Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

Očitno ne poznaš nobene dobre pasme. Od odspodaj za goltanec se je že marsikateri mali kuža lep čas šlepal.

Ja, dokler ga ni velik s curkom urina splaknil s sebe. Drugega kot šlepat pa se tak ne znajo! Drugače pa sem se tudi naučil, da se ima vsak mali kuža za dobro pasmo, ke pač nima nič drugega...

Zato bodite v naseljih pozorni. Mali pesi so tudi v glavnem histerični in glupi, tako da ne bodo znali oceniti hitrosti motorista in ga bo hotel vgriznit v šuh... Tudi če ga v šusu na gobec, noga boli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo se mi je ravno učeri zgodilo da mi je pes z škarpe skočil direkt proti mopedu. Sej če bi skuču čez plot ga bi še vidu tko me je pa kar naenkrat napadla neka bela kepa iz neba :krneki: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

toliko govora okoli opreme, dodajam svoj pogled, zdaj ko sem spet začetnik in to kar tako...

ker je motociklizem (kakršen koli) potencialno nevarna zadeva se je treba zaščititi takrat ko to najmanj pričakujem. Prebral sem statistike, največ nesreč pri nizkih hitrostih in v okolici <2km od zacetka/cilja. Takrat ko "samo skociš v trgovino po kilo kruha" po domače povedano. Nerodna reč.

Zadal sem si eno vodilo. Minimalna oprema za počasno mestno vožnjo na kratke relacije: čelada (halo...), usnjena jakna s sčitniki, rokavice čez cele prste in dlani, škornji z zaščito gležnja in goleni. Kavbojke sprejmem zato, ker s kavbojkami čez škornje zgledam povsem vsakdanje. Jakna je pač malo posebna in to je to. Razmišljam o dodatku snemljivih kolenskih scitnikov pod kavbojke kot minimum.

Moje vodilo: Ce se mi ne da oblečti vsaj minimalno tega, tudi če "samo skocim v stacuno", sem tisti trenutek PREVEČ LEN za na motor. Če sem prelen za na motor je pa rešitev zelo preprosta - grem pa PEŠ, s KOLESOM ali z AVTOM! in tega se dosledno držim.

Vaja samodiscipline. Svoj motor in vse povezanjo z njim zelo spoštujem. Zaradi ježe motorja (prvič že pred mnogo leti) sem prepričan, da sem postal boljsi "voznik", svojo veščino ki je kot en šesti čut predvidevanja napak drugih, gojim tudi v avtu, da ohranim "našpičenost".

Moj point: kavbojke gor ali dol, bla bla, kaj pa če ne bi obsojali?

Ja biti stereotipiziran zaradi enega norca ni prijetno... a to je izjava tistih ki stereotipizirajo in so omejenih nazorov. Ne zavedajo se morda kaj sporočajo o sebi, zatorej

Izzovi jih! Ali zmorejo odprtost uma?

peace in jezdite varno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajoj... napačna tema :/ ni možnosti brisanja svojega posta, tudi če je zaden... mod! :)

Popravljeno . Popravil hydros
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja izkušnja: (Slaba! A se je 2x izšlo).

1. primer:

Serpentine Bogenšperk: Predvideval - levi nepregledni ovinek;

Izza njega, (kot hudič) rdeč tovornjak, ki je zavzel celo cesto! Zaradi prilagojene in zreducirane hitrosti sem močno zavrl in se izognil neizogibnem trčenju. Če bi bil le nekaj metrov bliže, bi me nabasal, ali pa zrinil v prepad, kjer bi se šel med bukvami "rusko ruleto".

Primer 2: (Pol ure kasneje)

Velika Račna. Na vstopu v vas zreduciral hitrost.

Z desne mi je pri vključevanju v promet (na PREDNOSTNO cesto), striček s klobučkom zapeljal na cesto in se ustavil šele, ko sem imel noge (že) na tleh, stal in mu (razpizden) zatrobil.

