Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

40 minutes ago, Igi Pop said:

Sem šel lani iz Makedonije, preko Albanije, v ČG, tako, da sem bil blizu. Dva, tri dni gor in potem še nazaj pa je pet dni manj. Raje bi imel dol več časa. Trajekt iz Italije pa je tudi dolčas. Ma saj ni važno, glavno, da se nekam gre.

Z vlakom ne bi bil nič hitreje, s trajektom pa tudi ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/13/2018 at 10:23 PM, Igi Pop said:

A ima kdo kakšne veze na železnicah? Včasih si motor naložil v Ljubljani in naslednji dan spočit štartal iz Gevgelije. Ali pa v Reki zapeljal na Liburnijo in se izkrcal v Igumenici. In vse to za male pare.

Najhitrejša (manj kot 24 ur) pot do Albanjije je po avtocesti do Barija (Italija) in z večerno ladjo (ob 23h) do Drača (Albanija) ob 6 zjutraj piješ kavo v Draču.

Najbolj udobna, ležerna, turistična je da se pelješ do Benetk tam sedeš na trajekt do Igumenice (grčija) in se nato odpelješ (pol urice) do meje z Albanijo.

Najbolj exotočna je varianta da motor prepustiš Dhlju (hitra pošta) in ti ga dostavijo kamor želiš, ti pa priletiš z letalom.

Najbolj klasična pot jadranska avtocesta (Hrvaška).......

 

Ps

V Albaniji sem videl veliko železniških tirnic, vendar nobenega vlaka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, mince said:

Izberi klasično pot, kot je predlagal Bostjan L... ne bo ti žal :) Sem jo prevozil letos za prvi maj in je res dobra.

Zame je klasična, vendar brez AC. Jadranko je škoda izpustiti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motolover pravi:

Zame je klasična, vendar brez AC. Jadranko je škoda izpustiti. 

če rabiš bit čimprej doli v Albaniji potem je AC nuja, prihrani en dan skoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel na easy:

1. dan: MS (AC)-ZG-Karlovac (AC)-Plitvice-Gračac-Sukošan

2. dan: Sukošan-Split-Dubrovnik-Boka Kotorska-Budva-Bar

3. dan: Bar-Ulcinj-Tirana-Vlorë-Saranda-Nestorio (Grčija)

4. dan: Nestorio-Bitola-NP Galičica-Elbasan-Tirana-Skadar-SH20-Berane

5. dan: Berane-Mojkovac-Podgorica-Nikšič-Trebinje-NP Sutjeska-Goražđe-Sarajevo

6. dan: Sarajevo-Travnik-Jajca-Bihač-Karlovac (AC)-MS (AC)

Skupaj cca. 3400km

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj startaš,  po AC iz Slovenije preko HR in SRB  in si zvečer BP v Ohridu, od tam je le še "korak" do Albanije...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/16/2018 at 10:22 PM, MiNa said:

Zjutraj startaš,  po AC iz Slovenije preko HR in SRB  in si zvečer BP v Ohridu, od tam je le še "korak" do Albanije...

In umreš od dolgčasa...

Druga varianta: zjutraj štartaš po Jadranki brez AC in si isti dan zvečer v Skadru. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, motolover pravi:

Druga varianta: zjutraj štartaš po Jadranki brez AC in si isti dan zvečer v Skadru. 

Tudi midva sva vzela to varianto pred dobrim mesecem, vendar nekaterim je to prevelik "zalogaj" za transfer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pravici, grem redko na ta način dol grede.  Vedno štartam šele opoldne in sem prvi dan nekje do Makarske, drugi dan grem preko Neuma, kjer zavijem v Bosno in potem preko Črne gore do Skadra. Tretji dan si vzamem čas za kako novo pot preko Albanije, potem pa naprej. Nazaj sem praktično vedno odpeljal v dveh dneh. Zjutraj nisem nikoli prav zgoden, zvečer mi je pa vseeno kdaj pridem domov. Za tiste zgodnje je pa to mali problem, če so sposobni sedeti 12h na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sva se vrnila s tripa po Grčiji.Dol in nazaj z trajektom. ( Benetke - Igou.)Za nazaj sva mislila it po Albaniji, pa nam ie zmankalo časa.Trajekt vozi 25 ur.Nobenih problemov, vsi prijazni. Drugo leto spet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpravljava se čez mesec dni v Grčijo in iščeva trajekt iz Trsta za Igoumenitso - brez uspeha. Vozi le iz Benetk? Kakšna je cena, vozni red in kje dobiti karte za motor in naju? 

