Skoči na vsebino

Čelade v dežju, (rosenje vizirja, očal..)


hotschko

Priporočene objave

greš u trgovino in kupiš nalepke proti rošenju, al poa kupip fogfree šipce, js mam to na moji hjcjki in je super...

:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaz mam en tak "runkl" sistem,.. in sicer notranjo stran vizirja namažem s šamponom, ali gelom za tuširanje (sam ne tistim s šudrom, za piling) razmažem po celi površini potem pa z robčkom/brisačko ali WC papirjem zdrgnem do "čistega". Ni sicer trajna rešitev, ja pa za kak dan dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomaga tudi, če z namiljeno mehko krpo ali papirno brisačo namažeš od znotraj vizir.

So pa to rešitve za kratek čas, kot so že napisali predhodniki.

Še ena varianta je fejst dobra;

Vizir znotraj na tenko preamažeš z detergentom (tekočim) za pomivanje posode.

Nastane pa problem, ko pride sloj v stik z vodo, se začne peniti!

Torej, kar pri jabolku in krompirju ostanimo!

SEDAJ PA ŠE ENA RESNEJŠA ZADEVA!

Folija, ki se nalepi na notranji strani vizirja je res kvalitetna, le zelo natančno jo je potrebno nalepiti (kar pa je zahtevno opravilo)! Ob pravilnem, natančnem (na)lepljenju, bi moralo držati in stvar garantirano deluje!

Pri meni je nastal problem, ker sem imel obilno, dolgotranjno deževje, takrat je na enem mestu spustil stik in pogleda v "prihodnost" je bilo s tem konec.

Moja izkušnja.

tlazar4!

V kateri štacuni se dobi FOGFREE ŠIPCA in kako izgleda?!

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fog city je najbolj znana, dobis jo v vsaki dobro zalozeni moto stacuni - vsaj v graz-u.

jaz sem imel racer-jevo, je pol cenejsa od fog city in ima "hibo", da ni kristalno cist pogled skozi (pri dolocenih vpadnih kotih svetlobe vcasih malo "zvezdi" - kot da gleda skozi kapljico).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, dobi se tekočina za vse vrste očal prosti rosenju.....probajte....

jaz sem recimo to mazal na smučarska očala, seveda od znotraj.....

ajde, želim vam čim manj megle...aja rose se mislo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne vem zakaj taka razprava glede rosenja vizirja. Če ma človek denar da kupi motor pa bilokakšen je pa da kupi opremo .... ja kaj za hudiča je težko dat 20 eur za en k.... pinlock pa je zadeva 100% dolgoročno odpravljena, plus tega je pri dosti čeladah vsaj pri malo dražjih pinlock že itaq zraven.

Pa še vreče krompirja ali jabolk ni treba tovorit na hrbtru. :OK: :OK: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pin lock obstaja za schuberth slem k ma podbradni del za dvignit????

Pa ce kolk kosta? sm lani kupil vizir k je bil 8k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je težko dat 20 eur za en k.... pinlock pa je zadeva 100% dolgoročno odpravljena,

Zx_R!

Priskrbi mi 100 %tni Pin-Lock. Plačam ti kolikor je treba, hvaležen ti bom, pa še hvalo ti bom pel!"

Samo to bi še v življenju rad doživel. Drugo sem že vse! Pa ne zameri! :grrr

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zx_R!

Priskrbi mi 100 %tni Pin-Lock. Plačam ti kolikor je treba, hvaležen ti bom, pa še hvalo ti bom pel!"

Samo to bi še v življenju rad doživel. Drugo sem že vse! Pa ne zameri! :grrr

Hoj!

no, glih tolk so 100-procentni zadnja leta, kot tvoja jabolka in krompir na vizirju ...

folija pa je navaden nateg naivnežev, ker jo je skrajno težko kolikor tolikor normalno prilimat .... in še potem hitro kje spusti.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, glih tolk so 100-procentni zadnja leta, kot tvoja jabolka in krompir na vizirju ...

folija pa je navaden nateg naivnežev, ker jo je skrajno težko kolikor tolikor normalno prilimat .... in še potem hitro kje spusti.

Od kje pa spet ti? Jst se z Zx_R-jem pogovarjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na shoei-ki mam pinlock in sem več kot zadovoljen. Vozil se že v vseh mogočih vremenskih pogojih in me ni nikdar pustil na cedilu :OK: Edin pr megli me je mal *ebal...sam z zunanje strani :rolleyes: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En dokaj uporaben nasvet, katerega mi je pred leti dal en kolega, ki igra hokej. Torej, rekel mi je:

pri igranju hokeja so običajno igralci precej zadihani in vizirji bi bili obupno rosni, vendar si pomagajo

na zelo izviren in zanimiv način - vizir z NOTRANJE strani namažejo s sredstvom za pomivanje posode

(Pril, Čarli, ipd.), počakajo, da se posuši in potem zbrišejo s suho papirnato brisačo. Na vizirju tako

ostane zelo tanka plast čistila, ki preprečuje rošenje.

