Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

zanima me če ima kdo kašne izkušnje z albanijo....letos se neki starša nameravata namenit ponovno v Črno GOro in bi za kak dan skočila dol...z avtom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če ima kdo kašne izkušnje z albanijo....letos se neki starša nameravata namenit ponovno v Črno GOro in bi za kak dan skočila dol...z avtom....

Največja kriza = beri gverilski banditi = so ravno na meji med SČG in ALbanijo.,.. tako da vsi odsvetujejo potovanje v severni Albaniji... južno od Durresa je baje vredu. Še vedno mi ni ratalo prit do Albanije :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr težko človek sprejme da se take stvari še dogajajo v Albaniji....bi bilo res zanimivo sedaj it dol ko ni še vplivov iz našega sveta...kjer je še tista neokrnjena Albanija...vendar če so take stvari dol bo pač treba še počakat....na žalost....bo pa Črna Gora zadnji postanek....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super Vam je tura jedino bez Albanije ako moze:) Jel primate endurase iz Beograda? Ja predlazem da se umesto Albanije provoza malo vise po Turskoj, ok?

Ima li noko predstave koliko bi kostala ta tura? Jel moze da se napravi nekakav low budget?

pozdrav,

sbrdasdola .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super Vam je tura jedino bez Albanije ako moze:) Jel primate endurase iz Beograda? Ja predlazem da se umesto Albanije provoza malo vise po Turskoj, ok?

Ima li noko predstave koliko bi kostala ta tura? Jel moze da se napravi nekakav low budget?

pozdrav,

sbrdasdola .)

evo ....dobr glas seže v deveto vas...tudi do beograda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ALI MI LAHKO GDO POMAGA Z ZEMLEVIDOM DO GRČIJE??? :D od 23.4 do 02.5 04 se s kolegi odpravljamo,na OLIMP. :kva2: ....tudi OHRID bi radi videli. :OK: prosil bi za vsa koristna navodila,mogoče naslov kakega poceni prenočišča? :OK: :OK: :OK: VNAPREJ SE ZAHVALJUJEM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI MI LAHKO GDO POMAGA Z ZEMLEVIDOM DO GRČIJE??? :D od 23.4 do 02.5 04 se s kolegi odpravljamo,na OLIMP. :kva2: ....tudi OHRID bi radi videli. :OK: prosil bi za vsa koristna navodila,mogoče naslov kakega poceni prenočišča? :OK: :OK: :OK: VNAPREJ SE ZAHVALJUJEM!

Ok, pazljivo...

Odpri zemljevid jugovzhodne Evrope. Iz Slovenije (še bolje od tam kjer živiš) se s prstom počasi pomikaj po rdečih, vijoličnih in tem podobnih črtah, dokler ne prideš na območje, kjer piše, pazi, G R Č I J A. Po želji vmes najdi še otok Ohrid in tam naredi pikico s flumasterjem (modrim).

JEZUS FUCK!!!!!!

FOR CRYING OUT LOUD!!!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Pero ovako:

Ce imas moznost ne lazi skoz Albanijo v Grcijo. Pojdi po ex Yugi do Makedonije in od tam prek. Preveri - mislim, da rabimo za Makedonijo vizo? Kako bos pa prek Yuge pa je nekako tvoja odlocitev - odvisno kaj sec videti in koliko casa ter kesa imas.

Jaz si normalno naredim krozno turo, da se ne vracam po istih cestah kot sem sel dol.

Drugace pa pojdi na AMZS stran kjer imas kar nekaj route (road) planner variant pa se malo poigraj.

Na AMZS pa tudi dobis Evro road atlas (knjiga), ki je dovolj dober za popotovanja po evropi in bliznji okolici.

LP DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MUSTANG res ti hvala za pomoč :BUA:

Ok, ok...

Svetujem ti, da greš na Via Michelin in si splaniraš kompletno pot. Vključuje več alternativ poti, izračuna ti stroške, porabo bencina, itd...

Pojdi na "driving directions" in ne moreš zgrešit. Poleg tega pa si lahko ogledaš in rezerviraš tudi hotele in ostala prenočišča. Srečno.

