Skoči na vsebino

Yamaha TDM 850


elbarto

Priporočene objave

Shit, prehitro sem bil vesel. Včeraj sem tankal in zadeva se je ponovila. Razlika je le v tem, da je obratomer skočil na 3000 /2 sek, na 0 in to ponovil 4-5 krat. Zdaj pa obvezno serviserju še prej pa iskat odgovor na net-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shit, prehitro sem bil vesel. Včeraj sem tankal in zadeva se je ponovila. Razlika je le v tem, da je obratomer skočil na 3000 /2 sek, na 0 in to ponovil 4-5 krat. Zdaj pa obvezno serviserju še prej pa iskat odgovor na net-u.

narobe si priklopil kontakte, ko si nazaj nameščal rezervoar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si priklopil kontakte, ko si nazaj nameščal rezervoar

Ne vem, ker je v bistvu samo en kontakt (za količino goriva), pa še tega ne moreš narobe priklopit. Al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si priklopil kontakte, ko si nazaj nameščal rezervoar

Ne vem, ker je v bistvu samo en kontakt (za količino goriva), pa še tega ne moreš narobe priklopit. Al se motim?

poglej...kolega je imel isto sranje na FZR600...je sel k mehaniku in mu je povedal da ima kontakte narobe prključene. Je popravil in stvar je delala. Je pa res da ima elektronsko rezervo (al tko nekak na knof pač).

verjemi da je ena banalna stvar in da te bo mehanik olupu ko banano :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narobe si priklopil kontakte, ko si nazaj nameščal rezervoar

Ne vem, ker je v bistvu samo en kontakt (za količino goriva), pa še tega ne moreš narobe priklopit. Al se motim?

poglej...kolega je imel isto sranje na FZR600...je sel k mehaniku in mu je povedal da ima kontakte narobe prključene. Je popravil in stvar je delala. Je pa res da ima elektronsko rezervo (al tko nekak na knof pač).

verjemi da je ena banalna stvar in da te bo mehanik olupu ko banano :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoce ze kdo od vas poskusil povisano steklo MRA ali pa original povisano Yamahino? Jaz imam GIVI in se mi ne zdi najboljse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Prejšni teden sem doma listal literaturo (navodila za uporabo) za Yamaho TDM 850. Res čudno, da nisem prej opazil. V Slovenskem prevodu piše, da so servisni intervali na 6000 km. Odprem originalno navodilo v Angleščini - tam je interval na 10000 km. Mamico jim vidim!

No, pol pa vprašam serviserja kako je z tem. Letniki od 2001 navzgor imajo interval na 10000 km (očitno so meni priložili staro navodilo).

Upam, da sem s tem še komu naredil uslugo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem doma listal literaturo (navodila za uporabo) za Yamaho TDM 850. Res čudno, da nisem prej opazil. V Slovenskem prevodu piše, da so servisni intervali na 6000 km. Odprem originalno navodilo v Angleščini - tam je interval na 10000 km. Mamico jim vidim!

No, pol pa vprašam serviserja kako je z tem. Letniki od 2001 navzgor imajo interval na 10000 km (očitno so meni priložili staro navodilo).

Upam, da sem s tem še komu naredil uslugo...

To ni bila "napaka", to so naredili zavestno! :!: :evil:

Bladzotu se je enako zgodilo pri njegovem fazerju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi tavali v mraku, stvar je sledeča: Vsi novi modeli (TDM900, R6 L2003, R1 L2002, FZS1000, XVS250,...) po letu 2001 imajo servisni interval na 10.000 km. Za vse starejše modele velja še vedno servis na 6.000 km :!:

Tisti, ki je izjavu, da imajo vse Yamahe od letnika 2001 naprej servis na 10.000, je navaden diletant :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res tako!

Jst sem kupu prejšnji teden Novega FZS 600 S!

In mi dajo dvojna navodila....slovenska na katerih piše FZS600/S...kar pomeni, da veljajo za letnik 2001, ker je tudi S model vključen not...originalna navodila pa so v angleščini in so tiskana leta 2002!

Tudi podatki v Slo navodilah so drugačni...npr. posoda za gorivo je imela prej 20 l sedaj ima 22l!!

Jst nevem kako da ne morejo prevesti tista navodila ki spadajo k obstoječemu motorju!! :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi tavali v mraku, stvar je sledeča: Vsi novi modeli (TDM900, R6 L2003, R1 L2002, FZS1000, XVS250,...) po letu 2001 imajo servisni interval na 10.000 km. Za vse starejše modele velja še vedno servis na 6.000 km :!:

Tisti, ki je izjavu, da imajo vse Yamahe od letnika 2001 naprej servis na 10.000, je navaden diletant :wink:

Daj razloži komu verjeti - original navodilom ali slabo prevedenim navodilom? Jaz sem definitivno za original... Zate je pa verjetno v interesu čim krajši interval, al se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi serviserju in prodajalcu ki se spoznata na stvar! Žal vsi to niso. Je pač treba kakšno šolanje pri Yamahi skoz dat. Se pa strinjam da okoli prevodov pa sigurno zastopnik ne naredi dovolj :? .

