Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

zamenjaš ko prideš v državo, zamenjaš v drugo valuto ko greš spet ven.... v čem je problem?

za 5 minut ustavljanja pa ne bo nobenga konec.... poleg tega je to spoštovanje ljudi in njihovih običajev, med drugim tudi valute .....

 

tako je povsod... ali pa se greš neumnega turista in si vsakič narediš problem s plačevanjem in spraševanjem če vzamejo eure....

 

itak pa večino denarja lahko dobite pri nas na bankah ....

 

Ne pretiravat.

 

v MNE in Kosmet je "uradna" valuta EUR, drugje jemljejo kartice ali pa EUR, še nisem naletel na težave v Albaniji, Makedoniji. 

 

Zakaj bi nekaj menjaval na silo, potem ti pa ostane denar države, ki ga živ bog več ne zamenja.

 

Po pumpah, hotelih, ošterijah, bo z EUR šlo z lahkoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pretiravat.

 

v MNE in Kosmet je "uradna" valuta EUR, drugje jemljejo kartice ali pa EUR, še nisem naletel na težave v Albaniji, Makedoniji. 

 

Zakaj bi nekaj menjaval na silo, potem ti pa ostane denar države, ki ga živ bog več ne zamenja.

 

Po pumpah, hotelih, ošterijah, bo z EUR šlo z lahkoto.

neka ti sa srečom....

viš verjetn se več vozim, pa sem že pršla do pumpe na kaplcah, pa niso vzel kartice, pa vsi zaposleni niso mel tok da bi mi zmenal za benz, ker eurov niso jemal.....

moje mnenje je, da eur ni sveta vladar pa pika.... bogi hrvatje k ne morjo s kunam plačevat, pa bogi srbi k jim dinarje nikjer ne uzamejo, mi smo pač v evropi pa si lah prvošmo pa jim skačemo z euri pod nosom....

 

sej men tudi kje vzamejo eure, nihče pa ni omenjal hotelov, tam imajo itak "uradne" menjalnice, torej so ti eure itak zamenjali.

da ne govorim da grem na kafe, plačam z euri, pa mi vrnejo v loklani valuti...in kaj sem zdej naredila?

 

pa da se ti da vsakič gledat tisto menjavo pa preračunavat..... ti sam uživaj :OK: men ustreza menjavanje

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kafe plačaš s 500ko... prava si ja.

 

Raje povej, kje ti niso vzeli eur, ne tako pavšalo.

 

Ker meni so eur vzeli npr. v Albaniji na precej odročni pumpi.

 

Pravi nasvet je, imej poleg keš, drobne bankovce pa kartico.

 

Večina pump je civiliziranih in ima plačilo na kartico, pač gledaš mogoče, da tankaš v nekem normalnem okolju, saj tank ti ziher drži za 300km+ ali.

 

Meni se je zgodilo na Hrvaškem pred leti, da niso vzeli EUR, no kartica pa je na koncu prijela. In to INA tam nekje proti Plitvicam.

 

Ne strašit človeka in ga pošiljat v menjalnico, ker ni potrebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si se prestrašu je to tvoj problem :)

sicer pa nimamo vsi krač k nardijo 300 km, eni jih še 180 komi....

 

ti pa nos sabo une kovance od eurčkov...pa plačuj si kavo.... za u lidl pa itak ne rabiš keša, tam kartico vzamejo :)

 

 

vsak dela tako kot mu paše :D men je moje početje zame čist normalno  v vsakem okolju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se je lansko leto kaj spremenilo s plačevanjem v eurtih v Albaniji.

Pred dvema letoma nisem mogel plačati bencina z euri ali kartico. Štirikrat so si to Albanci na bencinski sicer zaželeli eurov samo so ceno iz avtomata direktno spremenili v eur in dobil sem italjansko ceno bencina.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2012 sem prvič obiskal Albanijo, ko je že veljal vstop z osebno.

EUR so jemali povsod, pač po svojem kurzu, ampak če je kakšen eur zaslužu, je pač zaslužil. Vzeli so vsepovsod, tudi v trgovini.

