Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih fur 2006


Sanda7

Priporočene objave

Zdaj naredil 20 km... :OK: ... roke mrzle.. srček vroč :P

Roke mrzle? Danes je blo kot da smo sred poletja. Naredu 100km - zadnji kilometri letos. Ljubljana, Litija, preko hribov do Trebnjega in pol Ivančna Gorica, Šmarje-Sap in nazaj v Ljubljano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm se tut včeri ganjal po lokalnih cestah, na koncu pa še mal avtoceste.... pa tut nism občutil mraza :OK:

Letos pa je sezona :grim Kaj bo šele drugo leto :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm se tut včeri ganjal po lokalnih cestah, na koncu pa še mal avtoceste.... pa tut nism občutil mraza :OK:

Letos pa je sezona :grim Kaj bo šele drugo leto :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Drugo leto bo treba motor prodat in kupit frezo za sneg. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto bo pa mrzlo verjetno veš, ne bi se preveč zanašal na to bo začela zima že septembra :(

UPAJMO DA NE !!!

U danes gremo pa mal probat kak gre spet brez blokade, poročam ko pridem z turce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh,

naveličal sem se.

Končal bom sezono motorciklistično.

Sicer ga ne bom odjavil, če me letos še kaj zagrabi. Tako, za vsak slučaj.

Sem se dvojno oblekel, kar se dolgih gat in dolgih rokavov tiče in se zavihtel na kravo.

Sonce je sijalo, termometer na hiši je kazal 7 °C in ni bilo razloga, da ne bi šel.

Sem skočil iz CE v Slovenske Konjice z izgovorom, da moram nekaj malega kupiti v eni tamkajšnjih trgovin.

Vsak izgovor je dober.

Mestne ceste suho mokre, odvisno od tega, kako hiše mečejo sence. No, tisto, kar je mokro, je tudi spolzko.

Pred enim od semaforjev, ki se je odločil svetiti rdeče, sem pričel zavirati in tiščati prestave navzdol. In hiša je metala senco na cesto. Zadnje kolo je odneslo za kakih 5 centimetrov v desno.

Opozorilo. Ne lomi ga. Vlažno je spolzko.

Iz mesta so se proti Vojniku vile kolone nakupovalnih avtomobilov. Dolg praznični medteden in je ljudstvu vsega zmanjkalo. Kjer je bila cesta nastavljena soncu, se je dalo kaj prehiteti, na mokrem pa sem bil raje pohlevno v koloni.

Od Vojnika dalje se je promet razredčil. Le nekaj hrvatov in verjetno jugonemcev je hitelo proti Rogli. To sem sklepal po tem, da so v avtomobilih imeli sanke in smučke. Malo vijug sem in tja in že jih ni bilo več.

Konjice tudi nakupovalne. V trgovini dobil, kar želel.

Konjiško golfsko igrišče je spalo v zimskem soncu, čeprav je zelenilo trat vabilo, vendar zastavic ni bilo. Tudi ono se mora spočiti, predno zopet navalimo.

Kaj sedaj? Kar domov, ali še malo naokoli?

Na odcepu za Vitanje je zmagalo naokoli. Cesta leži dokaj prisojno in do Vitanja se je dalo pognati. Potem pa, potoček, ki za Vitanjem leži levo od ceste je bil pokrit z ledenimi ploščami. Opa. Če je mokro, ni zgolj spolzko, lahko je tudi ledeno.

Ko je bilo videti suho cesto, se je dalo pognati, čim je zmanjkalo suhega asfalta, pa s hitrostjo dol in lepo počasi. Tudi v ovinke, pa čeprav so se pričeli suho. Kaj bo v drugi polovici pač ne veš. Ali pa tudi. Po dostikrat prevoženi cesti veš, ali je ovinek prisojen ali osojen.

Na ridah za Vitanjem pripeljal v zimo. Osojni bregovi na levi strani so bili vse do ceste pokriti s snegom. Desni, prisojni pa goli. Cesta pa nekaj vmes. Ne snežena, mislim mokra ali suha. Da je tam zima se je poznalo tudi po temperaturi zraka. In vizirju. Jasno, da si še nisem omislil kakšne protimegelne zaščite, zato sem moral bolj na kratko dihati, če sem hotel videti.

Huda luknja je pač Huda luknja. Malo mokro, malo suho, malo hladno. Je pa na tej cesti več prometa, kot na tisti skozi Doliče in Vitanje. Z motorjem skozi moker ovinek ne gre, zato se avto zadaj prilepi name, po suhi ravnini pa mu le pokažem, da nisem na skuterju. In tako do Velenja. Najprej mimo KeCovine, potem skozi tunelček in do semaforčka. Ta ne zna biti drugačne barve, ko pridem do njega, kot rdeče. Naj mu bo, za novo leto, da nisem stopil dol in ga brcnil enkrat v kandelaber.

Iz Velenja bi lahko šel naravnost v CE. Vendar me je na spodnjem križišču potegnilo v desno, proti Šoštanju in Gorenju. Gorenje je taka mala vasica, po kateri ima tovarna Gorenje ime. In za njim se začne cesta vzpenjati v nekaj ovinkov. Jasno da malo mokrih in malo suhih. In na enem od njih, mokrem, hitrost ni bila velika, vendar sem se na suhem delu preveč nagnil, sta kolesi začeli drseti navzven. Ne vam kako, ampak rešil sem se z ramo. Enostavno sem podzavestno z ramo potegnil navzgor in motrcikel se je vzravnal in kroniko prikrajšal za novičko o padcu motorista sredi zime.

Naprej sem ovinke vozil navpično, kot da bi me pred vsakim od njih kdo nastavil z grezilom. Še vlaki po tirih ne vozijo tako urejeno.

Za Letušem se odpro širjave Savinske doline. Sonce je ogrevalo cesto in na zdrs sem pozabil.

Še malo razkazovanja skozi Šempeter in Celje in bil sem doma.

110 km v zimi, ki ni prava zima.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel en krog po Ljubljani. Zanimivo, da sploh ni blo mrzlo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem udeležencem te teme želim obilo osebenge zadovoljstva v letu 2007, čimveč lepih in varnih kilometrov, in naj vam sreča stoji vsak prevožen kilometer ob strani. Pišemo se v enaki temi z letnico 2007 ... :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!