Skoči na vsebino

Yamaha TDM 850


elbarto

Priporočene objave

Zivjo!

Glede TDM se eno vprasanje. Ali je pri letnikih od 99 naprej se vedno slisati klokanje pri menjanju ali ne? Pa je poraba olja pri novejsih modelih enaka?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Glede TDM se eno vprasanje. Ali je pri letnikih od 99 naprej se vedno slisati klokanje pri menjanju ali ne? Lep pozdrav

Jaz imam 2001 letnik, pa še kr ropota pri prestavlanju. Baje bolezen Yamahe. Enako je z porabo olja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj menjalnik je delal kar dobro, boljše kot pri prejšnjih dveh motorjih. V soboto sem menjal verigo, v nedeljo sem šel na obalo. Takoj sem opazil da mi je zacel menjalnik zeloo klokat. Verjetno je vzrok vzvod pod plasticnim pokrovom ki povezuje menjalno ročičko z menjalnikom. Bom poskusil malo naštelat, potem bom javil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga, yamaha pač klonka...mene je tudi motlo, pa sem se navadil...

Bolj kot klonkanje menjalnika me moti "zujanje" 3. prestave...tudi tipična bolezen TDMk, ene ne zujijo, večina pa jih. Že iz tovarne ven, oz po cca 100 km.

Ampak nudi tolko, da na to pozabim.

LP, El B. (is back in da house)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga, yamaha pač klonka...mene je tudi motlo, pa sem se navadil...

Bolj kot klonkanje menjalnika me moti "zujanje" 3. prestave...tudi tipična bolezen TDMk, ene ne zujijo, večina pa jih. Že iz tovarne ven, oz po cca 100 km.  

Ampak nudi tolko, da na to pozabim.

LP, El B. (is back in da house)

kaj je to zujanje :?: :?: :?:

kakšen vpliv ima na vožnjo :?:

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, je to ''zujanje'' v bistvu tuljenje, tipičen zvok, ki ga povzroča menjalnik/zobniki. Moja XTZ 750 ne zuji v nobeni prestavi, klonka pa klonka, sam sem se nauču tko šaltat, da mi skor ne več. Klonkanje je najbolj izrazito pri prestavljanju iz N v 1. na mestu in tudi naprej, če šeltam pri zelo nizkih vrtljajih (pod 3000 rpm) v višjo. Če šaltam pri višjih vrtljajih, je dosti dosti boljše. Aja, pa zadnjič sem mal pelu 535 : isti ku**c kar se menjalnika tiče, in filing in zvok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zadnjič sem med vožnjo pri cca 6000 obratih opazil, da je obratomer za trenutek skočil na 0 in potem nazaj. Najprej sem mislil, da malo bluzim, ker..., ampak zadeva se je ponovila še parkrat. Prejšni teden pa natočim gorivo, dam kontakt in hočem resetirat števec. Kljub temu, da je bil motor ugašen, je obratomer za cca 3 sek. skočil na 3000 obratov nato pa 2-3 krat iz 0 na 1000 obratov. V knjigi piše, da "diagnostic center" prečekira vso zadevo pred zagonom. Očitno ta center meni nekaj javlja. A je imel kdo že kaj podobnega oz. a zna kdo kaj iz napisanega razbrati? :idea:

Aja, motor je še v garanciji.

Hvala, Hector

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zadnjič sem med vožnjo pri cca 6000 obratih opazil, da je obratomer za trenutek skočil na 0 in potem nazaj. Najprej sem mislil, da malo bluzim, ker..., ampak zadeva se je ponovila še parkrat. Prejšni teden pa natočim gorivo, dam kontakt in hočem resetirat števec. Kljub temu, da je bil motor ugašen, je obratomer za cca 3 sek. skočil na 3000 obratov nato pa 2-3 krat iz 0 na 1000 obratov. V knjigi piše, da "diagnostic center" prečekira vso zadevo pred zagonom. Očitno ta center meni nekaj javlja. A je imel kdo že kaj podobnega oz. a zna kdo kaj iz napisanega razbrati? :idea:

Aja, motor je še v garanciji.

Hvala, Hector

Poglej v knjigo z navodili za uporabo...tam ziher pise kaj o tem...

