Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Tudi sam sem se znimal za omenjeni trajekt in precej preklicaril. Izedel sem da navedeni trajekt vozi dvakrat tedensko. In sicer ob sobotah in sredah. V sredo vozi tudi iz Kopra (vmesni postanek). Gre pa za tovorni trajekt, ki načeloma ne sprejema potnikov. Na Agemarju oz od njihovega predstavnika v Kopru sem izvedel, da zadevo trži Interevropa in da se je potrebno zanimat pri g. Davorju Kodrič iz Interevrope. Imel sem tudi telefonsko številko, vendar sem jo izgubil, ker pa mi trajekt časovno ni ustrezal, se dalje nisem pozanimal. Poskusi poklicati mogoče se izplača. Drugače pa je po moje najcenejši Anek Lines,ki vozi iz Benetk skoraj vsak dan, so pa letos nekoliko dvignili ceno.Pelje pa na relaciji Benetke - Igumenitsa, kar je cca 35 km od Albanije - mejnega prehoda.

Samo popravek na Intereuropi je Davor Kordič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa zanimajo grški otoki. Na katere bi se izplačalo odriniti s trajektom, za kakšen dan ali dva in potem dalje na naslednjega za par dni.

Namen je skrajno turističen obisk, kamp, kopanje, kar se interesnih točk tiče, samo ena ali dve zgodovinski, ostalo naravne znamenitosti...

Trajektne povezave kolikor vem so dobre, zanimajo me predvsem priporočila najlepših otokov. Kriterij je le: več kot 2 km ceste :)

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ios, Kreta, Rodos. Pol ti bo pa itak dojadilo in jo mahneš iz Turškega Bodruma nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Ne se preveč ubadat z zgodovinskimi, raje s kakšnimi bolj razgibanimi "znamenitostmi" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Ne se preveč ubadat z zgodovinskimi, raje s kakšnimi bolj razgibanimi "znamenitostmi" :OK:

Hehe, mislim, da se bom tudi tem bolj ko ne izognil in iskal bolj neobljudene/mirne/neokrnjene kotičke

Hvala za namig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa začneš z bližjimi otoki.

Krf, Lefkas (na tega vodi celo most), Kefalonija...

Razmišljam v to smer. Nebi rad preveč časa preživel na palubah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začneš s Krfom, nato nazaj na celono ina na Lefkas, nadaljuješ na Kefalonijo in kratek lokalni trajekt na Itako (tega lahko tudi spustiš čeprav ima par lepih plaž, mogoče kot dnevni izlet iz Kefalonije je čisto ok), na Zakinthos in si končal z Jonskim morjem.

Kratke lokalne razdalje.

Otoki turistični. Glede Krfa, Kefalonije in Itake imam shranjene znamenitosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam v to smer. Nebi rad preveč časa preživel na palubah...

na levkado je most; iz levkade na kefalonijo ~1ura; iz kefalonije na zakintosh~2uri.... seveda v primeru, da dobiš pravo informacijo

o odhodu, drugače tako kot mi... na celino pa nazaj na zakintosh.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prava informacija je tudi na netu = time table :)

Ko sem bil na Kefaloniji, sem v hotelu pogledal kdaj vozijo trajekti na Itako in podatki so bili točni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začneš s Krfom, nato nazaj na celono ina na Lefkas, nadaljuješ na Kefalonijo in kratek lokalni trajekt na Itako (tega lahko tudi spustiš čeprav ima par lepih plaž, mogoče kot dnevni izlet iz Kefalonije je čisto ok), na Zakinthos in si končal z Jonskim morjem.

Kratke lokalne razdalje.

Otoki turistični. Glede Krfa, Kefalonije in Itake imam shranjene znamenitosti.

Super predlog. Trajektov najbrž nebi vnaprej rezerviral, motor mislim, da ne bo problem.

Kakšne pa so okvirne cene kampov? Izven njih se najbrž ne da kampirat..? Upam tudi, da niso otoki prenasičeni s turisti konec julija/začetek avgusta in da se najde kakšna plaža kjer imaš kakšen m2 zase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krf bo poln, ker je izjemno turisticen, se pa da najti mir na jugozahodu.

Na Krfu je nekaj kampov.

Na Kefaloniji so tudi, ker je otok malenkost večji najdeš plaže kjer boš sam.

julij/avgust je top sezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prava informacija je tudi na netu = time table :)

Ko sem bil na Kefaloniji, sem v hotelu pogledal kdaj vozijo trajekti na Itako in podatki so bili točni.

he, he...... če te nategnejo tam, kjer ti prodajo karte (kjer bi kao mogl vedt.....recimo v Argostoliju zraven luške kapetanije?..... bi šu ti zihr za vsak slučaj preverjat na internet, če slučajno pajaci nimajo pojma? ne me basat mojstr.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začneš s Krfom, nato nazaj na celono ina na Lefkas, nadaljuješ na Kefalonijo in kratek lokalni trajekt na Itako (tega lahko tudi spustiš čeprav ima par lepih plaž, mogoče kot dnevni izlet iz Kefalonije je čisto ok), na Zakinthos in si končal z Jonskim morjem.

