Skoči na vsebino

lezalne podloge


mack

Priporočene objave

imate izkusnje z lezalno podlogo, kako, kaj???(turbo maksimus,armafleks,podmetac, storsko krilo...) kupujem pa ne vem kaj naj kupim nasveti dobrodosli

:OK: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjša ko je podloga ko jo zložiš boljša je.

zgornje velja, če jo boš vozil na motorju...če pa imaš "suport" z avtom, pa si izberi najudobnejšo - turbo maksimus in sorodstvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz mislil za motor, itak za avto ni problem če je malo večja vreča. Sam ponavadi ne jemljem nič, postaviš šotor vržeš spalko po tleh in zaspiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem probaj nekaj v stilu "samonapihljivih blazin"...

SAMONAPIHLJIVE BLAZINE

Izredno udobje, majhna teža, odlična izolacija in ne prevelika prtljaga so osnovne lastnosti samonapihljivih blazin in s tem trenutno najboljše prenosljivo ležišče.

Kaj je in kako deluje? Med dve neprodušni tkanini je nalepljena lahka pena. Na robu blazine je ventil. Ko zvito blazino razvijemo in odpremo ventil, se stisnjena pena začne širiti in v blazino skozi ventil srka zrak. Po nekaj minutah je blazina napolnjena in ko zapremo ventil, je pripravljena. Ko jo želimo zviti, enostavno odpremo ventila, jo čim bolj na tesno zvijemo in zapremo ventil. Na voljo je več debelin. Že 2,5 cm debela nam zagotavlja neprimrljivo udobje, če pa želimo res "luksus" lahko izbiramo debeline tja do 7 cm. Priznani proizvajalci uporabljajo tkanine, ki so dovolj robustne, da jih ne preluknjamo in na katerih spalna vreča ne drsi saj je to pomembno posebej, če spimo na neravnih tleh. Če blazino preluknjamo, jo lahko zalepimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

THERM A REST - 4 cm samonapihljiva (oz. 5 cm, če je hrbtenica že starejša) - sigurno št. 1 po kvaliteti (tudi ceni, ha,ha)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz mislil za motor, itak za avto ni problem če je malo večja vreča. Sam ponavadi ne jemljem nič, postaviš šotor vržeš spalko po tleh in zaspiš.

Ja dolgo ne boš tko. Čez par let, te bojo moral naložit u vrečo pa tud dol položit, ker te bo križ tko zje....

Fantje ne ga srat brez podloge !! :BUA:

Sam sem izprobal samonapihljivo LOUIS, tista ki se po sredini prepogne, debeline 3 cm :OK: Se spi kot na jogiju ! Kolko cca 36 € ! :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil s seboj turbo maksimus, ki mu je potekel rok uporabe, lansko leto pa to k je napisu bmwslo. Je super. Kaj čmo leta naredijo svoje in je kar fajn, če maš kaj pod spalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam blazino, ki ima vgrajeno nožno "nafukalko" (po češko) - pumpo. Kupil v Louisu, cena mislim da kakšnih 15 EUR. Se pa na njej spi zelo udobno, zavzame pa malo prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v špara ali pa franzoza al pa k ex-jankoviču al pa kamorkoli kjer prodajajo cheap plastične blazine za na morje za napihnit. Vzameš velikost cca. 160 cm x blabla cm. Prostora ne zavzame praktično nič, napihneš jo s pljuči (pa če preveč pihaš, se ti začne tak vrtet, kot da bi bil prijetno zadet :grim ). Je pa res, da če misliš kaj drugega počet na njej razn spat, zna hitro počit. :fredy:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koš rahlo oprhnjene otave :doze:

ker je pa to malce nerodno za prevažanje z motorjem, pač tudi jaz uporabljam tisto iz Luisa (samonapihljivo blazino) je vredna svojega denarja :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše podloge so integrirane. Je pa res, da jih je treba nenehno vzdrževat in skrbet za njih. Prakticiram že vsaj 20 let. In vedno bolj udobna je! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

THERM A REST - 4 cm samonapihljiva (oz. 5 cm, če je hrbtenica že starejša) - sigurno št. 1 po kvaliteti (tudi ceni, ha,ha)

daleč najboljša stvar glede udobja, mraza (da nebo revme), teže in količine prostora ki ti jo zavzame. če pa kupiš dobro (slabo se itak ne splača) je cena 15.000 sit+ v kakšni alpinistični trgovini ampak se splača ker zdrži dolgo.

