Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Ni bil odojek, je bil piščanec. Lokal se imenuje Pilko Grilko in imajo  samo piščančje zadeve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me , ce je kdo prevozil relacijo in kaksna je cesta , poteka ob meji s crno goro .... PODGORICA - mejni prehod BOŽAJ - TAMARE ( al ) - GUSINJE - PLAV  .... hvala .

Tisti del Crne Gore se vidi z vrha prelaza Rrapsh. Ne mores po tistem crnogorskrm asfaltu v Albanijo. Tam ni mejnega prehoda. Bo pa sigurno enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tam mejni prehod Hani i Hotit? Kolikor se spomnim, je pri Kopliku v rondoju bila tabla za mejni prehod s ČG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiri, ni to to. Z vrha Rrapsa vidis levo doli en asfalt. To je ze CG. Preveri na Google Earth. Hani Hoti je za hribom v smeri Zahoda. Spodaj pa je ena crnogorska vas. Zdi se mi nekaj na S ali C.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey ma prau.

Prou rajcig je pogled na frišen asfalt na črnogorski strani, SH20 pa zavije v breg proti prelazu Rapsh.  :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da vseeno ne mislite pravega. Cipot je napisal, da bi šel čez mejni prehod Božaj. To je ta prehod, ki pa je povezan z normalno cesto v Albaniji.

 

https://www.google.com/maps/place/Bo%C5%BEaj+Border+Crossing/@42.3211537,19.4626941,13z/data=!4m2!3m1!1s0x134df19ea5ed0e7f:0x3bf24cea5c5499c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na telefon zelo tezko gledat zemljevid. Bo se najboljse ce Cipot vse skupaj mal boljse razlozi. Vsem pa pozdravcek z vroce obale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da vseeno ne mislite pravega. Cipot je napisal, da bi šel čez mejni prehod Božaj. To je ta prehod, ki pa je povezan z normalno cesto v Albaniji.

 

https://www.google.com/maps/place/Bo%C5%BEaj+Border+Crossing/@42.3211537,19.4626941,13z/data=!4m2!3m1!1s0x134df19ea5ed0e7f:0x3bf24cea5c5499c

Mislim, da imaš prav... skoraj avto cesta, čisto nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Čez slab teden z punco štartava z trajektom iz Trsta proti Grčiji, pa me zanima nekaj stvari glede trajekta. Zanima me kako je z hrano in pijačo na trajektu? Predvidevam da je na trajektu kakšna restavracija in bar. Kakšne so cene, so "normalne" ali se bolj splača kaj prinesti seboj? So še kakšne posebnosti pri tako dolgi plovbi z trajektom na katere bi moral biti pozoren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene na ladjah niso "normalne". Kapučino približno 4e, kosilo za eno osebo je od 15-20 e. Računaj, da ješ zajterk kosilo in večerjo.

Dobra stran je, da lahko na ladjo prineseš svojo hrano in pijačo; čim več tem bolje.

 

Šparovni program je:

 

Karta; Deck ali letalski sedeži

Hrana; V nakupovalno vrečko nabašeš čim več. (na ladiji si konstantno lačen)

Jutranja kava; Samo kava brez dodatkov je malo nad 1e

Knjiga ali zabavne igre, da preženeš dolgčas.

Na vseh večjih trajektih je brezplačem tuš, wc, in umivalniki :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni se morate cel dan nažirati? :)

 

Saj gori nimaš kaj početi, zato tudi ni porabe kalorij.

 

Lani sem pojedel samo en sendvič na ladji in rešeno. Sploh se mi ni jedlo nekak.

 

Ne vem zakaj bi bil nonstop lačen na ladji.

 

Trajekt odrine zgodaj zjutraj, ko prideš gor, greš malo zadremat, ko se zbudiš je čas kosila in nekaj poješ ali prineseno ali v restoranu. 

 

In to je to.

 

Zdaj poleti ne vem, morda obratuje tudi bazen, tako da se potem lepo odmaraš popoldne. Zvečer pa spat in zgodaj dopoldne naslednji dan si na kopnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez slab teden z punco štartava z trajektom iz Trsta proti Grčiji, pa me zanima nekaj stvari glede trajekta. Zanima me kako je z hrano in pijačo na trajektu? Predvidevam da je na trajektu kakšna restavracija in bar. Kakšne so cene, so "normalne" ali se bolj splača kaj prinesti seboj? So še kakšne posebnosti pri tako dolgi plovbi z trajektom na katere bi moral biti pozoren?

