Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

....

 

Prihod v Berat

617c1841.jpg

 

Še en pogled s trdnjave

 

 

Včasih so delali veliko lepše hiše in mesta. Vse v istem tradicionalnem stilu, vse strehe in okna podobna.... In to vse brez zazidalnih načrtov in lokacijskih informacij.

 

Novogradnje pa so jim več ali manj en sam kič in preseravanje, kot v vseh posttranzicijskih državah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rogi: Mi je znano. Sem te spremljal tudi na Atv forumu. Tisto kar si vozil po Makedoniji je bilo tudi mega. Drugo leto nameravam prečit Velebit, zapeljat na Panos (opuščeni vojaški objekti na Velebitu), Klekovača - BiH in še ena malo daljša v smeri JJV.

 

@Fantocci: Ja, Berat ima svojo dušo in korenine katere segajo vse tja do 6 st. pred Kristusom. Ni zastonj uvrščen na Unescov seznam. Žal mi je, da si nisem ogledal še Gijirokastra na jugu. Dvakrat sem se peljal mimo in nikoli ustavil. Prvič, leta 2005, me je uslužbenec Makedonske ambasade v Tirani strašil, da je Gijirokaster leglo kriminala. Tako sem Albanijo na povratku s Krete prevozil v enem dnevu od jezera Ioanija v Grčiji vse do Bara v Črni Gori. Sedaj po štirih obiskih, sem jo prekrižaril po dolgem in počez. Ostalo je samo še nekaj ekstremnih odsekov, npr:

 

Lure lakes - 150 km (http://www.bebaweb.cz/albanie-trasy-lure.php)

Gjerbes - Gramsh 33 km po koritu reke Tomorrice (http://www.bebaweb.cz/albanie-trasy-gjerbes-gramsh.php)

 

samo po teh poteh ne gre z BMW ADV-jem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš probal Sneci :smoke:   Na Lure je bil lani en naš forumaš. Samo s 4x4. Moral so obrnt, ker ni šlo dalje. Prišli so nekje do 3 ali 4 jezera. Vozit se po riverbadu levo - desno pa ni za ADV. Z lažjim in malo nižjim bi pa šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gjerbes - Gramsh 33 km po koritu reke Tomorrice sem prevozil v celoti. Štartal pa sem v Beratu nato po asfaltu do Policana (vmes še enkrajši makedamski izlet do vasice Tomorr) in se povspel na Mt. Tomorri in se spustil  v Gjerbes in  korito reke, jo prevozil do Gramsha,nato pa po kanjonu do Malika kjer sem prespal. Zadeva je užitek s kakšnim kros motorjem s tvojim pa bi bila velika jeba. Problem je korito reke,katero je treba večkrat prečkat, ponekod je tudi zelo globoka in še ponavadi zelo strmo se moraš spustit do vode oz. povzpet, ko greš ven v strugo na suho (strme prodnate brežine cca 1-2m). Sama struga je široka tudi po več sto metrov, reka pa je siva in ko je le malo globoka ne vidiš dna. Je pa reka hudourniškega značaja in zelo hitro poplavi   celotno strugo. Kakor hitro poplavi in je neprevozna, pa  tudi zelo hitro upade. Tudi na Mt. Tomorri je cesta na nekaj mestih zelo strma in slaba. Mislim, da prav na vrh s tvojimne bi šlo, do sedla pa ampak ne enostavno. Nikakor ne priporočam, da greš sam, vsaj v dveh, še bolje v treh ali štirih, pa dobro je da imate s seboj nekaj metrov vrvi za vsak slućaj.

 

Peshkopi - Kukes pa sem prevozil dvakrat vsakič po drugi cesti. Zanimivejša in lepša je ob Drimu - makedam, dočim je druga sedaj verjetno že asfaltirana, jaz sem jo prevozil še makedamsko. Do jezer pa grem ob naslednjem obisku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda niso Čehi dali zastonj 5 feferonov za Gjerbes - Gramsh. 5 od 5-ih, Sneci. To pomeni celo jebo. Je pa nazorno opisal Rogi kakšno je dejansko stanje.

 

Marči je bil lani na Lurskih jezerih z Landkruzerco. Imeli so velik problem z globokimi kolesnicami, tja do 1m. Razrito je bilo z vojaškimi vozili in povrh vsega še zalito z vodo. Naokrog se ni dalo zaradi gozda in požara kateri je divjal tam gori. Drugega jim ni ostalo, kot da so obrnili. Sam sem imel tudi v planu iz Corovod zaviti proti otomanskem mostu (to sva naredila) in naprej okoli hriba na prelaz pod Tomorrijem. Do samostana in potem naprej navzdol do Policana. Samo se ni poklopilo z ostalim tajmingom.

