Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti in osebna varnost


moto rider

Priporočene objave

In posledica takega nasveta:POLNIJO SE STRANI!!!ČRNA KRONIKA!!!

Nekateri bi se lahko fajn zamislili in še mnogokrat prebali kakšne neumnosti pišejo.Res za :SS

Daj, malo se umiri, globoko vdihni, razmisli, če ne gre mogoče za zajebancijo.........pol pa tresni po tastaturi.......... :headbang: :headbang:

Aja, pa malo po profilih članov poglej, mogoče najdeš tudi kakšen kraj napisan (npr. MB-okolica in Hoče/MB), potem pa začni malo seštevat (če se slučajno kdo medseboj pozna).........Bo šlo? Sicer smo pa tako in tako vsi Off-tako da se lahko tudi mirno pobriše......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse met za lopove lažnive!!nobenmu verjet!!Ogledala ...lažejo...mamce ...lažejo....kamjonisti...lažejo....nonoti...ah kaj pa oni vejo....lažejo tudi oni!

tko to delat ,ja! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, malo se umiri, globoko vdihni, razmisli, če ne gre mogoče za zajebancijo.........pol pa tresni po tastaturi.......... :headbang: :headbang:

Aja, pa malo po profilih članov poglej, mogoče najdeš tudi kakšen kraj napisan (npr. MB-okolica in Hoče/MB), potem pa začni malo seštevat (če se slučajno kdo medseboj pozna).........Bo šlo? Sicer smo pa tako in tako vsi Off-tako da se lahko tudi mirno pobriše......

Jaz sploh pogledam na tablico MB..... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In posledica takega nasveta:POLNIJO SE STRANI!!!ČRNA KRONIKA!!!

Nekateri bi se lahko fajn zamislili in še mnogokrat prebali kakšne neumnosti pišejo.Res za :SS

Ta nasvet je bil zafrkancija. S Speedom in xr800, se poznamo. Oba, sta prav prijetna možakarja, previdna in tudi odgovorna

voznika. Samo Speedek, me včasih malo zeza. Ga bom že dobil v roke. :yes:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo vsem!

Kakšen pametn nasvet bi mi prav prišel...v nedeljo se odpravljam na eno daljšo turo. Ni prva tko da ni panike. Ampak sem v dilemi. V Livornu mam trajekt okol 9 zjutraj tko da se bom moral vozit ponoč. Načeloma mi nočna vožnja ne dela težav ampak vseen ni isto kot podnev. Sigurno vas ma ogromno na tem forumu dosti več izkušenj kot jaz zato bi prosil za kak koristen nasvet( na kaj bit pozoren itd,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9h trajekt, to pomeni biti dol ob 8h al pa še prej ... pa si pomislil, da bi se čez padsko spravil v soboto zvečer, čez noč najdeš sobo, al pa spalko za grm vržeš, ob zori pa še uro ali dve odfuraš? :naughty:

Ponoči - bad idea :BUA: :nono: Jih fašeš, pa sploh ne veš od česa. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to - iz ene debate zdajle (mogoče le čvek): ravno italijanska AC Genova-Livorno naj bi bila v preteklosti tarča nevemkakšnih modelov, ki so znali na asfalt nametat kamenje.

Zdaj pa v razmislek: Avtocesta, noč, pelješ umirjeno, 'počasi', cca 100 /h, malo vidiš, malo pa tudi ne in upaš, da boš kamen prej videl kot povozil :eek: :cry:

Je vedno še ena opcija: najprej :kva2: , potem :yawn: :zzz: , pol pa spet :kva2: in :yea1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm zdaj se pa že mal v dvomih :unsure:

Tud na to sm že pomislu da bi štartal prej pa da bi vmes nekje prespal...sam ne vem no. Bom pač tvegal. Nova izkušnja pa upam da bo vse cool.

Vsaj za nazaj bom podnev vozu to je pa tud neki ane? :rolleyes:

Hvala za nasvet. Se beremo k pridem nazaj pa povem kako je šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tudi jaz imel eno neprijetno situacijo. Ko sem se vračal domov. Se peljem po Jurčkovi, dam žmigavc za levo da bom zavil v ulico k sreči sem dovolj zgodaj opazil enega kretena s skuterjem kako vozi po levi skoraj vštric z mano, nato se je umaknil na desno stran vozišča. Takrat sem se pa vsedel na hupo, mater če bi šel takrat za njim bi ga tako nahrulil... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet za tiste, ki se dosti peljete po primorski.

