Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

no sej, prbližno o tem govorim.

Če že grem tja ne pričakujem hrane, pretirane civilizacije, tud ceste niso ovira, mal več sem pričakoval od pokrajne ampak tud ok, gre za folk in odnos. Ne more me gledat v oči in govorit drugo kot pa je sam napisal na nalepko in trdit da je to to ??

Že v južni srbiji, kjer je podobna situacija, te obravnavajo popolnoma drugače.

Evo star model v črni gori, lastnik kampa, popijeva ene par žganic, debatica.... in pokaže na nek starejši par in hudomušno:

evo, ovo ti je Slovenka. Udala se za crnogorca iz ljubavi. Usrećila se.

ni rabu nič več dodat :)

zdej bom dal pa mer k grem u dolgočasno nemčijo za en tedn! pa se pol dobimo po kšni furi na ene par čevapov ob morju, vabim :)

Tudi mene je odbila ta njihova podmuklost,Albanija kot država je lepa in je veliko še neokrnjene narave ,skratka zanimiva. Ljudje so mi bili pa mrski . Naj povem primer ko sem z 7 metrskim avtodomom uletu na obobalno mesto v neko slepo ulico ,predvsem pa zelo ozko,ko sem želel obrniti s ceste na dvorišče samo da bi potegnil nazaj so prileteli iz hiše in mi pred nosom zaprli vrata..............za neko turistično destinacijo ob morju zelo nekorektna poteza,pogledi iz pod čela,šušlanje na ušesa in pogledi proti nam so se mi uprli do te mere da me albanija več ne vidi ,mogoče boste rekli da sem nesramen ali kakor hočete,a zame so Albanci zaplankan narod !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo, za razliko od vaju nisem imel nobene takšne izkušnje z ljudmi, ampak prej obratno (no samo pri Skadru, mi je pri kosilu na mizo prinesel jedi, ki jih nismo naročili, nismo jedli, pa nam jih je zaračunal). Nisem noben albanofil, ampak sem se pač dobro imel dol, kar pa upam da ni nič narobe. Albanija je zelo revna in zaostala država in tega se (večina) zaveda in poskušajo popravit, kolikor le morejo. Za razliko od prej omenjenih našij južnih bratov nisem NIKJER dobil umazanega prta, v še tako zakotnem, zaostalem delu, pravtako NIKOLI nisem naletel na raztrgano ali umazano posteljnino, zavese, tepihe, polomnjene omare, pa čeprav stare hiše in stare sobe NIKOLI nisem naletel na prah ali pa umazan WC.

Pri naših južnih sosedih, ki so "svetski ljudi" umazan prt, strgane zavese, strgan tepih, prah, polomnjene omare, umazan WC,... je čisto normalno (če kdo rabi foto dokaze jih lahko poiščem). Zato se niti s tem ne obremenjujem, je pač del tamkajšnje folklore in bom vsekakor tudi dol še zašel.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno par dni miru pred zaplankanimi slovenci.....

 

mercedesov za vzorec, hrana kakršna hočeš, sladoled kot mora bit, ceste preživele, morje slano, sonce kot povsod,albanci niso pijanci... zato tudi vogali niso poscani vsepovsod, policaji so bolj informatorji kot karkoli drugega, o albankah pa ne bi jaz :P

 

post-21285-0-16035700-1435525311_thumb.jpgpost-21285-0-10995200-1435525365_thumb.jpgpost-21285-0-35448500-1435525427_thumb.jpgpost-21285-0-34995900-1435525524_thumb.jpgpost-21285-0-30205100-1435525567_thumb.jpgpost-21285-0-21450500-1435525659_thumb.jpgpost-21285-0-82050600-1435525729_thumb.jpg

