Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Js mam tud na brezju kuplene... sm pocaku par minut in mi jih je se skrajsala  da so mi ulite, ugl. zlo zadovoln in cena je bla ok pa se izgledajo kot navadne modernejse kavbojke... mors pa kupt majhne ker se raztegnejo

Edin scitniki na kolenu so bli taki težki gumijasti s katerimi nism biu neki zadovoln in sm dau notr druge... iz ene lahke pene  iz drugih moto hlač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je bilo poleti pa zlo vroče v njih, se nikakor nisem mogel navaditi naje, pa sem jih podaril. 

Čez kako leto mi je mulc, kateremu sem jih podaril poslal naslednji SMS:

Hlače odlično opravile svoje delo. Noge so cele, jaz mal manj. Ampak tut ni bilo hudega. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 3. 2016 ob 17:44, Jure pravi:

Nabavil svoje prve motoristične kavbojke in sicer sem se odločil za Trilobitov model Parado....

:OK:

Sem jih vozil že lansko sezono in so pr men doma dobile naziv "nakup leta 2015".

Zelo prijetne za vožnjo in udobne. V vročini morda ne najbolj hladne vendar še zmeraj velikooo bolje od razih tex-ov in ledra. Odvisno kaj maš oblečeno spodaj. Tudi v mrazu se da preživet samo windstoper gate rabiš. Tudi ščitniki niso moteči, pa mam "špičasta" kolena.

Pa z naskokom najhujšejše zgledajo :blush:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Škoda, da ti ni poslal slike hlač.

je poslal :D razrezal so mu jih, pa jih je dal zašit nazaj :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4. 3. 2016 at 8:32 PM, DinDiin said:

A to casovno kolk casa lahko rit drajsas po tleh? A textil je tolk svoh? :eek:

Ja teksitl je tako švoh. Klasična nylonska 600D cordura ni bila tako švoh a je dražja za izdelati kot nek 450D - 600D poliesterček (maxdura in druga zveneča imena za realnogledano krš) ki ni niti blizu "stari" corduri. Potem je še takoimenovana balistična cordura 1250D ki je tanartabuljše (ali v sammem vrhu) za podložit kritične dele. visokokakovostni proizvajalci imajo to kombinacijo ponavadi stane pa precej, (Klim npr). Ostala poliestrska šara za rajo (od alipinestars, dainse, clover, spyke dalje...) bi pa morali proizvajalci zraven všit še kak pripomoček za malikovanje priljubljenega božanstva ali nadnaravne sile v primeru padca. Še pri ščitnikih škrtarijo da je joj. Komaj čakam da bo CE homologacija oblačila (ne samo zaščit) obvezna v EU. Čez noč bo 90% trenutnega sortimenta postalo "nauporabno"...

No ko bo, bomo pa kavbojke od Musherja prisilili certificirati ali pa "uvažali" na črno...

On 4. 3. 2016 at 11:01 PM, Rogerg said:

Js mam tud na brezju kuplene... sm pocaku par minut in mi jih je se skrajsala  da so mi ulite, ugl. zlo zadovoln in cena je bla ok pa se izgledajo kot navadne modernejse kavbojke... mors pa kupt majhne ker se raztegnejo

Edin scitniki na kolenu so bli taki težki gumijasti s katerimi nism biu neki zadovoln in sm dau notr druge... iz ene lahke pene  iz drugih moto hlač...

Probaj te:

http://www.sas-tec.de/en/protectors/knee-protectors/sc-142-prestige/

Dobiš na ebayu in menda v lojzetu. le ti so fantastično zamenjali na videz manj tečne:

http://www.sas-tec.de/en/protectors/knee-protectors/sc-102/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎.‎3‎.‎2016 at 20:15, StaraFeltna pravi:

V razmislek:

Hein Gericke Reno leather jeans: 4.74 seconds
Draggin' Biker kevlar jeans: 3.07 seconds
Hornee kevlar jeans: 1.39 seconds
Rev'it Sand textile trousers: 0.71 seconds
Levi stonewash 501s: 0.56 seconds
Tesco Cherokee jeans: 0.16 seconds

 

?????

