Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

se opravicujem vsem paroksalnim ljubiteljem albanije, moje mnenjje je:

NABIJEM VAM OVU ALBANIJU NA TURSKI K* !!!

po parih dneh levo-desno, podobno kot unile zgori je zadeva totalno boring.

U to jebo se pride ker ti kao nud pocen paradajze, kumare in druge vegetalije. Dejansko pa te vsaka skrivlena trgovka hoce vlect za genitalije.

Sevede mas umes totalno kul modele k so fer in dobrovolni,..... vecina pa misl da te bo ucuru ce pomnozi jebene LEKe x10 !?

Pa nismo mi u yugi vesla sisal !

Uglavnm, za te pejsaže ne rabš it dol! Vse to maš na velebitu pa jadranki!?

Grka naprimer itak boli kurac za vse pa vsaj veš kaj boš dobu, mal pocenkaš mal levodesno pa gre, pa še skuha ti dobr. Te modeli pa ne veš a je ortodoksn, a mara šnops a je prasetino,.... nakonc pa dobiš bolši burek na Miklošičevi !

Edini krtok kul mest je skader kateri premore tud res lep vzdrževan kampedžo. Glihkr sm u nem pa ne vem kako točn se mu reče ma pa ADAC pohvalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravicujem vsem paroksalnim ljubiteljem albanije, moje mnenjje je:

NABIJEM VAM OVU ALBANIJU NA TURSKI K* !!!

po parih dneh levo-desno, podobno kot unile zgori je zadeva totalno boring.

U to jebo se pride ker ti kao nud pocen paradajze, kumare in druge vegetalije. Dejansko pa te vsaka skrivlena trgovka hoce vlect za genitalije.

Sevede mas umes totalno kul modele k so fer in dobrovolni,..... vecina pa misl da te bo ucuru ce pomnozi jebene LEKe x10 !?

Pa nismo mi u yugi vesla sisal !

Uglavnm, za te pejsaže ne rabš it dol! Vse to maš na velebitu pa jadranki!?

Grka naprimer itak boli kurac za vse pa vsaj veš kaj boš dobu, mal pocenkaš mal levodesno pa gre, pa še skuha ti dobr. Te modeli pa ne veš a je ortodoksn, a mara šnops a je prasetino,.... nakonc pa dobiš bolši burek na Miklošičevi !

Edini krtok kul mest je skader kateri premore tud res lep vzdrževan kampedžo. Glihkr sm u nem pa ne vem kako točn se mu reče ma pa ADAC pohvalo.

 

Saj če tako gledaš ne rabi niti na jadranko par krat Koper Izola pa je. Burek si doma odmrzneš v mikrovalovki, pa še prišparaš čas in denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj imajo toliko prašičev, če so muslimani.

Glih zato, ker jih ne jejo, so se razmnožil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cajtom pa dnarjem nimam tezav. grcijo in turcijo sm veckrat drsnu po kopnem in morju, zgodb cel kp, pa nism srecu tko zanikrno pozrtnih polizdelkov.

+ modeli so nekak narobe zvezani. obcutek za voznjo je dalec od obcutka za proizvodnjo baklav.

Med unimi Fiercami pa Skadrom je resno kljukasta cesta, namest ograje pa kr spomeniki. Dejansko so na ene 800m ! So pa tud avti temu primerni. Vsi MB E tip do leta 85 so tam.

Ubistvu so tko k kubanci, kvazi nasmeh dokler te ne oberejo. sam tm mas saj kubanke bol sproscene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cajtom pa dnarjem nimam tezav. grcijo in turcijo sm veckrat drsnu po kopnem in morju, zgodb cel kp, pa nism srecu tko zanikrno pozrtnih polizdelkov.

+ modeli so nekak narobe zvezani. obcutek za voznjo je dalec od obcutka za proizvodnjo baklav.

Med unimi Fiercami pa Skadrom je resno kljukasta cesta, namest ograje pa kr spomeniki. Dejansko so na ene 800m ! So pa tud avti temu primerni. Vsi MB E tip do leta 85 so tam.

Ubistvu so tko k kubanci, kvazi nasmeh dokler te ne oberejo. sam tm mas saj kubanke bol sproscene :)

 

Saj bi ti kaj odgovoril, če bi kaj razumel. Tudi google translate ne pomaga. Kakšen jezik je to? Lahko prevedeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je tam, pravzaprav povsod, jim hitro zadiši "tvoj" denar še posebej, če ga "nanjušijo". Jih ni treba okrog tega nič podcenjevat.