PAZITE SE ITALIJANOV. Poudarjan, da nisem noben rasist, ampak to, kar tej penzionisti delajo po naših cestah ni normalno. Jst bi jim vsem prepovedal vstop v Slovenijo. Naj naštejem nekaj najobičajnejših stvari:

- polkrožno obračanje na avtocestah, vožnja rikverc po avtocesti in navadni cesti

- predvsem je treba pazit v bližini gostiln, ker ponavadi sploh ne vejo kaj se dogaja, ko sledijo vonju hrane in vohajo po zraku

- če je pred vami manj močen avto (Fiat Panda, Hyundai Atos, Daewoo Matiz ali podoben jajec, predvsem če je not 5 ljudi - ne to ni hec) je treba pazit, ker se zna zgodit, da po ravni cesti izven naselja vozi tudi 40 na uro ali manj in to zna bit hinavsko, ker prepozno opaziš

- zelo je razširjena praksa zavijanja zadnji moment brez žmigavcev in na neobstoječe stranske ceste (zaradi tega je lani izgubil življenje motorist v hrpelju)

- pričakujte, da v ogledala itak ne gleda nobeden in rajši prehitevajte v širokem loku, ker zelo radi vozijo malo levo malo desno

- dostikrat se zgodi, da sploh ne poštekajo da so prišli iz stranske ceste na glavno oziroma kr zapeljejo sredi križišča in komaj tam gledajo, če kdo prihaja

Če se komu zdi ta post brezvezen, naj samo pogleda, kolko nesreč motoristov s smrtnim izidom ali hujšimi poškodbami povzročijo Italijani (over 60 - veterani za volanom) na primorskem.

Hvala za pozornost in nasvidenje. :closedeyes:

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet za tiste, ki se dosti peljete po primorski.

PAZITE SE ITALIJANOV. Poudarjan, da nisem noben rasist, ampak to, kar tej penzionisti delajo po naših cestah ni normalno. Jst bi jim vsem prepovedal vstop v Slovenijo. Naj naštejem nekaj najobičajnejših stvari:

"Zajček"!

Se popolnoma strinjam s tabo.

Avstrici ("strici") pa tudi ne zaostajajo kaj dosti za špagetarji.

Pa tudi nisem rasist!

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega z Italijani nisem verjel, dokler nisem peljal na Mangart,- kreteni so ustavili avto sredi ceste na ovinku, izstopili in občudovali razgled. Potem so še pa nekaj žugali, ko sem jim potrobil, ko sem peljal mimo. Pa saj so nekateri naši asi tudi prave cvetke. Žmigavci so jim izgleda za okras. In bog ne daj, da ga prehitiš,- jim tako raniš ego, da te morajo prehiteti. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na splošno se je treba bat vseh tujcev prinas, vsi občudujejo naravo, gostilne, itd, itd, sva se s prijateljem peljala ob kolpi pa je nek mađar kar zlepga zabremzal in da bo v rikverc parkiral, ja mal je mankal pa bi mu se oba zalepla na zadnji odbijač, ko sem šel mimo njega in mu malo potrbil, so vsi iz vozila gledali z nasmehi opravičila, kaj češ, je že tako da moramo biti motoristi ZEEEEEEEEEEELO previdni, pa SREČNO

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko jaz vidim al pa oba, če sva skupi, al na motrju al v avtu, makaronarja, mi potegne ven žilo. Če se le da, je treba it čimprej mim. Je nevarno za moj življenje, če dolg vozim za njim.

A se spomnite, če ste vozili po Trstu. Če ne reagiraš v milijoninki sekunde pr njih, ti jih 500 takoj trobi, pr nas pa vozjo tam, kjer je 70 in več, clo po trije avti skupi, 40- 50, pa jih tud prehtet ne moreš, se držijo skup tko kt otroc iz vrtca na sprehodu.

Resno, se dogaja. Tud tist umrli 51.letni motorist v soboto je nastradal zarad makaronarja.

TUDI JAZ NISEM RASISTKA, daleč od tega, ampak njih pa res ne maram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

TUDI JAZ NISEM RASISTKA, daleč od tega, ampak njih pa res ne maram.

A nisi rasist če ne maraš druge rase črnci, azijci,belci,...

