Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Albanija je čist ok država.Lani smo spali v Girocastru,pod trdnjavo.Našli na bookingu,motorji za ograjo.Ni panike.Konec mesece grem spet v Grčijo čez Albanijo,pa nazaj čez Makedonijo in ne vidim nobenega problema.Ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

prosil bi vas za kaksen dober nasvet. s punco zeliva z motorji priti do grcije, kaj priporocate se je treba izogniti albaniji in kosova. imate kaksne naslove apartmajev sob kjer bi se dalo prespati pa da je varno.

Takole sva "šla" do Grčije midva. Imela pa sva le okvirni načrt. Kaj lepega in zanimivega videt, se malo okopat, predvsem pa vozit.

 

A varnost? Če nebi bilo medijev, nebi vedel, da je tudi v moji ulici zelo nevarno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se morali izognit Albaniji ? A sm neinformiran o stanju v tej državi?

 

Trajekt ? Če bi se hotu vozit s trajektom bi si ga kupu namest motorja.

Drgač je pa čez Makedonijo tranzit povsem varen. Še bolj varen kot pred izgredi.

a ne veš, da se pajka zeza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se morali izognit Albaniji ? A sm neinformiran o stanju v tej državi?

 

Trajekt ? Če bi se hotu vozit s trajektom bi si ga kupu namest motorja.

Drgač je pa čez Makedonijo tranzit povsem varen. Še bolj varen kot pred izgredi.

 

Na določene lokacije lahko prideš samo s trajektom, drugače pa je do Grčije meni v eno stran trajekt zelo kul zadeva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na določene lokacije lahko prideš samo s trajektom, drugače pa je do Grčije meni v eno stran trajekt zelo kul zadeva...

pošlji mu video posentek cele vožnje trajekta in srčni utrip - ga boš sigurno navdušil :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O navdušenju glede trajekta lahko kar povprašaš svoje "kompanjone", ki so še ne malo nazaj imeli veliko za povedat čez trajekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo startamo proti Albaniji, zanima me kako prakticirate z denarjem zaradi razlicnih valut, predvsem Albanija, oz ce so EUR povsod dobrodosli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na določene lokacije lahko prideš samo s trajektom, drugače pa je do Grčije meni v eno stran trajekt zelo kul zadeva...

Ti se voziš samo s trajekti!  :lol1:

post-35938-0-77573100-1432328716_thumb.jpg

post-35938-0-31034500-1432328737_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@u-r-o-s: Maestro kartica! Prvi bankomat in boš brez skrbi. Preveri samo kurz, da ne dvigneš preveč naenkrat. Za prvo silo lahko plačaš tudi v €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tankaš lahko tudi s plastiko! Benz je đabe. :)

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko priporočate kje prespati v ...

 

Thet-u

Bajram Curri-ju

Koman-u

Berat-u

Dhermi-ju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Thethu bi jaz kar šotor nekje zapičil, pa prespal. V vsakem primeru se izogibaj "Jimmya" - podjetnega domačina, ki se je vrnil iz ZDA in se tam izdaja za nekega lokalnega turističnega delavca z žegnjem države. Je nategant, ki ima svojo gostilno in sobe, vse skupaj dražje, kot konkurenca, verjetno pa tudi slabše. Ne moreš ga zgrešiti, ker ima kolibo ob vstopu v Theth.

 

V Komanu predlagam kemp pod mostom. V bistvu imaš itak na voljo samo ta kemp, ki ima tudi nekaj sobic pod mostom ali pa nek hotelčič, ki izgleda že od zunaj tako, da bog pomagaj.

p.s.: v kempu je smešno poceni pivo.

 

V Beratu sva s kolegico pred leti spala v hotelu Palma v centru mesta. Ne moreš ga zgrešiti. Bilo je dokaj poceni in za albanske razmere nadstandardno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem predvsem sobe ali hotele, nikakor ne pride v poštev kampiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor boš potoval izven "sezone"...torej pred Julijem in po Avgustu...je moj nasvet iz izkušenj, da se voziš kjer ti je volja. Spanje pa si najdeš kar sproti, kjer se ti dopade nastanitev in cena...in ta je nižja kot če si zadeve rezerviraš v naprej, najmanj pa imaš boljše pogajalsko izhodišče za ceno :grim . Poleg tega te vnaprejšnje rezervacije zelo omejujejo. Privatnih sob, motelčkov, hotelčkov itd...kolikor hočeš...jezik ni ovira...nasmeh deluje internacionalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planirano imam v prvi polovici Junija. Rezervacij ne bom izvajal, ker se pot lahko spreminja, samo dobro pa je vedeti za priporočila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Thethu je Villa Gjecaj dobro ocenjena... 

 

Kar se tiče komunikacije, bi ti svetoval edino, da si kakšne osnovne fraze zapišeš nekam. Jaz sem imel aplikacijo na telefonu, ki mi je v enem primeru precej pomagala...sicer pa, kot je rekel že BIF, nasmeh deluje internacionalno, mahanje pa tudi. Edino glede kimanja in odkimavanja ne pozabi, da je tam zamenjan pomen... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr :grim ...res je kar pravi Kiri....če bodo govorili ja...pomeni ne. In res pomaga če imaš nekaj osnovnih fraz. Jaz sem v Girokasterju izpisal imena jedi, ki so bile zraven naslikane...potem sva s Tim-om (potovala sva s sinom)...jedla kot velika.... :OK: ...pa roke so naju tudi manj bolele....pa krulit kot prase ali mukat kot krava je tudi odpadlo...

Drugače pa je planiran termin idealen za potepanje tam doli.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tankaš lahko tudi s plastiko! Benz je đabe. :)

Mene so večkrat hoteli nategniti na bencinski črpalki. Cena na črpalkinem avtomatu je bila naštimana v lekih zraven je pisalo eur. Črpalkr je zahteval eure, kar je mnogo več denarja kot cena v Lekih.

To finto so mi nastavili ene štirikrat na različnih lokacijah  :BUA: So zelo prepričljivi in trdovratni. Ko sem besen zahteval Burek policijo so odnehali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjaš ko prideš v državo, zamenjaš v drugo valuto ko greš spet ven.... v čem je problem?

za 5 minut ustavljanja pa ne bo nobenga konec.... poleg tega je to spoštovanje ljudi in njihovih običajev, med drugim tudi valute .....

 

tako je povsod... ali pa se greš neumnega turista in si vsakič narediš problem s plačevanjem in spraševanjem če vzamejo eure....

 

itak pa večino denarja lahko dobite pri nas na bankah ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjaš ko prideš v državo, zamenjaš v drugo valuto ko greš spet ven.... v čem je problem?

za 5 minut ustavljanja pa ne bo nobenga konec.... poleg tega je to spoštovanje ljudi in njihovih običajev, med drugim tudi valute .....

 

tako je povsod... ali pa se greš neumnega turista in si vsakič narediš problem s plačevanjem in spraševanjem če vzamejo eure....

 

itak pa večino denarja lahko dobite pri nas na bankah ....

:OK: :OK: :OK: ....to je za tiste, ki normalno razmišljajo. Ampak mi smo "poseben" folk...je treba vedno komplicirat...pol pa jamrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!