Vsaka delavnica ali servis si pa vsekakor želi čim več obiskov strank, saj od njih živimo! Se je pa treba držat navodil tovarne in kupcu razložiti kdaj ima servis!

Drugače pa je sigurno vsaka denarnica vesela, če je termin servisa podaljšan :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....mam TDM 900 in ga moram veselo vozit na servise vsakih 6000 Km.Ce ne mi ne velja garancija.....tisto o 10k bi pa bilo zelo lepo.... :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sedaj se ukvarjam s tem problemom. Moj TDM je l99. Vanj zlivam sintetično olje vsakih 6000km in vedno ko ga menjam zgleda se full vredu. Pred nekaj dnevi sem ga nesel pokazat avtomehaniku ki se kar precej ukvarja z olji za avtomobile in je rekel da ga lahko imam noter se enkrat toliko brez problema. Ko sem to omenil na servisu yamaha je bil odgovor jasen: "olje je potrebno menjat na 6000, in ne se zajebavat!". Potem sem vprasal se neodvisnega serviserja motorjev, ta mi je povedal da za moj motor lahko brez problema uporabljam polsinteticno olje in ga pustim noter 10000 km, pa se pilo da ga bo manj. No, sedaj res ne vem kaj naj si mislim. Ne vem kaj ima TDM 850 l2001 drugacnega v motorju kot l99 da je lahko interval daljsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sedaj se ukvarjam s tem problemom. Moj TDM je l99.....ga bo manj. No, sedaj res ne vem kaj naj si mislim. Ne vem kaj ima TDM 850 l2001 drugacnega v motorju kot l99 da je lahko interval daljsi.

Ne vem, kako boste storili ostali, jaz grem definitivno po originalnih navodilih - servis na 10k. Na leto naredim 15k in več in to pomeni 1 servis po originalu oz. skoraj 3 po naših navodilih. :idea:

Podobno kot Mladen sem tudi sam opažal, da je bilo olje pri menjavi kot novo.

Binca - daj mi konkreten odgovor - a je v originalu napaka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi tavali v mraku, stvar je sledeča: Vsi novi modeli (TDM900, R6 L2003, R1 L2002, FZS1000, XVS250,...) po letu 2001 imajo servisni interval na 10.000 km. Za vse starejše modele velja še vedno servis na 6.000 km :!:  

Tisti, ki je izjavu, da imajo vse Yamahe od letnika 2001 naprej servis na 10.000, je navaden diletant :wink:

Tudi Thundercat, ki je od letnika 97 naprej enak, ima sedaj servis na 10.000 km. V tem casu ga niso spremenili niti malo, samo vsako leto ga malo prebarvajo.

Ne vem ali so v masini uporabili kaksne boljse materiale? Dvomim, ker če kupiš kakršenkoli del za mašino je važno samo da je za Thundercat in je vseeno keri letnik je.

Po moje so samo olja toliko kvalitetnejša, da je en stric ugotovil, da še ga na 6K sploh ni potrebno menjati! Je pa res, da bi moral bit servis narejen vsako leto, če tudi ni dovolj km.

Kar se pa tiče sintetično ali polsintetično, pa ne verjamem, da TDM mora imeti sintetično, pa če tudi ga goniš. Sintetična so bila v prvi meri za dirkalne (beri: tiste ki grejo v uber ture) motorje. Polsintetično je čisto OK, verjetno tako piše tudi v manualu.

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Thundercat, ki je od letnika 97 naprej enak, ima sedaj servis na 10.000 km.

Thundercat ima servisni interval na 6.000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis...

Olja dan danes "zdrzijo tudi 20k ... kar nekaj kolegov ... po predlogu postenega serviserja ... na zacetku sezone naredi "velik" servis in potem celo sezono normalno vozijo - zlasti tisti ki jim kuri olje.... ijema "tahudi" tišači ki sami spustijo olje po 10k in nalijejo svezega.

Kot opazam zadnje 3 sezone se zadeva obnese in nihce nima nobenih problemov.

Verjetno bom tudi sam letosnoj sezono izplejal po tem receptu... :? :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da vas razsvetlim......... VSE Yamahe (in samo Yamahe 8) ) od letnika 2001 naprej in prostornino nad 250ccm imajo servisne intervale na 10.000km. Punkt.

Pa še to......kolega je našparal okoli 700ksit in v oko mu je padel TDM. Kaj lahko za ta denar pričakuje?? Trenutno ve samo za enga l.93 z 44kkm za 700ksit. Prosim mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prvo generacijo TDM-k nimam nobenih izkusenj razen tehnicnih razlik med prvo in drugo geneacijo in prijatelja ki je kar nekaj let vozil l94, jo zamenjal za TDM900 in pravi da je popolnoma drug motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas razsvetlim......... VSE Yamahe (in samo Yamahe 8) ) od letnika 2001 naprej in prostornino nad 250ccm imajo servisne intervale na 10.000km. Punkt.

Daj razsvetli me kaj pomeni tisto "in samo Yamahe" :shock: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!