Če pa ne maraša drugega naroda si Jelinčič, ups sem mislil nacionalist.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

A nisi rasist če ne maraš druge rase črnci, azijci,belci,...

Če pa ne maraša drugega naroda si Jelinčič, ups sem mislil nacionalist.

lp

Pust Jelinčiča primiru,še par takih bi rabili saj bodo pri nas razen čefurjev ,romov - ciganov ravno zdaj sami Bolgari,Romuni,Šiptarji in nevem kakšni še cigani Slovenca že nesračaš na sprehodu so vsi doma,menda se še na sprehode neupajo ali pa mirkajo tisto malo premoženja,kar jim država nepobere,da vzdržuje in podpira tako drhal !!!!!!!!!!!!!!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pust Jelinčiča primiru,še par takih bi rabili saj bodo pri nas razen čefurjev ,romov - ciganov ravno zdaj sami Bolgari,Romuni,Šiptarji in nevem kakšni še cigani Slovenca že nesračaš na sprehodu so vsi doma,menda se še na sprehode neupajo ali pa mirkajo tisto malo premoženja,kar jim država nepobere,da vzdržuje in podpira tako drhal !!!!!!!!!!!!!!!! :headbang:

Zakaj :headbang: ? Ne smeš krivit drugih narodov za napake Slovencev. To je že prepogosta napaka v tej deželi šentflorjanski. Odločimo se it v EU in potem je vse narobe. Umiramo od foušije in potem ti praviš, da Slovenca ne srečaš več. Seveda ne, Brumer, če so pa vsi v City Parku!

Sicer se pridružujem mnenjem o nevarnosti tujcev, niso pa oni edini. Par dni nazaj se peljem po VOdnikovi, pred mano skuter, pred njim pa kamionček od Harvey Norman. Glede na potek cestišča se je obnašal čudno in zmanjšal sem hitrost. SKuter ne. Kar naenkrat model pohodi bremzo in brez opozorila zavije desno proti bloku. Skuter se je komaj izognil. Obožujem dostave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj :headbang: ? Ne smeš krivit drugih narodov za napake Slovencev. To je že prepogosta napaka v tej deželi šentflorjanski. Odločimo se it v EU in potem je vse narobe. Umiramo od foušije in potem ti praviš, da Slovenca ne srečaš več. Seveda ne, Brumer, če so pa vsi v City Parku!

Sicer se pridružujem mnenjem o nevarnosti tujcev, niso pa oni edini. Par dni nazaj se peljem po VOdnikovi, pred mano skuter, pred njim pa kamionček od Harvey Norman. Glede na potek cestišča se je obnašal čudno in zmanjšal sem hitrost. SKuter ne. Kar naenkrat model pohodi bremzo in brez opozorila zavije desno proti bloku. Skuter se je komaj izognil. Obožujem dostave...

MODEL je bil sigurno kak uvožen tujec z kupljenim vozniškim izpitom,mogoče ima celo kakšno kupljeno diplomo,kot tista množica zaposlenih na SOVI !!!!!!! :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda, Brumer. Humor pa tak. :trance_33_sleep:

Kar nekaj "dostavnih" poznam in so kar naše gore list in strah in trepet na cesti. In ne daj bože, da jim kaj rečeš, so sami asi in imajo vedno prav. :headbang:

Kar se tiče makaronarjev in drugih turistov (ne izvzemajmo naših, ki so krave zaupali sosedu in odšli na izlet) in njihovem panoramskem obnašanju na cestah.

Na rivc! In to oreng, da bo v cajtengih pisal! In to direkt na rivc, da se mu solze ulijejo, da tablce ne vid! :evilgrin:

So meni tudi že nekajkrat živc utrgali. Imajo srečo, da običajno prevažam frau, pa se hočeš nočeš skuliram. Sicer bi vsaj špegli po tleh leteli. Se je že dogajalo. pa se zna še!

Mater jim turistično, za ferbec past se najprej ustavi kot je potrebno in varno, potem pa zardi mene tri dni lahko bulijo.

So pa makaroni posebne sorte, saj kot sem zamerkal, smatrajo Primorsko za svojo in se tako tudi obnašajo. :angry: Ja, edino rilčni ukrepi bi kaj pomagali. :hmm:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani so takšni kot so. Njihovo obnašanje na cesti je predvsem posledica drugačne vozniške kulture in dejstva, da je med turisti veliko starostnikov, katerih sposobnosti so lahko že omejene (Trst je mesto upokojencev, po starosti prebivalcev eno najstarejših mest v Evropi). Nekaj k temu pripomore tudi občutek, da te v drugi državi ne bodo tako štrafali, ker si turist, ki jim prinaša zaslužek.