Šele takrat me je opazil, se vidno usral, za nameček pa še ustavil!!!

Če nebi predvideval, bi ga nabasal točno "v desetko"!!!

Nauk:

Izgleda, da bo šlo to sezno zares!! Vključno z "eksperti" na cesti!

Torej previdno! Lov na motoriste je že odprt!!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja izkušnja: (Slaba! A se je 2x izšlo).

1. primer:

Serpentine Bogenšperk: Predvideval - levi nepregledni ovinek;

Izza njega, (kot hudič) rdeč tovornjak, ki je zavzel celo cesto! Zaradi prilagojene in zreducirane hitrosti sem močno zavrl in se izognil neizogibnem trčenju. Če bi bil le nekaj metrov bliže, bi me nabasal, ali pa zrinil v prepad, kjer bi se šel med bukvami "rusko ruleto".

Primer 2: (Pol ure kasneje)

Velika Račna. Na vstopu v vas zreduciral hitrost.

Z desne mi je pri vključevanju v promet (na PREDNOSTNO cesto), striček s klobučkom zapeljal na cesto in se ustavil šele, ko sem imel noge (že) na tleh, stal in mu (razpizden) zatrobil.

Šele takrat me je opazil, se vidno usral, za nameček pa še ustavil!!!

Če nebi predvideval, bi ga nabasal točno "v desetko"!!!

Nauk:

Izgleda, da bo šlo to sezno zares!! Vključno z "eksperti" na cesti!

Torej previdno! Lov na motoriste je že odprt!!!

Miran, hvala za tole. Mi je dalo misliti.

Pa naj povem še svojo izkušnjo. Včeraj, ko sem se vozil po Jurčkovi proti E.Leclercu sem se držal preveč desno, tako da je nek "živčnež", ki mi je prihajal nasproti, začel tik pred mano prehitevati pred sabo vozeče vozilo in mi je prišel nevarno blizu. Če bi se jaz vozil čisto po sredini pasu, bi ga po vsej verjetnosti odvrnil od takega neumnega početja.

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V današnjem delu FT na zadnji strani pod utrinki.

Brane Kuzmič, nekdanji dirkač in inštruktor varne vožnje je za jasno delitev odgovornosti za varnost na cesti:

Veste, tisto se mi zdi malo bedasto, ko opozarjajo voznike avtomobilov, naj bodo pozorni na motoriste. Naj motoristi normalno vozijo.

Z zadnjim stavkom se kolikor toliko strinjam, nasprotno pa se ne strinjam z prvim stavkom. Potem lahko rečemo da nam avtomobilistom ni treba paziti na pešce in kolesarje češ naj sami prevzamejo del odgovornosti in pazijo kje in kako se vozijo oz hodijo. Podobno lahko rečemo tudi za voznike tovornjakov, da ne rabijo pazit na šibkejše v prometu, pa naj se drugič vozijo s tovornjakom namesto z starim cliotom.

V glavnem je izrečen stavek s strani inštruktorja varne vožnje žalosten, nevzgojen in popolnoma skregan z zdravo logiko ljudi, ki so pravzaprav na nek način zgled drugim, posebej pa voznikom ki šele vstopajo v svet nevarnosti v cestnem prometu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa Kuzmica tice bi mu pa reku samo to,da nej najprej sebe malce v red spravi pol naj pa drugim pridiga ;) Ga kr dostikrat vidim po ljubljani,pa ni ravno za nek vzor,kako se vozi. S takimi komentarji pa samo se dodatno priliva k nestrpnosti do motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa Kuzmica tice bi mu pa reku samo to,da nej najprej sebe malce v red spravi pol naj pa drugim pridiga ;) Ga kr dostikrat vidim po ljubljani,pa ni ravno za nek vzor,kako se vozi. S takimi komentarji pa samo se dodatno priliva k nestrpnosti do motoristov.

