Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Proverena informacija iz saobracajne policije govori da je tacno to sto pise na vasem sajtu AMZS.Nazalos tako je za sad ,ja nemogu da verujem ali je istina..Sto se tice osiguranja za Srbiju vazi vazeci zeleni karton.Iskreno se izvinjavam za neinformisanost u vezi prelazaka Balkanskih granica .Ali bitno je da smo razjasnili malu nedoumicu .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mlekar... to informacijo je MARJA (in tudi jaz) dobil lansko leto v Makedoniji, od kolegov motoristov is Srbije, ki so to izkušnjo preizkusili na svoji koži. Na žalost je tako in resnično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MLEKAR: Bitno je da nije nikakvih problema na HR - SRB i SRB - MAK granici. Uvjek smo malo popričali na granici sa srbsko policijo i carino. Vidimo se ove godine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali lahko grem črna gora --kosovo-- makedonija....in obratno! se pravi , da ne moreš v srbijo prek kosovo in obratno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali lahko grem črna gora --kosovo-- makedonija....in obratno! se pravi , da ne moreš v srbijo prek kosovo in obratno!

Da mozes MNE-KOS-MAK i obrnuto stim da ne mozes u Srbiju iz Kosova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli iz Kosova v SCG in nato v Srbijo pa nam je Srbski policist na meji čez kosovski žig udaril svojega ''PONIŠTENO'' . Ob vstopu v Kosovo plačaš 20 EUR zavarovanja za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te meje so res nekaj posebnega. Toliko idiotov na kupu še nisem videl (pa je vseeno na kateri strani), tako je ko primitivci dobijo oblast pa se igrajo mejo. Kosova se bom jaz v bodoče izogibal (ljudje so prijazni oz. se trudijo biti prijazni, ampak sam sistem :SS :SS ).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz imam eno prošnjo, če mi pomagate sestaviti plan

Med prvomajskimi bi šel (od 24.4 - 2.5.) z ladjo do Igumenitse ter se počasi vračal preko Albanije/ČG/HR domov.

Katere ceste ni za izpustit?

Plan:

Sobota odhod iz Benetk, prihod Nedelja

- nedelja prespati v GR

- pon, proti ALB

- Tor, sre.. ALB

- čet, pet. ČG

- So, ned, direkt domov

Predvsem bi večino časa preživel v ALB in ČG. ostalo sem že videl.

Na dan ne bi delal več kot 400km...

Predlogi?

Hvala,

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam eno prošnjo, če mi pomagate sestaviti plan

Med prvomajskimi bi šel (od 24.4 - 2.5.) z ladjo do Igumenitse ter se počasi vračal preko Albanije/ČG/HR domov.

Katere ceste ni za izpustit?

Plan:

Sobota odhod iz Benetk, prihod Nedelja

- nedelja prespati v GR

- pon, proti ALB

- Tor, sre.. ALB

- čet, pet. ČG

- So, ned, direkt domov

Predvsem bi večino časa preživel v ALB in ČG. ostalo sem že videl.

Na dan ne bi delal več kot 400km...

ej čim dlje prezivi v Albaniji(NEPOZABNO) preleti se Mak in se vračaj nazaj na Igumenizo oz z ladjo lahko tudi iz Drača ali Bara. Alb te zna izmucit glede voznje in sel lepo na ladji odpocijes. Ceste so O.k. luknje,makadam in kar naenkrat avtocesta po kateri pastir pase kravo in vse to v 20kmjih. Upam da si na motorju sam, ker je to lazje!