 

Najbolj pomembno je, kam na palubi se namestita. Poglej vremensko napoved, ker če bo dež- pozabi. Potem si omejen na hodnike in stopnišča trajekta. 

Iz Trsta vozi Minoan lines, ki ima "higspeed" trajekte (in ne tako, kot Anek, ki sicer posodablja floto a znaš se kdaj znajti na stari ladji Kriti 1 ali 2) in ti novi trajekti nimajo toliko prostora na palubi, kot starejši. In ker so hitrejši (potovalna je čez 20vozlov; prištej še kakšen veter v faco in to seštej pa ti povem, da ni znosno), je pomembno kam se daš. Jaz sem na poti v Grčijo vedno izbral desno stran ladje pod rešilnimi čolni za ograjo ob steni in čimbolj naprej.

Desno zato, ker sem lahko zjutraj lahko dalj časa spal in nisem vstajal s soncem, ki ti sveti direktno ter nisem poslušal ostalih turistov, ki so fotkali sončni vzhod (pot nazaj seveda na levi)..

Za ograjo (govorim o ograji, ki na palubi, pod rešilnimi čolni omejuje vitel za te čolne) pa zato, ker sem čez njo napel zunanji del šotora in imel ali senco ali ob močnem vetru dodatno zaščito proti vetru. 

Razkomoti se, bodi kralj! Ne imej slabe vesti, da delaš kaj narobe. To ni Hrvaška:) 

 

Prostor zadaj na "platformi" okoli bazena je bil vsaj poleti zelo vroč, glasen, umazan... 

 

Wc-ji so. Tuš tudi. Poleg edinega zadaj na palubi je še eden notri, nad recepcijo, bolj spredaj v ladji. Malo se sprehodita s punco po hodnikih. Jaz sem na eni izmed poti v Grčijo našel ključ v vratih kabine wc-ja in imel tako privat wc do Patrasa:) Ključ sem vrnil! 

 

Čelado sem vedno zaklenil na motor in je nisem vlačil na palubo (odvečna prtljaga). 

 

Hrana je "draga" a kakšne špagete bolonese bosta že zmogla. Vzemita s sabo kakšno suho salamo, sir, kruh, kakšen namaz, kos sadja, zelenjave. Pa seveda nož in kakšno cunjo, da pogrneta za "piknik". Mogoče še kakšna doza whiskeya in coca cole (stvar okusa pač). Meni se je dobro obnesla tista vreča iz Mercatorja, ki vsaj malo ohrani stvari hladne. 

 

Kot piše Boštjan zgoraj ni narobe imeti s sabo kaj za preganjanje dolgčasa... Križanke, mogoče knjiga. 

220V vtičnice najdeta na hodnikih in pa v baru notri pri TV-ju. Malo podežuraš ob gsm in je poln...

 

Dostim potnikom se zdi ladja izguba časa, živ dolgčas itd.. Mislim, da je zelo pomembno kako se naštimaš v glavi in kako se prirpaviš na to 30urno pot. 

 

Meni je bila ladja (se pravi trajekt za Grčijo) vedno posebno doživetje. V Sežani (ko je Anek še vozil iz Trsta) sem kupil par hladnih pirov in ko sem se utaboril na palubi se je dopust začel:) 

 

Kam pa gresta?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da je ladja dolgočasna, vendar vseeno dobiš tako vsaj en dan, če ne dva več časa ki ga lahko izkoristiš po grčiji namesto na transferju preko hrvaške, črne gore in albanije. Pa tudi prvič je da greva tako daleč z ladjo, tako da bo to samo še ena nova izkušnja več :)

Vzela pa bova karte z letalskimi sedeži, jih moram v naslednjih dneh rezervirati. Kar se mene tiče je razlika v ceni tako majhna, da sploh nisva razmišljala o deck varianti. Pa še z vremensko napovedjo se ni treba ukvarjati.

Upam da bo topcase dovolj prazen, da nama bo uspelo vse stlačiti v nahrbtnih in potem v top case spravit čelade, ker jih je res tečno nosit seboj na ladji. Če ne pa ključavnica in jih priklenit na motor. Sicer pa predvidevam da je tovorni prostor z vozili med vožnjo zaklenjen. Kolikor se spomnim je bilo pred 10 leti tako ko smo se vračali iz Anglije na celino.

