Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

post-35938-0-55253700-1368939660_thumb.j

 

Solorider kje točno je to?

 

 

čist točno ne vem,  je od  mejnega prehoda iz Debra proti Zerqan-Klos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni Balkanci

Letos planiram turo do Ohrida, Grčije...

do Makedonije nameravam iti čez Črno goro in Kosovo.

Po internetu raziskujem pot čez prelaz Čakor, pa je videti kot da mejni prehod ni odprt oz je blokiran.

Zanima me, če je kdo hodil tam okrog v zadnjem času. Whiskey pri neki fotografiji omenja Čakor vendar še vedno nisem prepričan....

LP, Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vrh prelaza lahko prideš po črnogorski strani. Ne garantiram, da te policija spusti tako blizu. Sama meja je nižje na vzhodni strani in je blokirana. Na drugi strani dežura definitivno KFOR (italijani). Sam sem iskal veze pri naših, kateri so stacionirani v Prištini. Nisem dobil dovoljenja za prehod. Imaš pa blizu mejni prehod na relaciji Rožaje - Peč preko 1.800m prelaza Kula.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanijo sem prevozil 3x (2x z OV).

 

Moja najzanimivejša pot je bila  sledeča..

 

al.jpg

 

Kaj mi je bilo všeč oz. zanimivo:

 

  • Cesta do mesta Korcë  (beri vijugasta :) asfalt je ok (večino časa se voziš dokaj visoko – gorata cesta),
  • Kraj Leskovik. Vsekakor priporočam ogled tega majhnega kraja. Mesto/kraj Leskovik je financirala oz. izgradila (davnega leta) tovarna Kalašnikov (tam so namreč izdelovali orožje in ljudje so živeli v malem odmaknjenem kraju – beri bogu za nogo). Kraj zgleda rahlo strahotno, objekti propadajo in nič se ne vlaga v infrastrukturo. Ljudje so prijazni, ampak bože nedaj, da vam kaj crkne na motoru, ker tam ni nič.. res nič.. :). Cesta skozi kraj Leskovik je zelo slaba, ponekod se pojavljajo luknje globine enega metra (vsekakor odsvetujem potovanje ponoči ali zvečer),
  • Definitivno prelaz Llogara,
  • Ogled mesta Berat..btw. to je rojstni kraj našega vrlega asa (glej spodaj) :)

bozgo_kliton.jpg

          

V Beratu se splača peljat z raftingom (edina ekskluzivna Albanska rafting zveza http://www.albrafting.com/ je prav tam. Če koga zanima ogled mesta Berat http://whc.unesco.org/en/list/569  spanje, ter rafting naj piše na pm. – osebno z. dobro poznam lastnika :)           

         

 

to je to na kratko… (slike je veliko, mogoče kdaj kaj zalimam) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dve vprašanji za Kosovo:

Ali je potrebno na meji urediti kakšno dodatno zavarovanje?

Ali je potrebno mednarodno vozniško dovoljenje?

Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na meji je potrebno narediti zavarovanje motorja 15€, ker zelena karta v Kosovu ne velja pa se veljavni potni list in si brez problema čez mejo :)

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo prevozil pot iz Debar-a (Makedonija) preko Klos-a do Burrel-a (Albanija), da ne hodim spet preko Elbasana.

Oz., ima kdo kak predlog za ruto,  iz Ohrida do Žabljaka, pa da ne gre preko Elbasana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo prevozil pot iz Debar-a (Makedonija) preko Klos-a do Burrel-a (Albanija), da ne hodim spet preko Elbasana.

Oz., ima kdo kak predlog za ruto,  iz Ohrida do Žabljaka, pa da ne gre preko Elbasana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo prevozil pot iz Debar-a (Makedonija) preko Klos-a do Burrel-a (Albanija), da ne hodim spet preko Elbasana.

Oz., ima kdo kak predlog za ruto,  iz Ohrida do Žabljaka, pa da ne gre preko Elbasana.

 

Prevozil lanskega avgusta. Zanimiva cesta čez planine, z lepimi razgledi, vidiš pa tudi nekaj tistega skromnega življenja in revščine teh zelo prijaznih ljudi.  Asvalt ni nov, na določenih odsekih  že kar precej razdrapan, a brez panike, počasi bi šlo čez tudi s cestakom. Vsake toliko pa se kar pojavi po par km nove hitre ceste. Od Burrela naprej proti Ulcinju smo jim pa itak lahko "fouš" za tako cesto, tam je že "zahod". Gorivo pa natoči pred mejo v Debar-u, ker do Burrela ne boš imel več prilike.

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že pozabu. Smo se mim pelal (v smeri proti Ksamilu), pa se je kolega spomnu, da nobena Ilirija ni draga. In res je bilo tako, pa še nobl je zrihtana. Motorji so bli spravljeni za zamreženimi vrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od sobote do četrtka po Albaniji. Sicer za kaj več kot pokušino njihovih cest, prometa, hrane in pokrajine ni bilo. Seveda smo na cesti SH74 zašli tudi v brezpotje (seljak v tistih krajih ni najbolj zanesljiv kažipot - drugih pa ni bilo).

V sredo prespali v hotelu JB v Sarande. Priporočam.

post-7865-0-07432600-1371374596_thumb.jpg

post-7865-0-49756200-1371375204_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos se menimo da bi sli iz Trsta do Istambula mimo Grcije.

 

plan bi bil Trst - Zagreb - Beograd - Skopje in potem potep po Grciji tja do Istanbula,

povratek pa ali po Bolgariji (ze bili lani in je bilo fejst)

ali ponovno po Grciji.

 

Albanija priznam da me ne mika...nekateri pravijo da je bomba drugi pa ravno obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj ima kdo informacije kakšna je ta cesta in ali se da prečkat mejo kjer je zarisano:

http://goo.gl/maps/FVDq7

Predvsem tisti del mimo bajram curri in do fushe arrez me zanima, če je slučajno makedam? :blush:

Pa če kdo priporoča kak plac ob obali severno od duresa.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!