Skoči na vsebino

Čelade v dežju, (rosenje vizirja, očal..)


hotschko

Priporočene objave

Ne se smejat ampak to je res.

Pri potapljaški maski pomaga proti rosenju če enostavno pljuneš na šipco lepo razmažeš, prešteješ do 5 in spereš z vodo.

Probaj zajebat nimaš kej.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- imam stekla, ki se manj rosijo (majo nek premaz - vpraši pri optiku)

- v vseh optikah imaš premaze proti rosenju

- kupi si dober antifog vizir in se ti že pri manjših hitrostih ne bo rosil, prav tako pa ne očala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se vozit manj kot 60 km/h - problem resen.

Bolj slaba rešitev za krosiste in razne enduraše.

Včasih se je treba tud ustavit, takrat je treba pa tud dihat <_<

Najboljša rešitev je sprej proti rosenju (dobi pr optiku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstajajo tudi kros špegli z vgrajenim mikroventilatorčkom, samo je cena psihopatska...bi bilo fino splagirat zadevo, samo treba dobit tako majhnega...sta pa 2 muhi na mah, stekli in vizir ti spregledajo

že 20 je zadosti da normalno vidiš :(, smo pa res kot polži občasno:D :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je zelo moteč pojav, ki pa se ga vsekakor da odpraviti

ima kdo kako zdravilo, pa ne zamenjat špegle, ampak bolj kako mazilo za stekla, ki preprečuje oroševanje

enkrat, leta nazaj, sem na gospodarcu dobil testen nanos, ki se je obdržal skoraj 1 mesec, kljub vmesnemu čiščenju

kaj je bil to za en hudiman?

Pred davnimi leti so na gospodarcu prodajali neke vrste vosek, ki si ga podrgnil po špeglih in ga spoliral. Stvar je še kar delovala, ampak na plastičnih šipcah je puščala mikropraske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bi bil najuspešneje rešen, če nehate nositi očala....... Umislite si leče.

glede na to da imam zelo močen cilinder ne morem nosit mehkih leč ampak samo poltrde ... pri tem se mi oči tako izsušijo, da bi si morala dajati vsake dve uri umetne solze ... in še zelo nekomot so za nosit, saj jih ni priporočljivo met v očeh več kot 12 ur, če pa jih nosiš neredno se zelo težko navadiš nanje, ker tisto "poltrdo" je zelo trdo ... tako da ... ostajam pri očalih s šipami proti rošenju in antifog vizirjem in nimam nobenih problemov

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem Vale kakšnega optika oz. oftalmologa imaš. Sam sem orto špeglar z močnimi cilindi, pa nosim mehke kontaktne leče (oftalmolog je rekel, da bi bile poltrde boljše, ampak tudi z mehkimi je cool). Treba pa je vedeti, da če hočeš na daleč optimalno gledati, je na blizu vse premajhno za videti (pri minus dioptriji). Sam za vožnjo na motorju obvezno natikam leče. Da nimam problemov z rošenjem, z zaslepitvijo od sonca in predvsem zaradi potresavanja čelade zaradi piša vetra. Zgleda tako, kot bi gledal televizijo, ki jo nekdo malce šejka.

Pri enduraših pa je nošnja očal skoraj nemogoče rešljiv problem zaradi potenja. Podobno kot na smučariji. Ko se ustaviš je adijo vidljivost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam tako komplikovani cilinder, da ne gre ... še ko grem na pregled mi morem najprej ene kapljice v oči dat, da mi lahko dioptrijo zmeri ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bratranc maze vizir na celadi s steleksom (mogoce stelex) in pravi da pomaga proti rosenju. Mogoce bi pomagalo tudi pri ocalih...

Hmm... steelex vsebuje amonijak, ki razgrajuje polikarbonatne dele celade. Tako, da zelo pozorno z njim, se raje pa sploh ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato ... meni to ni joke ... sorry ... :angry:

Ah daj no! Ne vem, kakšno dioptrijo imaš ti, jaz jo imam okoli -5. Sem tudi že razmišljal o operaciji, potem ko jo je imela sestra in ji je blazno pomagala, vendar si je trenutno ne morem privoščiti. Pa tudi upam si ne, čeprav je baje izredno zanesljiva. Fact of life, na račun katerega se rad pošalim, verjetno prav zaradi strahu. Pa res, da imam sarkazem v krvi. :) Prosim, ne jemlji tega osebno, ampak YZF-u rad kdaj pa kdaj dam kakšno kontro. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo silo si lahko pomagaš z navadnim cetom (detergent za pranje posode) ki ga naneseš na vato in nato na tanko razmažeš po šipi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pripravljam na letečijev nasvet ampak mislim, da bom zeleno videl, če bom s pljunkom antimeglil očala :D

lucky, a ti isto misliš kot jaz...na razstavišču so ti iz majhne tubice nakapali na špegle nekaj te zadeve in razmazali---TO IŠČEM, to je ono najbolje, nek se oči sjaje...

odgovori optikov so:

optika1

OBSTAJA SPREJ,KI JE ZA ČIŠČENJE IN PA PROTI ROSENJU STEKEL

optika2

Lahko kupite tekočino ki delno pomaga, predvsem pripomore k hitrejšemu odroševanju(anti fog) in je hkrati tudi