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@PERO58 če prideš do hrvaške meje si že na konju ! :P Pol naprej se je dosti lažje izgubiti ! Pa še eno za take "spretneže" - obnovi znanje cirilice - kajti kažipoti niso samo v latinici kot pri tebi doma ! Pa veliko sreče !

Nasvet: v Grčijo takrat ko so olimpijske igre - avgusta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI MI LAHKO GDO POMAGA Z ZEMLEVIDOM DO GRČIJE??? :D od 23.4 do 02.5 04 se s kolegi odpravljamo,na OLIMP. :kva2: ....tudi OHRID bi radi videli. :OK: prosil bi za vsa koristna navodila,mogoče naslov kakega poceni prenočišča? :OK: :OK: :OK: VNAPREJ SE ZAHVALJUJEM!

Bil lani: cela grčija, nazaj čez makedonijo (tudi Ohrid, ki mimo grede ni grški otok), Kosovo, SČG, in po obali do doma. Lahko ti pomagam s kakšnim nasvetom (PM).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Bil sem v Grčiji od 20.5 04 prevozil 4800km užitek da dol padeš. :D Preko Srbije,Bolgarije v Grčijo. :D v Srbiji toplo priporočam spanje v ČIFLIKU,to je auto servis med NIŠ in PIROT 800km iz Celja,večerja, ,spanje,zajterk 10 EUR,na GLAVO.SOBE so nove! Počasi čez BOLGARIJO,po omejitvah,SLABE CESTE POLICAJI DELAJO ZA SVOJ ŽEP :cry: v GRČIJI PA SI LAHKO DAŠ DUŠKA,ker so ceste super in policaji kakor da niso to. :yea2: Kampi so tudi poceni,ampak SE moraš pogajat.mi smo bili 4.motorji z 3.šotori 6 oseb hoteli so 48EUR PLAČALI smo 30-35EUR.KDOR IMA MOTOR MORA PREVOZITI GRČIJO!!!!!! :D :wub: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hi!

Po končanem dopustu, nekaj urejenih misli o potovanju po Grčiji.

Do tja sva se z drago odpravila z ladjo(Ig), nato pa na sever do Al-Mac-Gr meje in nato na jug proti Atenam, Peloponez, Lefkada in nazaj v Igoumenitso. Skupaj 4500 km brez praske po deželi polnih nasprotij in preobratov. V vseh pomenih besede. Na najvišjem gorskem prelazu slana, ki je požgala sveže listje v nižino tako, da sem tisto noč spal zavit v spalko oblečen v vindstoper, do poletnih temperatur na obali in kopanja v bisernih zalivčkih, ki v tem času niso polni turistov. Mesta so pač grška(cela okolica nasvinjana z razno navlako), turistične znamenitosti prijetno urejene. Tule naj le opozorim, da so Atene s kravo neprevozne. Po treh urah mučenja in prebijanja skozi promet sem obupal in se odpeljal proti Korintosu. O nasprotjih le še to, da lahko odštejete za kavo(grško) od 0.6 E do 1.6 E.

Ceste imajo Grki dobre. Utegne pa presenetiti kaka cesta v okolici Al meje kjer najdete tudi ceste po albanskem vzoru. Sredi nepreglednega ovinka luknja m x m.

Asfalt na splošno zelo dober, grob, toda ponekod zelooo gladek. Na poti čez Mani sem v na 5km-ih dvakrat zdrsnil (kontrolirano) kar je za nekaj časa omajalo mojo samozavest.

In najpomembnejše. Ljudje.

Prijazni v pravem pomenu besede, ustrežljivi, nasmejani. Ko sem pred križiščem primerjal risbo na kažipotu z zapisom v zemljevidu se je poleg mene ustavil avto. Lastnik mi je v tekoči angleščini pomagal razvozljati pot naslednjih 25 km in mi v vljudnostnem kramljanju povedal, da je pravzaprav rajonski policist. :huh:

Ob podobnih priložnostih zlahka opazite oči, ki vas gledajo in komaj pričakujejo, da jih boste povprašali za pomoč. In to le za nasmeh in malo hvaležnosti v očeh.

