Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

A mi lahko kdo svetuje kje v centralni grčiji, lefkasu, kefaloniji in na krfu se dogajajo kake dobre fešte? :afro1: ..... uglavnem kje se kaj dogaja, kje so kaka dobra mesta, dobre plaže, poceni sobe, dobri campi, poceni restavracije, dobre babe.... skratka kje je mega. :yea2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si mimogrede še ogledate Meteoro, je prav lepa cesta z mnogo ovinkov.

Še to, ravno prihajam iz Grčije, bil tudi na Meteori & Co., treba je pazit predvsem na dve stvari.

Grki še vedno niso naredili avtoceste do Igoumenitse, tako da je cesta Igoumenitsa - Istambul nabasana/zabasana/delo na cesti... Še posebno čez Katarski prelaz smo se cijazili kot nori. Vsem ki grejo ke, priporočam, da močno zmanjšajo pričakovanja o številu km/dan.

Druga stvar je pa $$$, vse je svinsko drago, tudi domačini pravijo, da se je zaradi olimpijade veliko stvari noro podražilo, bodite pripravljeni na pivo 0.5l po 3-3,5 EUR, vodo po 1 EUR 0.5l in podobno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠIT!!!!

Kako majo lahko tko drago pivo :cry: :cry: :cry:

Kaj pa v kakih odročnih vasicah? Tam po mojem ne borejo biti cene tako navrte.

rudib: a to pomeni, da so na cesti od Igumenitse do meteore tud zastoji al so pol naprej proti istanbulu?

Kako pa je z vročino in komarji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko.....

V soboto se poln odpravljam za grčijo.... upam da srečam kakega motosvetovca dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, sam da še nisem prepozen :? :

Pivo - sem slišal da je nekje tudi po 2 EUR (kao na Krfu), samo, kjer sem bil jaz (celina) je bilo povsod 3 EUR ali več. Cene so podobne povsod, kjer smo bili, saj skor cel tisti del živi od turistov in imajo zelo "uravnotežene cene", se zna zgodit, da jih bojo moral spustiti, vlada nekaj nori.

Do kamor sem jaz prišel (se pravi do Meteore, so bile občasne kolone, saj skoz nekaj popravljajo cesto - širijo, asvaltirajo, tovornjaki... ni ravno kot na Črnem Kalu, ti pa dobro požre živce, če nabašeš. Gradnja avtoceste se pozna samo občasno, saj imajo kao eno svojo lokalno cesto po kateri se gradbeniki vozijo, samo, smo tudi že vozili za tovornjaki z "betonsko galanterijo", tko da nikoli ne veš.

Vročina je za zdržat, saj ni problemov z vlago, zna pa biti problem v obleki, žal tega nisem mogel sprobati, :cry: komarji so pa podobni kot pri nas, sam imam občutek, da naš off na njih nima ravno kakega vpliva, vsaj mene so parkrat popikali kot nori.

Pa lepo potuj.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po slabih treh tednih spet v Sloveniji.

Prefurali smo centralno in severno Grčijo, Peloponez, del Makedonije. Vračali smo se preko Albanije, SCG in Hrvaške.

Daljše poročilo pa sledi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Midva z punco letiva dol do Makedonije oktrog 15 septembra, za ene 16-18 dni, pa se mal po jugi, kakor bo pac pasalo.

A gre slucajno ta termin se kdo do dol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello

Midva z punco letiva dol do Makedonije oktrog 15 septembra, za ene 16-18 dni, pa se mal po jugi, kakor bo pac pasalo.

A gre slucajno ta termin se kdo do dol?

Ja, zna se zgodit, da greva midva z mojo, pa še dva motorista na nekaj podobnega v tem terminu.

Ampak podrobnosti še niso dorečene.

Se čujemo, če ne druga pa dol za kak pir.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V soboto 4.9. pičimo na trajekt za Grčijo, če ima slučajno še kdo podobne namene se lahko oglasi, da vem kolko šnopca vzamem s sabo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos prevozil večkrat cel Kfr, če koga kaj več zanima..

Za začetek bi izpostavil eno stvar in sicer vožnja brez čelad je tm čist jasna, razen če to ni zvečer in če nisi tujc..potem ti policaji znajo ornk zatežit, v večini primerov moraš kazen tudi plačat, tako kot jaz..kazen je 83 EUR+6 EUR neke takse, ki jo plačaš ob nakupu kolekov v knjigarni in nato vse skupaj odneseš na policijo.. Postopek ti skrajša življenje za kakšen dan, ker so ti grki neugodni v zvezi z vsako stvarjo, ki se tiče dnarja..sej drgač so čist OK tko nasploh..

Krf je lep in zanimiv za kakšne 2-3 dni kruzanja z motorjem..

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos prevozil večkrat cel Kfr, če koga kaj več zanima..

Za začetek bi izpostavil eno stvar in sicer vožnja brez čelad je tm čist jasna, razen če to ni zvečer in če nisi tujc..potem ti policaji znajo ornk zatežit, v večini primerov moraš kazen tudi plačat, tako kot jaz..kazen je 83 EUR+6 EUR neke takse, ki jo plačaš ob nakupu kolekov v knjigarni in nato vse skupaj odneseš na policijo.. Postopek ti skrajša življenje za kakšen dan, ker so ti grki neugodni v zvezi z vsako stvarjo, ki se tiče dnarja..sej drgač so čist OK tko nasploh..

Krf je lep in zanimiv za kakšne 2-3 dni kruzanja z motorjem..