 

Evo dve sliki iz Lurskih jezer

img5538.jpg

 

img5541.jpg

 

 

Za sladokusce voženj po makadamskih cestah (ne upam pripisat off-road, ker se bo kdo spomnu in pripisal da se vidi, da se vozi po cesti) pa še odsek Kelcire - Ballaban - Prishte - Corovode

marcimap.jpg

 

img5976d.jpg

 

img5976e.jpg

 

img5976f.jpg

 

img5976g.jpg

 

img5976h.jpg

 

img5976i.jpg

 

img5976j.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Še nekaj utrinkov iz albanskih "cest"

 

Zanimiva so vsa nadaljevanja...

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive scene, ampak vergla pa ko nor, ko mu je zmanjkalo bencina, ne vem če je to zdravo.

Ti so imeli nekaj sponzorirano, je tam nalepka ORF na enem motorju. Pa dialekt jih izdaja, Jodlarje :)

 

Najlepši del je okoli 13. minute, ko jih bmwjaš reši z bencinom :)

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

Nek anglež me sprašuje za nasvet. Tole je napisal:

 

Plan is to start in Trieste, ferry to Greece and then back up through Albania, Montenegro, Bosnia, Croatia and Slovenia. Albania, Montenegro and Bosnia are not EU. Can you get bike insurance at the borders ok? What documents do you need apart from Passport and vehicle registration document? Is it difficult to get medical and repatriation insurance? Any advice greatly appreciated.

 

 

Sam nimam izkušenj z Albanijo, pa me zanima ali imate vi kak nasvet zanj. Vsaj glede vprašanj, ki jih je postavil.

Hvala lepa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si zavarovanje uredi pred odhodom (ne vem za Albanijo, ampak za Bosno in Črno goro je škoda živcev, lahko je 5 min ali pa par ur) .

"Obsedeni" so s tem "zdravstvenim" zavarovanjem (očitno pri nas vseeno ni tako slabo) , Velja pa isto kot za motorje (s tem da resno dvomim da se lahko zdravstveno zavaruješ tako "mimogrede" ) .

lp

ps. Katerega pa to zanima? Saj so že bili pa vejo kako to gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Nek anglež me sprašuje za nasvet. Tole je napisal:

 

 

Sam nimam izkušenj z Albanijo, pa me zanima ali imate vi kak nasvet zanj. Vsaj glede vprašanj, ki jih je postavil.

Hvala lepa!

 

Zelena karta za vse države na Balkanu, razen za Kosovo plačilo 15 EUR na meji.

 

Vstop v vse države, tudi v Albanijo z osebno izkaznico.

 

2x sem bil v Albaniji, vedno z osebno in vedno pogledajo zeleno karto.

 

Glede zdravstvenega zavarovanja pa skleneš vzajemna tujina za par dni in je Albanija tudi pokrita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za naše telebane je na zeleni karti označeno za katere dežele velja. Angleži imajo "grey card", če se ne motim. Naj povprašajo na njihov "AMSZ", pa bo hitro vse jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri njih ni tako preprosto. Zavarovalnice nočejo zavarovati za "eksotične" države, če pa že je hudo drago (neka angleška logika, ker mi ni bilo jasno kaj tolk paničarijo, vzameš zeleno karto pa je, pa se je izkazalo da pri njih ni ravno tako in da moraš najprej najti agencijo, ki se sploh hoče ukvarjati s tem) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lepe slikce, Davorin, bo treba konja zajahat, pa gas v Albanijo v območje nepredvidljivosti in neurejenosti. Je doma v Sloveniji vse preveč zglancano in predvidljivo, bomo kmalu vsi zapadli v kompulzivno motnjo čiščenja, urejanja( drugih, ne sebe!) in nevrotične poštirkanosti ter popolnega zavarovanja, če se ti slučajno noht zlomi.

Mogoče pa imam motor zato, da občasno zbežim v drugačnost - beri dežele, ki mi ustaljene navade in prepričanja malo postavijo na glavo?

Popravljeno . Popravil tonikoce
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi v petek šibnemo v Albanijo,tudi jaz se veselim drugačnosti :010ko pridm nazaj obesim kakšno sliko te drugačnosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi v petek šibnemo v Albanijo,tudi jaz se veselim drugačnosti :010ko pridm nazaj obesim kakšno sliko te drugačnosti :D

Tebe so že pokrpali, da lahko greš na pot z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanatocci......avtodom!

Snecer tako je! Brez koristnih informacij in ostale navlake :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!