In ne, thermarest ni isto kot tista cheap blazina iz luisa :nono: je pa seveda odvisno koliko jo uporabljaš, če je ne dosti potem je tudi luis OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam blazino, ki ima vgrajeno nožno "nafukalko" (po češko) - pumpo. Kupil v Louisu, cena mislim da kakšnih 15 EUR. Se pa na njej spi zelo udobno, zavzame pa malo prostora.

a za eno osebo al dve :hmm: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Therm-a-rest uporabljam že več kot 15 let - 2,5 cm debeline (ko je napihnjena), dokaj majhna ko je zložena, zelo udobna, predvsem pa super izolacija, toplo priporočam!!! ABS vredna denarja!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno samonapihljivo.

Saj ni treba najdražjih iz Iglusporta kupovat.

Meni je uspelo najti eno za 9k v Intersportu, ki se zlozi na polovico in zvije, tako da zasede res malo. Skoda, ko jih je takoj zmanjkalo, bi kupil se eno...za sopotnico.

Se moje izkusnje z ostalimi zadevami:

- na tleh: včasih če je toplo in ni kamenja ni problema. Ampak načeloma čimmanj...emšo :(

- armafleks: poceni, povsod se ga da dobit, ni ga škoda, če je dovolj debel se da z njim spat tudi na kamenju. dobro tudi izolira

- turbomaksimus: na prvi pogled (dotik) udobno ko šus, ampak zjutraj boli križ, pa če je premehek tudi trebušne mišice. Toplotna izolacija enaka ničli. Treba jo je pumpat - obvezen kompresor. Pa se cez noc malo spusti. Zasede precej prostora.

- blazine za v vodo: podobno kot turbomaksimus - treba jo je pumpat in praznjenje je precej tezavno. Ali imaš dobra pljuča ali pa rabiš kak pripomoček. OK, če pumpaš 1x OK, ampak če pa 20 ali večkrat, pa ni več vredu. Na prvi otip se da dobro spat na njej, čeprav osebno raje spim na tleh, ker je izrazito neudobna.

- samonapihljiva: super, edino 2-3 vpihe ji je treba dodat. Če imaš tisto, ko se zloži na polovico je fino majhna, nezložljive so v velikosti zloženega armafleksa. Fina toplotna izolacija, ravno prav trda, da je udobna.

No, pa sem se razpisal.

Kot je videti, navijam za samonapihljivo blazino.

Pazit je treba, da se nabavi tista, kjer spalka ipd. ne drsi po njej in pa da je vsaj malo zaščitena pred prebodi kakšnih iglic ipd. Naj bo tudi taka, da se da pred zvijanjem na polovico.

Če seveda jemljemo zadevo na motro (kolo, nahrbnik...), drugače pa ni tkao pomembno.

LP,

Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš v špara ali pa franzoza al pa k ex-jankoviču al pa kamorkoli kjer prodajajo cheap plastične blazine za na morje za napihnit. Vzameš velikost cca. 160 cm x blabla cm. Prostora ne zavzame praktično nič, napihneš jo s pljuči (pa če preveč pihaš, se ti začne tak vrtet, kot da bi bil prijetno zadet :grim ). Je pa res, da če misliš kaj drugega počet na njej razn spat, zna hitro počit. :fredy:

Taka rešitev je primerna le za tople poletne dni. V hladnem - mrzlem - vremenu verjemi, da boš bolj slabo spal na "klasični" blazini (velike zračne komore ne nudijo toplotne izolacije !). Preverjeno. Zadnjih 15 let mi nudi udobje THERM A REST (4 cm). Priporočam, kljub temu, da je nekoliko težji od običajne penaste podloge.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

era jaz sem jo nabavla v BTC hala A trgovina Pohodnik nazaj sicer ene 3,4leta je pa bla takrat 17.000sit

kj prideš naslednjič boš kr na njej spala :grim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Sanda!

Klicala v Pohodnika. Jih majo na zalogi, debeline 4 cm, cena : 18.350,00 sit.

18.000 ni malo ker ne rabiš ravno najboljše delane za himalajo. prej poglej še tu, trgovina je v LJ in MB pa še 10% popust na gotovino dobiš.

http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/...od/lez_pod.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf.. izbire še pa še :) , kwa nej pa zdej vzamem :slap: :) Mislm, da bo vikend posvečen probavanju blazin :slap: . Čeprav glede na odziv publike na therm-a-rest in da jo mislm kr nekej časa imet, bo prišla le-ta v najožji izbor ... ne da se mi letat po trgovinah...

Hvala PERVY :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!