 

Drugače pa imava v načrtu, da se najprej za nekaj dni ustaviva na Lefkadi in preveriva če so plaže res tako lepe kot jih prikazujejo na slikah. Potem pa nadaljujeva na Peloponez, si malo pogledava znamenitosti (olimpija, ...), nadaljujeva preko korintskega prekopa do Aten. Si vzameva ena dan za ogled Aten. mimogrede, je bolje če se v Atene odpraviva z motorjem ali z javnim prevozom? Potem pa nadaljujeva mimo Delfov do Meteore in naprej v Makedonijo ter preko Srbije nazaj domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zajtrk in večerjo je fajn kej kupit. Na barki so obvezna oprema čepki za ušesa. Če se slučajno pol barke odloči, da ga bo feštalo ti tudi čepki ne bojo nič nucal. Se nima smisla trudit zaspat, ker ti ne bo ratal. V tem primeru pride na vrsto nasvet od corserja. Doza žganega in feštanje do jutra. Spiš pa lepo čez dan... V Meteori imaš dober kamp. Zelo poceni oddajajo majhne stare kamp prikolice. Je tako malo razlike v ceni, da se ti ne splača šotora postavlat. Aja, spraševal si za čelade na ladji. Pripni jih z tisto tapocen kolesarsko raztegljivo ključavnico na motor. Ti bo še ključavnica kasneje prav prišla, ko si boš šel kaj pogledat. Drugače je pa Grčija zelo OK. Lokalne ceste so prazne in dobro označene. Avtomobilisti sicer vozijo hitro, so pa vsi vajeni motoristov. Nočna vožnja je druga zgodba. Mene je bilo najbolj strah potepuških psov. So sicer prijazni ampak je težava, ker se šetajo po cesti. Bencinske so na vsakih 30km kar pa ni nujno za bankomate. Če boš s sabo vlačil plinski gorilnik poglej kakšne kartuše imaš. Jih sicer dobiš dol v vsaki trgovini razen tistih na navoj ni nikjer. Uživaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Meteori imaš dober kamp. Zelo poceni oddajajo majhne stare kamp prikolice. Je tako malo razlike v ceni, da se ti ne splača šotora postavlat.

 

Sicer tokrat nimava namena šotora seboj jemat, se mi pa ta kamp zelo zanimivo sliši. Imaš mogoče koordinate, naslov, ime, ... tega kampa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Camping Vrachos; tu sva bila medva. Malo poglej slike na netu, nama se je dopadlo. lokacija je prva liga. Precej priljubljen kamp med plezalci, ker se nahaja tik pod temi slavnimi skalami. tiste prikolice si sicer stare, sam tako za prespat, še vedno boljše kot v šotoru.... imaš pa še vsaj dva kampa. eden se imenuje camping garden in ima celo neke sobe. Mesto je relativno majhno (podobno kot brežice) in ima samo eno dolgo glavno ulico, tak da če se ti kamp ne bo dopadu imaš v bližini še vedno dovolj opcij za spat. Ni nek strašen problem dobit sobe v Grčiji. Vse skupaj laufa na podoben princip kot na Hrvaškem. Cene podobno kot pri sosedih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@aleksandergabirel

Če ne gresta s šotorom in po campih... ja potem pa mora bit za kakšno večerjico na trajektu :)

No, kar se letalskih (pullman) sedežev tiče je to seveda ok izbira, če ne bosta imela s sabo armičev. 

Drugače so pa za moj okus bz. Raje se uležem na mehak tepih kakšnega hodnika. 

Garaža je med potjo zaklenjena. A vseeno zakleni ali pa vsaj priveži čeladi.

 

Čepki za ušesa! Bravo @ciciban. To je nujni del opreme! 

 

Če gresta na jug Peloponeza (najlepši del Peloponeza; da ne omenjam "rid" iz Kalamate v Sparto) se ustavi v Koroniju. 

Tam je en prijazen Grk, biker, ki vodi pekarno. Je bil v Lj. in celo na Mangartu. Vama zna dati kakšen dobre napotke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Tudi mi se odpravljamo iz Trsta  naslednji teden... ista smer: Igoumenitsa - Patras - zah. obala Peloponeza - Aeropoli - Šparta - Korint - Meteora - Ohrid - Prizren - Vrnjačka Banja - Foča - Omiš (motozbor) in domov... Pogoj je, da vreme dol kolikortoliko pokaže, ker v dež se ne bomo podali...

