Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

Verjetno te to zanima. Če pozorno prebereš, ni nikjer omenjena polna črta.

 

52. člen

(prepoved prehitevanja)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Verjetno te to zanima. Če pozorno prebereš, ni nikjer omenjena polna črta.

 

52. člen

(prepoved prehitevanja)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

...

 

drži, ampak še vedno pa je dovoljeno:

- po levi prehiteti vozila, ki zavijajo desno (pod pogojem, da ne prevoziš polne črte) in

- po desni prehiteti vozila, ki zavijajo levo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tvojem primeru je bila kolona vozil, katera je vozila z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ... Ne prehitevaj kolone vozil, tudi, če ne greš preko polne črte. Za prehitevanje po desni pa si preberi spodnje besedilo.

 

50. člen

(prehitevanje)

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;

2. vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

3. vozilo, ki vozi na ploščadi z več prometnimi pasovi, v katero se razširi smerno vozišče pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na največ 60 km/h.

(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.

(4) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ob tvojem pisanu @motom je za opozorit tudi potrebno predvidevanje če bi se posatvili v vlogo motorista, ki je prehiteval kolono. Izkušnje so me naučile da skozi križišča nikoli ne prehitavam, ker nikoli ne veš, kdaj bo kak brez opozorila zavil levo ali  pa tako kot opisuješ v tvojem primeru. Če se že zgodi, da skozi kak kraj prehitim preveč počasen avto, le to storim da ga prehitim po skrajnem levem robu nasprotnega pasu. Če so pa kaki odcepi na regionalki pa sem tudi že zaviral ku budalo iz čiste preventive. Še posebej je v takih primerih pazit na traktorje, ki radi zavijajo na stranske odcepe pri tem pa so presenetljivo okretni in nagli pri zavijanju.

 

Igor

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je predvidevanje zmožnost možganov predelati določeno količino podatkov in jih pravilno razvrstiti ter nato na podlagi njihove pomembnosti reagirati ? Bo bolj pameten človek tudi bolj predvidljiv ? Potem takem bo vsak malo bolj "neumen" motorist več na bolniški postelji kot pa na motorju.

Mogoče pa bo to držalo. Primer predvidevanja vidimo vsi, kateri uživamo na OMV Postojna. Mimo pelje glavna cesta med Obalo in Ljubljano. Ravnina in nekaj odcepov za zavijanje v levo v smeri proti Ljubljani, eden za OMV in dva za Spar. Vsak dan je na tem delu ceste veliko prehitevanj (preko polne črte, seveda) s polnim gasom, čeprav so trije odcepi za zavijanje v levo. Kaj pa če, ... Ja, to je pa predvidevanje in skrb za lastno varnost ter posledično skrb za varnost vseh ostalih. Sploh kaj pomislijo ti motoristi, ko se odločijo za prehitevanje vozila, katero lahko zavije v levo in ... Marsikdo se bo spomnil prometne nesreče, ko je voznica avta zapeljala na to glavno cesto v levo, motorist pa je na polno "priletel" iz smeri semaforja in jo poizkusil prehiteti po desni. Vsi ti, kateri tako veselo prehitevajo v križiščih, se verjetno ne zavedajo morebitnih posledic svojega ravnanja. Me pa tudi zanima, koliko bi jih še prehitevalo, če bi bil OMV prazen. Pa smo, kjer smo. Predvidevanje odpade, vendar se je pa potrebno pokazati pred motoristi s svojimi veščinami prehitevanja s polnim gasom. Evo, pa sem pogruntal. Vsi parkirani motoristi so krivi, da je prehitevajočemu motoristu odpovedal del možganov in ni mogel predelati vseh podatkov, kar bi vodilo do predvidevanja in morebiti do popuščanja gasa in vožnji za vozilom pred seboj.  

 

Je pa tudi tako, da ni vse črno ali belo, temveč tudi rdeče, rumeno, zeleno, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko bi jih še prehitevalo in divjalo, če bi bil OMV ali Viki na Črnem kalu prazen ???  Pa smo, kjer smo. Predvidevanje odpade, vendar se je pa potrebno pokazati pred motoristi s svojimi veščinami prehitevanja s polnim gasom. Evo, pa sem pogruntal. Vsi parkirani motoristi so krivi, da je prehitevajočemu motoristu odpovedal del možganov in ni mogel predelati vseh podatkov, kar bi vodilo do predvidevanja in morebiti do popuščanja gasa in vožnji za vozilom pred seboj.  

 

Je pa tudi tako, da ni vse črno ali belo, temveč tudi rdeče, rumeno, zeleno, ...

 

Halooooooo ?????   :surrender:

 

.... sam si pa taprav !!!!!!!!???????????  :worship:

 

U bistvu imaš sicer veliko napisanega prav.  :yes: .... AMPAK ....?????

 

Nemalokrat je namreč pri motoriranju ob iskanju "adrenalina" na tak ali drugačen način, prisotno seveda tudi postavljanje .... :whistle:

 

... in sicer postavljanje s tem, kakšen aparat kdo vozi, ali pa s tem, kdo si upa bolj noro odpeljat določen odsek ....   :unsure:

 

.

