Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

Kaj je smisel brezžične...ma, z korakom naprej. Tako kot dvojni monitorji.

Za baterije se pa ne sekiram, saj jih je enih 20 kom vedno na lagru...in ključ od lagra imam jaz.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2020 ob 11:24, Buschi pravi:

Kaj je smisel brezžične...ma, z korakom naprej. Tako kot dvojni monitorji.

Za baterije se pa ne sekiram, saj jih je enih 20 kom vedno na lagru...in ključ od lagra imam jaz.

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.ceneje.si%2FIzdelek%2F80302%2Fracunalnistvo%2Fracunalniska-oprema%2Ftipkovnice-miske%2Fa4tech-komplet-kbs-2350zrp-brezzicna-tipkovnica-in-miska&psig=AOvVaw0pkokWPrszfxDVUT4ytl2k&ust=1607716794735000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwjx9e70mcTtAhUL2-AKHVLMAsIQjhx6BAgAEA4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/7/2020 at 7:42 AM, Buschi said:

Rabil bi malo računalniške pomoči.

V službi so mi ukazali, da moram zamenjati svojo drotnato tipkovnico za moderno brez-drotnato. Težava je v tem, da uporabljam:

spacer.png

Zame top tipkovnica, ker ima:

-CD player gumbe(se pravi pavzo in glasnost + -)

-tipko za kalkulator(katerega kot nabavni uporabljam veliko)

-scrol kolešček

-tipka za internet

-itd

-itd

 

Kaj od tega lahko pričakujem na novih brezžičnih tipkovnicah? Kateri model?

Drug pogoj je, da je dobavljiva v Kuri !

 

Hvala za vse odgovore.

Brezžična multimediska tipkovnica in miška če ni kvalitetna ko boš tipkal ti bo zaostajala posledično bo maj ali pa več črk v besedah in pol boš prek...ko boš moral popravljat.Sem mel tako tipkovnico Genius iz izkušenj ti povem.Če kupiš kupi kvaliteto,boš pa plača uff.Poišči kad review na netu tu je en

https://www.rtings.com/keyboard/reviews/best/keyboard

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Spasku pravi:

Brezžična multimediska tipkovnica in miška če ni kvalitetna ko boš tipkal ti bo zaostajala posledično bo maj ali pa več črk v besedah in pol boš prek...ko boš moral popravljat.Sem mel tako tipkovnico Genius iz izkušenj ti povem.Če kupiš kupi kvaliteto,boš pa plača uff.Poišči kad review na netu tu je en

https://www.rtings.com/keyboard/reviews/best/keyboard

Imam tak set od logitecha... pa veš, kaj je zanimivo. Na starem računalniku je v nulo delalo... na novem pa se občasno pojavi zatikanje, pa sem sprejemnik že dal na bližnji zunanji USB pa se še tudi pojavi tu in tam...

Sumim, da je win10 bolj f..., kot w8.1

Ni pa to nek cenovni zalogaj, MK270 model, firma, zgleda pa premalo novca...

Tako da zgleda, da je več razlogov za motnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veliko tipkaš in če so ti dali dovolj denarja kupi tipkovnico z mehanskimi tipkami.

To da je brezžična se ne sekiraj preveč. Bolje kvalitetna mehanska z žico kot pa zanič brezžična.

Jaz uporabljam tole že par let v službi in doma in ne grem več na navadno. Draga je, ampak vredna denarja.

https://www.amazon.de/-/en/Logitech-920-008304-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B06XPGBPS6/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=logitech%2Bg413&qid=1607632114&sr=8-2&th=1

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, ChuckNorris said:

Če veliko tipkaš in če so ti dali dovolj denarja kupi tipkovnico z mehanskimi tipkami.

To da je brezžična se ne sekiraj preveč. Bolje kvalitetna mehanska z žico kot pa zanič brezžična.

