Skoči na vsebino

Moto trgovine - Hrvaska


Ni3ous

Priporočene objave

Kot že naslov opisuje, me zanima in najbrž nisem edini, ali so v Zagrebu trgovine z motorji in predvsem z motoristično opremo. Preletel sem splet in iskalnik v MS, pa nič.. Zato kdor ima več info..(lokacija, izbira..) na plan z njimi...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...eden od...

Šepić Commerce - Motooprema

adresa: Rastočka 14, Novi Zagreb

tel: 01 6141 062, fax: 01 6542 866

09-19h pon-pet, 09-13h subotom

http://www.motooprema.hr/

Po avtocesti do izvoza ZG JUG..se peleš po pentliji in takoj prvi izvoz desno..pola pa sam drito ravno in glej table...ampak dobro glej .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js sm si ogledal trgovino TOP MOTO na Zagrebački, mogoče sem pričakoval večjo trgovino, samo klljub temu se da kej najdet, samo za čoperiste nimajo nič. Imeli so pa izpušni lonec in krivino od GIANELLI, za CBR 600RR, ki se mi je zdel ugoden: 75 000 vse skupaj. No če kdo najde kako chopper trgovino na hrvaškem naj javi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si šel v Torzo pogledat al pa v hišo usnja Herman. Jaz sem se ful zdilu za popuste. Lajbič pa hlače po meri narejen za 35000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

alora

a je že kdo kupoval opremo na hrvaškem, je zanimiva ideja, ker je verjetno isto al pa celo ceneje, kar je pa faj pri kroaciji je pa to, da dobiš davek nazaj, ki je pa 22%, če se ne motim.

kakršnekoli izkušnje, imena trgovin, pa njih lokacije??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsaki trgovini izven EU lahko ob nakupu nad 100€ (oz. odvisno od predpisov države) v primeru izvoza stvari zahtevaš, da se ti vrne DDV, ne samo na Hrvaškem.

Postopek je enak, kot je bil v starih dobrih časih, ko smo hodili v Avstrijo. Zahtevaš obrazec, ga na meji ob predložitvi kupljenih stvari poštemplaš pri Hrvaškem cariniku, stvari ne pokažeš našemu cariniku, da ne plačaš carine.

DDV pokasiraš pri naslednjem obisku Hrvaške, ali pa na meji, če obstaja kdo, ki DDV ob plačilu provizije vrača.

Prosto kot pasulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alora

a je že kdo kupoval opremo na hrvaškem, je zanimiva ideja, ker je verjetno isto al pa celo ceneje, kar je pa faj pri kroaciji je pa to, da dobiš davek nazaj, ki je pa 22%, če se ne motim.

kakršnekoli izkušnje, imena trgovin, pa njih lokacije??

Nad 500 kun se vrača DDV. Vračilo DDV po EURO obrazcu je 17% oz gre po lestvicah, tako da ne računat na tistih 22. (dvig ddv na menjalnicah, pošti v Sloveniji)

22% dobiš samo v trgovinah, ki ne delajo preko EU obrazca, ampak še na stari način (takih je zelo malo oz skoraj 0, dvig v trgovini)

Kar se pa cen tiče....so v 90% višje kot pri nas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ni 22%.

cena izdelka je npr 122 (100 + 22 davka), nazaj pa dobiš 22, kar pa ni 22% od celotne cene, ampak je

v hrvaškem primeru 18,03 % od prodajne cene.

V Avstriji je bilo to 16.66 % od prodajne cene. (20% DDV).

Če pa si daš davek izplačati na pošti ali pri posredniku, pa si posrednik vzame provizijo, kar je čisto normalno......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni glih tako :P

99% trgovin uporablja evropske obrazce za vračilo DDV-ja, s katerim potem nekje drugje dvigneš denar.

Na teh obrazcih je razpon koliko DDV-a dobiš nazaj. Npr za 500kn dobiš enako kot za 580kn. Kako točno grejo razredi pa ne vem.

Ta tvoja varianta drži vodo, če se vračilo DDV ne dela na evropski obrazec, ampak na nek njihov (kaj pa vem kako se mu reče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če dobim samo 10% nazaj je boljše kot kamen v hrbet če je cena opreme seveda približno ista kot pri nas.

Ko grem na morje grem zagotovo v Zadru poiskat kakšno trgovino, ker na netu imajo takoza en drek info da je kar teško verjet.

Če pa kdo ve za kako trgovino pa prosim za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"od oka racunica" je: za 20% davek se dobi cca. 16,7% vracila. ce obstajajo kaksne razpredelnice od-do je malenkostno drugace, ampak naceloma je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"od oka racunica" je: za 20% davek se dobi cca. 16,7% vracila. ce obstajajo kaksne razpredelnice od-do je malenkostno drugace, ampak naceloma je to to.

dobro ti "oko" , ni kaj.....svaka čast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če dobim samo 10% nazaj je boljše kot kamen v hrbet če je cena opreme seveda približno ista kot pri nas.