V tej deželi sem napolnil baterije, nabral novih izkušenj in lepih spominov. Obljubim, da se še vrnem tja.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem sem se pravkar vrnil iz tistih krajev in se popolnoma strinjam z tem kar si napisal... Mislim da je za moto ture Grčija idealna...

Je za ponovit :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haj!

Vidim , da ste nekateri kar navduseni nad Grčijo. Sam sem bil dol par let nazaj, vendar na otokih, tako da o celini nimam ravno dosti informacij.

Ima mogoče kdo avtoroute plan za grčijo?

Glede na to, da se zaradi nestabilnega vremena ogrevamo za toplejše kraje, bi prosil, če lahko kdo namigne, kaj v grčiji ne smemo spustit?

Zaenrkat imamo v mislih varianto po celinski grčiji (start v zahodni Grčiji, peloponez, proti solunu), v eno stran s trajektom, nazaj po ex yu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če mi lahko kdo pomaga z svojim izkušnjam; naslednjo soboto se z družino odpravljamo v Grčijo in to z ladjo (z Anekom). No in, pomislil sem, da bi s seboj vzel svojoega zvestega Capota, da ne bi doma sameval, doplačilo ni problem, problem je moja boljša polovica :wub: .

Jaz mislim, da se za tistih par tolarjev splača vzeti Capota s seboj in imeti tako zastonj motor, da ti ga dol ni treba rentat, pa še sigurno je boljši od česarkoli, kar nam bratje Grki lahko ponudijo. :notworthy: Po drugi strani pa moja pravi, da je prenevarno, ker bi se lahko motor prebrnil na ladji, ker bi mi ga kdo ukradel (čeprav imam ključavnico za disk :? , pa še da se Grki radi zaletavajo in da nato ti nastradaš ter končaš v zaporu ( :? :hmm: :lol1: ).

No in moje vprašanje, a si je že kdo s seboj na dopust v Grčijo z Anekom pripeljal motor in a je imel kaj problemov?

Lepo prosim za odgovor, de ga lahko moji pokažem, se mi čisto nič ne da peš po futer v mesto hodit, niti s skuterjem drgnit, avto je pa na počitnicah tko al tko no-go.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi lahko kdo pomaga z svojim izkušnjam; naslednjo soboto se z družino odpravljamo v Grčijo in to z ladjo (z Anekom). No in, pomislil sem, da bi s seboj vzel svojoega zvestega Capota, da ne bi doma sameval, doplačilo ni problem, problem je moja boljša polovica :wub: .

Jaz mislim, da se za tistih par tolarjev splača vzeti Capota s seboj in imeti tako zastonj motor, da ti ga dol ni treba rentat, pa še sigurno je boljši od česarkoli, kar nam bratje Grki lahko ponudijo. :notworthy: Po drugi strani pa moja pravi, da je prenevarno, ker bi se lahko motor prebrnil na ladji, ker bi mi ga kdo ukradel (čeprav imam ključavnico za disk :? , pa še da se Grki radi zaletavajo in da nato ti nastradaš ter končaš v zaporu ( :? :hmm: :lol1: ).

No in moje vprašanje, a si je že kdo s seboj na dopust v Grčijo z Anekom pripeljal motor in a je imel kaj problemov?

Lepo prosim za odgovor, de ga lahko moji pokažem, se mi čisto nič ne da peš po futer v mesto hodit, niti s skuterjem drgnit, avto je pa na počitnicah tko al tko no-go.

lp

Rudi

Poznam kar nekaj ljudi ki so šli z motorjem na trajekt pa v Grčijo, nazaj prišli vsi živi in s celim motorjem.

Tudi jaz planiram enkrat v prihodnosti Grčijo z motorjem.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

@ Leteči

Brez panike. Ko boš videl in preštel motorje pred trajektom te bo strah minil.

Na ladji pa na tačko, pa spredjo zavoro zaveži(deluje kot ročna zavora), pa ne bo nikamor šel.

Z rentanjem skuterjev v Grčiji n problemov, jih je dovolj,pa tudi slabi niso. Kako je z motocikli, pa ne vem, se nisem niti zanimal.

Sicer pa iatk nisem nič novega povedal. Uživaj in povej kako je bilo.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!