 

ps.

.... ampak ob vsem tem bom pa jest še zmer sedu na OMV-ju in pr Vikiju na kavici brez najmanjše slabe vesti, čeprav si me s tem tvojim postom praktično okrivil kot delnega krivca za te oslarije, ki jih "vaški posebneži" počnejo na takih krajih ....  :(

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tvojem pisanu @motom je za opozorit tudi potrebno predvidevanje če bi se posatvili v vlogo motorista, ki je prehiteval kolono. Izkušnje so me naučile da skozi križišča nikoli ne prehitavam, ker nikoli ne veš, kdaj bo kak brez opozorila zavil levo ali  pa tako kot opisuješ v tvojem primeru. Če se že zgodi, da skozi kak kraj prehitim preveč počasen avto, le to storim da ga prehitim po skrajnem levem robu nasprotnega pasu. Če so pa kaki odcepi na regionalki pa sem tudi že zaviral ku budalo iz čiste preventive. Še posebej je v takih primerih pazit na traktorje  in ITALJANE , ki radi zavijajo na stranske odcepe IN pri tem So presenetljivo okretni in nagli pri zavijanju.

 

Igor & Dami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Je pa tudi tako, da ni vse črno ali belo, temveč tudi rdeče, rumeno, zeleno, ...

 

Pr men je črno belo, pr Piku je pa tut neki rdeče vmes :P

 

Borut na kratko, teorije je ogromne in filozofske razprave se lahko razvlečejo do tega, da ugotovimo, da je za postavljanje na ridah ali kalu ali OMVju itd..kriva mama, ker ga (nas) je premau dojila. Al pa ker mu ravno včeraj žena ni dala.....

p.s. najraj diujam, kjer ni nobenga :D sicer itak diujam po pravilih

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč resno ste vzeli moje razmišljanje glede postavljanja in "frajerašenja" ter posledično preveč obračanja desne ročice na krmilu na odsekih posejanih z gledalci in občudovalci. To je moje razmišljanje, ker pač opažam takšno vedenje.

Ni problem postavljanje na določenih točkah s svojo pojavo in s svojo mašino, temveč izguba pameti v primeru vožnje mimo gledalcev in brezpametno ravnanje. Kako si potem lahko razlagamo vožnjo z zelo veliko hitrostjo mimo OMV in prehitevanje ? Je res takšen problem in tako težko voziti v naselju za avtom po omejitvi ? Predvidevanje je aktivna varnost. Kako naj tak voznik, kateri prehiteva vse živo v naselju, nekomu postane dober zgled ? Ne more, ker zgledi vlečejo in takšno obnašanje postane sprejemljivo in celo zaželeno.

 

Vsak je svoje sreče kovač in vsak ima svojo pamet. Ta stavek je v povezavi s prvim stavkom. Če voznik popusti "pritisku" nepregledne množice oči in objektivov ter zaradi tega razmišlja, kako bi čim hitreje zvozil del ceste, potem si je čisto sam kriv. Vsako prase rije zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kliči hudiča, ker te bo sam našel :devil:  :wub:  :inlove: .

 

wem :glare:  .. zato pa kupujem močne motorje :kva2:

 

Matildi s koso pa itak nuben ne uide :whistle:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za časa Joškota so bile tri mogočne ženske; Milica, Marica in Matilda. Katero bi ti najraje ?

 

Tko je ... najprej te prefuka Milica, odpelje Marica, pokoplje pa Matilda ... najraj mam Minđo fon Ninđo :P (tut to je na M ) ... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

po resničnih dogodkih:

 

včeraj vozil za 4. traktorji in vsi so zavijali z glavne ceste levo. Od tega:

 

3. traktorji so zavijali brez smernika

2. je delal sicer smernik na traktorju, na prikolici pa ne

1. se ni niti ozrl preden je zavil (tisti, ki mu ni nič delalo)

 

Le kakšne so možnosti, da se poknem v kretena na traktorju, ko ga bom z mopedom skušal obiti? Hm.......

ali

izvleček po Murphyu: če obstaja možnost da bo traktor zavil levo in to brez pogledat nazaj, se bo to tudi zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po resničnih dogodkih:

 

včeraj vozil za 4. traktorji in vsi so zavijali z glavne ceste levo. Od tega:

 

3. traktorji so zavijali brez smernika

2. je delal sicer smernik na traktorju, na prikolici pa ne

1. se ni niti ozrl preden je zavil (tisti, ki mu ni nič delalo)

 

Le kakšne so možnosti, da se poknem v kretena na traktorju, ko ga bom z mopedom skušal obiti? Hm.......

ali

izvleček po Murphyu: če obstaja možnost da bo traktor zavil levo in to brez pogledat nazaj, se bo to tudi zgodilo.

Po Ljubljani se voz

Tam ni traktorjev

 

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Ljubljani se voz

Tam ni traktorjev

 

:grim

na drži!

Zadnje čase ga videvam vozit po Tržaški pri Dolgem Most.

Rdeč in vozi vedno po prehitevalnem pasu  :BUA:

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po Ljubljani se voz

Tam ni traktorjev

:grim

tam so pa lublančani, še huj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!