 

Ferek gre preštudirat tisti ovinek, med Šparto in Gythiom ki ga je aprila 2013 stal zdrobljene rame, ključnice,  zlomljene hrbtenice in 8 mesecev rehabilitacije... pa seveda pozdravit Grke, ki so mi dol takrat pomagali...

 

Men je ta trajekt zakon... tudi restavracija se mi ne zdi predraga - vsaj kosilo se splača privoščit... Bogata zaloga alkohola pa kaj suhega za narezat je pa nujna popotnica... pa samonapihljive blazine so vsekakor boljša varianta kot aviosedeži - ti so po mojem sploh jeseni in spomladi itak fraj in jih je brezveze doplačevat. Kolega je zadaj na krmi, kjer ne piha nič tudi šotor postavil, pa mu noben ni težil. Jaz sem obakrat spal na svoji blazini v eni izmed sob z aviosedeži. Nazaj grede sem zraven še scal v račko ki sem jo spizdil v bolnici saj z zlomljeno hrbetico in zdrobljeno ramo sam nisem mogel vstat, spremstva pa nisem mel.

 

Atene bomo tokrat spustili ven, smo jih pa lani raziskovali z javnim prevozom - plačevali ga pa nismo. Me pa atene niti malo niso fascinirale, mesto pač... Čeprav nisem imel ravno občutka kakšnega prometnega kaosa o katerem so me strašili... komot bi šlo tudi z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makedonijo in Srbijo smo že večkrat prevozili...zato bomo pa nazaj grede ubrali iz Meteore direkt na Prespansko Jezero, potem Ohrid - Debar .- Peshkopi - Kukes - Prizren - Peč - Rožalije - Novi Pazar - Vrnjačka Banja

 

Bi prosil za info o tej cesti preko Albanije, ker tu se še nismo vozili...

 

Je albansko sesuta ali albansko super? ...400 kilska drekpumpa, prileten RT-1100 in fazerka, niso ravno ustvarjeni za enduro podvige?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@aleksandergabirel

Če ne gresta s šotorom in po campih... ja potem pa mora bit za kakšno večerjico na trajektu :)

No, kar se letalskih (pullman) sedežev tiče je to seveda ok izbira, če ne bosta imela s sabo armičev. 

Drugače so pa za moj okus bz. Raje se uležem na mehak tepih kakšnega hodnika. 

Garaža je med potjo zaklenjena. A vseeno zakleni ali pa vsaj priveži čeladi.

 

Čepki za ušesa! Bravo @ciciban. To je nujni del opreme! 

 

Če gresta na jug Peloponeza (najlepši del Peloponeza; da ne omenjam "rid" iz Kalamate v Sparto) se ustavi v Koroniju. 

Tam je en prijazen Grk, biker, ki vodi pekarno. Je bil v Lj. in celo na Mangartu. Vama zna dati kakšen dobre napotke. 

 

Po mojih izkušnjah iz balkana, je ni kampiranje nič veliko ceneje kot privat sobe. Hoteli in hiške v kampih so pa seveda v drugem cenovnem razredu :)

Za garažo sem spraševal, ker sem v dvomih, če se spalača tvegati in pustiti tank torbo na motorju. V Brnu na moto gp-ju, je sicer med dirko ostala na motorju, vendar je motor ostal na ločenem parkirišču namenjenem samo motorje. Ker sem prepričanja da motoristi ne kradejo motoristom, me ni bilo strah, tukaj pa ne vem če jo upam pustiti na motorju, po drugi strani jo je pa tečno prenašati seboj po ladji :BUA:

Za Koroni bo verjetno zmanjkalo časa, ride od Kalamate do Sparte pa bova z lahkoto dodala najini ruti :yes:

 

@ferek, imate namen iti z trajektom ki izpluje 13.9 zjutraj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferek, imate namen iti z trajektom ki izpluje 13.9 zjutraj?

 

Ne... 17.9. zjutraj: Trst - Ancona - Igoumenica

 

Preveri za vsak slučaj ampak zdi se mi, da vozi 13.9. še po "poletni varianti" na Raveno, kar pomeni ene 4 ure daljšo plovbo in znatno višjo ceno...

 

Mislim, da je 15.9. ali 17.9. prva plovba po ustaljenem voznem redu in "low season", in če nisi vezan na datum se ti splača par dni počakat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!