Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

pred eno uro, ftp pravi:

Ima kdo kakšne informacije, kako je z vstopom v Grčijo?

v korona temi, na vrhu je link za potovanja za vse države, kaj zahtevajo, kako itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

v korona temi, na vrhu je link za potovanja za vse države, kaj zahtevajo, kako itd..

Tudi na tem linku malo zaostajajo. Navedeno je, da je vstop (kopenska meja) dovoljen samo na dveh prehodih, drugje sem zasledil da od 14.05 so odprti vsi kopni prehodi,..., PCR, vhodni obrazec,...,

Zanima me če so res striktni in vse kontrolirajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Tudi na tem linku malo zaostajajo. Navedeno je, da je vstop (kopenska meja) dovoljen samo na dveh prehodih, drugje sem zasledil da od 14.05 so odprti vsi kopni prehodi,..., PCR, vhodni obrazec,...,

Zanima me če so res striktni in vse kontrolirajo?

to pa lah samo kdo s prve roke pove.

Tak al tak se vse spreminja..zna bit v začetku sezone s 1.6. welcome odprtih rok, pa še test ti nardijo gratis.

Trenutno je tole:

 

https://travel.gov.gr/#/

https://www.avtokampi.si/novice/prestop-meje-hrvaska-madzarska-italija-avstrija

Grčija - obvezen PCR test ali potrdilo o cepljenju

Grčija ima sredi maja dnevno okoli 2.500 pozitivnih oseb in skupno nekaj več kot 33.000.

Grčija meje odpira postopoma in prvo odpiranje je bilo 19. aprila, splošno odpiranje države pa je stopilo v veljavo 14. maja 2021.

Po novem morajo potniki imeti negativen PCR test star max. 72 h, test je obvezen tudi za otroke starejše od 5 let. Izjema so osebe, ki so bile cepljene z zahtevanimi odmerki in je od zadnjega cepljenja preteklo 14 dni oz. osebe, ki so covid-19 prebolele. Ne glede na potrdila so potniki pri vstopu v Grčijo lahko naključno dodatno testirani.

Pred prihodom v Grčijo morajo turisti:

-  izpolniti spletni obrazec > https://travel.gov.gr

- imeti PCR potrdilo o negativnem testu max. star 72 h ali

- potrdilo o polnem cepljenju, od zadnjega odmerka mora miniti več kot 14 dni ali

- potrdilo o prebolelosti, star najmanj dva meseca pred prihodom in ne več kot devet mesecev pred prihodom.

Potrdila morajo biti v angleškem jeziku z vsemi potrebnimi osebnimi podatki. V primeru, da je pri naključnem hitrem testiranju turistov ob vstopu v Grčijo oseba pozitivna, se jo pošlje na dodaten PCR test. Če je tudi ta test pozitiven, se uredi 10 dnevna karantena v namestitvi, ki je predvidena za izolacijo. Stroške namestitve krije Grčija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Zelo lepe slike. Obudil si malo spominov. Samo, vrži tisto nerodno đezvo proč. Umisli si tole - bombica gre ravno v takšen lonček, vmes pa eno servieto, da ne bo ropotalo. :)

Mora pa biti Emo Celje. :lol1: :kava:

1482098132_Zajetaslika.JPG.07ab80d8718558050cac7ee1b70e26c4.JPG

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Đezva mora imeti ročaj, drugače ni đezva :naughty:

Ampak ideja pa res ni slaba...bom razmislil....samo to tvojo "đezvo" brez rokavice ne boš mogel prijeti, ker se ročaj sigurno zelo segreje od ognja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 29 minutami, MiNa pravi:

Emo rulz...

Rokavica je pa talo vedno pri ali na roki :naughty:

IMG_2247.thumb.JPG.c26d2c843884084e366e22f9b3ee49c4.JPG

dva dni nazaj nekje v Grčiji.

 

Super. Vidim, da uživata na polno. :OK: 

Če rada obiskujeta jame, se splača pogledati Cave Diros. 