Samo reklama?

cordura-denim-abrasion-resistance.jpg.8f

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi bilo res bi Rossi in tečni mulc markežič bila v tekstilu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, yazzy said:

Joj, jaz pa sem jim verjel.

Upam, da ne bom nikoli rabil "štopat sekunde" med padcem.:blush:

Na zgrmet pa si zmagal. Ni ga čez tekstil glede udobja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, StaraFeltna pravi:

Na zgrmet pa si zmagal. Ni ga čez tekstil glede udobja.

ce je govora o trenirki. meni cordura ni prav nic udobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DinDiin said:

Folk ga je z Revitom ubrisal po tleh,pa so vsi pohvalili zadevo....

Rev'it je eden redkih ki za normalen denar dela multikompozitne teksitile iz mešanice poliestra + nekaj PWR trpežnejšega + lorica. In menda je čisto ok roba, sekunde gor dol.

Sicer pa kakšen revit? Ni da dela en par hlač in jakne.

Usnje je v skupku lastnosti dokazano boljše nasploh ni vse samo v laboratorijskem abrazivnem testu ki pove samo eno plat medalje. Tudi usnejn kombinezon ki je na hitro zmetan skupaj na kitajskem ni pol toliko dober kot nekaj premišljenega kvalitetno narejenga.

Tudi meni je uspelo si ne naredit ničesar pri padcu pri 85km/h v navadnih znucanih kavbojkah pa socialen dežjak čez pa ne morem rečt da imajo zaslugo neke 10 let stare carrera cotton fiber hlače. Tudi če bi mel revi't ali dainese ali Mura design bi se končalo enako.

Največji problem tekstila je da nam prodajajo slabo robo (ne vsi) za konkreten denar v entry level segmentu. Varnost bi moral biti vedno visoka ceno naj bi diktiral pol dizajn, udobje in dodatki. Na žalost se da kupit razmeroma slabo robo za veliko denarja (no saj se je vedno dalo a zdaj je več izbire krša za nemalo denarja).

Namen mojega pisanja je z namenom da komu prišparam nepotrebno drgnit lastno kožo po asfaltu. Eni morajo prvo testirat na svoji koži drugi pa se naučijo od drugih. Se počutiš srečnega?

Tu maš moškega: https://rideapart.com/articles/why-wearing-jeans-on-a-motorcycle-is-a-really-bad-idea

Tu pa dečvo: http://www.getyourownbike.com/BrittanyMorrow.htm

Stavim da imata zdaj oblečeno kaj drugega. Še veliko je tega a če maš slab želodec niti ne išči ker je čisto vsega od razkosanih teles dalje...

Še enkrat, vse skupaj je informativne narave. Jaz se v službo vozim v kevlar podloženih kavbojkah, dodal sem panele še na zadnjico ker baje jih mnogo to ne mara met ker so poleti prevroče (meni ni hudega). Zavedam se koliko zaščite nudijo in sprejemam rizik/udobje. Bistvo je da preprečim luknjo v kolenu in če se da da ne ribam z golo kožo že prvi meter... Za kolena sem dal najboljše ščitnike kar sem uspel najti pa še udobni in lahki so. In nazadnje Boli me tisti kaj si drugi mislijo če sem malo hecen kot pešec. Vsakemu svoje.

Da se ne bo kdo počutil neuničjivega v kevlar podloženih kavbojkah s penastimi ščitniki (ali celo brez češ saj je kevlar že tam) in ceneni 450d poliesterski jaknici in tekstilnih rokavicah ali celo brez. Nad 50km/h bo resno :pos: l829043287.jpg

Pa srečno vožnjo vsem, tudi tistim ki vozijo v opremi za na plažo.

