Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

V Albaniji ne pozabi na ogled vojnega letališča z zapuščenimi Migi in zapuščeno podmorniško bazo.

Ali je do teh odsluženih eksponatov možno priti in si jih ogledati ??

 

Lp

 

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mac: Samo na daljavo. V naslednji seriji fotk bodo tudi Migi z vojaškega letališča Kucove pri Beratu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je do teh odsluženih eksponatov možno priti in si jih ogledati ??

 

Lp

 

Mac

Mac, tko kot je Whiskey napisal, samo na daljavo. Zapuščeno vojaško letališče Kucove pri Beratu je spet zasedla vojska. Naredili so čisto nov vhod in gor razobesili zasteve Albanije in Nata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mac, tko kot je Whiskey napisal, samo na daljavo. Zapuščeno vojaško letališče Kucove pri Beratu je spet zasedla vojska. Naredili so čisto nov vhod in gor razobesili zasteve Albanije in Nata.

Se mi je kar zdelo, da bo nekaj takega. Namreč, ko sem pred nekaj tedni prebral tvoj nasvet za ogled letališča in mornariške baze, sem si rekel pa da vidimo.  Dva oz. tri dni nazaj so me tako pred avio base kot pred mornariško bazo odpikal kot stare gate: s šmajserjem v roki in na tri - štiri obrni in spizdi. Nekaj migov bi mogoče lahko pofotkal, če bi se plazil po grmovju, vendar mi ni do tega, saj sem jih v JNA dovolj dolgo občudoval. Do podmornic pa sploh ne prideš, še najboljši pogled je na google earth.  Trenutno sem v Vassiliki na Lefkadi, pot nazaj pa sem si zamislil preko Prištine (pred tem je še kaj drugega) in tam bom poskusil priti do nekdanjega JNA letališča v vasi Vrelo, kjer sem pred 30-imi leti služil tovarišu Titu.

Sicer pa uživava kot se le najbolj da.

 

Pozdrav iz GR

 

Mac

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je kar zdelo, da bo nekaj takega. Namreč, ko sem pred nekaj tedni prebral tvoj nasvet za ogled letališča in mornariške baze, sem si rekel pa da vidimo.  Dva oz. tri dni nazaj so me tako pred avio base kot pred mornariško bazo odpikal kot stare gate: s šmajserjem v roki in na tri - štiri obrni in spizdi. Nekaj migov bi mogoče lahko pofotkal, če bi se plazil po grmovju, vendar mi ni do tega, saj sem jih v JNA dovolj dolgo občudoval. Do podmornic pa sploh ne prideš, še najboljši pogled je na google earth.  Trenutno sem v Vassiliki na Lefkadi, pot nazaj pa sem si zamislil preko Prištine (pred tem je še kaj drugega) in tam bom poskusil priti do nekdanjega JNA letališča v vasi Vrelo, kjer sem pred 30-imi leti služil tovarišu Titu.

Sicer pa uživava kot se le najbolj da.

 

Pozdrav iz GR

 

Mac

Srečno na poti. Jaz sem tam bil konec julija, tako da sedaj služim € za nove podvige :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan 6: Drač - Kruje - Noje - Mafsheq - Lac - Lezhe - Skadar

 

Dan je bil namenjen easy vožnji do Skadra, nadaljeval pa z najtežjo albansko, nekaj čez 20 km dolgo etapo od Noj mimo Mafsheq-a do Lac-a. Kmalu po odhodu iz Drača naju ujame nevihta. Ker sem doma pustil goretex podlogo, sem si natikal zgoraj dežjaka. Imela sva srečo, ker naju je neurje prehitelo za nekaj minut, tako da sva se v glavnem vozila v rahlem dežju vse do Kruj kjer se je začelo jasniti. Po obisku trdnjave, jo mahneva po plačljivi cesti na razgledno točko nad samimi Krujami. Od zgoraj je res mega razgled. Sledil je spust nazaj v Kruje in makadamski ovinek v smeri Noj in Burella. V Nojah si poplaknem sparino z malim hladnim Laškim. Po posvetu se odločiva, zakaj je ne bi mahnila po 4x4 "makadamu" v smeri zaselka Mafsheq in naprej pod grebenom do Lac-a. Že kmalu, ko zapustiva "center" Noj se začne strm, razrit, šodrast spust v dno kanjona. Sledil je zoprn vzpon do Mafsheqa. Pista je bila na precej mestih zasuta s kamenjem katerega je s hriba navleklo neurje. Ko prispeva na vrh prelaza, malo naprej od vasi, sem že mislil, da so najhujši problemi za nama. Napaka! Na spustu je razmočena zemlja pomešana s kamenjem mestoma nudila tako slab oprijem, da se je vozilo konstantno na meji padca. Najtežji je bil strmejši, 200 m odsek, mimo improvizoričnega hleva in ograde za živino nekje blizu polovice spusta v dolino. Na spustu je razveseljevalo nešteto blatnih mlak in "usred ničega" zgledno urejen vaški fuzbal plac. Po prihodu nazaj na asfalt si vsa prešvicana od dela z balanco in gasom vzameva malo več časa za počitek. Sledila je samo še lagodna vožnja mimo Lezshe do Skadra kjer sem že predhodno rezerviral nastanitev z varovanim parkiriščem v hotelu Kolping.

