Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Hvala za info.

 

Tale trajekt mi skoz manj diši čeprov je kar ugodna varjanta. Res se mi ne da dva dni čepet na palubi. Bom videl kaj me še pič v tem tednu.  :mellow:

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

 

Tale trajekt mi skoz manj diši čeprov je kar ugodna varjanta. Res se mi ne da dva dni čepet na palubi. Bom videl kaj me še pič v tem tednu.  :mellow:

 

LP

 

Na palubi res zna bit problem, ker tam si pa nimaš kaj za počet, če je slabo vreme. Drugače je pa prav prijetno biti na avio sedežih (plačaš, da te nihče ne more prcat in se zlekneš brez skrbi) ..... če imaš družbo se pogovarjaš, malo raziskuješ ladjo in se naspiš ko človek in na destinacijo prispeš spočit, kar je zlata vredno. Veš kako je .... človek ne sme bit nikoli škrt do sebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info.

 

Tale trajekt mi skoz manj diši čeprov je kar ugodna varjanta. Res se mi ne da dva dni čepet na palubi. Bom videl kaj me še pič v tem tednu.  :mellow:

 

LP

 Boljše variante od tega trajekta, verjemi NI! ampak po "normalnem" voznem redu vozi ponovno šele od 15.9. dalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vrjamem da je tale trajekt zelo ugodna varjanta. Po time table naj bi plul 35,5 ur To je najbrž že vštetih tistih 6-8 ur več plovbe,kot je nekaj postov nazaj napisal ferek. Bom pa še enkrat vprašal ali je obvezno karte za trajekt rezervirati v naprej ali jih lahko kupiš ob prihodu v Trst? Avio sedeži se kar zanimivo slišijo vendar ko gledam online booking ni nikjer opcije za rezervacijo teh oziroma tudi rezervacija kabine ni na voljo?!? No ali pa jaz ne znam pravilno obklikat pa mi ne da možnosti. Najbrž bo ta druga varjanta bolj možna! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Avio sedeži se kar zanimivo slišijo vendar ko gledam online booking ni nikjer opcije za rezervacijo teh oziroma tudi rezervacija kabine ni na voljo?!? 

 

Mi smo sicer sedeli na aviosedežih, plačali jih pa nismo - obakrat so bili fraj... Drugače smo pa na palubo vedno vzeli s sabo samonapihljive blazine in spalne vreče, poiskali zvečer miren kotiček pod palubo in se "utaborili" ter spali brez problema... nekateri so si na palubi celo iglu šotor postavli - na krmi v zaveterju... Tak da po mojem mnenju je kakršnokoli doplačilo brezveze... Je pa res, da so moje izkušnje iz maja in konca septembra in ne iz viška poletne sezone.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha... ja... to je blo prvo jutro... po obilnih žganjicah... ponoči smo si pa postlali v dvorani z aviosedeži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vrjamem da je tale trajekt zelo ugodna varjanta. Po time table naj bi plul 35,5 ur To je najbrž že vštetih tistih 6-8 ur več plovbe,kot je nekaj postov nazaj napisal ferek. Bom pa še enkrat vprašal ali je obvezno karte za trajekt rezervirati v naprej ali jih lahko kupiš ob prihodu v Trst? Avio sedeži se kar zanimivo slišijo vendar ko gledam online booking ni nikjer opcije za rezervacijo teh oziroma tudi rezervacija kabine ni na voljo?!? No ali pa jaz ne znam pravilno obklikat pa mi ne da možnosti. Najbrž bo ta druga varjanta bolj možna! :glare:

 

 

Če ne moreš obklukat, pol je v tvojem terminu že vse polno.

Mi štartamo jutri, pa ne moremo več kabine ali sedežev vzet.

Obvestilo Minoan Linesa je bilo da so polni.

Torej bomo spil kak pir več in spal,kjer pač bo naneslo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zagrebte se za prostore, jaz sem na koncu pristal na barskem stolu, ker so bili vsi hodniki in stopnice, vsi prostori v zavetrju zasedeni že :D  ljudje so kar tamale šotore postavli zunaj, sem pa šel z Anek lines iz Benetk takrat in je bilo en kup mularije, ki je bila namenjena na Krf :music3:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

V avgustu se imam namen zapeljati do Grčije in imam dve vprašanji.

Na AMZS strani sem bral, da je v Grčiji za motorje omejitev 70 izven naselja in 90 na AC? Ali to drži oziroma če kdo ve kašne imajo Grki kazni oz ima kdo izkušnje z njihovimi možmi v modrem (če imajo doli tud modre obleke)...

Da nisi zamešal s Turčijo? Tam je na ograjenih AC omejitev 130 za avtomobile  in 90 za motorje :jezen , na navadni AC 110 za avtomobile in 70 za motorje :SS . Radarji so. 

