Skoči na vsebino

Čelade v dežju, (rosenje vizirja, očal..)


hotschko

Priporočene objave

Po zadnji večurni vožnji po dežju sem ugotovil, da je glavni problem vožnje po dežju (vsaj zame) slaba vidljivost skozi moker vizir.

Vse, ki imate izkušnje s pripravo vizirja za čimboljšo vidljivost v dežju, prosim z besedo in predlogi na plano. Tnx.

hotschko

Popravil/a - hotschko on 11/05/2002 18:51:33

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kako bi se obneslo, če bi vizir namazal z RainX-om.....jaz s tem mažem sicer šipe na avtomobilu, pa voda lepo odteka! Bi bilo treba preizkusit!

How's your day? Ready to play?

Popravil/a - uti dne 11/05/2002 ob 20:00:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo tudi rokavice,ki imajo na palcu majhen brisalec,samo ni nevem kako pametno balanco spuščat iz rok.Poizkusi z kakšnim premazom.

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Hein Gericke katalogu je na strani 285 "CAREOX VISIER PROTECT", stane 8€, piše pa da kao naredi neko zaščitno plast, pa tudi da kao vodo odbija oz. da odteka dol kot "kristalčki"...

Mene tudi to matra, najverjetneje bom ob prvem obisku HG tudi to nabavil in probal.

Danes ko je lilo pri Grosupljem kot iz škafa nisem videl AMA BAŠ NIČ, jaz pa po avtocesti 130 med enimi avtomobili in tovornjaki... Fanatik = norc. Sem se hitro ustavil potem pri motelu, nato pa počakal da se je izlilo...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z uti-jem. jaz uporabljam isto zadevo. res pa je, da moras obcasno glavo(z celado vred) malo obrniti iz smeri voznje, da dobis vec vetra, ki pomaga kapljicam, da izginejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rac & Uti, kje se dobi RainX?

Rac: Uti je, by the way, ženskica...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Rac & Uti, kje se dobi RainX?

Rac: Uti je, by the way, ženskica...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Samo tega ne daj gor, če bi rad še kaj videl skozi vizir. Dežne kapljice res odtekajo kar same od sebe, sam pogled imaš pa ves moten in bleščeč.

P.s. Če bi pa rad vseeno imel, pridi do mene ti ga dam zastonj.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo ja da bo kej takega, ravno sem o tem razmišljal. Jaz bom nabavil tisto iz HG pa sprobal... jebat ga :)

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce imas dober vizir (kot je moj - ha ha) voda lepo sama odteka in vidljivost je super. drugace pa imam za mocne nalive cisto navadno gobo za pucat sipe v avtu (tisto oranzno), na katero sem pritrdil gumico in si jo nataknem na notranjo stran zapestja. pol pa po potrebi kot z brisalcem brisem. dela brez problemov. preden pa kakrsna koli "cudezna" sredstva po vizirju mazete preverite ce vam lahko poskodujejo vizir. sam sem pred leti vizir z nekim kuhinskim cistilom pucal in ga je razzrlo.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Rac & Uti, kje se dobi RainX?

Rac: Uti je, by the way, ženskica...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Samo tega ne daj gor, če bi rad še kaj videl skozi vizir. Dežne kapljice res odtekajo kar same od sebe, sam pogled imaš pa ves moten in bleščeč.

P.s. Če bi pa rad vseeno imel, pridi do mene ti ga dam zastonj.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

1000% DRŽI

Moja rešitev......pa celo deluje......SONAX ROBČKI ZA VIZIR in ogromno steklo Triumpha......NI PANIKE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tak gumijasti brisalec. Super zadeva. Dva dobis za cca. 1000 SIT. Je pa res, da ko ti celado zmoti z notranje strani, potem ne pomaga vec dosti.... Tako da mene tudi zanima, kako celado obvarovati cimboljse vidljivosti z NOTRANJE strani, ne pa z zunanje.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz imam tak gumijasti brisalec. Super zadeva. Dva dobis za cca. 1000 SIT. Je pa res, da ko ti celado zmoti z notranje strani, potem ne pomaga vec dosti.... Tako da mene tudi zanima, kako celado obvarovati cimboljse vidljivosti z NOTRANJE strani, ne pa z zunanje.