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me približno pri kolikih prevoženih km se menjajo zobniki,veriga,oz. kateri deli bi se naj menjali pri 27000km oz. kaj sledi po teh prevoženih km(letnik motorja 2000)?

lp, Šusi 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zdaj cca 28 kkm na cajgerju, pa bom kar komplet vse skup menjal. Verjetno bi sicer lahko samo ketno, ampak bi skoraj ziher razjebalo zobnike do amena, pa je škoda denar stran metat. 38 presernov pa je regina gold gor + nova zubala.

Fertik

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me približno pri kolikih prevoženih km se menjajo zobniki,veriga,oz. kateri deli bi se naj menjali pri 27000km oz. kaj sledi po teh prevoženih km(letnik motorja 2000)?

Jaz sem menjal verigo in zobnike pri 27000, vendar bi naredil še okoli 3000 km. Priporocam ti da kupis original verigo DID. V Italiji stane komplet DID z zobniki za TDM850 125 eurov.

Pri teh km so mozne se menjave zavornih ploscic in gume, vendar je to odvisno od nacina voznje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zadnjič sem med vožnjo pri cca 6000 obratih opazil, da je obratomer za trenutek skočil na 0 in potem nazaj. Najprej sem mislil, da malo bluzim, ker..., ampak zadeva se je ponovila še parkrat. Prejšni teden pa natočim gorivo, dam kontakt in hočem resetirat števec. Kljub temu, da je bil motor ugašen, je obratomer za cca 3 sek. skočil na 3000 obratov nato pa 2-3 krat iz 0 na 1000 obratov. V knjigi piše, da "diagnostic center" prečekira vso zadevo pred zagonom. Očitno ta center meni nekaj javlja. A je imel kdo že kaj podobnega oz. a zna kdo kaj iz napisanega razbrati? :idea:

Aja, motor je še v garanciji.

Hvala, Hector

a si mogoče rezervoar za gorivo kaj dol jemal? Imas navadno pipico za gorivo ali elektronsko tko kot velik Yamah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si mogoče rezervoar za gorivo kaj dol jemal? Imas navadno pipico za gorivo ali elektronsko tko kot velik Yamah?

Sem ga jemal dol, ja. Pipica za benzo je navadna. Sem pa še enkrat našprejal vse kontakte pod rezervoarjem. Zaenkrat kaže dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zadnjič sem med vožnjo pri cca 6000 obratih opazil, da je obratomer za trenutek skočil na 0 in potem nazaj. Najprej sem mislil, da malo bluzim, ker..., ampak zadeva se je ponovila še parkrat. Prejšni teden pa natočim gorivo, dam kontakt in hočem resetirat števec. Kljub temu, da je bil motor ugašen, je obratomer za cca 3 sek. skočil na 3000 obratov nato pa 2-3 krat iz 0 na 1000 obratov. V knjigi piše, da "diagnostic center" prečekira vso zadevo pred zagonom. Očitno ta center meni nekaj javlja. A je imel kdo že kaj podobnega oz. a zna kdo kaj iz napisanega razbrati? :idea:

Aja, motor je še v garanciji.

Hvala, Hector

Najbrž samo kontakti... preveri od alternatorja do števca pa uporabi kontaktsprej. WD40 ni tolk grozn fajn za te zadeve.

Če bo še kej kakal, pel na servis, dokler ma še garancijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zadnjič sem med vožnjo pri cca 6000 obratih opazil, da je obratomer za trenutek skočil na 0 in potem nazaj. Najprej sem mislil, da malo bluzim, ker..., ampak zadeva se je ponovila še parkrat. Prejšni teden pa natočim gorivo, dam kontakt in hočem resetirat števec. Kljub temu, da je bil motor ugašen, je obratomer za cca 3 sek. skočil na 3000 obratov nato pa 2-3 krat iz 0 na 1000 obratov. V knjigi piše, da "diagnostic center" prečekira vso zadevo pred zagonom. Očitno ta center meni nekaj javlja. A je imel kdo že kaj podobnega oz. a zna kdo kaj iz napisanega razbrati? :idea:

Aja, motor je še v garanciji.

Hvala, Hector

Najbrž samo kontakti... preveri od alternatorja do števca pa uporabi kontaktsprej. WD40 ni tolk grozn fajn za te zadeve.