Mislim, da ti ze prvi dan ni potrebno prespati v Grciji razen ce si noces se kaj ogledat. V Albaniji si prej kot v enem dnevu.Ni velika je pa zelo zanimiva.Prenocisca so drzavi podobna/(preprosta)/, se da barantat za ceno, v turističnih delih se cene potrojijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo ob 14.00 si že v Igumenitsi od tam imaš do Albanije manj kot 30 km do mejnega prehoda Konispol kateri je v bližini morja, da ne boš šel na kakšen drugi prehod nato imaš čez cca 20 km do Butrinita ki je pod zaščito UNESCA vstopiš takoj ko prečkaš ožino z brodom. Obvezno ogledat. Čez cca 5 km pa si že v manjšem obmorskem mestu Ksamil, kjer ni problem dobiti prenočišča (precej hotelov, apartmajev, sob), lahko pa podaljšaš do Sarande kjer je še večja izbira za prenočevat, vendar pa so cene višje ker je to najbolj znano obmorsko letovišče v Albaniji. Vsekakor ni za izpustit mest kot so Gjirokaster, prelaz -nacionalni park Liogatase, Berat, Drač, Tirano, Kruje, Shkoder zanimivo je tudi s trajektom iz Komana do Ferze cca 2 uri vožnje s trajetom(odhod iz Komana okoli 09.00 ure jaz sem plačal za dve osebi + štirikolesnik 15 €), iz Ferze greš lahko do Bajram Curija ali pa do Kukesa nato pa na Kosovo skozi tunel do Prizrena nato v Makedonijo do Ohrida pa nazaj v Albanijo Pogradec, Elbasan ali pa Korce in nato še južni del Albanije in nato nazaj preko Sarande nazaj v Igumenitso. Navedel sem ti samo kraje katere ni za izpustit v kolikor pa ne greš na kosovo in Makedonijo pa iz Kukesa pelješ po razgledni cesti do Puke.Odsvetujem ti cesto za Peshkopi, ker predvidevam da se odpravljaš s cestakom. V kolikor pa greš z kakšnim endurom pa greš lahko tudi do Peshkopija in od tam na Debar v Makedonijo. Če nisi prebral mojega potopisa na ATV forumu ti ga priporočam, ker boš dobil precej uporabnih informacij. V kolikor pa potrebuješ še kakšne dodatne informacije sem ti na voljo preko zasebnega sporočila, predvsem pa če greš z endurom ti lako podam še kakšne dodatne informacije ali relacije. Za benzin ni problem ob glavnih cestah je črpalk krepko več kot kjerkoli drugje. Za prenočevanje pa tudi ni problem imaš vsepovsod ob cesti takoimenovane hotele ali motele (gostilnica z nekaj sobami). Cene pa so zelo ugodne. Vsekakor je Albanija zelo zanimiva, ljudje izredno prijazni edino smeti te pač ne smejo motit. Fajn se imej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super hvala za izčrpne odgovore! imam še en mesec časa, da sestavim turo :)

Grema (2) pa z Varadero... Makadam ni nek problem...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa obvezno iz Skadra v Teth, krožno nazaj v Skader ( Shkoder) - za dva na motorju bo kar zahtevno. Najbolje da prespita v Thethu. Pa tudi iz Kukes do Peshkopi ti makedama ne bo zmanjkalo (manj zahtevno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem pa obvezno iz Skadra v Teth, krožno nazaj v Skader ( Shkoder) - za dva na motorju bo kar zahtevno. Najbolje da prespita v Thethu. Pa tudi iz Kukes do Peshkopi ti makedama ne bo zmanjkalo (manj zahtevno).

Nekak takole si predstavljam...

http://maps.google.com/maps/ms?doflg=ptk&ie=UTF8&msa=0&msid=107287850236936371223.000483010c375de8e439a&ll=41.079351,19.89624&spn=4.545969,8.470459&z=7

koliko dni mi tole vzame?

Če se le da, bi se izognil makadamu.... lahko predlagaš ceste, kjer ni makadama na tej poti?

kaki kontakti za hotele dobrodošli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak takole si predstavljam...

http://maps.google.com/maps/ms?doflg=ptk&ie=UTF8&msa=0&msid=107287850236936371223.000483010c375de8e439a&ll=41.079351,19.89624&spn=4.545969,8.470459&z=7

koliko dni mi tole vzame?

Če se le da, bi se izognil makadamu.... lahko predlagaš ceste, kjer ni makadama na tej poti?

kaki kontakti za hotele dobrodošli :)

Z boljšo polovico sva lani opravila tole pot. :rolleyes:

post-779-126994200227_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z boljšo polovico sva lani opravila tole pot. :rolleyes:

Lepa fura. jez bi se tud enkat ob priliki rad pelal s trajektom u igoumenitso al pa patras, ampak, ne razumem pa, zakaj sta la z reke v dubrovnik po morju? a ni ta trajekt obupno počasen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak takole si predstavljam...

http://maps.google.c...9a&ll=41.079351,19.89624&spn=4.545969,8.470459&z=7

koliko dni mi tole vzame?