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bil par dni nazaj malo čez albanijo .... prav zanimivo doživetje :). Drugačem se ti pa že nekaj časa nazaj hotel oglasiti, pa to prek zs pri tebi žou ne gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je odbila ta njihova podmuklost,Albanija kot država je lepa in je veliko še neokrnjene narave ,skratka zanimiva. Ljudje so mi bili pa mrski . Naj povem primer ko sem z 7 metrskim avtodomom uletu na obobalno mesto v neko slepo ulico ,predvsem pa zelo ozko,ko sem želel obrniti s ceste na dvorišče samo da bi potegnil nazaj so prileteli iz hiše in mi pred nosom zaprli vrata..............za neko turistično destinacijo ob morju zelo nekorektna poteza,pogledi iz pod čela,šušlanje na ušesa in pogledi proti nam so se mi uprli do te mere da me albanija več ne vidi ,mogoče boste rekli da sem nesramen ali kakor hočete,a zame so Albanci zaplankan narod !!!

Jebiga, kwa ti morem starina k zgledaš k terminator in napumpane mišice, so se ustrašli pa so te zanalašč jebal in ogovarjal!

K so te vidli v plešo + mišice so bili 100% da si Srbin, pol pa šušljanje in ugotavljanje ali si ali nisi iz majku Srbiju!

Jst nimam teh problemov, hodim naokol in se me izogibajo, k mi že na čelu piše kwa sm! :kva2:

Drgač pa ja, je treba fino gledat cene in cenik, meniji v večini so sam napisi jedi a cen ni nikoder, pol te pa poskusijo nategnit!

K pa kej rečeš se delajo pa butaste, k so že tko al pa tko butasti! Dobim pa občutek da še svojga jezika ne obvladajo, kaj šele angleščino al pa kej druzga!

 

v končni fazi je pa kr zadovoljivo uredu, sam glede njihovega prometa in cest, pa sam :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica

Objavljeno Včeraj, 22:11

končno par dni miru pred zaplankanimi slovenci...

 

Se strinjam,takoj za njimi smo s tabo vred :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Albaniji nisem nikoli imel problemov z nobenim, pa tudi nikjer nisem slabo jedel ali spal ... res pa je, da nisem imel visokih pričakovanj, kajti takrat ne moreš biti razočaran..

 

pa nisem bil samo enkrat tam :P

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Albaniji nisem nikoli imel problemov z nobenim, pa tudi nikjer nisem slabo jedel ali spal ... res pa je, da nisem imel visokih pričakovanj, kajti takrat ne moreš biti razočaran..

 

pa nisem bil samo enkrat tam :P

 

:krneki:

Pa pozabu si povedat da si bil ( smo bli z motrji ) in te pol čist drugač sprejmejo. :OK:

Še bomo šli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sprejmejo vsazga...sam da ni idiot :) ne glede na raso in  kaj vozi

 

kakršen si ti do njih, taki so oni do tebe .... sicer pa to velja povsod po svetu :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sama sreča da sem idiot samo v Albaniji  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sj ne sam v Albaniji .. tut v Bosni, Srbiji, Hrvaški, Makedoniji, Romuniji, Bolgariji, Grčiji, Avstriji, Nemčiji, Italji se nisem imel slabo ... itak tak revež zgledam in neprehranjen, da mi pol vsi hrano in pijačo turijo :jezik:

 

itak da bomo še šli z motorji :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Predvidevam,da ste bili v južni Albaniji. Kako je s prenočišči, predvsem me zanima Butrind in Saranda. Sem trenutno v zahodni Srbiji in greva za par dni na Ohrid in potem čez Grčijo do Sarande. Kakšen nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam,da ste bili v južni Albaniji. Kako je s prenočišči, predvsem me zanima Butrind in Saranda. Sem trenutno v zahodni Srbiji in greva za par dni na Ohrid in potem čez Grčijo do Sarande. Kakšen nasvet?