Če bo še kej kakal, pel na servis, dokler ma še garancijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj strani nazaj sem spraševal če kdo ve če je mogoče na kakšen način izboljšati sprednje vilice. Sedaj sem zvedel za eno možnost in sicer pogovarjal sem se z mehanikom na servisu kjer stimajo amortizerje cross motorjem in so mi rekli da ni problema. Menjajo vzmeti (dajo progresivne), se neke drobnarije in drugo olje. Na vse to dajo garancijo. Kasno je vase mnenje glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj strani nazaj sem spraševal če kdo ve če je mogoče na kakšen način izboljšati sprednje vilice. Sedaj sem zvedel za eno možnost in sicer pogovarjal sem se z mehanikom na servisu kjer stimajo amortizerje cross motorjem in so mi rekli da ni problema. Menjajo vzmeti (dajo progresivne), se neke drobnarije in drugo olje. Na vse to dajo garancijo. Kasno je vase mnenje glede tega?

Če so to že počeli na tem motorju in se obnese, pa še garancijo dajo ... go for it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj strani nazaj sem spraševal če kdo ve če je mogoče na kakšen način izboljšati sprednje vilice. Sedaj sem zvedel za eno možnost in sicer pogovarjal sem se z mehanikom na servisu kjer stimajo amortizerje cross motorjem in so mi rekli da ni problema. Menjajo vzmeti (dajo progresivne), se neke drobnarije in drugo olje. Na vse to dajo garancijo. Kasno je vase mnenje glede tega?

samo pozitivno.sem na trehdosedanjih motorjih to naredil in izboljsave so bile obcutne.mirnejse delovanje vilic pogojuje mirnejsi tek motorja na cesti,pogojuje boljsi oprijem gum na asfaltu,pogojuje bolj "mirno" voznjo,pogojuje hitrejso mozno voznjo.priporocam,samo naj bodo fedre in olje za tvoj motor primerne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž samo kontakti... preveri od alternatorja do števca pa uporabi kontaktsprej. WD40 ni tolk grozn fajn za te zadeve.

Če bo še kej kakal, pel na servis, dokler ma še garancijo.

LP

Pri kontakt spreju bi priporočal previdnost. Sicer ne vem koliko vrst jih je, vem pa, da so pri mojem motorju na servisu zaradi problemov s trip masterjem našpricali vse konektorje in varovalke s kontakt sprejem. Po kakšnem mesecu mi je popolnoma mrknil štrom. Začel sem pri varovalkah, kjer sem opazil, da so vse pobledele in bile so tako krhke, da so se vse zdrobile, ko sem jih poskušal izvleči. Prišel sem pa do konektorja, ki je s spodnje strani oblikovan kot posodica - plastika zgornjega dela konektorja je bil popolnoma stopljena (ne od temperature). Očitno, da so (nekateri) kontakt spreji agresivni na (nekatere vrste) plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Pri kontaktih je po mojih izkušnjah WD-40 še vedno najboljši, predvsem pri "šibkotočnih" kontaktih (elektronika). Nekaj previdnosti je morda potrebne le pri kontaktih za večji tok, da se reč ne začne smoditi (obrisati odvečno tekočino). Kontakt sprej je le začasna rešitev - kontakt očisti, ko pa izhlapi, je še slabše kot prej. Odtod tudi Romanova izkušnja - kontakt spreji so ponavadi le kombinacija močnih topil/čistil. WD-40 pa pusti tanko plast, ki preprečuje oksidiranje. Zaenkrat imam z WD-40 pri kontaktih samo dobre (raje odlične) izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Pri kontaktih je po mojih izkušnjah WD-40 še vedno najboljši, predvsem pri "šibkotočnih" kontaktih (elektronika). Nekaj previdnosti je morda potrebne le pri kontaktih za večji tok, da se reč ne začne smoditi (obrisati odvečno tekočino). Kontakt sprej je le začasna rešitev - kontakt očisti, ko pa izhlapi, je še slabše kot prej. Odtod tudi Romanova izkušnja - kontakt spreji so ponavadi le kombinacija močnih topil/čistil. WD-40 pa pusti tanko plast, ki preprečuje oksidiranje. Zaenkrat imam z WD-40 pri kontaktih samo dobre (raje odlične) izkušnje.

No, pol sem pa zgleda naredil prav. Kontakte sem namreč našprical z WD-40 in zaenkrat dela obratomer kot se šika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!