Če se le da, bi se izognil makadamu.... lahko predlagaš ceste, kjer ni makadama na tej poti?

kaki kontakti za hotele dobrodošli :)

Ne vem ali si Butrinit namerno izpustil ali zato ker v Googlu ni vrisana cesta. Vsekakor ga ne izpusti. Potem pa po zahodni strani Butrinitskega jezera do Ksamila ali Sarande. Jaz sem dvakrat prespal v Ksamilu. Vsakikrat na drugi lokaciji. Če ti je čas problem potem izpusti Gjirokaster in iz Sarande ob morju do Himlare in čez prelaz Liogatse. Nato pa obvezno obišči Berat. Arhitektura podobna Gjirokastru le da je vse manjše. Pri Shkodru ti pa priporočam da ne greš na Podgorico čez mejni prehod Božaj ker je od Škodra do Božaja izredno slab asfalt, jaz sem ga prevozil pred dvemi leti, pred kakšnimi 14 dnevi pa znanec in je dejal, da niso nič popravili, se pravi da je kvečjemu slabši. Iz Shkodra pojdi raje na mejni prehod Sukobin in nato Virpazar in Podgorica ali še bolje da Podgorico izpustiš in greš na Bar in Petrovac na moru.

Za prenočevat se ne sekirat. Povsod naletiš na prenočišča. Prespala pa bosta prvič v Ksamilu ali Sarandi, drugič nekje pred Elbasanom ali Tirano (midva sva prespala ob hitri cesti v manjšem kraju Lushnije. Naslednja noč pa bo že v Črni gori če bosta pridna in se ne preveč ustavljala če ne pa še en dan.Priporočampa vama ta dan več in si raje kaj oglejta, če le imata čas. Relacija ki si jo predlagal ti nima makedama, oziroma je asfalt dokaj dober. Še bolje je na relaciji ki sem ti jo predlagal jaz (popravki). Računajta da bosta vozila okoli 60 km/h ali še manj. Pač ceste ne poznata, hitrosti so omejene, policije je ogromno in že če greš okoli 60 ti mahajo da upočasni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala za pomoč... grem okoli 1. maja (kak teden gor /dol) odvisno od trenutnega vremena...

sam tole še:

na googlemaps ni vrisanih večino cest (morem kupit zemljevid)

po kateri cesti iz prelaza Liogatse do Berata? Čez Vlore?

Popravljeno . Popravil japke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz sem šel preko Vlore do Berata. V kolikor imaš navigacijo Garmin je v AR 3.0 vključena tudi Albanija in so vse te ceste po katerih boš vozil ti vključene in tam jaz z navigacijo nisem imel problemov. V kolikor pa nimaš navigacije je dobro imeti kakšno avtokarto Albanije. V Albaniji jo boš težko našel. Pa tudi če jo dobiš bo slabše kvalitete. Ne bojo vrisane vse ceste, niti mejni prehodi naprimer mejnega prehoda Konispol preko katerega boš vstopal ni na tem zemljevidu. Jaz sem našel dobro avtokarto Albanije na GEONAVTIKU in jo naročil preko njihove spletne trgovine (cena nekaj manj kot 10€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno to, da moraš plačat za zavarovanje 50 €.

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&drzava=50&info=0 Tole stran preštudiraj

Lani v začetku smo šli do Beograda, potem pa Leskovac in potem čez kosovo v albanijo, od tam pa v ČG.

Tudi mi smo že skoraj spremenili pot, ko smo izvedeli, da je treba plačati 50€. No, vseeno smo se odpeljali do meje, kjer je potem bil znesek 20€, pa še to za motor, nič za osebo.

V bistvu je to neke vrste zavarovanja, ki velja 14 dni za motor (ala zelena karta). Drugih stroškov na meji ni bilo, je pa res, da kolega mal govori albansko...