LP,T :kva2:

Pozabu še to povedat, da zahtevajo mednarodni izpit, je mahal z mojim roza izpitkom kot, da je ničvreden papir in nekaj našteval v grščini..baje je kazen tud za to, men na srečo to ni zacolal..

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŠIT!!!!

Kako majo lahko tko drago pivo :cry: :cry: :cry:

Kaj pa v kakih odročnih vasicah? Tam po mojem ne borejo biti cene tako navrte.

rudib: a to pomeni, da so na cesti od Igumenitse do meteore tud zastoji al so pol naprej proti istanbulu?

Kako pa je z vročino in komarji?

Ko se iskrcaš iz ladje (Igumenitse) moraš takoj štartati, ker drugače moraš vse prehitevati do Meteore. LP Motoristek

Ps: Pa srečno pot :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To okrog mednarodnega vozniškega dovoljenja v Grčiji je enostavno nakladanje policista, čigar sin bo kmalu imel rojstni dan, pa je treba kakšno kazen brez izdaje računa nevednemu (sorry) tujcu nabit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To okrog mednarodnega vozniškega dovoljenja v Grčiji je enostavno nakladanje policista, čigar sin bo kmalu imel rojstni dan, pa je treba kakšno kazen brez izdaje računa nevednemu (sorry) tujcu nabit!

Drži, sm preveru..za Grčijo ni potreben mednarodni vozniški izpit..

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

midva s punco se bova 23., najkasneje 24. septembra odpeljala v Grčijo, točneje v Pargo. Dol bi šla čez bivšo Yugo (Hrvaška, Srbija, Makedonija), nazaj pa po Italiji.

Glede na debato vožnja čez Albanijo ni ravno vrhunec užitkov ... Mi lahko kdo pove, kako se je počutil v Srbiji in Makedoniji, glede varnosti mislim?

Če koga zanima taka tura in bi se pridružil, naj se pa kar oglasi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

midva s punco se bova 23., najkasneje 24. septembra odpeljala v Grčijo, točneje v Pargo. Dol bi šla čez bivšo Yugo (Hrvaška, Srbija, Makedonija), nazaj pa po Italiji.

Glede na debato vožnja čez Albanijo ni ravno vrhunec užitkov ... Mi lahko kdo pove, kako se je počutil v Srbiji in Makedoniji, glede varnosti mislim?

Če koga zanima taka tura in bi se pridružil, naj se pa kar oglasi.

Lp

Zdravo!

mi smo se furali samo čez makedonijo in še to zvečer po temi. Vse je potekalo BP. Tudi malo daljši odmor na Ohridu je potekal BP.

Kar se pa Albanije tiče, so pa mogoče sedaj že položili kakšen meter alsfalta :rolleyes:

Prijetno pot, če zelita se pa kakšno inforamcijo glede ohrida , pa kar vprasajta. Drugace pa na carini niti najmanjsih problemov.Makedonci so zlo prijazni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva s punco se bova 23., najkasneje 24. septembra odpeljala v Grčijo, točneje v Pargo.

Parga je zakon. Sem bil tam letos, če se bosta kaj kopala pejta na plažo Valtos v Tango Club, sicer je malo dražje za pit tam samo ni vstopnine, super pizza, zastonj tuši in bazen... v glavnem :yea2: Aja če se boš vozil po Pargi prej preštudiraj pot saj je od enega do drugega konca kar velik ovinek čez hribe in se lahko zgubiš.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni taka panika čez Albanijo. Dokler ne zaviješ na SV države, je vse ok. Iz CG do Tirane je ok, naprej dol proti GR tudi. S kakšnim motorjem nameravata? Za noben enduro cesta ne bi smela nikjer biti preslaba, jaz sem do sedaj AL vsakič z avtom prevozil, ni ravno vrhunec užitkov, a če bi bilo treba, bi šel ponovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živio!

Hvala vsem za odgovore.

Ker nimava ravno endure (pa še kak razlog bi se našel), bova odšla dol kar preko Italije. Lepo počasi in si ogledala par zanimivosti. Iz Grčije se bova vračala s trajektom.

Yuga pa mogoče drugo leto ekskluzivno.

Se beremo, ko se vrneva.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mika me izlet v Grčijo okoli 1.maja. Zanimajo me vaše izkušnje , kako je s prenočišči (motor v garaži, cene ), ali je dovolj bencinskih črpalk , ali se lahko sporazumeš z angleščino ? ? ? :?

Planiram trajekt tja in nazaj, tam pa med 1500 in 2000 km v 5-6 dneh . Kaj je obvezno in kaj dobro obiskati ??? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mika me izlet v Grčijo okoli 1.maja. Zanimajo me vaše izkušnje , kako je s prenočišči (motor v garaži, cene ), ali je dovolj bencinskih črpalk , ali se lahko sporazumeš z angleščino ? ? ?  :?

Planiram trajekt tja in nazaj, tam pa med 1500 in 2000 km v 5-6 dneh . Kaj je obvezno in kaj dobro obiskati  ???  :?

Se dobiva in pomeniva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mika me izlet v Grčijo okoli 1.maja. Zanimajo me vaše izkušnje , kako je s prenočišči (motor v garaži, cene ), ali je dovolj bencinskih črpalk , ali se lahko sporazumeš z angleščino ? ? ?  :?

Planiram trajekt tja in nazaj, tam pa med 1500 in 2000 km v 5-6 dneh . Kaj je obvezno in kaj dobro obiskati  ???  :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!