Jaz uporabljam tole že par let v službi in doma in ne grem več na navadno. Draga je, ampak vredna denarja.

https://www.amazon.de/-/en/Logitech-920-008304-Mechanical-Gaming-Keyboard/dp/B06XPGBPS6/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=logitech%2Bg413&qid=1607632114&sr=8-2&th=1

Išče brezžično

On 12/7/2020 at 7:42 AM, Buschi said:

V službi so mi ukazali, da moram zamenjati svojo drotnato tipkovnico za moderno brez-drotnato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Spasku pravi:

Išče brezžično

Pa sej lohka odcvika tisto zajlo :blush:

Kakšne bedarije, da ti v službi zaukažejo, da moraš imeti brezžično - ne morem verjamit :P

Drugače pa so bile meni najboljše tipkovnice Lexmark - draga k pes ampak kvalitetna k dva pesa ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Imam težavo: na laptopu smo imeli naloženo Visto in je HDMI izhod delal normalno.

Sedaj smo gor naložili 10-tko in HDMI izhod ne dela, se pravi računalnik ne pošlje signala na ta izhod.

Prečesal sem cel internet, pa ne najdem, kje v Win10 vklopiš ta izhod !

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Lp,Buši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Buschi said:

Imam težavo: na laptopu smo imeli naloženo Visto in je HDMI izhod delal normalno.

Sedaj smo gor naložili 10-tko in HDMI izhod ne dela, se pravi računalnik ne pošlje signala na ta izhod.

Prečesal sem cel internet, pa ne najdem, kje v Win10 vklopiš ta izhod !

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Lp,Buši

lahko da ti manjka driver

- windows tipka

- vpiši: device managere

- poglej, če manjkajo driverji

npr. kot točka 3 tule:

https://www.addictivetips.com/windows-tips/hdmi-port-not-working/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Buschi pravi:

Imam težavo: na laptopu smo imeli naloženo Visto in je HDMI izhod delal normalno.

Sedaj smo gor naložili 10-tko in HDMI izhod ne dela, se pravi računalnik ne pošlje signala na ta izhod.

Prečesal sem cel internet, pa ne najdem, kje v Win10 vklopiš ta izhod !

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Lp,Buši

možno da win10 ne podpira hwja tega notebooka ... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Buschi said:

Imam težavo: na laptopu smo imeli naloženo Visto in je HDMI izhod delal normalno.

Sedaj smo gor naložili 10-tko in HDMI izhod ne dela, se pravi računalnik ne pošlje signala na ta izhod.

Prečesal sem cel internet, pa ne najdem, kje v Win10 vklopiš ta izhod !

 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Lp,Buši

Torej dela samo od prenosnika ekran? Imaš screen mirroring enejblan? Win tipka + P in pol extend al duplicate al kakšna je pač želja. Ali pa desni klik na namizje, display settings, detect ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Tex pravi:

Torej dela samo od prenosnika ekran? Imaš screen mirroring enejblan? Win tipka + P in pol extend al duplicate al kakšna je pač želja. Ali pa desni klik na namizje, display settings, detect ..

sorči .. tega pa še jaz nisem razumel, čeprav sem rojen Ptujčan :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, maus said:

sorči .. tega pa še jaz nisem razumel, čeprav sem rojen Ptujčan :huh: 

:mad:

Morda pa ravno zaradi tega nisi razumel .. :whistle: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa spodaj desno v vogalu pride običajno ikona za ATI ali pa NIVIDIO grafično kartico, kjer nastaviš kako bo kazalo, kater ekran, oba, kvaliteta in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, manjka driver.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Buschi pravi:

Da, manjka driver.

pojdi na uradno stran od proizvajalca pa poglej, če je podpora, če ni, lahko daš win 8.1 in mir, dok ti bo še delal

na dveh starih notebookih do sedaj sem imel v win10 težave z driveri za zvok, ni jih bilo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Buschi pravi:

Da, manjka driver.

jaz bi naložil še 1x drajverje za grafiko

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Imam tiskalnik /kopirc Canon iR1018, ki ga ne morem pripraviti, da bi skeniral. Lahko pa tiskam.

Za skeniranje uporabljam Canon irToolbox 4.9, ki pa pravi, da nimam nameščenega nobenega skenerja. Je pa software za starejše računalnike 98 /Vista / XP

Na drugi lokaciji imamo iR1020, kjer dela vse normalno.

Poskusil sem uporabiti driverje od 1020, pa lahko tiskam, v Toolboxu se pri nastavitvah pokaže iR1020, ko pa hočem skenirati pa pravi, da ni povezave s skenerjem.

Driverji in Toolbox so s Canonove spletne strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!