Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

drugač pa super ceste s super asfaltom

... samo oči je dobro imeti na pecljih ... sva kako leto nazaj skoraj pol tigra pustila na koncu enega super asfalta.

Kakorkoli - Uživači! Blato se obriše, spomini pa ostanejo. Prilepi še kako fotko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa je šlo :D .

Pot: Ljubljana - Mali Đerdap - Skopje - Ohrid - preko Albanije v Cetinje - Gacko - Sarajevo - Jajce - Ljubljana.

Prvi dan štart sredi noči :( - ostali dnevi malo bolj normalni.

Rahel dež prvi dan po Sloveniji, pa drugi dna nevihta malo za Nišem in seveda v soboto nevihta s točo pred Jajcem :BUA: . Ostalo krasno vreme in hudičevo vroče za ta letni čas (očitno se zemlja res segreva).

Ceste vse sorazmerno dobre :worship: , razen v Skadru, kjer je bilo Ihaaaa :yea1: iz luknje v luknjo na luknjo. Preživeli tudi to, s tem da si je Marja privoščil blatno oblogo okoli gležnjev (v škornju) :( .

Celotna pot po planu s parimi neplaniranimi ovinki (spoznavali smo svet in se pri tem zabvali).

Družba enkratna. Smeha in dobre volje ogromno. :grupni:

Skratka - se splača ponovit (za Skadar je za premislit).

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotna pot po planu s parimi neplaniranimi ovinki (spoznavali smo svet in se pri tem zabvali).

in točno to je tisto prawo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni 21.7.se odpravljamo z prijatelji na potepanje po grčiji, v glavnem imamo vse splanirano rabili bi samo še info.o kampih v okolici Niša kjer nameravamo prvi dan prenočiti prosim za info. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo doma.

Za nama je slabih 2000 km, od tega nekaj več kot 1000 km taprave zadeve, ostalo tranzitne narave

p_u5JtZiAzZ8H0Wx.jpg

dHnUdyty69RWWl5E.jpg

KImu1Ma6E33PmHQ4.jpg

eDC6pMYbfXaPxSM1.jpg

Nazaj pa trajekt iz Igoumenitse.

več fotografij pa na 2007-moto Albania

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni 21.7.se odpravljamo z prijatelji na potepanje po grčiji, v glavnem imamo vse splanirano rabili bi samo še info.o kampih v okolici Niša kjer nameravamo prvi dan prenočiti prosim za info. :worship:

Ni ti treba iskat kampov. V Nišu (blizu čela kule) je Intrnacional kot Raje, imajo dvoposteljne sobe za okrog 30 evrov, pa še motor ti čez noč spravijo. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil JerryTDM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni 21.7.se odpravljamo z prijatelji na potepanje po grčiji, v glavnem imamo vse splanirano rabili bi samo še info.o kampih v okolici Niša kjer nameravamo prvi dan prenočiti prosim za info. :worship:

Pred krajom Vranje - motel Predejane, leta 2005 smo placal 11 € za nocitev z zajtrkom! Zvecer pa strezejo hladno Jelen pivo! Prva liga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni 21.7.se odpravljamo z prijatelji na potepanje po grčiji, v glavnem imamo vse splanirano rabili bi samo še info.o kampih v okolici Niša kjer nameravamo prvi dan prenočiti prosim za info. :worship:

Pozdravljen.

Približno 20km iz Niša proti Pirotu je kraj ČIFLIK in na levi "Avto servis"oddajajo sobe,postelja po 5€,ali z večerjo in zajtrkom 10€ ,motor pa ti zaprejo v delavnico in so zelo prijazni.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

Približno 20km iz Niša proti Pirotu je kraj ČIFLIK in na levi "Avto servis"oddajajo sobe,postelja po 5€,ali z večerjo in zajtrkom 10€ ,motor pa ti zaprejo v delavnico in so zelo prijazni.lp

post-2154-1150208463_thumb.jpg :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moja Grčija je mimo, trije tedni so minili kot bi mignil.

Vtisi?

Ceste so odlične, veliko so zgradili novih v zadnjih sedmih letih, kar sem bil nazadnje tam. Tudi z grškimi vozniki nisem imel nobenih problemov. Le zemljevidi so obupni, izračuni posameznih razdalj nikjer ne držijo, zato me sploh ne čudi, da je baje Grčija v Garminu zelo slabo podprta.

Cene so se mi na splošno zdele ugodne, nekako podobne našim, bencin je seveda cenejši, le hrana v trgovinah je precej draga (začuda predvsem sadje in zelenjava). Pivo je po 2€, grška kava 1€, obilen obrok v taverni od 5 do 10€.

Kempi so zelo lepo urejeni (izjema je Kastraki kamp v Assiniju na Peloponezu - umazano, neprijazno osebje, topla voda na žetone, ki potem niso delovali, pa še veliko dražji je od ostalih). Najboljši je bil Tholo Beach na zahodni obali Peloponeza (cca 16 km severno od Kiparissie), drugi najboljši (z daleč najboljšim souvlakijem v celi Grčiji) je bil Meteora Gardens v Kalambaki.

Nekaj slikc sem dal v album, če se vam ljubi, si jih lahko ogledate.

Še enkrat hvala Motoristku in STARU za pomoč in nasvete pred odhodom.

Definitivno grem drugo leto spet v Grčijo. Toplo jo priporočam tudi vsem ostalim.

