Skoči na vsebino

Libija 2006


Desert Soul

Priporočene objave

A lahko kdo odgovori kaj je bilo s Climberovo nogo? Nikjer ni zapisano ali je zadel v kako oviro med tem, ko si jo je pretegovalm,... ali kaj se je zgodilo.

Napisano ni tudi kako se je kasneje nadaljevalo s poškodovanim motorjem (kar se je zgodilo Bladzotu). Ali ste popravili in nadaljveali pot ali je šel motor na prikolico? :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, finalni del smo objavili.

Hvala za pozornost in kmalu na svidenje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem v 11. delu opazil Tomosa kako meditira v čeladi.... :closedeyes:

katera čelada je to :?

in kako se obnese :hmm:

me še zmer zanima :yes:

Hwala za odgovor B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me še zmer zanima :yes:

Hwala za odgovor B)

Tu bi se moralo videti...

post-570-1147127032_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu bi se moralo videti...

Firma (nalepka) se vidi :yes:

kaj pa občutki (zračenje, švic, pesek &CO) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firma (nalepka) se vidi :yes:

kaj pa občutki (zračenje, švic, pesek &CO) :?

Tomos je bil zelo zadovoljen z njo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos je bil zelo zadovoljen z njo...

No, nekaj takega sem hotel slišat :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a libijskemu Tomosu so ukradli motor? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a libijskemu Tomosu so ukradli motor? :?

Ja, samo ne libijskega KTM-a... Sort of unikatnega BMW-ja zvanega "Tomos" ... (po tem motorju je Tomos (pa ne tovarna) dobil ime) ... Vam povem, da so ga napačnemu ukradli :devil: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Pozdravljeni, druščina! Se po dolgem času ponovno oglašam na tejle tabli. A bi koga zanimalo ponovno zaplužiti v Libijo, ko nehajo rafale v zrak spuščati? Jaz grem predvidoma 2. decembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zelo zanima.

Zaradi sluzbe ne vem kako bi si uspel dopust organizirat.

To leto bom pouceval in zame pridejo v postev vse solske pocitnice.

Za koliko casa si planiral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se opravičujem za pozen odgovor, vendar je na vseh frontah precejšnja gneča. Libije nima smisla delati za manj kot tri tedne, s Tunizijo je drugače. Imaš vse datume planiranih skokov v puščavo (Tunizija, Libija, Alžirija) tukajle. Sicer pa mi lahko tudi mail pošlješ, ga bom gotovo videl (in nanj tudi odgovoril) prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Desert Soul, zanimiva informacija za Libijo - copy/paste s Horizonsunlimited ...

Hi, I write from Túnis 2 days after crossing all Libya starting from Egypt. It was amazing, people super friendly and warm. The militias control the countrie we sleeped in a small town (camping), Bengazi (hotel), Sirte (camping with the militias) and tripoli (hotel)

Visa - it took us 16 days, and 10 times going to the embassie in Cairo. You have to go and go and insist. They gave us 7 days transit visa and we heard now it s officialy open and should be easier. There are lot s of egiptians there, go early and be the first in the queue!

The border between Egypt and Libia was super calm - 2 weeks before there where some killings and protests. In the Libian side they stamp passport and carnet without looking or registring!

Lots of check points, but when they sow us in the Renault 4L they just smiled and make "V" with their hands. Honestly we felt no danger at all. Bengazi looks safe, Tripoli we heard it s more dangerous. We went to the Kadaki compund that is abandoned and in ruins, and people say there s a lost tiger there! We went with some locals living near, its very isolated so better not to go alone.

After 26 countries in Africa it was the most warm coutrie we where - people just cheer the arriving of tourism, and invite you for everything. Soon we ll put all the photos and story in our site

*********************************************************

Zgleda, da je od Aprila letos možno potovati z Ro-Ro trajektom iz Mersin-a/Turčija za Port Said/Egipt ... informacija z istega foruma.

Mike, I don't think anyone has yet posted the the specific agent/ contact info for

this RO-RO service in Port Said. You might try a PM to Omar Mansour, above,

or if not, try contacting the Turkey office of the RO-RO company:

MENA Lines

info@menalines.com

+90 212 246 4560

+90 533 730 7069

p.s. I was wrong, Egypt contacts are HUBB posted here (different sub-forum/ thread):

http://www.horizonsunlimited.com/hub...9-2#post368168

ALEXANDRIA agent...: Kadmar Shipping

alexandria

32.saad zaghloul str.