Jaz sem stvar sprobal in deluje šokantno dobro - res pa je, da nanos traja dva ali tri dni, potem pa je

treba cel postopek ponoviti. Pa še ena zoprnija, če hočeš res temeljito namazati, je treba vizir sneti s

čelade.

LP vsem skupaj, Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja fantje, :grrr berem, da imate redne probleme s 'kvatzi' vizirji!!

Bo treba na Uvex prešaltat!! :grim

Ta teden nabavil dodaten rumen vizir za okroglih 21.000sit + 1.000 poštnina. :wacko:

Samo vizirji so pa prva liga!!! :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En uporaben nasvet,..... od hokejistov!

... vizir z NOTRANJE strani namažejo s sredstvom za pomivanje posode

(Pril, Čarli, ipd.), počakajo, da se posuši in zbrišejo s suho papirnato brisačo.

Na vizirju ostane zelo tanka plast čistila, ki preprečuje rošenje.

Jaz sem stvar sprobal in deluje šokantno dobro - res pa je, da nanos traja dva ali tri dni,

(Če samo en dan, je zmaga naša!!!!) ČE MENE VPRAŠAŠ, JE TO VEČ KOT SUPER!!!

:OK: :OK: :OK: :OK: Jabu'k lo'hk pa pol poješ! :grim :D

Patent podpira "fičo"!!! :D :D

LP vsem skupaj, Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo pinlock za shark celado?

To tudi mene zanima.. Sem že spraševal po trgovinah, pa ni nikjer. A sploh obstaja kaj takega za Shark čelade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vizir z NOTRANJE strani namažejo s sredstvom za pomivanje posode

(Pril, Čarli, ipd.), počakajo, da se posuši in potem zbrišejo s suho papirnato brisačo. Na vizirju tako

ostane zelo tanka plast čistila, ki preprečuje rošenje.

LP vsem skupaj, Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zx_R!

Priskrbi mi 100 %tni Pin-Lock. Plačam ti kolikor je treba, hvaležen ti bom, pa še hvalo ti bom pel!"

Samo to bi še v življenju rad doživel. Drugo sem že vse! Pa ne zameri! :grrr

Hoj!

Hoj Fičo pa kaj bi zameril saj samo debatiramo. :OK:

Jaz sem pač pisal iz svojih izkušenj, imam shoei xr 1000 z montiranim pinlockom pa sem se fural par krat čez zimo ko je bila suha cesta ker mi firbec pač ni dal mira in moram reči, da po približno 30km nisem imel res nobenih problemov z rosenjem tako da lahko rečem da meni deluje 100%.

Če ti pa rosi potem pač ne dihaj!!!! :OK: :OK: :OK: :OK:

Pozdrav iz štajerske!!! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah poglej če maš na vizirju pripravljen nastavek za pritrditev pinlocka (pri nolanovih čeladah se ga lepo vidi - taka bela pika na vsaki strani vizirja na sliki), če pa tega nimaš potem nevem če se da pinlock sploh lahko gor :?

nolan_n100e_outlaw_hlmt_bk.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne vem zakaj taka razprava glede rosenja vizirja. Če ma človek denar da kupi motor pa bilokakšen je pa da kupi opremo .... ja kaj za hudiča je težko dat 20 eur za en k.... pinlock pa je zadeva 100% dolgoročno odpravljena, plus tega je pri dosti čeladah vsaj pri malo dražjih pinlock že itaq zraven.

pogledal stran od pinlock-a; na zalost za schuberth se niso slisali. :(

Zx_R!

Priskrbi mi 100 %tni Pin-Lock. Plačam ti kolikor je treba, hvaležen ti bom, pa še hvalo ti bom pel!"

Samo to bi še v življenju rad doživel. Drugo sem že vse! Pa ne zameri! :grrr

Hoj!

dva.

kaksne zajfnice si pa ne bi mazal po vizirju; je lahko zelo "pestro" ko se ti zacnejo delati mehurcki pred ocmi, ti pa :eek: :wacko: :eek: :blink: :eek:

folija pa je navaden nateg naivnežev, ker jo je skrajno težko kolikor tolikor normalno prilimat .... in še potem hitro kje spusti.

matr sem naiven............. ti imas pa dalec prevelik gobec, ker se spuscas v zadeve katere po tvojem pisanju sodec se sprobal nisi. sem imel na vec vizirjih montirane folije (tako fog city kot racer), katero sam nalepis (kar sploh ni problem).

edino kar je mene motilo (in ce bi prebral moj post bi to mogoce opazil) je, da v dolocenih trenutkih pod dolocenimi pogoji vidljivost ni optimalna. ampak zate "strokovnjaka" je to nateg.

koliko kilometrov si ze naredil v dezji, nalivu, snegu, toci, megli, pri temperaturah okoli 0°C ?

ko se bo ta tvoja ciftra priblizala vsaj 50.000 se oglasi.

zaenkrat zame nisi niti enkrat podal ene uporabne informacije kako odpraviti rosenje vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!