Če kdo kaj ve, bova hvaležna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva šla z družbo Anek ( poglej google ), za dol sva rezervirala marca , cena z notranjo kabino , 2 osebi+ motor - 300 eur, za nazaj 1 teden pred odhodom 400 eur. Vozi pa samo iz Benetk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pot od Skadra do Ohrida.

Katera pot je boljša?  Ali preko  Tirane in Elbasana  ali že prej levo na Lezhe pa na Debar?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, damjandugi said:

Katera pot je boljša?

Stvar okusa. Vsakemu drugače.

Kaj te zanima? Krajša pot, boljša cesta, hitrejša pot, lepši razgledi pa slabša podlaga,...

Preko Tirana -  Elbasan = gužva

podobna pot Drač - Elbasan = najhitrejša

Burrel - Bulqize - Debar = nekoliko slabša, ampak slikovitejša

Skader - Fushe Arez - Kukes - Debar = najdaljša, najbolj zavita in najbolj slikovita

Vse so "asfaltirane"

Sedaj pa odvisno od želja, volje in časa....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom preveril vse variante.

Hvala.

Ker vozil sem že od Skadra pa proti Draču in dalje za Vloro ,Sarando in Grčijo,na vzhodno smer še nisem nikoli zavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/20/2018 at 5:16 PM, boca said:

Pravkar sva se vrnila s tripa po Grčiji.Dol in nazaj z trajektom. ( Benetke - Igou.)Za nazaj sva mislila it po Albaniji, pa nam ie zmankalo časa.Trajekt vozi 25 ur.Nobenih problemov, vsi prijazni. Drugo leto spet.

Pozabljaš, da nisi v 25h doma. Moraš še priti iz Benetk. vkrcacanje, izkrcavanje, vožnja iz Benetk,... V tem času si že do ali iz Splita.

2 hours ago, vrtičkar said:

@kawasakigpz iz trsta gre trajekt  samo v albanijo

kateri, kam?

Že našel!

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti nazaj iz Gr se vracam po ruti Lekada- Ohrid, pa me zanima a je cesta cez Galicico vsaj slab asfalt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Yankee64 pravi:

Na poti nazaj iz Gr se vracam po ruti Lekada- Ohrid, pa me zanima a je cesta cez Galicico vsaj slab asfalt?

še kar ok asfalt je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 6. 2018 ob 16:38, boca pravi:

Midva sva šla z družbo Anek ( poglej google ), za dol sva rezervirala marca , cena z notranjo kabino , 2 osebi+ motor - 300 eur, za nazaj 1 teden pred odhodom 400 eur. Vozi pa samo iz Benetk.

Ja, sva ugotovila: trajekt gre iz Benetk in Ancone. Ugodna povezava je iz Ancone, ker prispeš v Grčijo naslednji dan zjutraj in imaš pred sabo cel dan. Je pa res, da je do Ancone 730 km (iz MB). Cena iz Benetk ali Ancone pa ni ravno različna (20.-€). Kaj te češ?  Greva za Ancono!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎24‎.‎06‎.‎2018 ob 11:58, damjandugi pravi:

Bom preveril vse variante.

Hvala.

Ker vozil sem že od Skadra pa proti Draču in dalje za Vloro ,Sarando in Grčijo,na vzhodno smer še nisem nikoli zavil.

Burrel - Bulqize - Debar = nekoliko slabša, ampak slikovitejša

SH-6 - za masirat rit je super, pa oči na peclje, luknje, kamioni, pesek skale :) drugač pa zelo adrenalinska…. vsaj dolgcajt ni :) sam ne zdej hodit k bo cel teden scal v makedoniji…. ah ja

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Yankee64 pravi:

Na poti nazaj iz Gr se vracam po ruti Lekada- Ohrid, pa me zanima a je cesta cez Galicico vsaj slab asfalt?

Kul cesta je. Na vrhu lahko zaviješ še na opuščeno smučišče.edino kak plaz te lahko preseneti.

FB_IMG_1529993105851.thumb.jpg.8e9f9879b34c1507d065f2570f6195e0.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!