Od Sarande naprej cca 5 km je Ksamil. Pojdita v Ksamil Caravaning Camp. Pa mi sporoči nazaj kakšen vtis si imel. Sem prepričan, da mi boš dal za pivo.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bili v Albaniji. Jaz nimam čez to deželo nič slabega za rečt. Prav nasprotno. Všeč mi je, ljudje prijazni, cene prijazne, ceste takšne kot v Sloveniji, s to razliko, da imajo en nori prelaz (Liogara). Plaže prva liga. 

post-13130-0-05940900-1437404870_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je Sarande

Ceste so pa že boljše kot v Sloveniji :OK: , samo kakšna mesta majo slabe, ker še vse gradijo. To ni več Albanija, kot jo poznamo izpred parih let.

post-1463-0-22086900-1437500713_thumb.jpg

post-1463-0-59283300-1437500865_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma cesta je sam una ob obali kolikor toliko dobra :) drugje pa ni ravno tako....

za tranzit je ac super, če pa želiš kaj videti, pa se zapelješ mal dol s te njihove "ac" potem pa imaš ceste, pa "ceste", pa potke, pa lukne, pa kar češ, itak kot povsod :)  gradijo pa zdaj iz korc naprej proti jugu cesto, samo tisto verjetno nekateri ne bomo dočakali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam,da ste bili v južni Albaniji. Kako je s prenočišči, predvsem me zanima Butrind in Saranda. Sem trenutno v zahodni Srbiji in greva za par dni na Ohrid in potem čez Grčijo do Sarande. Kakšen nasvet?

 Po Sarande se pelješ južno proti Ksamilu, ampak ene 6-7km po Sarande zaviješ po makedamu desno dol proti zalivu. Tam je tudi Manastiri i Shën Gjergjit.

Našel boš hotel z šestimi sobami, zrihtan v nulo, v zasebnem zalivu in zelo prijaznega lastnika.

Najboljša lokacija na Albanskem morju. 

Aja pa ogled manastira tud možen kadarkoli, za simbolično ceno kolko daš. Najboljše pa pri sončnem zahodu.

Koordinati naj bi bli 39.813124, 20.010772.

https://www.google.de/maps/@39.8130564,20.0106203,230m/data=!3m1!1e3

 

Če se slučajno kdo tam ustavi, vpraši za fredija. Pol pa ga lepo od Benjamina in Ane iz slovenije pozdravite.    :D

 

Aja, če greš iz kontra strani pomeni pred Sarande, po Ksamilu. Pa ob cesti, kjer bi naj zavil je nek spomenik za padle ameriške vojake, če se prav spomnim. No saj ni težko najt. Boš pa sigurno edini turist tam. Če pa vloviš hobotnico, ti jo bodo pa z  veseljem pripravli. :D

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam,da ste bili v južni Albaniji. Kako je s prenočišči, predvsem me zanima Butrind in Saranda. Sem trenutno v zahodni Srbiji in greva za par dni na Ohrid in potem čez Grčijo do Sarande. Kakšen nasvet?

Greš mimo Ohrida čisto na jug do Sv. Naum, tam imaš manastir (je za it pogledat).... in ker si že ravno tam, greš čez nacionalni park Galičica do Bitole, čez v Grčijo in ogled Meteore.... potem pa drug dan pičiš do igumenice v Sarande... kaj pa kako tam, ti je pa en pred mano napisal :)

uživaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete, v Albaniji sva bila že 2x. Obalne ceste od juga do severa pa se nisva obdelala. Tale Ksamil je prišel kot naročen, če bo ok bova tam par dni.

Greš mimo Ohrida čisto na jug do Sv. Naum, tam imaš manastir (je za it pogledat).... in ker si že ravno tam, greš čez nacionalni park Galičica do Bitole, čez v Grčijo in ogled Meteore.... potem pa drug dan pičiš do igumenice v Sarande... kaj pa kako tam, ti je pa en pred mano napisal :)

uživaj!

Greš mimo Ohrida čisto na jug do Sv. Naum, tam imaš manastir (je za it pogledat).... in ker si že ravno tam, greš čez nacionalni park Galičica do Bitole, čez v Grčijo in ogled Meteore.... potem pa drug dan pičiš do igumenice v Sarande... kaj pa kako tam, ti je pa en pred mano napisal :)

uživaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!