ps.: nikoli ne veš, kdo ti bo kavico častil .. :ras:

4 minutes ago, bikez said:

@Borutt, a tebe pozdravljajo na belo modrem motorju ekako kot v civilu :)?

Belo-modre motorje se z macolo pozdravlja .. ali? :hmm:;)

16 minutes ago, maus said:

tebe pozdravljajo samo zato, ker vedo, da mene poznaš in da mi boš prenesel pozdrave :ras: 

Šele sedaj mi je vse jasno .. :slap:;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, bikez said:

@Borutt, a tebe pozdravljajo na belo modrem motorju ekako kot v civilu :)?

Sem parkrat probal, pa ni bilo odgovora. Zdaj sem zelo pozoren, da po nesreči ne pozdravim policaja na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranc je mel Alpinestars RC1 modro-belo-črni kombinizon. Vedno kadar sva se na kakšni "Race cesti" ustavila in opazovala motoriste kak se vozijo, je blo smeha. Vsi na cestakih kar naekrat z dvignjeno glavo in zabitimi prvimi amortizerji :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, bikez pravi:

@Borutt, a tebe pozdravljajo na belo modrem motorju ekako kot v civilu :)?

jaz pozdravim tudi policaje, in marsikateri tudi oddzdravi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

jaz pozdravim tudi policaje, in marsikateri tudi oddzdravi

ja itak policaje ... včasih so spredi z modro lučko .. včasih pa zadi ... in se pelemo čez ovinke ... :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

ja itak policaje ... včasih so spredi z modro lučko .. včasih pa zadi ... in se pelemo čez ovinke ... :P 

 

včasih pa mahajo ob cesti. Pol pa ustavim in celo mal poklepetam, no bolj oni z mano. ampak ko ustavim najprej rečem:

Dober dan, nism nič kriu :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

včasih pa mahajo ob cesti. Pol pa ustavim in celo mal poklepetam, no bolj oni z mano. ampak ko ustavim najprej rečem:

Dober dan, nism nič kriu :(

 

če mahajo, pač mahaš nazaj ... saj je to moralno neoporečno, seveda moraš med tem paziti dogajanje na cesti pred teboj :huh: 

en primeren primer pozdravljanja :huh: 

Fotografija osebe Milan S Maus.

Fotografija osebe Milan S Maus.

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

če mahajo, pač mahaš nazaj ... saj je to moralno neoporečno, seveda moraš med tem paziti dogajanje na cesti pred teboj :huh: 

en primeren primer pozdravljanja :huh: 

Fotografija osebe Milan S Maus.

na tak način samo radarje pozdraulam :P

59286223_2295821033820769_819380967239057408_n.jpg.bfbe9e8bb8a28556dc47e72d2134ca5c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!