Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

Ja...mene pa grafika muči. Na novo sem inštaliral Winse 2000 in mam sledeči problem - ne uspe mi inštalirat RIVE TNT2. Niti iz original CD-ja, kjer so driverji, niti iz raznih internetih drajverjev - na noben način. Max. resolucija je 800x600, 16 barv. Pogled na ekran je obupen, slike skoraj nerazpoznavne. Kaj naj nardim? WIN 98 ne mislim na novo nalagat ker so shit od shita...s predlogi na plan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrni se na uvoznika Rive - kdorkoli že je... in malo pobrskaj po raznih internetnih forumih ter poglej če ima kdo drug podobne težave...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj poiskat kaksen popravek za win2000.

Kaj pa ce nastavis na kako drugo graficno kartico, npr: standardna SVGA.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobral vse možne dodatke z neta, se obrno na vse možne forume v vesolju ampak noben nima teh težav...This device cannot start (Code 10). Kurc gleda bom pa inštaliral Winse 3.1 ker pri 98 bruham

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se obrnil na uvoznika Rive?

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj povedat na kakšni mama plati maš zgrajen računalnik in ker procesor map (AMD/Intel). Če imaš sistem na osnovi AMD procesorja, moraš nujno namestiti VIA 4in1 driverje ker miro$oft ne jebe VIA chipsetov 5 posto (do izdaje Windows XP). Če to ne pomaga poišči support forume za mama ploščo ker boš tam sigurno prej našel rešitev kot če iščeš na forumih za graf.kartico.

Če to ne pomaga prosim napiši natančno konfiguracijo sistema (mama plošča, fizične lokacije dodatnih kartic, konfiguracijo COM, LPT, USB portov, trdi diski/CD/DVD - lokacije (pri/sec - master/slave), verzija biosa,...

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mama plata - no name - staro skoraj 5 let (če je že baterija crknla skoro v BIOSU )

procesor celeron 300

disk 40gb maxtor

riva tnt2 32mb

192mb ram

cd-rom...deluje...zaenkrat

Glejte meni se je sistem win98 podiral vsaki cajt kdaj se mu je zapasalo zato sn šel na 2000 in pričakoval - čudež. Ampak sn enako razočaran. Problem je med drugim bil tud...nenormalno počasno nalaganje oz. delay po tistem ko stisneš na določeno ikono. Stisno sem recimo na raziskovalca pa se mi je začelo loadat komaj cez 10 sekund..pa ok to je samo en primer. Zdaj je skoraj enako, no malo hitreje ker nimam skoraj nic se na disku. Mislite da je procesor v riti ker 192 rama le ni tak cist zanic? No in zdaj mi rive ne prepozna...Noise Data...rivo sem kupil v megahitu (danes majo zaprto ) in firma kartice je powercolor. torej www.powercolor.com - iz tega pagea sem potegno "original" instalacijo za to mojo rivo pa vseeno ne dela...eh brezveze folk skoda casa...vse skup bom pelal na nek servis pa če me pride več kot 3 cuke jim bom vse tam pusto pa adijo...no ja v to se nisn preprican

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mozno da je kaksen hrosc v BIOS-u, sem ze mel podobne tezave. Na Win 95 delalo vse ok, na Win98 pa kurac mi ni delal SCSI kontroler. Ker se ni bilo novejsega BIOS-a sem moral met Win95. Cez cas sem dal racunalnik punci, pa so spet bli odobni problemi zdaj z modemom, sem mislil da bom popizdo. Z interneta potegno nov BIOS, ga flash-o, in zadeva takoj delala.

Probaj najt novejsi bios za tvojo plato, samo mas mali problem ce je noname plata, pa se neves niti modeli...

Hehe,lahko pa instaliras Win95 :)

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj poglej kaj ti piše na motherboard-u, v primeru da nič ne piše pa poglej katero vezno čipovje imaš na plošči. Lahko pa nam še zaupaš številko biosa, katero ti izpiše na podnu ekrana ko ti računalnik veselo šteje ram

Probaj iztaknit vse kartice,procesot ter ram in probaj z radirko poradirat kontakte (po teh 5 letih rado kaj oksidira )

PS

Pa ne pozabi na statično elektriko katera ni zrava za komponente

C-YA IN HELL

Popravil/a - diablo dne 13/05/2002 ob 07:31:19

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa če bi probu z XP-ji

aja če jih ma kdo(pa ne gunih s perzeja)a bi lohka dobu kopijo k jih ni nikjer!!!!!

by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry ker to ni čisto v kontekstu.