Če v njihovem "svinjaku" najglasneje kruliš, ti hitro pokažejo kaj znajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi ti kaj odgovoril, če bi kaj razumel. Tudi google translate ne pomaga. Kakšen jezik je to? Lahko prevedeš?

 

 

Premosorazmeren njegovemu intelektu.

ampak drži ta pregovor: svakom lošem kurcu smeta dlaka! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 ampak drži ta pregovor: svakom lošem kurcu smeta dlaka! :)

 

Se strinjam da drži, vendar naslednjega pa res nisem razumel...

 

 

"...pa nism srecu tko zanikrno pozrtnih polizdelkov.

 

+ modeli so nekak narobe zvezani. obcutek za voznjo je dalec od obcutka za proizvodnjo baklav.

Med unimi Fiercami pa Skadrom je resno kljukasta cesta..."

 

 

??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ftp, niti te ne sprašujem niti komentiram tvojih skalnatih slik niti me zanima tvoje mnenje, zanima me edino zgodovina tvojih vprašanj v google. znajo bit prav posrečena :)

mina, sej ne pravim o posegih v njihove običaje itd.... jest sm bolj peoples person in mi je všeč navezat friendly stike z domačini predvsem po vaseh, tud če me pol z nasmeškom obrnejo za par europejcev jim jih z veseljem pustim, upam, da veš kaj mislim.

takšne mam izkušnje z drugih dežel ( A, D, CH so izvzete :) )

npr. ; včeraj mi je na placu u Skadru model skor salto naredu da me probu prepričat za ene pokr karte da so 2000 lekov in da je to 1,4 eur (=14...), mamca u kafani brez zob mi za betežen zapitek odglumi 2600, tud skor umre od prepričevanja pol pa le pridemo na 260 ?

Da pa ni pomote so bli umes totalno kul modeli, pumpar takoj čez grško mejo govori tekoče angleško, zrihta plačilo s čemerkol, menja po top kursu 140, brez da mi omenja neke rajfajzen kurze itd...

Skratka, procentualno manj dobrih izkušenj.

Sicer ne vem če bom intelektualno zadostil visokim standardom posameznih bralcev foruma ampak lahko udarmo tud kakšno na temo razno.

Po moje nek okraj, deželo zaznamujejo pokrajna, arhitektura in interakcija, sepravi ljudje. Prav vse se mi zdi dokaj stihijsko v tejle deželi.... over&out :)

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaha, to fantje, dejte odpret ta potlačen gnev, če že žena ne dovoli doma bo šlo vsaj na forumu :)

bolj poetično bi blo 'rđavom kurcu i dlaka smeta' , ampak verjetno google to pravi drugače.

no, poleg onaniranja na moje odgovore naj rajs kdo se kako prozo zlije da vidmo njegova občutja. Morda bom ob dolgih zimskih večerih prebiral znova in znova ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za razliko od tebe, jaz nisem imel slabih izkušenj. največji "nateg" če lahko tako rečem, je bil ta, da sem za 20€ (2800lek) dobil za 2700lek bencina in še to ker ni šlo več v rezevoar. Z ljudmi nobenih težav, vsi prijazni in ustrežljivi, pripravljeni na pogovor. Edina težava je jezik, poznajo malo angleščine in italjanščine, pa še malo z rokami pa se da vse razumet. Zaradi tega pride kakšenkrat tudi do smešnih situacij.

 

 

...rđavom kurcu i dlaka smeta...  ti si tisti ki pljuvaš po vsem in po vseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj konkretno pa si se z/menu?

jest sm pa npr dobil občutek da jih neverjetno veliko govori ang, fra in ita. So lepo razgledani kar kaže na dober šolski sistem, to spet po moje... Razen seveda ruralni del, kateri je malo bolj zaspan v tej smeri.

Tlele u rezort kampu se stuff clo šali po anglešk kar je def. next level.

verjetno mava percepcijo mal drugačno, kar ni nič narobe, da ne bo spet razburjanja, ampak tole z menjavo in odnosom ni slaba izkušnja, gre bolj za splošen odziv na 'turista'. Slaba izk. je bla npr. pištolast rop u kostariki, pa kao neko mahanje z nožem na plaži u mehiki,....