 

17 minutes ago, cikadina said:

ce je govora o trenirki. meni cordura ni prav nic udobna.

Ženske :D

Če moto škornji niso kot salonarčki...

No šalo na stran, ali nisi prave kupila al pa preveč pričakuješ. Morda pa sem jaz veliko bolj toleranten kdo ve pa še cela j****** je ko mi nič ne stoji ker nisem po JUS-u.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, najbols je, ne letet po tleh. :) Ampak neki bo treba za poleti uzet, ker ledr je kar prevroc pri 30+....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni vse cordura hlace zgledajo presiroke in se pol gubajo za koleni. ne vem meni niso komot. to je moj obcutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, cikadina said:

meni vse cordura hlace zgledajo presiroke in se pol gubajo za koleni. ne vem meni niso komot. to je moj obcutek.

A te drgnejo?

9 hours ago, DinDiin said:

Ja, najbols je, ne letet po tleh. :) Ampak neki bo treba za poleti uzet, ker ledr je kar prevroc pri 30+....

Evo reštev velikost XL pa še Rev'it je:

Zame ima točno tako napako kar ti iščeš. Zjutraj (22+) je prehladna in če ni glih 32+ mi zrači več kot je meni udobno. Če sem dal hi-viz telovnik gor je bilo ampak...

En teden nošena, oprana, ko nova, ugodno. (Večina brand znamk se lahko skrije po kakovosti proti rev'it-u vsaj v poletnih mesh jaknah)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enak problem!

Zjutraj za v službo prepiha, (moraš obleč nekaj toplega spodaj), za domov vročeeeeeeeee.

Ne vem, komu so te perforirane jaknice namenjene (imam od Alpinestars) :blush:.

Kar pa se hlač tiče, ne bi mogla poleti nositi cordure, so pa s podlogo in še čim toplim spodaj super truper za vso zimo (od 2 do 10 stopinj). Mislim, da jih ta vikend ne bom več oblekla B).

Še vedno vztrajam na jeansu. Glede na to, da sem v prejšnji sezoni moje popolnoma znucala (prane in preprane), bom verjetno letos kupila nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Feltna,za xl bi mogu skos pri Vikiju sedet pa burgerje stepat nekaj sezon :)

Lih to me zanima za kaksen temperaturni razpon so take jakne.... Saj poleti ko zjutraj ustanes je cez 20 :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, KARMEN1 pravi:

 

Še vedno vztrajam na jeansu. Glede na to, da sem v prejšnji sezoni moje popolnoma znucala (prane in preprane), bom verjetno letos kupila nove.

:hmm:

.... vse te stvari ... če se jih preveč pere.... pade kvaliteta.

.... imaš jih... ko pa so  tolk svinjske...jih pa pač zamenjaš..  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

A te drgnejo?

v bistvu se mi tolko nagubajo da me zacnejo noge bolet in bit mravljincaste.

ampak jst mam res pokrcene in zato zame cordura ni, razn ce bi bila ful ozka pa zadaj imela samo un tanek elasticen material, kot ga ma usnje.

ne vem moti me, ker se za razliko od usnja nic ne razteza. pa se kar mi gre res na zivce, da ko je mraz (pod 22,5°C) te piha glih v dimeljski predel, ker je tam elastika. tko da pol ne zebe v rit in povsod. pa jih imam prav zato, da me ne bi zeblo. 

v glavnem za corduro bi mogla najprej najst ene podaljsane hlace, pa menjat motor. potem bi mogoce mi bla kul.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, DinDiin said:

Feltna,za xl bi mogu skos pri Vikiju sedet pa burgerje stepat nekaj sezon :)

Lih to me zanima za kaksen temperaturni razpon so take jakne.... Saj poleti ko zjutraj ustanes je cez 20 :) 

