Skoči na vsebino

MOTO Hlače Jeans - motoristične


HHV

Priporočene objave

Pravkar, Kmet2 pravi:

Pustga,tablet ni vzel danes ,....:P

sm :ras: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moje Jeans moto hlače sem si adaptiral tale dodatek. Bom opisal ta wind stoper. V predelu kolena oz. točno na spodnjem delu kolenskega ščitnika sem dal na notranjo stran všit še ene "hlačnice". Le te morajo biti iz tankega platna. Jaz sem uporabil kar ene stare otroške platnene hlače, in jih razrezal. Te notranje hlačnice sem po dolžini poravnal z mojimi, tako da spodaj nič ne gledajo ven.

Kadar imam obute "visoke" škornje, si te notranje hlačnice zatlačim v škornje, jeans hlačnice pa gredo preko škornjev.

Kadar pa imam obute "nizke škornje" si notranje hlačnice malo priviham, zunanje pa grejo prav tako preko kot v prvem primeru.

Na oba načina se vzpostavi nekakšna vetrna zapora.

Isti sistem sem pred mnogimi leti imel na enih francoskih vojaških hlačah, posebej namenjenih puščavskim razmeram. Notranja hlačnica v škorenj, zunanja preko, pa še na elastiko, in tako jim pesek ni mogel v čevlje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem, kar si napisal, sklepam, da imaš hlačnice še kar široke. Moje so namreč tako ozke, da komaj gredo preko škornjev, tako da je kakršnokoli prepihavanje nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje so tudi široke ravno toliko, da gredo komaj preko "visokih" škornjev. Ampak se večinoma itak vozim z nizkimi škornji, tam pa tisti moj wind stoper pride večkrat prav. Lahko se sproti odločam ali hočem pihanje zraka spodaj čisto zapret (kadar je bolj hladen zrak), ali pa pustim spuščeno, in mi ravnoprav malenkost pihlja (kadar je res vroče). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Če narediš v njih vsak dan 50 km in med vikendom najmanj 400, vse poletje, res ne moreš čakat, da so prav svinjske, preden jih opereš.

Operi jih samo znotraj.

Znaš?

jaztudnepress

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 3. 2016 ob 11:16, cikadina pravi:

vam moskim je itak vedno vroce za crknit :P

Vs decve pa skos zebe!:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DinDiin pravi:

Se prav je bols vzet neki,ko ima samo par zracnikov,namest te mreze? Ja lani sem pri 40 snel jakno in se vozil v kratkih rokavih....

Jaz mam "tamrežasto" jakno za poleti skoz gor. Če grejo temperature pod 20, imam s sabo extra kos športne cunje za spodaj ali pa kr termo podlogo, ki itak pride poleg. Pol pa je primerna tudi za do nekje 14 - 15 stopinj. Za celodnevno vožnje se itak splača meti s sabo kaj za preoblečt. Pa ne se vozit brez levičega pasu, če imaš tako jakno. Tisto pa res ni prijetno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DinDiin said:

Se prav je bols vzet neki,ko ima samo par zracnikov,namest te mreze? Ja lani sem pri 40 snel jakno in se vozil v kratkih rokavih....

Vsak naj kakor mu paše a pri 40 se tu pa tam ustavi po plastenko vode da ne padeš skupaj... (nič sarkazma zelo kolegialen nasvet)

Največ kar sem fasal je bilo 39 in takrat sme šel po to poletno jakno. Ni blo za žvet v navadni ki ima dežno membrano in je po vrhu še 98% črna.

7603837_orig.jpg?195

Super udobna za med 14-30. Pod ali nad pa dizaster. Kupil 4 leta nazaj kot edino tekstilno jakno ki mi je bila prav v moto čarliju (pa so kar solidno založeni). Vseeno pa tudi v njej nisem nikoli pomislil da bi neglede na vročino vozil brez. Aja zračnike ima!!! ki ne naredijo nič omembe vrednega le da težje mrčes pol pucaš. In strap na ovratniku popusti pri 155 km/h (naked brez kančka vetrne zaščite).

2 hours ago, jskrablin said:

Jaz mam "tamrežasto" jakno za poleti skoz gor. Če grejo temperature pod 20, imam s sabo extra kos športne cunje za spodaj ali pa kr termo podlogo, ki itak pride poleg. Pol pa je primerna tudi za do nekje 14 - 15 stopinj. Za celodnevno vožnje se itak splača meti s sabo kaj za preoblečt. Pa ne se vozit brez levičega pasu, če imaš tako jakno. Tisto pa res ni prijetno...