Spet moje opažanje :) ne pokrajna ne arhitetura in ne ljudje mi niso dal pretirane želje po vračanju. Mogoče kdaj dva dni samo Tirane, da vidim še ta melos.

pa še čist off topic, Time magazin je dal Lj med 10 najboljših destinacij !! nikjer v naših cajtngih še nism zasledu te objave....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo se karseda izogibali večjim mestom (Skader, Tirana), ker smo hoteli "okusit" pristno Albanijo, kolikor jo je še ostalo. V tistih krajih je angleščina domača večinoma samo mlajšim od 18 let, ki pa jo res neverjetno dobro govorijo. Ostali če kaj znajo je še največ italjanščina in nekaj manj angleščina.

 

V teh krajih pa res nikoli nisem imel občutka da bi me kdo hotel naplahtat. Večinoma smo dobili še kakšen dodatek (zastonj) v obliki sadja in slaščic.

Razen nekje med Dračem in Skadrom, ki nam je  zaračunal še stvari ki jih nismo naročili. So velike razlike med razvitim in nerazvitim delom.

 

off topic

 

Saj vsako leto objavljajo tudi najlepše plaže, pa so vsako leto druge na seznamo, pa se plaže ne spreminjajo. Nekaj pač morajo pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni Albanija ni vlepem spominu in ne čutim potrebe da se še kdaj vozim po njej ..... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz že peto sezono hodim v tiste konce in nimam nič slabega za povedat. Če se kdo noče pogovarjati z menoj se ne sekiram. Se jaz prilagodim njim in ne oni meni. Dežela ista kot vse ostale in tako kot FTP sem tudi jaz pozitivno nagnjen (še takšnim deželam).

Jack, za tebe je London, Paris, Oslo.... , se pa čudim, da si omenil Turčijo, da je čisto drugačna, možno, da sem kaj zabrljal se opravičujem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALBANIJA, ne hvala !

 

poleg prej opisanih situacij me ne presenetjo še zadnji dan ko hočem zapravit 2000+ lekov. Namenoma sem šel v štacuno kjer majo etikete s cenami. Na skopiranem Skenderbeg konjaku piše 450, model mi mirno prbije 650. Tle sm si pa vzel cajt in ga debelo napizdu po srbsk, slovensk in anglešk, mi je blo prov vsen če zvleče čakijo al pa kej, pezde skrivlen. Pol se je opravičval kao neki.... in mi usput J* M*, sm pa naredu resno vrsto ker sva šla ceno po ceno.

 

vstop v deželco niti ni bil tko neobetaven, predvolilno vzdušje, prjatlce na kolesu,...

 

post-47423-0-47086400-1435401789_thumb.jpg

 

zanimiva arhitektura v fazi obnove in razna prevozna sredstva

 

post-47423-0-85667800-1435401973_thumb.jpg

 

glede na to, da je bila zadeva za dobrih 20 let razglašena za edino uradno ateistično državo na svetu in da je še danes zelo sekularna kar se z močno prisotnostjo verskih objektov ne da povsem potrdit.

 

možakarju je ostal mal fasadne barve in je praviloma bele minarete obarval po svojem okusu

 

post-47423-0-00901600-1435402105_thumb.jpg

 

Zgodovinsko so bili popolnoima brezosebni in nezanimivi. od -200 ko so jih obremenil rimljani in jim zgradili ceste, po katerih mimgrede vozjo še dons, niso ustvaril ali se kako drugače personalizirali popolnoma nič. Tak je tud slog življenja.

 

post-47423-0-64641600-1435402693_thumb.jpg

 

post-47423-0-94092500-1435402404_thumb.jpg

 

Po zaključku enverjeve vladavine in zmagi demokratske stranke so ustvarili piramidalne banke, uradno! Folk je prodajal vse imetje in se vključeval v sheme, tud študiran del ljudi keri so vedli da gre za scam.

 

post-47423-0-34164100-1435402737_thumb.jpg

 

Po razpadu teh kao Bank so izvedli delni ludizem in prešli v anarhistično združbo brezvladja.

Ko mi je možakar vse to razlagal, jaz ob pivu on ne!, se mi sploh ni več zdelo čudno.

Razbil so vse javne institucije (vlado, policijo, vojsko, šole, igrišča,.. .) in ke do ene 2005 so spet vladale kao neke oborožene tolpe.

 

Po tem so se modeli spet skup vzel in sestavli državo. Naša povorka pa že pred ohridskim :)

 

post-47423-0-23398400-1435403064_thumb.jpg

 

če že nič pametnega, majo pa vsaj ikonografsko močan emblem !