 

In 2013 je bilo povsem enako. Če si pameten, v takih državah raje pokeširaš kot da tišiš kartico v njihove avtomate, če jih sploh imajo.

 

Pajkica je bila najbrž v Mostarju pa je hotela plačat z Leki pa najbrž ni šlo skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2012 sem prvič obiskal Albanijo, ko je že veljal vstop z osebno.

EUR so jemali povsod, pač po svojem kurzu, ampak če je kakšen eur zaslužu, je pač zaslužil. Vzeli so vsepovsod, tudi v trgovini.

 

In 2013 je bilo povsem enako. Če si pameten, v takih državah raje pokeširaš kot da tišiš kartico v njihove avtomate, če jih sploh imajo.

 

Pajkica je bila najbrž v Mostarju pa je hotela plačat z Leki pa najbrž ni šlo skozi.

Tudi 2009 se je dalo plačat z eur, črpalka.. še kavo se je dalo z eur...  ne vem kje je bla pajkica  .)  saj te opalijo vsi..tudi tisti ko imajo kao menjalnice... mogoče malo manj po**** ampak ni drastične razlike.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pajkica kje si to bla..da ti niso eur uzeli? to si pa morala bit nekje :smoke:

ne delite se neumne, na hrvaškem ne jemljejo eurov..... pojdi v trgovino in poskusi plačati z euri, pa da te vidm...

kaj šele drugje, sicer pa kot sem že rekla, vsak se sam znajde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi 2009 se je dalo plačat z eur, črpalka.. še kavo se je dalo z eur...  ne vem kje je bla pajkica  .)  saj te opalijo vsi..tudi tisti ko imajo kao menjalnice... mogoče malo manj po**** ampak ni drastične razlike.. 

zakaj bi te v menjalnici opalili? no zdej pa že mal pretiravaš.....

pa kdo je reku da se ne da plačat? dejte se brat naučit :lol1:

 

Pajkica je bila najbrž v Mostarju pa je hotela plačat z Leki pa najbrž ni šlo skozi.

pamet so ti vzel v albaniji...verjetn si preveč preračunaval.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne delite se neumne, na hrvaškem ne jemljejo eurov..... pojdi v trgovino in poskusi plačati z euri, pa da te vidm...

kaj šele drugje, sicer pa kot sem že rekla, vsak se sam znajde.

Tu se bolj ti delaš neumno.. če je tema o albaniji in grčiji? Kje si zdaj hrvaško potegnila... pa ne boš verjela tud tam se da.. odvisno od trgovca.. kurs je pa druga stvar :D

 

zakaj bi te v menjalnici opalili? no zdej pa že mal pretiravaš.....

pa kdo je reku da se ne da plačat? dejte se brat naučit :lol1:

pamet so ti vzel v albaniji...verjetn si preveč preračunaval.....

Hja kdo bi moral brat..zgoraj poglej o kom je sploh tema :D  ti si bla s skirojem v albaniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se bolj ti delaš neumno.. če je tema o albaniji in grčiji? Kje si zdaj hrvaško potegnila... pa ne boš verjela tud tam se da.. odvisno od trgovca.. kurs je pa druga stvar :D

 

Hja kdo bi moral brat..zgoraj poglej o kom je sploh tema :D  ti si bla s skirojem v albaniji?

jaz sem mogla skoz hrvaško u albanijo.... se mi ni dal okol :P

 

v albaniji pa so 2011 lih tko jemal eure.... sam sem se pozabla naučit albansk pa se mi ni dal skoz mahat z rokam, da naj mi že vrnejo nazaj tist keš od 5 eurov za dva kafeta....

 

zdej pa dost, sem napisala, da če se vam da ukvarjat s preračunavanjem in zgubljanjem energije in časa, potem kar. Jaz zamenjam eure v lokalno valuto, ko grem ven z države jo zamenjam v lokalno valuto države v katero grem. In mi denar ne ostaja. ostali pa vsak po svoje.

