Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

quote: Ja to ni se nic! Jaz sem si od kolega sposodo original CD WIN98 (pa še njegov ni bil), ga vtakno v tisto kisto in cakal, cakal, cakal...CD-ROM se ustavi!!! Kaj pa zdaj? Kak naj ga dobim ven?! Aha, saj ma tisto lukno pa nekaj not porines pa se odpre...sanja svinja o koruzi! Mehanizem ni deloval in ni preostalo drugega kot da sem ga razstavo in razlomil na koscke ker hudic ni hoto ven past za nic na svetu! To pa se zgodi ce kupis Hitachi 4x speed

isto se je men nardil pr Fujitsu 16X , sam sm ga poj lepopo koščkih raztavu, cd sm dobu vn ampak CD-rom je šu pa BY BY

it's FAZER time

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha pol pa kar izvoli v trgovino po ram - 32MB DIMM stane 4.700 sit a ti bi rad mel 192MB za 4000 ki si te to vido? pod 7000 se niama kaj za menit, sicer pa...dosti srece pri nabavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi mogoce mel monitor.

Kolk je pa star ta monitor?

Firma?

Kolko je zadnja cena? :)

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hahaha pol pa kar izvoli v trgovino po ram - 32MB DIMM stane 4.700 sit a ti bi rad mel 192MB za 4000 ki si te to vido? pod 7000 se niama kaj za menit, sicer pa...dosti srece pri nabavi

Kje si pa te nore cene dobil???

Glej (cena z DDV):

DIMM 128Mb 133Mhz 3.3V === 7.380 SIT

DIMM 256Mb 133Mhz 3.3V === 14.280 SIT

ali

DDR RAM 128MB PC266 === 7.500 SIT

DDR RAM 256MB PC266 === 14.760 SIT

Torej stane novih 64MB okoli 3.570 SIT !!!

Sploh bi pa bilo zanimivo vedeti, kako je sestavljeno teh 192MB. Recimo 128 + 64 ali kar 3 x 64, kar je po moje zelo pomemben podatek, ker kaj boš delal s 3 X 64 MB ce ga nimas kam vtaknat na plosci.

---

Legends may sleep, but they never die!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAM DIMM 32MB PC 133 = 4.709 SIT

RAM DIMM 128MB PC 133 JET = 8.556 SIT

RAM DIMM 256MB PC 133 JET = 17.204 SIT

RAM DIMM 512MB PC 133 JET = 35.469 SIT

128 + 64

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, malo ustavite konje, saj vsak DIMM oz SIMM ne dela na vsaki plošči, nekateri zahtevajo še 66Mhz(kar je tudi vodilo tvojega celerona 300), drugi 100Mhz in ni nujno, da paše na katerokoli ploščo. Priporočam, da predno kdorkoli kupi, prej temeljito stestira, ker, v skrajnem primeru lahko zakuriš tudi board. Verjemite, spominski moduli imajo različno pariteto in voltažo, tako,da tudi cene RAM-a niso enotne. Še nekaj mesecev nazaj je stalo recimo 32MB EDO RAMA (SIMM, saj se ga še spomnite) čez 30.000 SIT. Torej, cene RAMA-a so odvisne od tehnologije, pa konec koncev tudi od skadence robe.

Pa lep dan še naprej!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: GVC 15", digitalni, 1280 x 1024, 85hz

Kolk je pa star??

Prevec starega ne zelim kupit.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Fantje, malo ustavite konje, saj vsak DIMM oz SIMM ne dela na vsaki plošči, nekateri zahtevajo še 66Mhz(kar je tudi vodilo tvojega celerona 300), drugi 100Mhz in ni nujno, da paše na katerokoli ploščo. Priporočam, da predno kdorkoli kupi, prej temeljito stestira, ker, v skrajnem primeru lahko zakuriš tudi board. Verjemite, spominski moduli imajo različno pariteto in voltažo, tako,da tudi cene RAM-a niso enotne. Še nekaj mesecev nazaj je stalo recimo 32MB EDO RAMA (SIMM, saj se ga še spomnite) čez 30.000 SIT. Torej, cene RAMA-a so odvisne od tehnologije, pa konec koncev tudi od skadence robe.

Pa lep dan še naprej!

Lojzi ma vas rad

Kje si pa to slisal da ne delajo vsi DIMM rami na vse ploscah, ki imajo DIMM rame?? kolikor imam jaz iskusenj z rami so do zdaj vsi delali brez problemov, moras vedeti kaksne rame podpira tvoja ploasca DIMM, SIMM, ... pa take kupis. Ta Stare rame od486-k pa itak ne mores namestit v novejse plosce z DIMM pomnilnikom, tko da ne mores skuriti plosce.