Nepane! Če si mislil s širino zapolnit XL se bi uštel.  Rokavi in ramena XL-ke so taman za 190cm pa 90-97kg in to za bolj športne postave. Kak turistični vamp še stlačiš noter če pa je mal več pa moraš it že na dainese (imam oboje, vampa, vsaj izrazitega pa ne)

kratka majca + tole je pri mešani progi tako:

- 20C in manj = mraz ku pas

- 22-24 = tečno a zelo kratkoročno gre

- 25-28 = ni udobno je pa blizu

- 29-34 = to je to

- 34+ = pejdi raje na plažo in sladoled, švical boš na semaforju kot bik in osušil v 5-10 sek pri 100km/h+ kolko je to dobro pa presodi sam. Predstavljaj si king size fen zatlačen v jakno. Hladilni brezrokavnik je pomoje bolj realna zadeva.

30 minutes ago, Zivnorc said:

:hmm:

.... vse te stvari ... če se jih preveč pere.... pade kvaliteta.

.... imaš jih... ko pa so  tolk svinjske...jih pa pač zamenjaš..  :P

Jeans se konkretno tanjša, 2 leti guncal dokler se nekega lepega dne (doma pri dvigu nečesa težkega) pri počepu niso strgale nad kolenom. Takrat sem ugotovil da če bi še malo vztrajal bi ratale trasparentne. Ko sem nehal klet (takrat edini par) sem celo prišel do ugotovitve da ta "tančica" je bila do danes moja zaščita pred sfaltom :D (no kevlar prešiti paneli so bili ok) na predelu stegen odspredaj so bile pa res že adijo čas nazaj. Brez dvomov klical musher in prosil za urgenco. Zaželel sem si tokrat zunanje žepe za ščitnike in se je splačalo. Tolko so mi všeč, da sem takoj naročil še ene.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če narediš v njih vsak dan 50 km in med vikendom najmanj 400, vse poletje, res ne moreš čakat, da so prav svinjske, preden jih opereš. V svinjskih hlačah pa ne morem v službo, čeprav se tam preoblečem.

To pomeni, da so vse poletje prane najmanj enkrat na teden, in vso pomlad in jesen, dokler temperature ne padejo pod 10 stopinj, ko oblečem podložene zimske.

pred eno uro, DinDiin pravi:

Feltna,za xl bi mogu skos pri Vikiju sedet pa burgerje stepat nekaj sezon :)

Lih to me zanima za kaksen temperaturni razpon so take jakne.... Saj poleti ko zjutraj ustanes je cez 20 :) 

Čez 20 te v perforirani cordura jakni prepiha.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Zivnorc said:

.... ufff.

.... brrrrr.... me že zdej zebbbbbeeee... ko tole berem....

... a ti se začneš vozit pr  -20C

..... pr  -29  do  -34 pa šele uživaš?? 

:P

 

Ne živ totalen norc si. :D Ostani naprej živ in primerno nor. Sej veš odkod sem pri nas pri minusu tolčemo po termometru češ da se je pokvaril....

Sej pravim pri 20 se boš morda 2x peljal 5min ni nikoli več.... moral sem dat gor dežjaka da sem uspel priti domov s celimi zobmi enega zopernega dne v lanskem vročinskem valu ki je tisti dan čudežno zmanjkal. Točno temperaturo ti ne morem povedat a je bilo okrog 20 na oko oz. po mnenju ledvic.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se prav je bols vzet neki,ko ima samo par zracnikov,namest te mreze? Ja lani sem pri 40 snel jakno in se vozil v kratkih rokavih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Pa ti si cel diujak :dry:

se vsaj vidjo mišice .. to js tut nardim, sam pol mislijo, da so moje rokice nosilci ogledal :dry:

kvalitetna kordura ima vse zaščite in je enaka zaščita kot v ledru ... mene je kordura moti, ker plapola ....

je pa v zelo vročih dneh bolj primerna od usnja, čeprav jaz vedno nosim usnje ... 

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!