LP, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, čez 10 dni planiram pot čez dubrovnik v čg, albanijo, grčijo..........nazaj verjetno na trajekt........časa 14dni...imate kak dober predlog, kam zaviti, kje prespati, kaj pogledati..........ali mislite, da bi moral vnaprej kupiti karte za trajekt.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, čez 10 dni planiram pot čez dubrovnik v čg, albanijo, grčijo..........nazaj verjetno na trajekt........časa 14dni...imate kak dober predlog, kam zaviti, kje prespati, kaj pogledati..........ali mislite, da bi moral vnaprej kupiti karte za trajekt.........

Predvidevam, da bo od Grčije prišel v poštev bolj severni del. Tam moraš obvezno pogledati Meteoro - kraj Kalambaka, kjer je tudi kar nekaj kampov, kjer lahko prespiš tudi v prikolicah ali sobah. Po moje karte za trajekt ni potrebno kupovati vnaprej lahko se pa pozanimaš na ANEK-u . Pošlji mejl, dobiš odgovor v nekaj urah .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med Igoumenitso in Kalambako je prelaz, pod njim vasica Metsovo, od ceste oddaljena cca 2 km. Če boš šel mimo, si vzemi pol ure časa in si jo oglej. NORO !!! Tudi nove hiše zidajo v starem stilu, arhitektura je fantastična. Sicer pa je to znano grško smučarsko središče.

Pa srečno pot ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, čez 10 dni planiram pot čez dubrovnik v čg, albanijo, grčijo..........nazaj verjetno na trajekt........časa 14dni...imate kak dober predlog, kam zaviti, kje prespati, kaj pogledati..........ali mislite, da bi moral vnaprej kupiti karte za trajekt.........

Tukaj sem videl 14dni. :yea1: ampak še zmeraj mislim isto. Lp

Ps: andi1, tebi pa še enkrat hvala za druženje danes in seveda Mythosa... :beer2:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tut zame je Grčija nepozabna avantura,sam mogoče nisem bil dol v pravem času,saj so bile temperature res visoke 26.7.07 ,ko sem se pripeljal u Korintos je blo na tabl ob 10.30.h napisano 51 C. ,res prehuda vročina,sva pa zato z Andi1-jem ene par pirov potolkla,mislim da se bom še zapeljal dol :yea1:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, čez 10 dni planiram pot čez dubrovnik v čg, albanijo, grčijo..........nazaj verjetno na trajekt........časa 14dni...imate kak dober predlog, kam zaviti, kje prespati, kaj pogledati..........ali mislite, da bi moral vnaprej kupiti karte za trajekt.........

Tudi jaz se odpravljam tja dol, čez pribljižno 10 dni, le da v obrnjenem vrstnem redu. Najprej trajekt Reka - Dubrovnik, ČG, Albanija, ČG, Dalmacija. Računam na 14 dni. :rolleyes:

LP

Iztok

Popravljeno . Popravil Fireman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, čez 10 dni planiram pot čez dubrovnik v čg, albanijo, grčijo..........nazaj verjetno na trajekt........časa 14dni...imate kak dober predlog, kam zaviti, kje prespati, kaj pogledati..........ali mislite, da bi moral vnaprej kupiti karte za trajekt.........

Živjo

Tukaj si lahko ogledaš potopis o lanski odpravi v Grčijo na isti relaciji:

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2770

Letos grem pa čez tri dni spet v Grčijo, ampak po drugi poti. Čez Srbijo in Bolgarijo. Nazaj grem pa tudi s trajektom in nimam namena vnaprej rezervirati. Upam da bo kaj prostora.

Pa tut družba bo drugačna-letos peljem punco..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Tukaj si lahko ogledaš potopis o lanski odpravi v Grčijo na isti relaciji:

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2770

Letos grem pa čez tri dni spet v Grčijo, ampak po drugi poti. Čez Srbijo in Bolgarijo. Nazaj grem pa tudi s trajektom in nimam namena vnaprej rezervirati. Upam da bo kaj prostora.

Pa tut družba bo drugačna-letos peljem punco..

Lp

Super turca..........no, pri meni prišlo do spremembe plana......sem se osredotočil bolj na Č.G (durmitor, morača, žabljak....) najprej ta del, drugo leto pa najverjetneje bolj južno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super turca..........no, pri meni prišlo do spremembe plana......sem se osredotočil bolj na Č.G (durmitor, morača, žabljak....) najprej ta del, drugo leto pa najverjetneje bolj južno :whistle:

pred 10-imi dnevi sem odpeljal ČG. Ne bo ti žal. Če rabiš kak nasvet, lahko po PM. Predlagam da grem na ''najboljše'' ribe na balkanu na Ado Bojano (naprej od ulcinja skoraj do meje z albanijo). Obvezno tudi kak večer v center kakega večjega mesta na ogled drugačnih vrst ''rib''. V notranjosti je težko dobiti kak kamp, mi smo v nikšiču šli v hotel kjer se je dalo kar fajn pogajat za ceno sobe.

Če boš rabil kdaj družbo za potepanje po Albaniji, Romuniji, Bolgariji, Grčiji, Turčiji se javi. Jaz imam v naslednjih letih tudi plan prevozit te države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27. 8. ob14.00 z MINOAN LINES iz Venecie do Igoumenitse 18 dni do Patrasa pa povratek. Z ženo sva sama, mogoče dobimo kaj družbe na poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!