Sem ga nekajkrat v zadnjih letih srečal in nisem imel slabega občutka (lahko bi celo rekel, da je kar fajn dečko). Tudi dosti dobrega je naredil (dobro - biznis je biznis!). Sem pa prepričan, da take neumnosti ni izjavil ali pa je napačno prezentirana.

Dobro bi bilo omeniti, kaj smatraš da dela narobe in kako naj se spravi v red. Pavšalne ocene niso najbolj priljubljene. To naj delajo tercialke na tržnici.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je bil omenjen citat napisan v reviji Delo dvomim da je bila kakorkoli narobe interpretirana, tudi če je le del intervjuja oz pogovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism vedu kam naj napišem svojo današnjo izkušnjo(pa ni bla prva tovrstna)...se peljem od Laz proti Rakeku približno 4-5km ceste prva ravnica ko je bla prehitim BMW z italjansko registrsko tablico..njegova hitrost je bla nekje med 70 in 80 a glejga hudiča ko sm ga prehitu čez par sto metrou se mi je prlepu za rit 2km sva se tako podila umes sm mu parkarat prbremzou pa ni jebau žive sile,ne vem kaj imajo ljudje od tovrstnega provociranja,pa se bo keri najdu pa reku zakaj ga nis pa naprej spustu...kaj misliš da je teu it?

Kakšno protiorožje prot takim divjakom?

lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno protiorožje prot takim divjakom?

Pustil si se spravocirati, kar zelo rado privede do slabih posledic. Najboljše protiorožje, da zapelješ na stran, pokadiš en čik (če kadiš), greš scat (tudi če te ne tišči se vedno najde kakšna živčna kapljica) in potem lepo nadaljuješ vožnjo naprej v svojem ritmu, za katerega veš da te bo pripeljal zadovoljnega in v enem kosu na cij, ki si ga zastavil. S takim pristopom boš vedno absolutni zmagovalec ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism vedu kam naj napišem svojo današnjo izkušnjo(pa ni bla prva tovrstna)...se peljem od Laz proti Rakeku približno 4-5km ceste prva ravnica ko je bla prehitim BMW z italjansko registrsko tablico..njegova hitrost je bla nekje med 70 in 80 a glejga hudiča ko sm ga prehitu čez par sto metrou se mi je prlepu za rit 2km sva se tako podila umes sm mu parkarat prbremzou pa ni jebau žive sile,ne vem kaj imajo ljudje od tovrstnega provociranja,pa se bo keri najdu pa reku zakaj ga nis pa naprej spustu...kaj misliš da je teu it?

Kakšno protiorožje prot takim divjakom?

lep dan

Prilagodi hitrost varnostni razdalji, ki jo dotični drži do tebe.

Sem že spremljal motorista, ki jo je prilagodil na 0 km/h pa se je oni odzadaj malo usral ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustil si se spravocirati, kar zelo rado privede do slabih posledic. Najboljše protiorožje, da zapelješ na stran, pokadiš en čik (če kadiš), greš scat (tudi če te ne tišči se vedno najde kakšna živčna kapljica) in potem lepo nadaljuješ vožnjo naprej v svojem ritmu, za katerega veš da te bo pripeljal zadovoljnega in v enem kosu na cij, ki si ga zastavil. S takim pristopom boš vedno absolutni zmagovalec ... :worship:

se pridruzim :worship:

vedno deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustil si se spravocirati, kar zelo rado privede do slabih posledic. Najboljše protiorožje, da zapelješ na stran, pokadiš en čik (če kadiš), greš scat (tudi če te ne tišči se vedno najde kakšna živčna kapljica) in potem lepo nadaljuješ vožnjo naprej v svojem ritmu, za katerega veš da te bo pripeljal zadovoljnega in v enem kosu na cij, ki si ga zastavil. S takim pristopom boš vedno absolutni zmagovalec ... :worship:

Tudi jaz se podpišem pod tole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagodi hitrost varnostni razdalji, ki jo dotični drži do tebe.

Sem že spremljal motorista, ki jo je prilagodil na 0 km/h pa se je oni odzadaj malo usral ...