čistilo za očala

optika3

Proti rosenju stekel obstajajo čistila, ki vsebujejo sredstva za zmanjšanje

rosenja, ponavadi v obliki razpršila, seveda pa efektivnost teh snovi

ni ravno 100%,pomaga pa

bolj tako tako, ane :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvo silo si lahko pomagaš z navadnim cetom (detergent za pranje posode) ki ga naneseš na vato in nato na tanko razmažeš po šipi :rolleyes:

in pol mi ne bo treba v lunapark se gledat v popačena ogledala :o

denny, antifog se mi zdi da mal drugače deluje..bolj na osnovi medprostora, se pravi limanje nebi pomagalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm pa včasih plavaje trenirov pa se je dobil včasih eno tako stvar ki si jo našpricov v plavalna očala da se ni rosil, mislm da se tud za maske to dobi. sam so pred kratkim nekej ugotavlal da škoduje očem sam jest sm tist mu v očalah 5 let pa ni blo nič.

če to še prodajajo se dobi v trgovinah z plavalno in potaplaško opremo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot novo potopljena potapljačica (Slovar Slo knjižnjega jezika :yea2: ) vam zaupam še eno lovsko (sorry, Horjo), ki deluje:

pred potopom si notranji del stekel potapljaške maske namažem z zobno pasto, ki osvežuje (pepermint!)! :OK:

Prisežem pri morskem konjičku, da se, ama, nič ne rosi! :D

Probejte, pol pa pluvejte!

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nehite to z maskami (sem tudi potapljač) ker to deluje samo v maski zaradi tega ker je prostor "nezračen", kar se za očala v čeladi ne bi moglo reči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marem,

mi boš sploh lahko kdaj oprostil, ker sem hotela SAMO pomagati?!

Poooooooojma nimam zakaj se kaj rosi in kdaj ne!

Moje kvalitete so drugje :naughty: !

V upanju, da bo bleščeč zobni nasmeh vsaj potapljačem pomagal,

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi lahko te kvalitete enkrat pokazala? samo mogoče se mi bojo špegli pol še bolj zameglili

evo evo, grem zdele pluvat in poročat o rezultatu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem v prejšnjem avtu uporabljal anti_fog.jpg pa je delalo ko raketa, edino sčistit si moral šajbo dobro po nanosu. Z veseljem mi je isto zadevo kradla sestra, ki nosi očala. Tako da preverjeno deluje in to dobro. Drži cca10-14 dni, odvisno kako in s čim si čistiš očala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri raznih "priročnih"sredstvih proti rošenju očal in vizirjev, kot so razna čistilna sredstva in ostale nenamenske kemikalije in včasih celo namenske

je treba biti zeloo previden, saj hlapi lahko škodujejo očem še dolgo po tem, ko je zadeva na oko že suha

sam sem ieml grobo izkušnjo s tekočino za shranjevanje kontaktnih leč (!!), kjer je na škatlici pisalo da si človek katerega dražijo leče, lahko kane kapljico te tekočine v oči, da prepreči draženje

pri meni je bilo ravno obratno

to navodilo je bilo sumljivo in kanil sem kapljico v oko, da preverim - peklo kot hudič

ko sem pa dal lečo namočeno v to tekočino v oko - pa nič

oči so nenavaden in zelo občutljiv organ

zato se ni hecati s temi zadevami

:unsure:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem ieml grobo izkušnjo s tekočino za shranjevanje kontaktnih leč (!!), kjer je na škatlici pisalo da si človek katerega dražijo leče, lahko kane kapljico te tekočine v oči, da prepreči draženje

pri meni je bilo ravno obratno

to navodilo je bilo sumljivo in kanil sem kapljico v oko, da preverim - peklo kot hudič

ko sem pa dal lečo namočeno v to tekočino v oko - pa nič

Jest sem imel isti problem, sm kanu tisto tekočino v oko pa me je ful zapekl, pa mi je prjatlca rekla naj si rajši kupim raztopino NaCl tako imenovanih solzic.Je pa odvisn od človeka, k mojega bratranca pa ni nč peklo k si je dal tisto tekočino v oko.Mal off topic-sorry .)

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to tut mene malo bega, zato zelo malo ukrenem v tej smeri, šipe pa se veselo rosijo naprej....tut med nogami

optiki le obljubljajo

xyz prepaprati so dvomljivih zmožnosti

babičini nasveti odpovejo

preizkušene stvari ne zdržijo

mar naj obupam?

(iščoč rešitve, D.J.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh ... bom se jaz pri svojem optiku vprasal, da vidim kaj bo lepega povedal :) Tista zadeva ki jo elbarto omenja bi tudi znala pomagat?

Se mi zdi da bom spet z lecami zacel, kar nekako sem se jih odvadil ker mi je bilo neprijetno jih imeti cel dan v oceh (izsusen obcutek v oceh ze pozno popoldne). <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to tut mene malo bega, zato zelo malo ukrenem v tej smeri, šipe pa se veselo rosijo naprej....tut med nogami

mar naj obupam?

Zamenjaj oči. Na kitajskem so baje zelo poceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!