Kratke lokalne razdalje.

Otoki turistični. Glede Krfa, Kefalonije in Itake imam shranjene znamenitosti.

A mi lahko napišeš kaj bi bilo na Krfu res za pogledati (znamenitosti) - junija greva z mojo tja za par dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- V samem mestu Krf se sprehodiš po trdnjavi in mestu ter se zapelješ z ladjico morebiti na otok Vido, kjer je spomenik jugo vojski, ki je nekoč pobegnila na Krf.

- v bližini mesta Krf je še en lep otoček s cerkvico, se vidi s ceste (Pontikonisi)

- če greš potem krog na jug si pogledaš Sisijino palačo (Ahileon)

- na skrajnem jugu je "divjaško" life mesto Kavos

- nazaj po zahodni obali imaš prostrano plažo in notranje jezero Korissia

- proti severu plaže do znamenite plaže v obliki srčka in samostana na polotoku (Paleokastritsa)

- malo naprej lep sprehod, vzpon na zapuščeno trdnjavo, lep razgled (Angelokastro)

- proti sveru zaliv Sidari (za zaljubljence oziroma ljubitelj gužve)

- in vzpon (z vozilom seveda) na najvišji hrib s samostanom (Pantokratos)

- morebiten ogled tovarne kjer pridelujejo kumquat...

Pa smo končali, plaž nisem posebej našteval, najlepše so na zahodu, če sem kaj izpustil, se bodo javili drugi.

Otok je majhen, v vsako stran po cirka 30km glede na glavno mesto, ki je približno v sredini, tako da... 2 dni vse to vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

albanija je zakon ... sem bla dve leti nazaj al celo tri, no ne z motorjem ampak postajajo civilizirani in kradejo romuni ne albanci hehehehhe ... zato je dobra dagre skupina in je vedno motor na ogled in tako ... ceste se delajo in priporočam še obisk bivšega glavnega mesta in poti ob morju ... kajti imajo noro lepo divjino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvega kerega?

mene mika ta fura ... sam letos ni še tolko financ, ker sem porabla za opremo, izpit, moped :(

1.5.2012 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi štartamo 27ga toko,da bimo tam 3-4ga maja

jaz sem v Tirani cca 1-3.5.2012 v Tirani, bom pa gledal po motorjih, če je kaj slovenskega :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- V samem mestu Krf se sprehodiš po trdnjavi in mestu ter se zapelješ z ladjico morebiti na otok Vido, kjer je spomenik jugo vojski, ki je nekoč pobegnila na Krf.

- v bližini mesta Krf je še en lep otoček s cerkvico, se vidi s ceste (Pontikonisi)

- če greš potem krog na jug si pogledaš Sisijino palačo (Ahileon)

- na skrajnem jugu je "divjaško" life mesto Kavos

- nazaj po zahodni obali imaš prostrano plažo in notranje jezero Korissia

- proti severu plaže do znamenite plaže v obliki srčka in samostana na polotoku (Paleokastritsa)

- malo naprej lep sprehod, vzpon na zapuščeno trdnjavo, lep razgled (Angelokastro)

- proti sveru zaliv Sidari (za zaljubljence oziroma ljubitelj gužve)

- in vzpon (z vozilom seveda) na najvišji hrib s samostanom (Pantokratos)

- morebiten ogled tovarne kjer pridelujejo kumquat...

Pa smo končali, plaž nisem posebej našteval, najlepše so na zahodu, če sem kaj izpustil, se bodo javili drugi.

Otok je majhen, v vsako stran po cirka 30km glede na glavno mesto, ki je približno v sredini, tako da... 2 dni vse to vidiš.

Hvala za napotke! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem v Tirani cca 1-3.5.2012 v Tirani, bom pa gledal po motorjih, če je kaj slovenskega :OK:

kot ti je že gusar povedal, bomo mi, če bo vse po planu 2.5 v Tirani, se lahko dobimo na piramidi ob tiranskem pivu(evo ti ga častim).

Ko boš videl mojo črno mambo natovorjeno, kot da sem brezdomec(jebi ga od viška glava ne boli) in pa gusarjev mp3, pa ena fazerka, pa hornetka, pa GS, pol sam zakrič po naše, pa smo to mi.

Kaj pa bo tvoj razpoznavni znak?, razen pirovske flaše. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ti je že gusar povedal, bomo mi, če bo vse po planu 2.5 v Tirani, se lahko dobimo na piramidi ob tiranskem pivu(evo ti ga častim).

Ko boš videl mojo črno mambo natovorjeno, kot da sem brezdomec(jebi ga od viška glava ne boli) in pa gusarjev mp3, pa ena fazerka, pa hornetka, pa GS, pol sam zakrič po naše, pa smo to mi.

Kaj pa bo tvoj razpoznavni znak?, razen pirovske flaše. :yea1:

da bom en osamljen solorider :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!