 

Škoda, ker nisem imel namontirane kamere, da bi se na posnetku videlo stanje poti.

 

Trasa dneva

map4.jpg

 

Panorama Kruj z ozadjem Mediteranskega morja

617c1881.jpg

 

Skenderbegova trdnjava z muzejem s ptičje perspektive

617c1883.jpg

 

Kanjonček na poti za Noje

617c1891.jpg

 

617c1897.jpg

 

Spodaj se vidi del spusta in vzpona za Mafsheq

617c1900.jpg

 

Center Noj

617c1904.jpg

 

Z dna kanjona nazaj proti poti od koder sva se pripeljala

617c1907.jpg

 

Z odcepa za Mafsheq nazaj proti Nojam

617c1908.jpg

 

Na koncu makadama sem sušil prešvicani underwear

617c1911.jpg

 

Pogled proti morju in Lezshe

617c1910.jpg

 

Tudi Lezshe krasi starodavna trdnjava

617c1913.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vedno,zelo lepe slike in tabulš motorja :OK:  :OK:

 

Tnx Kmet2, morm rečt, da se je ta nova GS-jka obnesla odlično! Frigu zaradi časovne stiske edino ni uspelo nabavit TKC, da bi bil grip v mokrem in spolskem še boljši. Komaj čakam novi ADV, da ga sprobam drugo leto pri A-Cosmos. Kako si kaj zadovoljen s KTM 1200 Adv vs. GS-triple black?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx Kmet2, morm rečt, da se je ta nova GS-jka obnesla odlično! Frigu zaradi časovne stiske edino ni uspelo nabavit TKC, da bi bil grip v mokrem in spolskem še boljši. Komaj čakam novi ADV, da ga sprobam drugo leto pri A-Cosmos. Kako si kaj zadovoljen s KTM 1200 Adv vs. GS-triple black?

Zadovoljen,me pa mika tudi novi ADV BMW,če dobim za svojega kakšen normalen denar,bom premislu.Me je že Miha(avtoval) pobaral da pride v Milanu novi ADV in da gre na Malorcco na usposablanje!

Drugo leto mam namen Albanija,Grčija,Makedonija,te kontaktiram za par nasvetov in usmeritev,ko bo čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadovoljen,me pa mika tudi novi ADV BMW,če dobim za svojega kakšen normalen denar,bom premislu.Me je že Miha(avtoval) pobaral da pride v Milanu novi ADV in da gre na Malorcco na usposablanje!

Drugo leto mam namen Albanija,Grčija,Makedonija,te kontaktiram za par nasvetov in usmeritev,ko bo čas.

 

Ti kar rufni, ko te bo zasrbelo. Mene je tudi že Darko na A-Cosmos povabil za test novega ADV takoj ko pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če morda koga zanima. Obstaja tudi solidna OSM karta za Garmina (rutabilna). Albanija.

Temelji na podatkih uporabnikov. Izgleda zelo solidno. Zemljevid je rutabilen in zajema delno tudi okolišče države.

 

screenshot1692.jpg

 

dolvleka 09/2013

http://www41.zippyshare.com/v/92764266/file.html

 

Whiskey@ maš sled, kje si se vozil po Albaniji?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trackov nisem shranjeval, žal. Imam pa GDB-je, razen tistega dela čez Mafsheq. Rabiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Whiskey, sta jo pa kar dobro šibala. Bravo. Fotke pa kot vedno super. Sem kar še enkrat podoživljal pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!