Barcafe, daleč od doma, v naravi - neprecenljivo. Za vse ostalo je plačilna kartica. :)

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni forumaši

 

prosil bi za kak predlog ali nasvet vožnje čez Albanijo iz Grčije in sicer:

- kako zanimivo ruto, da se da še kaj videt in da "tresenje pod ritjo ni pretirano;

- relacijo Saranda - Vlora sem že 2x prevozil, zato bi tokrat  rad šel po notranjosti.

Za sabo imam tudi relacije:

- Podgradec - Korce - Tepelene;

- Bajram Curri (Valbona) - Fierze - Puke - Skadar

- Gusinje - Koplik (še pred "modernizacijo").

Torej predvsem kaj za videt, po možnosti, da ni prevelike gužve, Tirano bi preskočil...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

 

letos namarevam iti iz Makedonije (Shtip) malo čez Grčijo in Albanijo nazaj v Makedonijo (Ohrid).

 

Zamislil sem si:

Shtip - Dojran - Solun - Leptokayra - čez Olimp - Meteora - Loannina - Sarande - Vlore - Elbasan - Ohrid

 

Priporočate kakšno drugo bolj zanimivo ruto? Mogoče kdo ve kakšna je cesta čez Olimp, se splača iti čez ali je potrata časa? 

 

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno smo se vrnili s tripa po Grčiji in nato preko notranjosti Albanije in Črne Gore proti SLO. Ena cesta v Albaniji je bila nora, polna ovinkov, v hribih, kjer več ur ne prideš dol, praktično brez prometa in z dobrim asfaltom, vseeno sem pa tja kakšna luknja, ampak za albanske razmere vrhunsko.

Gre za SH5 od Kukesa do Skadarja, šli smo pa tisti dan Ohrid - Peshkopi - Kukes - Skadar - Niksić. Tudi Peshkopi - Kukes ok, čeprav več lukenj. Ovinkov za izvoz, konec dneva tako zmatrani, da smo se še s perom matral. 😄

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitna zbrka v oznaki cest?

V GoogleMaps SH5 je v Garminu E851 in na avtokarti tudi

E851 v GoogleMaps je A1 v Garminu in del na avtokarti

???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

evo, še teden dni, pa mahneva z ženo in z motorjem preko Bosne( Trebinje), Albanije ( Drač) na Lefkado.Na Lefkadi sem že bil 2017, ampak premalo, da spoznam otok. To pot ostaneva 1 teden. Nazaj pa v Albanijo( Drač) in po Hr obali do mesta Slano, nato pa domov. 13 dni,12 nočitev in cca 3000 km

Se veselim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, raza pravi:

Z Mavrovega v Ohrid in nato v Grčijo.

Kakšno je kaj vreme v Makedoniji in notranjosti Grčije?

Po napovedih je slaba in se zato zadržujemo na skrajnem jugu, ampak se bo treba enkrat vrnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

evo, prišli predčasno iz dopusta. 3 dan, ko sva z ženo prispela v igumenitso, se nama je pripetil  neljubi dogodek. V podvozu so stali policaji, kontrola.Ko sem se vstavil, mi je zaradi spolzkega cestišča in nagnjenosti ceste, spodneslo desno nogo in sva se z ženo složila točno pred policaji. Žena je tako nesrečno posredovala, da si je nalomila oz. zlomila koščico v komolcu.Kljub bolečini in šoku sva nadaljevala do  Nikiane.lefkada, kjer smo poklicali zdravnika. Odpeljal naju je do klinike, kjer so naredili slikanje . Želeli so , da se opravi operativni poseg in to v Atenah, vendar smo se po konzultaciji odločili, da potuje naslednji dan z letalom domov, jaz pa se pripeljem z motorjem. Odša je na urgenco, kjer je mnjenje: brez operacije, dobila gips in 6-8 tednov mirovanja.n tako se nama je zaključil dopust, še predno sva ga sploh začela.

Pa drugo leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!