Ko grem na morje grem zagotovo v Zadru poiskat kakšno trgovino, ker na netu imajo takoza en drek info da je kar teško verjet.

Če pa kdo ve za kako trgovino pa prosim za info.

Dve leti nazaj sem imel preveč časa ker je non-stop deževalo in sem seveda iskal moto štacune. Našel sem samo eno, še ta je bila kar slabo založena, cene pa občutno višje kot pri nas.

Bila pa je nekje na stari cesti od Zatona proti Zadru, na enem semaforju se zavije levo, potem pa tam nekje ob cesti na levi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji je bilo to 16.66 % od prodajne cene. (20% DDV).

"od oka racunica" je: za 20% davek se dobi cca. 16,7% vracila.

dobro ti "oko" , ni kaj.....svaka čast

Če mene vprašaš, mu je bolj švohno "oko", glede na to, da ni videl,kaj piše 3 centimetre više.........

Sicer pa je po moje najbolj ugodna varianta, da si nabaviš nekega Hrvata, ali drugega neevropejca, ki zadeve kupi v EU, poštempla na meji, pokasiraš DDV in to je to.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, lihkar so mi odgovorili na poizvedovanje za Metzeler komplet gum. Pri nas pride komplet 240€, na Hrvsakem pa 260€. ce odstejem se cca 20%, pa pristanemo na 216€, kar je majcken cenejs, sam ce racunas se furo do tja in nazaj, pa si nekako na istem. Lansko leto pa sem prisparal samo na gumah nekih 60€.

Sem pa vseeno videl reklamo za Nolan 103 Secret, ki pri nas pride cca 330€, pri Hrvatih pa je bila cena s popustom 270€, pol odstejes na uc se 20% za merverstojr, pa pride spet na uc na nekih 215€.

Se splaca? Po mojem da. Ampak ne vedno. Je treba vsakic posebej preverit artikle, preden se odpravis po nakupih.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he,he..Ne si preveč :headbang: z davki...

Lahko vam rečem, da so cariniki zelo občutljivi za motoristične čelade, tako da pač se bolje spogajati v trgovini za neke večje popuste na keš kot pa zahtevati vračilo davka če ta presega več kot 195 evrov....moja čelada pri nas stane 515 evorv, na hrvaškem sem jo dobil za 280 pa nisem zahteval vračilo davka ker bi potem plačal carino!!! Pa če prav mi je stari komandir na mejnem prehodu!!! Tako da sem jo pač prepeljal čez..in pozabil na davek!

Davka dobiš okoli 17,6% nazaj od plačane vsote..ne vem od kje vam tolk različni podatki...Kupil sem dol od računalnikov do motoristične opreme tako da imam en kup izkuš'enj z tem...

Hja flips...v glavnem sem dobil tako kot ti praviš da dvigneš pri nam na pošti ali banki ta davek EU obrazec samo v dveh trgovinah...ena je bila trgovina z oblačili kjer sem kupil kavboljke in eno srajco, pa so me na tist obrazec v sloveniji še tolk opalil da je blo škoda v vrsti stat za vračilo davka...

Garantiram vam, da je v Šepič commercu ali da so SIDI škornji najcenejši v EVROPI, nikjer jih ne boste dobili tako poceni...ma v galvnem...jaz sem prišparal vsaj 40% na opremi kot bi plačal pri nas.....In tako so še kakšne akcije, sestrična si je kupila IXS kombinezon znžan iz 7 na 3000 kun, pa še carine ji ni treba plačat...pač malo sreče...

Skratka motooprema.hr je povezava, za čelade na googlu vtipkajte biaggi obiskal zagreb ali suomy zagreb...ne boste mislili...teh reči ne šivajo albalnci in niso ponaredki...Pa še prijazni prodajalci so...na hrvaško na morje ne hodim ampak po opremo bom pa vedno hodil dokler bo ceneje kot bilo kje drugje...louis in podobne stvari so dražje kot v zagrebu, shark čelade ( nekaj za našega moderatorja ) najdeš v nouema nuova jastrebarsko......SHOEI in Schubert pa sem sprobaval v šepiču, a mi je sam rekel da ni najcenejši ker ni uvoznik, bil je pošten in me napotil v cenejšo trgovino...

Srečno pri nakupih..upam da z mojimi nasveti prišparate vsaj za tank bencina, vsaj za kavico ali večerjo....kar definitivno boste...

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja flips...v glavnem sem dobil tako kot ti praviš da dvigneš pri nam na pošti ali banki ta davek EU obrazec samo v dveh trgovinah...ena je bila trgovina z oblačili kjer sem kupil kavboljke in eno srajco, pa so me na tist obrazec v sloveniji še tolk opalil da je blo škoda v vrsti stat za vračilo davka...

Če imaš EU obrazec, gor piše koliko ti vrnejo in toliko dobiš....No vsaj v menjalnici AŽUR, kjer sam dvigujem DDV, neke dodatne provizije ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!