 

post-47423-0-47485900-1435403163_thumb.jpg

 

in kar malo preveč zrihtan muzej v Kruji - najturističnejši kraj albanije - temu primerna je tud kulinarika

 

post-47423-0-51852900-1435403297_thumb.jpg

 

Skratka, Albanci niso nek presežek, tistih par cest ni za se izbezumljat in onanirat, pejsaži so - vendar se ob transportu do tja nagledaš bistveno lepših hribov, polj in ostale hortikulture. Morda je ta kamenjara zanimiva arheologom, katerim se za slabe vtise opravičujem.

 

post-47423-0-66179800-1435403537_thumb.jpg

 

Daleč najbočj simpatičen izdelek mi je bla tale tabla !

Spodnja postavka tudi prikazuje katerega leta in kam so odšli vsi slaščičarji in burekđinije odande :)

 

post-47423-0-14974800-1435403671_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil UnionJack
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še tole,

 

ftp, če kaj ne razumeš kar prašaj, ne v google tipkat, solo, me veseli da si navdušen nad krajolikom, le tako naprej

 

+ fotka nekoga ki ni navdušen nad albanijo z reklamo za slo dukatiste - seveda

 

post-47423-0-33074800-1435404307_thumb.jpg

 

fotka iz kampa pri Skodru. Model totalno kul, žvel u australiji in pol odpru tale kampek - pejte ke se mal oddahnt :)

 

Zadi (šotor) je pa čist soliden sistem Glampinga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALBANIJA, ne hvala !

 

poleg prej opisanih situacij me ne presenetjo še zadnji dan ko hočem zapravit 2000+ lekov. Namenoma sem šel v štacuno kjer majo etikete s cenami. Na skopiranem Skenderbeg konjaku piše 450, model mi mirno prbije 650. Tle sm si pa vzel cajt in ga debelo napizdu po srbsk, slovensk in anglešk, mi je blo prov vsen če zvleče čakijo al pa kej, pezde skrivlen. Pol se je opravičval kao neki.... in mi usput J* M*, sm pa naredu resno vrsto ker sva šla ceno po ceno.

 

vstop v deželco niti ni bil tko neobetaven, predvolilno vzdušje, prjatlce na kolesu,...

 

attachicon.gifIMG_0183.JPG

 

zanimiva arhitektura v fazi obnove in razna prevozna sredstva

 

attachicon.gifIMG_0224.JPG

 

glede na to, da je bila zadeva za dobrih 20 let razglašena za edino uradno ateistično državo na svetu in da je še danes zelo sekularna kar se z močno prisotnostjo verskih objektov ne da povsem potrdit.

 

možakarju je ostal mal fasadne barve in je praviloma bele minarete obarval po svojem okusu

 

attachicon.gifIMG_0229.JPG

 

Zgodovinsko so bili popolnoima brezosebni in nezanimivi. od -200 ko so jih obremenil rimljani in jim zgradili ceste, po katerih mimgrede vozjo še dons, niso ustvaril ali se kako drugače personalizirali popolnoma nič. Tak je tud slog življenja.

 

attachicon.gifIMG_0297.JPG

 

attachicon.gifIMG_0469.JPG

 

Po zaključku enverjeve vladavine in zmagi demokratske stranke so ustvarili piramidalne banke, uradno! Folk je prodajal vse imetje in se vključeval v sheme, tud študiran del ljudi keri so vedli da gre za scam.

 

attachicon.gifIMG_0252.JPG

 

Po razpadu teh kao Bank so izvedli delni ludizem in prešli v anarhistično združbo brezvladja.

Ko mi je možakar vse to razlagal, jaz ob pivu on ne!, se mi sploh ni več zdelo čudno.

Razbil so vse javne institucije (vlado, policijo, vojsko, šole, igrišča,.. .) in ke do ene 2005 so spet vladale kao neke oborožene tolpe.

 

Po tem so se modeli spet skup vzel in sestavli državo. Naša povorka pa že pred ohridskim :)

 

attachicon.gifIMG_0388.JPG

 

če že nič pametnega, majo pa vsaj ikonografsko močan emblem !