Ejga Gebre a si ti kje z zgornje Gorenjske, da veš za Perzej? Kolikor je men znano imajo dostop do Perzeja samo uporabniki preko g-kabla.

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izobražujem se na naših ljubih jesenicah drgač sm z bleda.

ejga a poznaš kerga k se usak dan (če je lep ureme)voz od gimjes pa mem žel.postaje, voz pa XJ-600 diversion,bl tak star letnik 90-95???

by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se sprijazno s 16 barvami in resolucijo 800x600. Ne da se mi več ukvarjat s tem "shiiiiiitttttttttt"...XP sem nameščal 5x zapored pa se je vedno ustavlo par malo pred koncem. AH, nima veze...16 barv rulz!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vam za vas sam meni so pa glig win98 najboljši in delajo brez problema!

Mogoče je pa da je kaj v sporu z grafično kartico,probaj zamenjat kartico pa boš vidu kaj je bil problem!

Meni naprimer v sistemu še vedno javlja 2 monitorja in 2 kartici -standardna pa "taprava" pa imam standardno onemogočeno!Če jo zbrišem je pa pizdarija!

Pa še to!

Imam 400mhz procesor pa sem ga na 500 navil( v biosu) pa mi je sound kartico zbrisalu, pol sem pa ga dal na 450 pa dela vredu!

kako mislite da bi stvar rešil!

Thundercat

Pa še to ima kdo kak disk za prodat!!!!

Popravil/a - thundercat dne 14/05/2002 ob 14:29:28

Popravil/a - thundercat dne 14/05/2002 ob 14:39:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diablo samo jaz več zarad takih "malenkosti" nikol ne grem na servis - pod nobenim pogojem pa če nikol več ne pridem na forum! Enkrat sn ga neso na servis ker mi ni hotlo prepoznat diska pol pa mi je tipson našo še 100 "pomanjkljivosti" in izstavo račun 17.800 SIT. Skoro me je kap! Najbolši servis majo definitivno na...eh ne bom delal reklame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, neka panika se pojavlja po mailu! Pazi to! BERI!

Subject: Virus

VIRUS!!!!!!!!

Klikni START,

nato NAJDI

kliknite na MAPE in DATOTEKE

natipkajte ime mape "virntico" ali jdbgmgr.exe

preverite ce isce na C

date Najdi

virus ima ikono sivega medvedka_ ne odpiraj samo brisi in vrzite iz kosa

ven. Ce ga najdete pošlijete ta e-mail vsem, ki so v vašem imeniku

naslovov.

Virusa ne najdeta ne Norton ne McFee in ostaqne 14 dni neaktiven preden

zacne vse unicevati.

NE DELAJTE TEGA! TO JE BLEF!

V resnici to ni virus ampak samo sporočilo o lažnem virusu.

Več si lahko preberete na:

http://securityresponse.symantec.com/avcen....file.hoax.html

LP Horjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti predlagam, ker se doživel podobno, ko sem na 300 celerona dal gor matrox 550 grafično in se računalnik niti ni hotel zagnati, ker je grafična bila hitrejša od procesorja in plate, tako da sem potem drugi dan priklučil grafično na nove jetre seveda XP1700 procesot od AMD, kjer pa ni bilo nobenih težav, tako da ti priporočem da je bolje da vse skupaj naredi nekako novo osnovno plato in boljši procesor, kaj več pa ti ne morem svetovati, težave še bodo lahko vedno ostale, ker so zadeve slabo kompaktibilne

Miha

Rad izdelujem razne zadeve iz odpada:)

Večkrat (95%) rata-deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Ne vam za vas sam meni so pa glig win98 najboljši in delajo brez problema

win 98 sux, jest sm jih sesu že neštetokrat, no ja sicer pa se drugi niso nč bol odrezal

by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mas slucajno monitor na "plug & play monitor " nastavljen???

Ce ja, klikni tam neki noter (ze dolgo jih nimam) prikaz vse opreme, pa zberi "standardni monitor 1024x768 @ 75 Hz", pa uprabi, ok, pol pa spet v nastavitve ekrana in pol probaj...

Ce ne gre, javi...

Lp, ElB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ce imas nastavljen kak shit od monitorja k ne popira vec kot 800x600 in 16 barv, pol tud resolucije ne mors nastavit na vec kot podpira monitor. Tam kjer nastavljas resolucijo, gres v Advanced, pa Monitor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!