Jaz mam ledvični "vgrajen" v hrbteničnik pa ni dovolj pri 20... imam pa po novem termoperilo s seboj. resnično uporabno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Hvala za nasvete. Morda se pa kdaj odpravim na vecdnevno potovanje, pa bom celo prezivel.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mreža je od 25+, sicer nima neke dobre zaščite, oziroma jo mormo dokupit, a ko gredo temp na 30 in + se ti fuzla že itak v čeladi. Tukaj so bistveni pogosti postanki, hlajenje glave itd...nobena obleka ne pomaga več, ker pregoriš v glavo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem pozimi kupil močno znižano čelado Caberg Ego, ki ima na vrhu ogromen zračnik. Zadeva deluje. Ko grejo temperature čez 35, kar se je lani večkrat zgodilo, tudi to ni pomagalo. To paše zraven, sicer bi se v vročini vozil z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, izibajker said:

Moje so tudi široke ravno toliko, da gredo komaj preko "visokih" škornjev. Ampak se večinoma itak vozim z nizkimi škornji, tam pa tisti moj wind stoper pride večkrat prav. Lahko se sproti odločam ali hočem pihanje zraka spodaj čisto zapret (kadar je bolj hladen zrak), ali pa pustim spuščeno, in mi ravnoprav malenkost pihlja (kadar je res vroče). 

Moje gredo čez visoke škornje dokaj enostavno, paneli na riti, bokih in kolenih so windstopper zame in me začuda poleti niti ne moti. Ko me pa zazebe od pihanja po škornjih v hlačnico not pa me ponavadi že fino zebe v stegna (8 stopinj in manj). Takrat pa ali se predam ali oblečem ene cordura hlače čez. Da so bile dovolj dolge so morale biti preširoke, ergo overtpants! Grde, slabo narejene in waterproof ki pa ne deluje. Veter pa dobro ustavijo. Odlično prenašam mraz razen v roke. :/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekje v temi sem zasledil, pa ne najdem. Kdo pri nas dela jeans moto hlace po merah? Kar koli probam, mi ni prav (kolenski scitniki pod kolenom ali preozke ali pa yx) in bi si dal magari narest jeans moto hlace.

hvala, lp

Yagi

Nasel, Musher na Brezjah !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.leny.eu/motoristi%C4%8Dne-jeans-hla%C4%8De

Ima kdo tele hlače ali pa že tiste, ki naj bi imele tudi ščitnike? Ali pa če je kdo lastnik katerih koli drugih hlač iz njihove ponudbe motorističnih hlač? Hvala

 

Ali pa če ima kdo namen tudi v kratkem kaj kupovati iz FC-mota. Si lahko delimo poštnino oz. če presežemo 250€ je brezplačna, saj gledam tudi te hlače, ki so bile omenjene že nekaj strani nazaj:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Trilobite-Parado-Kelvar-Jeans/SubProducts/Trilobite-Parado-Kelvar-Jeans-0002

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 4. 2016 ob 17:02, Yagi-san pravi:

Nekje v temi sem zasledil, pa ne najdem. Kdo pri nas dela jeans moto hlace po merah? Kar koli probam, mi ni prav (kolenski scitniki pod kolenom ali preozke ali pa yx) in bi si dal magari narest jeans moto hlace.

hvala, lp

Yagi

Meni v prostii hoji ščitniki vedno zlezejo rahlo pod koleno. Ko sem na motorju so pa točno tam kot bi si jih želel. Delane so po meri Sem se naučil "živet" s tem čeprav vem da ni idealno. Sicer pa so te hlače za easy pohajanja na šiht in nazaj itd. Boš bogi če zdrsneš pri 90km/h+... no vsaj tako zgleda (meni je važno da rešim kolena ter kar se še da zraven če že moram čmunknit po tleh).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se od moških modelov zdijo dobre do Cloverja.

So kar dolge, ozke, ne previsoke v pasu, jeans je kvaliteten, močen in kompakten, kevlar podloga tudi, ščitniki se snamejo od zunaj.

Ženskega modela žal nimajo, zato imam Ixon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 4. 2016 at 11:36, gradbenik pravi:

Ali pa če ima kdo namen tudi v kratkem kaj kupovati iz FC-mota. Si lahko delimo poštnino oz. če presežemo 250€ je brezplačna, saj gledam tudi te hlače, ki so bile omenjene že nekaj strani nazaj:


http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_IE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Trilobite-Parado-Kelvar-Jeans/SubProducts/Trilobite-Parado-Kelvar-Jeans-0002

Na Češkem so po 140 €.

http://obchod.bikerscrown.cz/trilobite-661-parado-tuv-34-mens-jeans-blue-8999900035071

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Včeraj dobil hlače od Musher. Zadeva je narejena, kot dogovorjeno. Jaz toplo priporočam. Vse komplet s poštnino pod 100€!

 

lp, Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!