(203)4862832- 4860689-4840680/3 lines

fax (203)4848326

general@kadmar.com

Also has offices in...:

cairo

15 lebanon street,el mohandesein,cairo

20-(0)-233445734 and 33052284

port said

El mahrousa building, mahmoud sedkey and banama str

20-(0)-663344016 and 18 fax.17

20-(0)-663354330

portsaid@kadmar.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, Whiskey, sledim. ;) Tripoli je ok, tudi ves tranzit EG-TN, kar se juga tiče, sem zaenkrat dobil iz dveh precej zanesljivih virov diametralno nasprotne podatke (in si še nisem prišel na jasno kateri je torej manj zanesljiv ;) ), treba pa bo videti ali bo 25. junij (volitve) prilil na žerjavico bencin ali končno konkretno količino težko pričakovane vode. Računam pa na ponovni pohod do Sabhe in naprej najkasneje decembra letos. :)))

Na istem forumu si verjetno prebral tudi to, da se približuje (in odmika) odprtke ceste Aswan-Wadi Halfa. Tooo pa bo povzročilo rajanje pri meni doma. :) (in natovarjanje potapljaške opreme, vključno z dolgo vrvico in nožem)

Aja, trajekt TR-EG pa mene osebno prav zelo ne razveseljuje. GR-EG ali IT-EG bi bila drugačna zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je Whiskey ravno osvežil tole temo, bom pa vpisal kar sem, da ne smetim naokrog:

12.5.2012 ob 20. uri ste toplo vabljeni na Bunčetovo domačijo v Dutovlje na Krasu. Ob fotografijah in filmčkih bom pripovedoval zgodbe, ki so se mi skozi leta puščavništva najbolj vtisnile v spomin. Največ bo gotovo Libije, obetate si lahko tudi Tunizije, Jordanije in Omana. Uro prej bo na ogled še puščavska ladja DS 3, v skladu z veljavno zakonodajo se bo proti stropu vil dim vodne pipe, prostor za parkiranje motociklov bo.

Vabljeni, da prijetno motoristično soboto torej iz doline Soče, s kraških ovinkov ali obalnega sonca, prijetno peščeno, motoristično, štirikratštirikarsko in nasploh arabsko-sipinsko zaključite na Krasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že na večih koncih sem slišal, da sta južna dela Alžirije in Libije najlepši del Sahare. Gledam slike z Gilf Kebir-ja in se mi cedijo sline :OK: Enkrat se bo treba zapeljat tja dol.

Za trajekt TR-EG sem predvsem mislil za informacijo tistim kateri si želijo zapeljati v Egipt. Problem je tranzit čez Sirijo. Zate ni večjih problemov, ker imaš trajektno povezavo IT-TN in od tam v Libijo. Za tale vikend imam že dogovorjene obveznosti, tako da me žal ne bo na predstavitvi katero bo sigurno zelo zanimiva. Mogoče pa kako kdaj spet rečeva ob vrčku, tako kot lani na pomlad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je Whiskey ravno osvežil tole temo, bom pa vpisal kar sem, da ne smetim naokrog:

12.5.2012 ob 20. uri ste toplo vabljeni na Bunčetovo domačijo v Dutovlje na Krasu. Ob fotografijah in filmčkih bom pripovedoval zgodbe, ki so se mi skozi leta puščavništva najbolj vtisnile v spomin. Največ bo gotovo Libije, obetate si lahko tudi Tunizije, Jordanije in Omana. Uro prej bo na ogled še puščavska ladja DS 3, v skladu z veljavno zakonodajo se bo proti stropu vil dim vodne pipe, prostor za parkiranje motociklov bo.

Vabljeni, da prijetno motoristično soboto torej iz doline Soče, s kraških ovinkov ali obalnega sonca, prijetno peščeno, motoristično, štirikratštirikarsko in nasploh arabsko-sipinsko zaključite na Krasu.

Pozdravljen, se bo dalo kako prespat np sobe, šotor? lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pips, bi prinesel svoj šotor? Plac se bo že našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pips, bi prinesel svoj šotor? Plac se bo že našel.

Hvala a napoveduje se ful slabo vreme, zato me ŽAL ne bo.Lp Miran
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je lep, enkraten družaben večer, pa še vreme je vzdržalo do konca. Dvorana TD Kras na Bunčetovi domačiji polna, dvorišče pa popolnjeno z vozili, na katere, bi po lepi Tilnovi predstavi, kar najraje vstopil in se preko peščenih dežel, zelo poćasi (vsaj 3 tedne), odpravljal domov.

Pa še nekaj slikic in

Lp Regi

post-9597-0-86188700-1337079054_thumb.jpgpost-9597-0-24759500-1337079151_thumb.jpgpost-9597-0-75077900-1337079209_thumb.jpgpost-9597-0-20094300-1337079266_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Draga družba,

 

Vidim, da se čedalje bolj sprašujete kje offroadati, ne da bi vas za ušesa iz hoste vlekli podpisovat plačilni nalog. Libija je sicer v tem trenutku še vedno neprimerna za zganjanje puščavskega turizma, zato pa odhajamo decembra ponovno

v Tunizijo.

 

Če še koga mika ritje po pesku ter vožnja nad 130 km/h brez kazni (in se ne nadejate zmage na fotonatečaju), vas vabim, da se nam pridružite že na decembrski Tunizijski Enduro Avanturi med 2. in 13.12.2013. Vaš motor in oprema, pa tudi že postavljen šotor, vas pričakajo na robu puščave, ko v kratkih hlačah in opankah stopite z letala v Tozeurju.

 

Natančen program je na voljo tukajle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!