Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Navadno si znam malo načrtovati pot, pri Albaniji pa se mi zdi, da to delam čisto na pamet.

 

Če en dan štartam zjutraj iz Sarande, do kje lahko računam, da pridem v Črni gori, imam samo obične pavze (kava, čik, hrana) in ne pretiravam z vožnjo?

Verjetno se vse spremeni, če se hočem ustavit v Tirani.

 

Kater mejni prehod predlagate AL-ČG?

 

Čez dva tedna se bom iz Sarande vračal in moram priti na Pag, vmes pa bi enkrat spal. Sploh se bom skušal od ČG naprej peljat v notranjosti in ne ob morju.

 

Predlogi, mnenja?

 

p.s. Snecer: Kolagji v Himare je zaseden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi si izbral v eno smer prehod Hani Hoti iz Podgorice za Skadar in v drugo smer prehod Sukobin med Skadrom in Ulcinjem. Ko bi šel do Sukobina, bi potegnil do Ade Bojane, da odkljukaš celo Jadranko.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadno si znam malo načrtovati pot, pri Albaniji pa se mi zdi, da to delam čisto na pamet.

 

Če en dan štartam zjutraj iz Sarande, do kje lahko računam, da pridem v Črni gori, imam samo obične pavze (kava, čik, hrana) in ne pretiravam z vožnjo?

Verjetno se vse spremeni, če se hočem ustavit v Tirani.

 

Kater mejni prehod predlagate AL-ČG?

 

Čez dva tedna se bom iz Sarande vračal in moram priti na Pag, vmes pa bi enkrat spal. Sploh se bom skušal od ČG naprej peljat v notranjosti in ne ob morju.

 

Predlogi, mnenja?

 

p.s. Snecer: Kolagji v Himare je zaseden

Da prevoziš Albanijo potrebuješ cel dan.

Predlagam mejni prehod Vladimir pod skadarskim jezerom, ki je zelo blizu Ulcinja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema.

 

Plan imam priti do Podgorice. 

 

V Albaniji sem dremal v kraju Himare, kar je blizu Sarande, kakšnih 50km razdalje po lepi obalni cesti.

 

V enem dnevu sem od Himare "po obali" normalno prevozil Albanijo v smeri Črne Gore (mejhni prehod Ulcinj/Muriqan=na tem mejnem prehodu je za motoriste posebna špura :) ), gre le za 290km, od tega večinoma hitra cesta, tako da je potovanje smešno hitro brez divjanja.

Je pa res, da to samo prevoziš in ne gledaš kaj dosti. Z manjšimi ogledi komot prideš do Črne Gore do večera.

 

Okoli opoldneva sem bil že tako v Črni gori, katero sem tudi prevozil in se pripeljal popoldne na Hrvaško na Pelješac.

 

Skratka z lahkoto prevoziš Albanijo.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav iz Lefkade. Do tu sva pripotovala preko CRO, BIH, MNE in AL. Kaksna slika sledi, ko prideva domov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbus Mina,

midva pa dans Iz ohrida do livnega akcija. Mormo se kako rect ko. Se obojni vrnemo.

Dans prevozil 4 drzave, Zaj pa pocitek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

back home :glare:

mb - beograd - skopje - solun - katerini - olymp - meteore - sarande - vlora - ohrid - livno - mb

prelepih 4300km, slike pa ko bo cajt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nazaj tole je narisala MICA (nuvi765) nabeležila je pa kar 140km več kot števec na "benkotu" le kje se je vozila?

post-7865-0-98089100-1375733734_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom štartava v petek na turnejo po jugu. Za uvod greva preko Slavonije, Vukovara in Petrovaradina v Gučo. Nato preko Kosova v Makedonijo. Nadaljujeva pri Ohridu v Albanijo. Malo bova zakrožila po stari navadi po planu praktično brez pravega plana. Pojma nimava kam bova vmes zavila, še manj pa kje bova spala. 

Če imaš kak dan rezerve in si na poti malo cigana, zraven še nasmejan in dobre volje, pa če se ti še malo kreše, prideš ponavadi dobro skoz in z zelo lepimi vtisi. vsaj ponavadi je bilo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, jutri štartava :D Če naju kdo vidi, naju naj ustavi in spijemo kakšnega orošenega... :Dattachicon.gifGrčija_2013.jpg

Oj,

 

Če boš slučajno med potjo kaj na netu:

priporočam ti, da greš na Peloponezu, namesto mimo Zachara ob zahodni obali do Patre, raje čez hribe mimo Kalavrite na most Rio-Antirio. Ne bo ti žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!