Za dogajanje na cestah bi morala skrbeti policija, ki bi s svojo prisotnostjo in kaznovanjem nevarnega in nespametnega početja naredila red. Če bi takšno pocestno obnašanje začelo ogrožati turistično dejavnost bi, predvidevam, predstavniki turizma začeli pritiskati na policijo naj ostreje ukrepa. Ker pa temu ni tako, oz. je nekako percepirano, da bi delanje reda med turisti škodovalo turizmu, jih raje pustijo pri miru.

Svojčas so, v Trstu, Slovenci in Hrvatje sloveli kot dirkači na obvoznici. Ko jih je nekaj posnela, ustavila in oglobila (kvalitetno) italijanska policija, se je to hitro razvedelo okrog in ljudje so postali bolj pozorni na to kako se obnašajo na cesti, pri sosedih.

Razlika je v tem, da mi ponavadi prehitro peljemo, Italijani pa počnejo razne druge neumnosti, ki so pri njih bolj tolerirane (ustavljanje vsepovsod, obračanje vsepovsod itn.).

Osnova za voznike dvokolesnikov naj bo, da varen nepregledni ovinek ne obstaja. Prav tako naj nikoli ne verjamejo vozniku avtomobila pred seboj in naj pričakujejo, da bo njegova naslednja poteza najslabša možna za motociklista. Italijani in ostali na cestah so dejstvo in temu dejstvu se je potrebno prilagoditi - tako kot pesku, traktorjem, idiotom etc. Mogoče bo potem vožnja z motorjem počasnejša, veliko več bo zaviranja v naseljih in tam kjer so dovozi s stranskih cest a odtehta to, da si na koncu dneva živ in cel.

MODEL je bil sigurno kak uvožen tujec z kupljenim vozniškim izpitom,mogoče ima celo kakšno kupljeno diplomo,kot tista množica zaposlenih na SOVI !!!!!!! :devil: :devil: :devil:

Rajši imam razgledanega čefurja, cigana, indijca, črnca kot zabitega in paranoičnega sonarodnjaka. Če me razumeš, kaj sem s tem hotel povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MODEL je bil sigurno kak uvožen tujec z kupljenim vozniškim izpitom,mogoče ima celo kakšno kupljeno diplomo,kot tista množica zaposlenih na SOVI !!!!!!! :devil: :devil: :devil:

SDS- SAMO DOLENCI SO SLOVENCI

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani so takšni kot so. Njihovo obnašanje na cesti je predvsem posledica drugačne vozniške kulture in dejstva, da je med turisti veliko starostnikov, katerih sposobnosti so lahko že omejene (Trst je mesto upokojencev, po starosti prebivalcev eno najstarejših mest v Evropi). Nekaj k temu pripomore tudi občutek, da te v drugi državi ne bodo tako štrafali, ker si turist, ki jim prinaša zaslužek.

Osnova za voznike dvokolesnikov naj bo, da varen nepregledni ovinek ne obstaja. Prav tako naj nikoli ne verjamejo vozniku avtomobila pred seboj in naj pričakujejo, da bo njegova naslednja poteza najslabša možna za motociklista. Italijani in ostali na cestah so dejstvo in temu dejstvu se je potrebno prilagoditi - tako kot pesku, traktorjem, idiotom etc. Mogoče bo potem vožnja z motorjem počasnejša, veliko več bo zaviranja v naseljih in tam kjer so dovozi s stranskih cest a odtehta to, da si na koncu dneva živ in cel.

Rajši imam razgledanega čefurja, cigana, indijca, črnca kot zabitega in paranoičnega sonarodnjaka. Če me razumeš, kaj sem s tem hotel povedati.

Seveda te razumem-samo,da jih neboš imel preveč rad,mamreč kmalu bodo zahtevali Republiko kot Šiptarji v Srbiji,začasno so zadovoljni z raznimi virskimi objekti-mislim,da me razumeš.Namreč star pregovor: ponudiš prst in gre cela roka.Sam sem bil 13 let tujec in se po 26-tih letih dobro spominjam kakšen odnos do tujcev imajo npr.Švicarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!