 

attachicon.gifIMG_0425.JPG

 

in kar malo preveč zrihtan muzej v Kruji - najturističnejši kraj albanije - temu primerna je tud kulinarika

 

attachicon.gifIMG_0432.JPG

 

Skratka, Albanci niso nek presežek, tistih par cest ni za se izbezumljat in onanirat, pejsaži so - vendar se ob transportu do tja nagledaš bistveno lepših hribov, polj in ostale hortikulture. Morda je ta kamenjara zanimiva arheologom, katerim se za slabe vtise opravičujem.

 

attachicon.gifIMG_0451.JPG

 

Daleč najbočj simpatičen izdelek mi je bla tale tabla !

Spodnja postavka tudi prikazuje katerega leta in kam so odšli vsi slaščičarji in burekđinije odande :)

 

attachicon.gifIMG_0466.JPG

 

 

...še tole,

 

ftp, če kaj ne razumeš kar prašaj, ne v google tipkat, solo, me veseli da si navdušen nad krajolikom, le tako naprej

 

+ fotka nekoga ki ni navdušen nad albanijo z reklamo za slo dukatiste - seveda

 

attachicon.gifIMG_0210.JPG

 

fotka iz kampa pri Skodru. Model totalno kul, žvel u australiji in pol odpru tale kampek - pejte ke se mal oddahnt :)

 

Zadi (šotor) je pa čist soliden sistem Glampinga

si me raskuru, da bi jo kar spet pičil... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALBANIJA, ne hvala !

 

poleg prej opisanih situacij me ne presenetjo še zadnji dan ko hočem zapravit 2000+ lekov. Namenoma sem šel v štacuno kjer majo etikete s cenami. Na skopiranem Skenderbeg konjaku piše 450, model mi mirno prbije 650. Tle sm si pa vzel cajt in ga debelo napizdu po srbsk, slovensk in anglešk, mi je blo prov vsen če zvleče čakijo al pa kej, pezde skrivlen. Pol se je opravičval kao neki.... in mi usput J* M*, sm pa naredu resno vrsto ker sva šla ceno po ceno.

 

vstop v deželco niti ni bil tko neobetaven, predvolilno vzdušje, prjatlce na kolesu,...

 

attachicon.gifIMG_0183.JPG

 

zanimiva arhitektura v fazi obnove in razna prevozna sredstva

 

attachicon.gifIMG_0224.JPG

 

glede na to, da je bila zadeva za dobrih 20 let razglašena za edino uradno ateistično državo na svetu in da je še danes zelo sekularna kar se z močno prisotnostjo verskih objektov ne da povsem potrdit.

 

možakarju je ostal mal fasadne barve in je praviloma bele minarete obarval po svojem okusu

 

attachicon.gifIMG_0229.JPG

 

Zgodovinsko so bili popolnoima brezosebni in nezanimivi. od -200 ko so jih obremenil rimljani in jim zgradili ceste, po katerih mimgrede vozjo še dons, niso ustvaril ali se kako drugače personalizirali popolnoma nič. Tak je tud slog življenja.

 

attachicon.gifIMG_0297.JPG

 

attachicon.gifIMG_0469.JPG

 

Po zaključku enverjeve vladavine in zmagi demokratske stranke so ustvarili piramidalne banke, uradno! Folk je prodajal vse imetje in se vključeval v sheme, tud študiran del ljudi keri so vedli da gre za scam.

 

attachicon.gifIMG_0252.JPG

 

Po razpadu teh kao Bank so izvedli delni ludizem in prešli v anarhistično združbo brezvladja.

Ko mi je možakar vse to razlagal, jaz ob pivu on ne!, se mi sploh ni več zdelo čudno.

Razbil so vse javne institucije (vlado, policijo, vojsko, šole, igrišča,.. .) in ke do ene 2005 so spet vladale kao neke oborožene tolpe.

 

Po tem so se modeli spet skup vzel in sestavli državo. Naša povorka pa že pred ohridskim :)

 

attachicon.gifIMG_0388.JPG

 

če že nič pametnega, majo pa vsaj ikonografsko močan emblem !

 

attachicon.gifIMG_0425.JPG

 

in kar malo preveč zrihtan muzej v Kruji - najturističnejši kraj albanije - temu primerna je tud kulinarika

 

attachicon.gifIMG_0432.JPG

 

Skratka, Albanci niso nek presežek, tistih par cest ni za se izbezumljat in onanirat, pejsaži so - vendar se ob transportu do tja nagledaš bistveno lepših hribov, polj in ostale hortikulture. Morda je ta kamenjara zanimiva arheologom, katerim se za slabe vtise opravičujem.