Hmm, brisalce mam jaz tudi samo jih še nisem sprobal.. a delujejo?

Kar se tiče znotraj: se dobijo ene antifog zadeve, pa folije itd. itd...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Z rokavico enostavno obrišeš vizir, nato pa glavo obrneš na stran in kapljic ni več....

... če maš na notranji strani kapljice, odpreš vizir (malo) dvigneš glavo in učinek je isto kot zgoraj opisano...

če pa to ne pomaga, [:man5]

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz ne dam ničesar na vizir ... bolje je z rokavico pobrisati tiste dežne kapljice z vizirja, kot pa si pomagati z nekimi kemičnimi pripravki ala RainX etc ...

BTW: na dežni rokavici (levi) imam na hrbtni strani že tovarniško prišito nekakšno krpico, z katero se da vizir dobro obrisati (rokavice kupjene v POLO za ca 10 EURO)

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hmm, brisalce mam jaz tudi samo jih še nisem sprobal.. a delujejo?

Kar se tiče znotraj: se dobijo ene antifog zadeve, pa folije itd. itd...

Delujejo, delujejo... in to zelo ucinkovito. Poskusi enkrat!

Vceraj sem ga pozabil dati na prst, pa sem klel, ker z rokavico niti pod razno ne mores tako obrisati... se ti kar kapljice razlivajo.... ce pa z brisalcem, gre pa vse stran.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... če maš na notranji strani kapljice, odpreš vizir (malo) dvigneš glavo in učinek je isto kot zgoraj opisano...

Na zalost ne pomaga... preverjeno... vceraj... se bolj pocasi susi znotraj...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, Gregs!!!!! Jest pa celo bajto okol obrnila zarad tvojga brisalca..... ker si reku, da si ga zgubupr men..... In zdaj elegantno poveš, da si ga pozabu nataknt?!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na vprasanje 1: zapri vizir

odgovor na vprasanje 2: vozi dosti hitro,da kapljice odnese z vizirja

problem v obeh primerih resen.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

odgovor na vprasanje 1: zapri vizir

odgovor na vprasanje 2: vozi dosti hitro,da kapljice odnese z vizirja

problem v obeh primerih resen.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

2. ideje jaz ne bi lih prakticiral

Zakaj pa ne, se obnese. Sem sam preveril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mislim, Gregs!!!!! Jest pa celo bajto okol obrnila zarad tvojga brisalca..... ker si reku, da si ga zgubupr men..... In zdaj elegantno poveš, da si ga pozabu nataknt?!!!!!

Manu, ne razburjaj se... pravilno si naredila! Ker imel sem namrec DVA, sedaj pa imam samo se enega... ker drugi je nekje pri tvoji haciendi... torej: ce slucajno odkrijes kaksen cuden koscek gume, potem vedi, da je to moj brisalec... eden izmed dveh....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nja... ko je bla moja pixna še nov(ejš)a, mi je prav lepo dež dol spolzel... ni blo panike. (schubert pixna)

Pol blo treba pa mal mušičke dol brisat pa to, pa zadeva nekak ne dela več tko k je včas. S čem pa to v tovarni/kjerkoliže premažejo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam nolanovo celano in plasticni dodatek - antifog.

Montira se na notranjo stran vezirja. V dezju se vezir ne rosi, pa tudi drugace ne. Mislim, da ima tudi dober ucinek za nasproti vozece - ne zaslepijo te luci.

Kolkor sem jaz takrat spraseval imajo dva tipa antifog dodatka:

- svetli antifog (vezir se ne rosi, ...);

- temni antifog (vezir se ne rosi plus kvazi soncna ocala);

Z drugim vezijem se vozi punca, ampak pravi, da si ponoci rahlo slep.

Glede dezja pa delam isto kot ste ze ostali pisali in se najbolj obnese. Ko se nabere nekaj kapljic na vezirju, malo pomaknem celado v levo in desno iz smeri voznje in ze jih ni vec.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!