Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Ob 29. 4. 2015 ob 22:52, Fritz pravi:

Imam Spidi in Musher (Brezje) moto jeans hlače in sem z obojimi zadovoljen. Ni vidne razlike v kvaliteti. Oboje je podloženo s kevlarjem do pod kolenom.

V teh hlačah za dnevno rabo zavestno ne uporabljam trdih ščitnikov in tedaj vozim še bolj defenzivno kot običajno. Se pa fajn čuti, ko ti kak kamenček prileti v nogo. Spidijeve hlače sem imel na sebi ob nesreči a ker sem tedaj bolj letel kot drsal, so še danes 'kot nove'.

Glede na cene moto opreme, se splača malo počuvat pri padcu  :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@fantocci, mislim da so zadeve sivane s kevlar nitjo, da je ne skuri pri padcu, malo si poglej, saj se ponavadi proizvajalci hvalijo z lastno tehnologijo

 

pa ne vem ce niso tiste zadeve na tvojem linku namenjene za epoksiranje

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam glede kevlarske niti...  sploh navaden šivalni stroj bo full hvaležen ob njeni uporabi ..

drugače ja pa tole tema za v opremo in niti ne toliko za splošno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je kdo ugotavljal katere(če sploh katere pri nas) jeans hlače so popolnoma podložene od pasu do stopal s kevlarjem in imajo ščitnike?

 

Če bi to lahko pomeril predno bi kupil bi bile idealna izbira, razmišljam, da ni nič manj varno kot kordura, ali pač?

http://leananglejeans.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri musherju ti bodo dali noter toliko kevlarja in gore-tex podloge, kot si boš zaželel. Le da bodo hlače s tem čedalje bolj težke in vroče in boš na koncu z manjšo zaščito približno tam, kjer bi bil s korduro.

Glede na moje izkušnje s temi hlačami, ker sem jih kar nekaj pogledal, ko sem kupoval nove...nobene moto jeans hlače nimajo tako močnih in velikih ščitnikov kot hlače iz kordure in so, po mojem skromnem mnenju, glede zaščite v popolnoma različnih kategorijah. Če iščeš čim višjo stopnjo zaščite in obenem zračnost, posezi za kakšno Heldovo korduro z dobrim zračenjem in tehnologijo Coolmax ali čem podobnim, če pa je zaščita absolutno na prvem mestu, potem ti lahko priporočim le usnje. Tudi tega dandanes izdelujejo v bolj udobnih in zračnih variantah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vseh moto jeans hlas z kevlar ojacitvami in scitniki kar sem jih imel do sedaj, sem dalec najbolj zadovoljen z Alpinestars-ovimi Hellcat Tech hlacami .

 

Alpinestars-hellcat-tech-3.jpgpantaloni-moto-jeans-hellcat-tech-denim-

 

Pred njimi sem imel par Spidi-jevih in Draggin hlac in lahko recem, da so Alpinestarsove par razredov boljse v vseh pogledih (udobje, zascita, izgled etc), kar sem malce pozna tudi na ceni. Cca 180 EUR. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Par rešitev za mehko in zračno poletje z motorističnimi kavbojkami.

 

Debela kolesarska podloga.

post-40971-0-16911300-1441121288_thumb.jpg

 

Zračniki ob stareneh na bedrčku, zato da je vmes prepih :)

post-40971-0-67603400-1441121306_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2015 ob 17:33, Bostjan Lapajne pravi:

Zračniki ob stareneh na bedrčku, zato da je vmes prepih :)

attachicon.gifKavbojke2.jpg

Si dal te zračnike v višini kolen ali višje? Jaz se praktično ves čas vozim z motorističnimi kavbojkami pa mi v njih nikoli ni prevroče, niti v Dalmaciji pri 37 stopinj celzius. Zna bit pa zoprno, če ti bo pihalo okrog kolen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam ščitnike na kolenih na jeans hlačah. So pa vstavljeni v notranje žepe. Sem mnenja, da je sklepe treba čuvat (pri padcu in proti prepihu, ščitniki so tudi za to dobri).

 

Niti meni v jeans hlačah ni nikoli prevroče, da bi rabil še kakšne dodatne zračnike. Ko se ustaviš - mogoče, med vožnjo nikoli.

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 9. 2015 ob 11:10, Fantocci pravi:

Tudi jaz imam ščitnike na kolenih na jeans hlačah. So pa vstavljeni v notranje žepe....

Tudi moji kolenski ščitniki so vstavljeni v notranje žepe. Če pa bom kdaj nabavljal nove jeans moto hlače bom verjetno iskal take, ki imajo zunanje žepe na kolenih. 

Kakršnokoli pihanje (zračenje) okrog kolen pa za moje pojme ne pride v poštev. Sklepi se hitro nalezejo. Direktno na kolena si dam jaz gor še bombažno-elastične kolenčnike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa je bilo poleti v njih grozno vroče :sleep2: .

Če ti je bilo še v jeans-u grozno vroče, je zate morda rešitev naslednja. Vzameš kakšne trpežne 3/4 kratke hlače, na kolena pa si daš dobre ščitnike za rolarje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

pred dnevi sem prejel Revit Jersy hlače

http://www.motoabbigliamento.it/jeans-moto-rev-it-jersey-blu-chiaro-l34

Na izgled so kot navadne jeans hlače, zelo mehke, številka kot Leviske, po višini nastavljivi ščitniki za kolena (dva žepa), skratka zaenkrat sem zelo zadovoljen. Nisem jih pa še sprobal na motorju.