 

attachicon.gifIMG_0451.JPG

 

Daleč najbočj simpatičen izdelek mi je bla tale tabla !

Spodnja postavka tudi prikazuje katerega leta in kam so odšli vsi slaščičarji in burekđinije odande :)

 

attachicon.gifIMG_0466.JPG

 

...še tole,

 

ftp, če kaj ne razumeš kar prašaj, ne v google tipkat, solo, me veseli da si navdušen nad krajolikom, le tako naprej

 

+ fotka nekoga ki ni navdušen nad albanijo z reklamo za slo dukatiste - seveda

 

attachicon.gifIMG_0210.JPG

 

fotka iz kampa pri Skodru. Model totalno kul, žvel u australiji in pol odpru tale kampek - pejte ke se mal oddahnt :)

 

Zadi (šotor) je pa čist soliden sistem Glampinga

 

Tokrat si se bolj potrudil in se je dalo tekst tudi razumet.

 

Ne razumem pa tebe. A nisi vedel kam greš? Si šel v Albanijo in pričakoval Monte Carlo :eek: ?

 

Si se vrtel po "skomercijaliziranih" krajih (Kruje, Skader), kjer te po zgledu zahodnih turističnih krajev pač poskusijo obrat, kolikor se le da, kar pa je daleč od pristne Albanije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no me veseli, ampak dejstvo je če bi se ti malo bolj potrudu bi tud un txt zgoraj razumel. Al pa tud ne...

Pred 25 leti sm 12 mescou preživel v Prizrenu in blo je natančno tko kot zdej v Al = žalostno.

Da nebo pomote, sem prevozu tud odročnejši del, prespal po vrtovih in dvoriščih,... ampak ruralni svet je itak v vseh nerazvitih deželah zelo podoben. Zato še vedno ne vem kaj te fascinira? Tisti kamenjar s tvojih slik? Kulinarika? Govedo? Mal več povej no.

Daj napiši eno zanimivo zgodbico in pripni najfascinantnejšo sliko, prosim!?

Pa če si pogledaš vtise z dnevnih voženj so fotke s popoldanskih furc pojedincev tlele precej lepše.

Ne vem če si ti bil v Monaku oz. azurni, ampak če si zaželim tja grem pač tja, simpl :) kašno ma to vezo z albanijo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neglede na pluse in minuse Albanofilov in vice versa bi tale tema lahko zbrisala naslov Grčija ker nima niti remote veze ena z drugo.

Na izletku sem oplazil tud severni del Helade in glede na bbc in podobne novice ni blo nobenih 'navalov na bankomate' in paničnega dvigovanja prihrankov kar naj bi slabo uplivalo na turiste blabla itd.

Bilo je Grško prijetno :) vsi precej nefiskalno umirjeni z dobrim občutkom za humor in kulinariko :) .

...torej, če se uresniči volja grkov na referendumu bo to zelo prelomna točka za naš EU. Zanimiv članek v Mladini.... Vse to na kupu me prepriča da bom kot ponavadi obplutal deželico vse do Igoumenitse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jedel res še nisem (zelo) dobro v Albaniji, ampak mislim, da nihče od nas ne gre tja zaradi hrane. Predvsem nerazvitost, pristnost in drugačnost Albanije ter hkrati njena bližina je tista, ki nas verjetno vse vleče tja. Če nimaš časa in denarja, da bi šel v oddaljene nepozahodnjene države, je ena redkih možnosti v naši bližini le Albanija. Pa še to vprašanje, kako dolgo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej, prbližno o tem govorim.

Če že grem tja ne pričakujem hrane, pretirane civilizacije, tud ceste niso ovira, mal več sem pričakoval od pokrajne ampak tud ok, gre za folk in odnos. Ne more me gledat v oči in govorit drugo kot pa je sam napisal na nalepko in trdit da je to to ??

Že v južni srbiji, kjer je podobna situacija, te obravnavajo popolnoma drugače.

Evo star model v črni gori, lastnik kampa, popijeva ene par žganic, debatica.... in pokaže na nek starejši par in hudomušno:

evo, ovo ti je Slovenka. Udala se za crnogorca iz ljubavi. Usrećila se.

ni rabu nič več dodat :)

zdej bom dal pa mer k grem u dolgočasno nemčijo za en tedn! pa se pol dobimo po kšni furi na ene par čevapov ob morju, vabim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!