Se strinjam - ampak hitrost je treba prilagajat počasi in postopoma, da te slučajno ne nabaše od zadaj...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga nekajkrat v zadnjih letih srečal in nisem imel slabega občutka (lahko bi celo rekel, da je kar fajn dečko). Tudi dosti dobrega je naredil (dobro - biznis je biznis!). Sem pa prepričan, da take neumnosti ni izjavil ali pa je napačno prezentirana.

Dobro bi bilo omeniti, kaj smatraš da dela narobe in kako naj se spravi v red. Pavšalne ocene niso najbolj priljubljene. To naj delajo tercialke na tržnici.

LP.

Je bil ta isti citat tudi v nekaj-številk-nazaj Dnevnikovemu Objektivu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno protiorožje prot takim divjakom?

lep dan

pustil bi ga naprej, zmanjšaš, mu pomahaš, ga pustiš naprej... jest to nardim vedno, ker se pač peljem počasi (no po omejitvah), pa je to za večino ostalih motoristov kot bi šel s kolesom. :) če pa kljub temu noče naprej, se pa ustavi. če pa še vseeno noče naprej, si mu pa verjetno al ful všeč al mu je ful dolgčas al pa je ful čudak :fredy: :blink: pa se mal pomenta, kaj hoče.

moje mnenje je, da se dostkrat glih zarad takih stvari nardijo nesreče. :headbang: ne vem kolk izkušenj mata ti in on, ampak zase vem, da bi mene taka reakcija zlo zlo hitr nesla (malo bolj izkušenj začetnik sem :blush: ), tako da se raj umaknem :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Danes na AC Koper - Ljubljana;

Še malo je nesreč glede na to, da so nekateri zmožni (z motorjem!!!) voziti 10 kilometrov po AC, pet metrov za avtobusom, ne da bi videli, kaj bo ta obvozil, zaradi česa zavrl, obšel itd...

Potem sem jo pa pihnil naprej, ker me je popadel organski strah, srh, groza, panika in kaj še vse Marija božja........!

O PREDVIDEVANJU pa čisto NIČ!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na AC Koper - Ljubljana;

Še malo je nesreč glede na to, da so nekateri zmožni (z motorjem!!!) voziti 10 kilometrov po AC, pet metrov za avtobusom, ne da bi videli, kaj bo ta obvozil, zaradi česa zavrl, obšel itd...

Potem sem jo pa pihnil naprej, ker me je popadel organski strah, srh, groza, panika in kaj še vse Marija božja........!

O PREDVIDEVANJU pa čisto NIČ!

Podobno sm vidu nekaj dni nazaj na Rakeku. Kamjon, motorist (3 metre za njim) zadej pa še jst. Kljubtemu da je omejitev 50 se nebi špilal s tako varnostno razdaljo. Izgleda da nekateri mislijo da so nesmrtni :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan na poti v službo... :headbang: :headbang:

glih testiru kamero......

Lokacija pri znani in frekventni trgovini zato je tam pričakovati takšno situacijo ...

voznica rumenega WV polo ni mela upaljenga smerkoza in je nenadoma zavila na dvorišče trgovine čeprav sem bil že v "njenem nišanu" in v tiru :headbang: pa še po GSM je vmes čvekala...

Vidl al ne...(prej ne ku ja)...

Ok......sem si reku Dejavu ...in res je blo tko.

Ocenu ...Popustu gas...malo po zavorah ....levo in mimo...

Another Bike kill Koka on the road ... :unsure: :unsure: :unsure:

Posnetek Rumen Polo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to.. pri meni je bla ista stvar, le da je pri meni voznica malo pozneje zavila, ko sem bil že v njej :trance_33_sleep: Čist jeba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to.. pri meni je bla ista stvar, le da je pri meni voznica malo pozneje zavila, ko sem bil že v njej :trance_33_sleep: Čist jeba

Končal si v njej. Na nek način. Spodobilo bi se, da ji kdaj pošlješ rože ali bonboniero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!