100MHz in 133MHz rami delajo brez problemov tudi na 66MHz vodilu racunalnika, edino 66MHz rami ne delajo na 100MHz vodilu.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:Fantje, malo ustavite konje, saj vsak DIMM oz SIMM ne dela na vsaki plošči, nekateri zahtevajo še 66Mhz(kar je tudi vodilo tvojega celerona 300), drugi 100Mhz in ni nujno, da paše na katerokoli ploščo. Priporočam, da predno kdorkoli kupi, prej temeljito stestira, ker, v skrajnem primeru lahko zakuriš tudi board. Verjemite, spominski moduli imajo različno pariteto in voltažo, tako,da tudi cene RAM-a niso enotne. Še nekaj mesecev nazaj je stalo recimo 32MB EDO RAMA (SIMM, saj se ga še spomnite) čez 30.000 SIT. Torej, cene RAMA-a so odvisne od tehnologije, pa konec koncev tudi od skadence robe.

Pa lep dan še naprej!

Lojzi ma vas rad

Kje si pa to slisal da ne delajo vsi DIMM rami na vse ploscah, ki imajo DIMM rame?? kolikor imam jaz iskusenj z rami so do zdaj vsi delali brez problemov, moras vedeti kaksne rame podpira tvoja ploasca DIMM, SIMM, ... pa take kupis. Ta Stare rame od486-k pa itak ne mores namestit v novejse plosce z DIMM pomnilnikom, tko da ne mores skuriti plosce.

100MHz in 133MHz rami delajo brez problemov tudi na 66MHz vodilu racunalnika, edino 66MHz rami ne delajo na 100MHz vodilu.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

Aleš, verjemi mi, najbrž imam več in daljše izkušnje s tem, če ne verjameš, ti lahko dokažem!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava se lahko pojavi, če mešate 66, 100 ali 133 MHz rame skupaj na plato in se lahko zgtodi, da se sistem sesuva, najbolje je stare rame prodati pa dati nove večjo kapaciteto ne pa nekompaktibilno skupaj mešati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mogoče pa nekaterih kakšni naključni Reset-i niti ne motijo toliko. Itak se to zgodi takrat ko to pričakuješ...

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sej mogoče pa nekaterih kakšni naključni Reset-i niti ne motijo toliko. Itak se to zgodi takrat ko to pričakuješ...

Bye

Desmo

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sej mogoče pa nekaterih kakšni naključni Reset-i niti ne motijo toliko. Itak se to zgodi takrat ko to pričakuješ...

Bye

Desmo

Potem je pa itak spet MS kriv za vse ....

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor jaz vem - ce mesas 100 pa 130 bo vse skupaj delalo na 100 in ti 133 nic ne koristi. Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel na Celeronu 300 A skupaj 66 in 100 Mhz ram, vsak po 64 Mb pa mi je dve leti delalo vse BP, samo pri formatiranju - nalaganju Win 98 sem vzel 100 Mhz ven ker je javljal napako, ko je blo vse inštalirano pa sem ga vstavil nazaj.

Še vedno nisem nikjer dobil pravih gonilnikov za Genius Sound Maker Live in za Motorolo 56k Voice Modem za Win XP. Trenutno uporabljam gonilnike od Win 2000, pa me nonstop nekaj jezi.

A mi lahko gdo pomaga ???

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IKE žal če imaš ISA modem

Please Note: Motorola have abandoned all development of this chipset. There is no XP support of any kind. In addition, the ISA bus is not supported under XP, so drivers are not available for ISA modems.

Za Genius zvočno karto pa poglej na http://www.soundcard-drivers.com/companies/430.htm

Za Motorolo probaj na tej strani je nek driver za xp http://66.197.187.241/modems.htm

C-YA IN HELL

Popravil/a - diablo dne 29/05/2002 ob 12:44:47

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hahaha pol pa kar izvoli v trgovino po ram - 32MB DIMM stane 4.700 sit a ti bi rad mel 192MB za 4000 ki si te to vido? pod 7000 se niama kaj za menit, sicer pa...dosti srece pri nabavi

Tebi pa pri prodaji

Za nekaj vec rajš novga kupm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za modem mam jest en CD, k ga nam nucu k sm modmem fentu,sam pomoje na XP nebo prjel.

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Potem je pa itak spet MS kriv za vse ....

Zakaj se je potem M$ sesipal na popolnoma istem racunalniku, medtem, ko se Linux po enem mesecu up-tima še vedno ni. Namembnost računalnika je bila v obeh primerih enaka (heavy load).

---

Legends may sleep, but they never die!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Zakaj se je potem M$ sesipal na popolnoma istem racunalniku, medtem, ko se Linux po enem mesecu up-tima še vedno ni. Namembnost računalnika je bila v obeh primerih enaka (heavy load).

cause linux rocks that's whay

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!