 

Popravljeno . Popravil yazzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 6. 2015 ob 12:21, Nearrain pravi:

...Pred njimi sem imel par Spidi-jevih in Draggin hlac in lahko recem, da so Alpinestarsove par razredov boljse v vseh pogledih (udobje, zascita, izgled etc), kar sem malce pozna tudi na ceni. Cca 180 EUR. 

Draggins camo so 170€, pa so slabša roba pa slabša zaščita kot tvoje AS-Hellcat za 180€...

Kolega je mel camo pa so se po dobrem mesecu uporabe znitkale in odprle tako ornk,da še dobro,da je imel doma krojača,ki mu je popravil, pa dodal ježke itd 

Aja pa na FC so 160€ trenutno Hellcat hlače, hmmm me mikajo a lot...

Kje si jih pa ti  kupil? 

 

Še review hellcat hlač

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi probal pri Musher na Brezjah?Naredijo po meri in željah,pa še cena je ok.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nabavil svoje prve motoristične kavbojke in sicer sem se odločil za Trilobitov model Parado.

Danes dobil in sem nad hlačami naravnost navdušen. Kroj je odličen, res lepo stojijo. Niso preširoke, med nogami, na kolenih in pod pasom imajo stretch, pa tudi sam jeans ima očitno noter malo elastana, tako da so hlače res udobne. Na riti, bokih in kolenih so ojačane s kevlar tkanino, zraven pa dobiš tudi Forcefieldove ščitnike za kolena in boke. Nad koleni so nameščene še zračniki na zadrgo.

Cena hlač je okoli 180 EUR. Sprva se mi je zdelo to kar veliko denarja za kavbojke, glede na to, da sicer ne nosim nekih dragih kavbojk, ponavadi kupim nekaj za 20 EUR, toda od trenutka ko sem hlače dobil v roke se mi res zdijo vredne vsakega evra :) Priporočam!

http://www.trilobitemoto.cz/products-trilobite/men-s-trilobite/trilobite-jeans/661-parado-detail

661parado.jpg.f32892ee25a92d3df89d4cb6d7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 25. 1. 2016 at 6:50 PM, jama1100 said:

Kaj pa če bi probal pri Musher na Brezjah?Naredijo po meri in željah,pa še cena je ok.

Še en glas za njih. ene sem znucal 2 letih nonstop noženju da so se en dan med počepom strgale nad kolenom. Naročil sem nove ker se je material prešnjih že občutno stanjšal. Nazadnje sem se že orenk zmišljeval in so naredili spet odlično. Celo toliko da sem takoj naročil še ene in omislil sem si zračnike na zadrgo kakor tisti trilobyte. super edino 1 kritika edino modrikasta čipka mi ni všeč kot filter zračnika, raje bi mel kako mrežico. Povsem zadovljen cena pa nezanemarljivo tretjina tistega zgoraj (ker sem ščitnike že mel čene pa cca 10€ več) s poštnino vred.

.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro vedet, tudi jaz sem bil že praktično odločen za Musher, vendar sem potem videl, da so jih podražili. Zdej so 92 EUR (lani še okoli 60, če se ne motim?) + če bi se zmišljeval za zračnike verjetno še kakšen evro več.

Trilobite Parado so ble malenkost znižane, tako da so me s pošnino vred iz Nemčije prišle 170 EUR. To je bilo v mojem primeru pa "zgolj" 70 EUR razlike. Upoštevajoč stretch vložke, Forcefildove ščitnike in cel kup enih certifikatov s katerimi so opremljene te hlače se je potem tehtnica nekako prevesila v korist Trilobita.

Imam pa drugače tudi sam z Musherjem kar nekaj dobrih izkušenj. Ne sicer z motorističnimi hlačami, sem pa pred leti kot najstnik hodil tja kupovat baggy hlače :) Sem si lahko sam izmislil model pa še vedno je bilo vse skup le 1/3 cene v primerjavi z raznimi fensi znamkami v slovenskih hip hop štacunah.

Kako je pa s šivi pri teh Musher motorističnih hlačah? Je to kaj pojačano? Kolikor sem gledal so Trilobite narejene res oreng, vse dvojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalni šivi nič divjega, na koncu je le jeans. Strah te je že jeansa samga in ni za pričakovat da bo šiv šibka točka. V urbanem okolju bodo sprejemljive pri večji hitrosti niti pomislit nočem kaj bi lahko bilo. Rit, boki bodo upam rešeni "road rash"-a, ščitniki naj bi rešili kolena ostalo pa bom poln "zrezkov" če pogrnem grdo. Zato ne izzvam (tudi v usnju ne) in upam da pri kulturnih hitrostih če že pogrnem grem solidno skozi. Enim pač ustrezjao leviske (za vožnjo) meni pač ne.

V razmislek:

Hein Gericke Reno leather jeans: 4.74 seconds
Draggin' Biker kevlar jeans: 3.07 seconds
Hornee kevlar jeans: 1.39 seconds
Rev'it Sand textile trousers: 0.71 seconds
Levi stonewash 501s: 0.56 seconds
Tesco Cherokee jeans: 0.16 seconds

Musher bodo najbrž nekje med obema kevlar jeansoma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si na tleh se čas kar orng vleče:whistle: ,drugače pa najprej predrgne jeans potem pa mora predrgnit še kevlar tako, da brez skrbi največ je odvisno od okoliščin ali imaš dober dan(angel  varuh ) ali pač ne.:blush:


 

Popravljeno . Popravil Mavti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!