Skoči na vsebino

Yamaha 15 4T


Osama

Priporočene objave

Sem ponosni lastnik izvenkrmne 4taktne Yamahe 15. Ker se redim, družina pa množi, se bojim, da nekega lepega dne ne bo več dovolj dobro gnala mojega čolniča (Elan T 401) niz vodnih prostranstev, da torej ne bomo več tako suvereno glisirali.

Zato me zanima, če je kdo seznanjen, ali se da ta stroj pojačat za kakšnega konjička. In kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe jaz se pa čoham in gledam kaj bi bila yamaha 15 za en skuter, pa kaka glupa oznaka je to ... in vidim Elan not ... izvenkrmni motor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe jaz se pa čoham in gledam kaj bi bila yamaha 15 za en skuter, pa kaka glupa oznaka je to ... in vidim Elan not ... izvenkrmni motor :D

Hja, to je take sorte vodni skuter na katerega lahko naložiš celo familjo in zelo spodobno glisiraš z manj kot 3 litri na uro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima, če je kdo seznanjen, ali se da ta stroj pojačat za kakšnega konjička

Za 15-ko nevem, vem pa da se da 9,9 "pojačat" na 15km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mislim maja kupit enako Yamahco, te prosim, če mi lahko kaj več napišeš o svojih izkušnjah z omenjenim motorčkom (poraba pri ful gasu, servisni intervali, če ti je kaj crknilo, a je motorček privlačen za tatove, kolk hitro šiba po vodi na 401,....)

Sem jo mislil imeti, za Elan 401, ker pa nimam placa za tak čoln in posledično obvezno pripadajočo prikolico, bo omenjena Yamahca poganjala gumenjak 3,2 m s poliesterskim dnom. Tega gumenjaka se da za silo peljati tudi na strehi avtomobila. Pa pozim se ga da "pospraviti" v garažo pod strop, saj ima le 60 kg.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mislim maja kupit enako Yamahco, te prosim, če mi lahko kaj več napišeš o svojih izkušnjah z omenjenim motorčkom (poraba pri ful gasu, servisni intervali, če ti je kaj crknilo, a je motorček privlačen za tatove, kolk hitro šiba po vodi na 401,....)

Sem jo mislil imeti, za Elan 401, ker pa nimam placa za tak čoln in posledično obvezno pripadajočo prikolico, bo omenjena Yamahca poganjala gumenjak 3,2 m s poliesterskim dnom. Tega gumenjaka se da za silo peljati tudi na strehi avtomobila. Pa pozim se ga da "pospraviti" v garažo pod strop, saj ima le 60 kg.

Tadej

Poraba cca 3 l na uro - malo manj kot nič. Hitrost fenomenalna - kot pravi gliserji. Problemov nobenih, dobiš pa hitro vodo v sistem goriva.

Servis 1 x na leto (mislim da na 50 ur, ki jih pa itak ne narediš). Servis se sestoji iz menjave olja - filtra, lahko narediš sam. Tudi olje v nogi lahko zamenjaš.

Edini resen feler je teža&velikost. Nesti ga sam ne moreš, v prtljažnik gre komajda. Primerja se lahko z dvotaktniki, ki imajo 30 KM. Tehta 45 kg in izgleda zajetno.

Honda izdeluje motor podobnih gabaritov, ki pa ima 20 KM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda izdeluje motor podobnih gabaritov, ki pa ima 20 KM.

Ja sam je tudi kakih 300.000 SIT dražja. Na srečo na gumenjaku piše, da se lahko namontira gor motor z močjo max. 15 KM.

Kako pa dobiš vodo v sistem goriva?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam je tudi kakih 300.000 SIT dražja. Na srečo na gumenjaku piše, da se lahko namontira gor motor z močjo max. 15 KM.

Kako pa dobiš vodo v sistem goriva?

Tadej

Nimam pojma, ampak to je na morju hitro. Morda je to ob priklaplanju in odklaplanju tanka. V eni sezoni sem 2x čistil dovod goriva. Je pa to ful simpl, ker je stroj res narejen uporabniku prijazno. Vse gre z originalnim orodjem. Ni pa nobenih navodil o vplinjaču in moraš ugotoviti kako se štela CO in kje se spušča bencin iz njega (za čiščenj) Ko ga boš imel te bom razsvetlil.

CO je namreč, ko ga kupiš ponavadi razštelan in na servisu ga ne morejo optimalno naštelati, kot je pri uporabi v vodi. Zato rad crkava, ko zapreš gas. CO moraš npr naštelati, ko ni čisto do konca vroč, ker te malo ohlajen bolj zajebava pri izplutju v vetru. Jaz sem tako sčasoma ugootovil, da je bilo najbolje CO naštelat potem, kosmo spili pivo in skušali izpluti. Prej idealen CO, je bil potem tak, da je stroj skoz crkaval in nisem mogel izpluti. Potem sem ga malo naštelal in tako na štelan je delal tudi na vročem (je manj občutljiv) itd....

So take male finte, ampak v globalu je pa super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Osama!

Konec marca bo v Lj na gospodarcu sejem počitnice. Imeli bodo tudi navtični del. Na večino motorjev in plovil bo najmanj 5 % popusta :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osama!

Konec marca bo v Lj na gospodarcu sejem počitnice. Imeli bodo tudi navtični del. Na večino motorjev in plovil bo najmanj 5 % popusta :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Že vse mam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A te Honda 20 KM 4T v gabaritih 15 KM 4T motrjev nič ne rajca ? :evilgrin:

A veš kako bi 401 lepše glisiral :whistle:

Tadej

Nebi toliko bolš glisiral, kolikor bi ga drago plačal!

Sploh sem pa Yamaha fan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sem ponosni lastnik izvenkrmne 4taktne Yamahe 15. Ker se redim, družina pa množi, se bojim, da nekega lepega dne ne bo več dovolj dobro gnala mojega čolniča (Elan T 401) niz vodnih prostranstev, da torej ne bomo več tako suvereno glisirali.

Zato me zanima, če je kdo seznanjen, ali se da ta stroj pojačat za kakšnega konjička. In kako.

Osama včeri na sejmu sem jo videl. Yamaha 20 :yea1: Isti gabariti, ista kubatura, ista teža kot tvoja 15-ka. Na vzven praktično identična.

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Osama včeri na sejmu sem jo videl. Yamaha 20 :yea1: Isti gabariti, ista kubatura, ista teža kot tvoja 15-ka. Na vzven praktično identična.

:naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Tadej

Tadej, tudi jaz sem jo videl. Verjetno obstaja način kako apgrejdati 15ko na 20ko. Lahko pa da je treba zamenjati glavo, odmične gredi in še vplinjač.

Se bo treba pozanimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Al pa če od mene kupiš 50ko... :naughty:

je naprodaj... dober motor.. 50hp, 4 stroke.. itd... :OK:

Lp

Ja, idealen motor za na Elan T400 - če ga hočeš predelat v podmornico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!