Skoči na vsebino

Do kje z ATV


Tedybear

Priporočene objave

Mene pa zanima eno. Kje je dovoljena uporaba ATV-jev. Razumem in ne zdi se mi nič narobe, če se gre po cesti recimo na Jelovico, ali v Karavankah do Valvasorja..itd. :OK:

Ker pa je veliko cest, poti, ki peljejo tudi v osrčje TNP-ja (Planina pri Jezeru, pl. Konjščica, ..in še in še..) pa sam osebno ne bi rad srečeval nekih "prdul" tam visoko. :BUA: :BUA:

Kakšno je mnenje lastnikov ATV-jev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so kar ista pravila kot za avtomobile in motore. Po gozdu, kjer se je največji užitek vozit, pa se je itak prepovedano vozit s motorji, avti in atv-ji :BUA: .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas tukaj okoli Jesenic se držimo nepisanega pravila,da ob vikendih v glavnem ne hodimo tam,kjer je ponavadi dosti pohodnikov,če pa že kje srečamo koga,zmanjšamo hitrost,prijazno pomahamo in gremo veselo naprej! V sezoni,ko je živina na paši se ne vozimo po pašnikih.V TNP zaidemo redko,oz.samo tam,kjer so tudi avtomobili.Za dušo spucat,pa najdemo kakšno gramoznico,peskokop itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

živijo! jakATV nekaj me zanima. na tvoji sliki ki si jo prilepil sem gor. kakšen motor ima drugi iz leve. tisti modri?ali je to mogoče bemi?

aja še nekaj.jaz se vozim povsod kjer je le mogoče in da ne srečam policajev ker nimam registriranega in nimam izpita. dobro se je tudi voziti po kaki motokross progi ali po avtokross progi kjer lahko tudi malo skačeš predvsem pa ti skos koplje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi z leve je Yamaha Raptor 350.V glavnem pa so vsi ATV-ji registrirani, nekateri tudi precej "nabrušeni"saj se fantje udeležujejo ATV dirk,predvsem na Hrvaškem,ki ima za ta nemen zelo dobro urejeno infrastrukturo (proge) z dolgimi skoki in primerno širino !

Zgleda pa takole

post-8405-1162475636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Sej če res gledamo vse po zakonu, se tud ne smeš sprehajat po zasebni gozdni parceli, pa še noben ni bil kaznovan zarad tega. Tko da lahko se vozi tud po gozdu pa nam noben ne bo nč očital, seveda vse do neke mere. Jz tud ne bi rad vidu da mi kdo razrije cel gozd al pa njivo in zato tud jz ne počnem tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano gibanje po gozdu ne sme biti omejeno tudi če je parcela v zasebni lasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano gibanje po gozdu ne sme biti omejeno tudi če je parcela v zasebni lasti.

Gibanje ni omejeno, prepovedan (zakon o prepovedi vožnje v naravnem okolju) pa je promet z kakršnimi koli vozili na motorni pogon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!