Za Grčijo ni bil nikoli problem  

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi zamešal s Turčijo? Tam je na ograjenih AC omejitev 130 za avtomobile  in 90 za motorje :jezen , na navadni AC 110 za avtomobile in 70 za motorje :SS . Radarji so. 

Za Grčijo ni bil nikoli problem  

 

 

Ja tako piše na AMZS strani Je pa zanimivo, da za Turčijo pa nikjer ne omenja teh omejitev. Mogoče so zamešali države  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri:

 

Izredno lepa pot, ki si nam jo vrhunsko opisal. Tudi slike so dobre, edino bi te rad opomnil, da imaš madeže na slikah. Morda tebi to ni moteče, mene, ki se s tem ukvarjam pa bi to motilo.

Zdaj ali je spredaj zaslonka umazana, ampak se mi zdi, da je to nekaj na notranji leči. Zdaj če je to DSLR potem daš ščistit, če pa je navadna compact camera, potem pa se to ne slača, razen če je v garanciji.

Moteče je pri slikah, kjer slikaš pokrajino in je lepo modro nebo, katerega ti "zaserjejo" madeži. Brez zamere, zaradi pripombe.

 

Slike v opisih 3dan,5dan in 9dan (na slikah zgoraj levo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem. Tudi meni je fotografija nekje med hobijem in službo. Senzor imam umazan, pa me običajno to niti ne moti, ker fotografiram skoraj ves čas s precej odprto blendo, kjer take packe niso opazne. Sem imel namen nest fotoaparat na čiščenje pred potovanjem, pa mi ni zneslo. Tolažil sem se, da se v PS to reši "dok si reko keks", sploh na nebu...ampak bi lahko vedel, da se mi ne bo ljubilo s tem ukvarjati se.

 

Sicer pa hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kiri...zanimiv potopis. In kot sva že ugotavljala, sva imela v Makedoniji enake "težave".... ;) Ampak madona je pa bilo luštno.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Tako, končno sem našel čas, da spravim črno na belo to, kar sem počel in doživel v lepih enajstih dneh svojega potepanja po Balkanu.
 

 

Prebrano "na eks" - zelo všečno in zanimivo spisano! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kiri, hvala za vtise :)

 

kar se tiče tiste verižice.... Sta te hotela nategnit, prav si imel..... On bi ti predlagal, da mu daš ene 500eur, ker on nima časa, ti pa jo prodaš za 2000 in ostalo je tvoje :)  verižica pa nič vredna :D 

 

Je kolega nasedel, ampak za nižji znesek  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF Ja...težko se je rešit teh fantov, ko te enkrat vzamejo med sebe :) Jaz se zagotovo še kdaj vračam dol v Kumanovo, če ne drugega bom si kakšno turo tam skoz spet splaniral. 

 

@Keiko S seboj sem imel Pocestnico od Benke Pulko in mislim, da sem nehote malce njenega stila pisanja povzel. Sicer pa vsekakor knjiga vredna branja.

 

@motozajebant Saj se mi je kar zdelo, da bo nekaj takega. Bil sem na delu parkirišča, kjer je bila samo ena družina in nobenega drugega avta....pa onadva sta se od nekje prikazala. Ne padam na take fore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MK Bears so vredu pubeci, bil letos pri njih na motozboru ...  :OK:

 

Super potopis ... :)

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me , ce je kdo prevozil relacijo in kaksna je cesta , poteka ob meji s crno goro .... PODGORICA - mejni prehod BOŽAJ - TAMARE ( al ) - GUSINJE - PLAV  .... hvala .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me , ce je kdo prevozil relacijo in kaksna je cesta , poteka ob meji s crno goro .... PODGORICA - mejni prehod BOŽAJ - TAMARE ( al ) - GUSINJE - PLAV  .... hvala .

 

Preberi moj potopis s prejšnje strani. Prevozil sem v obratni smeri, torej Gusinje - Tamare - Koplik. Ti boš do prelaza Rrapsh imel asfalt, potem naprej makadam. Na začetku dober makadam, proti črnogorski meji pa malo slabši makadam. Računaj vsaj 3 h časa za to relacijo. Sicer je pa to cesta SH20. Če boš na youtube iskal... https://www.youtube.com/results?search_query=sh20+albania

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi moj potopis s prejšnje strani. Prevozil sem v obratni smeri, torej Gusinje - Tamare - Koplik. Ti boš do prelaza Rrapsh imel asfalt, potem naprej makadam. Na začetku dober makadam, proti črnogorski meji pa malo slabši makadam. Računaj vsaj 3 h časa za to relacijo. Sicer je pa to cesta SH20. Če boš na youtube iskal... https://www.youtube.com/results?search_query=sh20+albania

 

Video si že naredil? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super video  :OK:

Tisto rajcanje z odojkom mi edino ni bilo všeč ...  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!