 

In ne razmišljam o tem, če mi bojo vzel eure v vsakem pajzlu.

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne delite se neumne, na hrvaškem ne jemljejo eurov..... pojdi v trgovino in poskusi plačati z euri, pa da te vidm...

kaj šele drugje, sicer pa kot sem že rekla, vsak se sam znajde.

 

Ne bodi pametna, na Hrvaškem je med turistično sezono celo direktiva, da morajo tedaj "vsi" jemati EUR, že od 2011 dalje.

 

Samo pajkica je pač v svojem svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mogla skoz hrvaško u albanijo.... se mi ni dal okol :P

 

v albaniji pa so 2011 lih tko jemal eure.... sam sem se pozabla naučit albansk pa se mi ni dal skoz mahat z rokam, da naj mi že vrnejo nazaj tist keš od 5 eurov za dva kafeta....

 

zdej pa dost, sem napisala, da če se vam da ukvarjat s preračunavanjem in zgubljanjem energije in časa, potem kar. Jaz zamenjam eure v lokalno valuto, ko grem ven z države jo zamenjam v lokalno valuto države v katero grem. In mi denar ne ostaja. ostali pa vsak po svoje.

 

In ne razmišljam o tem, če mi bojo vzel eure v vsakem pajzlu.

 

Si pač narkomanka in se ne moreš odvaditi droge, zato pa stojiš pred menjalnicami in izgubljaš čas, poleg tega pa te še s provizijo nategnejo.

 

Če hodiš po pajzlih, je še najmanjši problem valutni preračun, ampak tisto, kar ti vlijejo v urinirano skodelico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodi pametna, na Hrvaškem je med turistično sezono celo direktiva, da morajo tedaj "vsi" jemati EUR, že od 2011 dalje.

 

Samo pajkica je pač v svojem svetu.

:worship: evropska verjetn :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi te v menjalnici opalili? no zdej pa že mal pretiravaš.....

pa kdo je reku da se ne da plačat? dejte se brat naučit :lol1:

pamet so ti vzel v albaniji...verjetn si preveč preračunaval.....

 

Ko tebe vidijo, verjamem, da ne vzamejo plačila...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pač narkomanka in se ne moreš odvaditi droge, zato pa stojiš pred menjalnicami in izgubljaš čas, poleg tega pa te še s provizijo nategnejo.

 

Če hodiš po pajzlih, je še najmanjši problem valutni preračun, ampak tisto, kar ti vlijejo v urinirano skodelico.

ja lej men paše če me nategnejo  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tebe vidijo, verjamem, da ne vzamejo plačila...

A  zdej smo pa na osebnem žaljenju spet?

veš, to se pejt pa ti s kom drugim tlelele na motoskretu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A  zdej smo pa na osebnem žaljenju spet?

veš, to se pejt pa ti s kom drugim tlelele na motoskretu :)

 

Ni žalitev, očitno je to dejstvo, če vsem drugim vzamejo, samo tebi ne. Je lahko še kakšen drug razlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se bolj ti delaš neumno.. če je tema o albaniji in grčiji? Kje si zdaj hrvaško potegnila... pa ne boš verjela tud tam se da.. odvisno od trgovca.. kurs je pa druga stvar :D

 

Hja kdo bi moral brat..zgoraj poglej o kom je sploh tema :D  ti si bla s skirojem v albaniji?

Lej tud če je Hrvaška se da skoraj povsod plačat z evri ,mogoče edin tam okol Skradina ne ......to je pa spet za premislit o tezi Snecerja ,da je s kom kaj narobe ..... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej tud če je Hrvaška se da skoraj povsod plačat z evri ,mogoče edin tam okol Skradina ne ......to je pa spet za premislit o tezi Snecerja ,da je s kom kaj narobe ..... :grim

seveda se da... če pa na hrvaškem najdeš črpalko da ne dela kartica.. mora bit pa res v neki hudi vukojebini..sam tam pa ne verjamem da je s skirojem prišla :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!