Tudi prehod Srbija-Kosovo ni bilo problema, ker Srbi itak ne preiznavajo Kosova. Se pa lahko zapelete, če greste iz Kosova v Srbijo, pri tem pa dobite kosovski žig, pa srbi zakomplicirajo, kaj je to, ker oni tega ne priznavajo. samo mi smo šli naprej v albanijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Iz Ohrida preko MP Muričan (z avtodomom) do Elbasana (v življenju nisem videl toliko kao avtopralnic ob cesti-napelješ gumijsto cev, vode je več kot dovolj, naliješ malo ceta v plastenko in napišeš po njihovo LAVASZH in že imaš avtopralnico), nato preko kurčeve ovinkaste ceste do Tirane, potem pa proti Skhodru na Skadarskem jezeru....Sicer lepa pokrajina, samo zasvinjana kot so verjetno ljudje-skratka kot bi rekli Srbi: "Vrlo štrokav narod...".....Makedonija umazana, vendar Albanija 10 x bolj, mercedes zraven mercedesa, kupi ostankov jeklenih mercedesovih konstrukcij, kjer se pasejo raznorazni lešinari za rezervne dele (so izgleda pokupili vse merdžotove totalke po EU), da o "kao" avtocesti niti ne govorim, glede prometa v Tirani še danes nimam besed, kajti to je en sam velik kaos-beri "opasno po život", Ganci skačejo po avto in tolčejo po šipah, če mu ne daš par centov ...skratka bil srečen....hmmmm zeloooooo srečen, ko sem prispel v Ulcinj (kjer je Montenegro dobil v mojih očeh zasluženo priznanje za prvo uradno proglašeno ekološko državo na svetu).....samo še sedaj ne vem zakaj sem moral dati onemu policaju na izhodu iz Albanije 3 €...sicer sem pričakoval več, pa vendar....wacko.gif Cesta Elbasan Tirana pa izgleda približno takole

post-18094-12728789655_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Ohrida preko MP Muričan (z avtodomom) do Elbasana

Te tvoje izkušnje bi mi prišle zelo prav. Zato te bom prosil ob kakšni pijači, da mi zadevo nekoliko podrobneje pojasniš.

Avgusta potujemo čez Bosno, Črno Goro, Albanijo, Makedonijo,(Ohrid) - mogoče še v Grčijo, nato v Srbijo, Hrvaško in nazaj v SLO.

HR, BIH, ČG in Makedonijo dobro poznam. Nobenih izkušenj pa nimam s potovanjem čez Albanijo. Se slišiva. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te tvoje izkušnje bi mi prišle zelo prav. Zato te bom prosil ob kakšni pijači, da mi zadevo nekoliko podrobneje pojasniš.

Avgusta potujemo čez Bosno, Črno Goro, Albanijo, Makedonijo,(Ohrid) - mogoče še v Grčijo, nato v Srbijo, Hrvaško in nazaj v SLO.

HR, BIH, ČG in Makedonijo dobro poznam. Nobenih izkušenj pa nimam s potovanjem čez Albanijo. Se slišiva. trance_07_beerchug.gif

Oj Šokče, samo ti reci....bil 8 dni na poti po točkah: Sombor (Čonoplja)-Beograd-Velika Plana (vsak dan pri drugem kolegu iz vojske in to po 25 letih-Hrana pa znaš ti ona prava srbska-dietalna), nato Niš-Leskovac-Vranje-Skopje-Veles-Štip (ogled mesta služenja vojske)-Veles-Prilep-Bitola-Resen-Ohrid-Muričan-Elbasan-Tirana-Skhoder-Ulcinj-Petrovac na moru (cela obala skratka, ki je meni fantastična)-Dubrovnik(kurbe so mi zalisičli avtodomek=60 €(edin slab dogodek na celi poti, sem redarju žvekal celo pot do plačila in nazaj-me je za 60 € pač moral poslušat)evilgrin.gif -Ploče-Mostar-Konjic-Sarajevo-Bosanski Brod in po avtocesti nazaj...ni blema ob piru pripovedujem zelo doživetorolleyes.giftrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Grunf; no, no ne plaši mi fanta po nepotrebnem, sem ravno nazaj od doli, Ulcinj, Skader, Kruje, Drač, Elbasan, Ohrid, Bitola, Prilep, Kruševo, Skopje, Vranje, Niš, BG, Šabac, ... svinjarija je, Mercedesi kraljujejo, pralnice me niso motile, malo bolj prodaja sveže zaklanega mesa na +25st., ceste so v mestih lahko precej zjebane, a vmes široke, pregledne, gradijo na full, sploh je super cesta Elbasan - Qafa e Thane, bolj kot gre v klanc, bolj spominja na Dolomite. Skratka, moja izkušnja je fina, ljudje extra prijazni, Tirane sem se izogibal že v startu, in ti verjamem, tudi Drač je bil en sam street-fighting, ..., policaju sva dala 2€, :naughty:

post-3144-1272881853_thumb.jpg

post-3144-127288187614_thumb.jpg

post-3144-127288189137_thumb.jpg

post-3144-127288190905_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!